Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Wrócą pociągi z Łodzi do Łowicza
Autor Wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 08-04-2011, 12:14   Wrócą pociągi z Łodzi do Łowicza Odpowiedz z cytatem

Wrócą pociągi z Łodzi do Łowicza

Rozpoczęła się wymiana torów na linii Zgierz – Łowicz. Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury z Warszawy usuwa stare szyny i drewniane podkłady, a na ich miejsce układa zmontowane wcześniej nowe odcinki toru.

Po zakończeniu robót pociągi z Łowicza do Zgierza i dalej do Łodzi pojadą z prędkością 90 km/h, co oznacza, że dystans z Łodzi do Łowicza będzie można pokonać w godzinę, a nie jak to było dotychczas w dwie i pół.

– Modernizacja linii kosztuje około 60 mln złotych – mówi Marek Olkiewicz, dyrektor Zakładu Linii Kolejowych PLK S.A. w Łodzi. – Remont był tu jednak konieczny, bo infrastruktura znajdowała się w takim stanie, że musieliśmy wprowadzić ograniczenie prędkości do 20 km/h.Tymczasem ta linia ma stać się częścią Łódzkiej kolei Aglomeracyjnej, będzie to też alternatywna trasa z Łodzi do Warszawy podczas przebudowy dworca Łódź Fabryczna i trwającej właśnie modernizacji odcinka linii Łódź – Warszawa. Roboty potrwają do końca sierpnia br. – dodaje Olkiewicz.

Podczas remontu torów do Łowicza mają zostać zmodernizowane przejazdy kolejowo- drogowe i urządzenia sterowania ruchem. W niedalekiej przyszłości, w ramach projektu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, planowane jest utworzenie dwóch nowych przystanków na tej trasie: Glinnik Wieś i Domaniewice Centrum. Przebudowa wraz podniesieniem peronów i stworzeniem dogodnego dojazdu oraz parkingów czeka natomiast stacje Smardzew, Glinnik, Swędów, Stryków, Głowno oraz Bratoszewice, gdzie przewidziano przeniesienie przystanku w inne miejsce, bardziej dogodne dla mieszkańców.

źródło: KOW

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

dinxles Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Maj 2010

PostWysłany: 09-04-2011, 09:40    Odpowiedz z cytatem

To moze nawet pociag IC, EX bedzie mozna skierowac na te trasę?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 09-04-2011, 10:03   

dinxles,Ale gdzie do Wrocławia?
Powrót do góry

Desiro2 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Mar 2011

PostWysłany: 09-04-2011, 10:26    Odpowiedz z cytatem

jakiś TLK na tej trasie by nie zaszkodził,choćby do Wrocławia.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jubikej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2009

PostWysłany: 09-04-2011, 11:48    Odpowiedz z cytatem

wszytskie TLKi wymagające zmiany czoła w Kaliskiej bym tam puścił Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dinxles Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Maj 2010

PostWysłany: 09-04-2011, 12:18    Odpowiedz z cytatem

No ale EX tez moglby jechac Wrocław-Warszawa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 09-04-2011, 12:20   

dinxles, Może i czas byłby podobny co przez Poznań i Katowice.
Powrót do góry

railman93 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Paź 2008
Skąd: Zduńska Wola

PostWysłany: 09-04-2011, 12:46    Odpowiedz z cytatem

jubikej napisał/a:
wszytskie TLKi wymagające zmiany czoła w Kaliskiej bym tam puścił Smile


I tak bedzie Smile a przynajmniej jest w planach Smile

Cytat:
dinxles, Może i czas byłby podobny co przez Poznań i Katowice.


Haha się uśmiałem Laughing

_________________
ZDUŃSKOWOLSKIE WIEŚCI KOLEJOWE
www.zwk.org.pl
https://www.facebook.com/zwkzdwola
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 09-04-2011, 13:07   

railman93, Ja też mam świetny ubaw bo ja policzyłem i odrobiłem lekcje a ty nie!

Warszawa Centralna - Łódz Kaliska 1h45 min przez Bednary, Łowicz Przedmieście na EP 07

Łódz Kaliska - Wrocław Główny 3h45min z dobrymi krzyżowaniami na jednym torze i postojami ograniczonymi Zduńska Wola, Sieradz, Kalisz, Ostrów Wielkopolski, Wrocław Nadodrze, Wrocław Mikołajów w tym rozkładzie jest 4h01 na tym odcinku.

Co daje łącznie około 5h30min na całej trasie

A ile mamy przez Katowice, Poznań? Praktycznie to samo! Jeszcze żeby było ciekawiej od nowego rozkładu tymi trasami dochodzi 10min.

Ja wiem że ta linia się sypie ale pchanie się na siłę przez CMK,Katowice, Kędzierzyn lub Poznań też jest chore. Potrzeba dobrego odcinka Koniecpol - Opole i nie ma problemu.


Obecny czas przejazdu do Wrocławia z Warszawy to 5h21min Fredro do 5h43min Ślęża I jeszcze jedno przez Łódz jest taniej bo mniej km.
Powrót do góry

railman93 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Paź 2008
Skąd: Zduńska Wola

PostWysłany: 09-04-2011, 15:35    Odpowiedz z cytatem

kryniczanin napisał/a:
Ja też mam świetny ubaw bo ja policzyłem i odrobiłem lekcje a ty nie!
Warszawa Centralna - Łódz Kaliska 1h45 min przez Bednary, Łowicz Przedmieście na EP 07

Widocznie coś słabo odrobiłeś...

Z Warszawy Wschodniej do Łodzi Kaliskiej będzie jechał ok 2-2:10h
Cytat:
Łódz Kaliska - Wrocław Główny 3h45min z dobrymi krzyżowaniami na jednym torze i postojami ograniczonymi Zduńska Wola, Sieradz, Kalisz, Ostrów Wielkopolski, Wrocław Nadodrze, Wrocław Mikołajów w tym rozkładzie jest 4h01 na tym odcinku.

Jakby sie dało to by się nie wlókł teraz 4h a te "twoje" 3:45
Cytat:
Co daje łącznie około 5h30min na całej trasie

I łączny realny czas wychodzi ok 6-6:10h

Oczywiście ja nic nie mam, by jeździło tą trasą więcej pociagów, wręcz przeciwnie ucieszyłbym się z kilku nowych pociągów, ale na tej linii według mnie powinny pozostać TLK, a nie wydziwiać z IC, EX.
Warto wspomnieć, że do 2013 PLK ma wyremontować odcinek Łódź- Zduńska Wola w ramach ŁKA

_________________
ZDUŃSKOWOLSKIE WIEŚCI KOLEJOWE
www.zwk.org.pl
https://www.facebook.com/zwkzdwola
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 09-04-2011, 16:16   

railman93, Ja bardzo dobrze odrobiłem bez obaw to ty podajesz jakieś dziwne czasy jazdy całkiem odcięte od rzeczywistośći

Z Warszawy Centralnej do Łodzi Kaliskiej było tędy 2h20min w rozkładzie 2002-2003 z postojami na Zachodniej, Łowiczu Przedmieściu, Zgierzu ("Wrocławianin") a wtedy linia się już strasznie sypała. W Cegle 2000-01 EX Odra jadąc tędy z Centralnego do Kaliskiej jechał 1h40min ja dałem 1h45min licząc postój na Zachodnim i brak remontu Bednary - Łowicz Przedmieście i Zgierz - Łódz Kaliska.

Oczywiście że 3:45 jest realne dajmy TLK 16106 ma czas przejazdu z Kaliskiej do Wrocławia Głównego 4h01 z postojami Pabianice, Łask, Zduńska Wola, Sieradz, Kalisz, Ostrów Wielkopolski, Odolanów, Międzybórz Sycowski, Twardogóra Sycowska Oleśnica Rataje, Wrocław Psie Pole, Wrocław Nadodrze, Wrocław Mikołajów w mojej wersji 7 postojówów znika i skrócenie postoju w Ostrowie do minuty więc 3h45 jest pewne

[ Dodano: 2011-04-09, 17:18 ]
Sytuacja z trasami przez Poznań i Ktowice jest już taka zła że trzeba brać ewentualność przetrasowania tutaj jakiegoś kwalifikowanego.
Powrót do góry

railman93 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Paź 2008
Skąd: Zduńska Wola

PostWysłany: 09-04-2011, 17:03    Odpowiedz z cytatem

kryniczanin napisał/a:
[b]
Z Warszawy Centralnej do Łodzi Kaliskiej było tędy 2h20min w rozkładzie 2002-2003 z postojami na Zachodniej, Łowiczu Przedmieściu, Zgierzu ("Wrocławianin") a wtedy linia się już strasznie sypała. W Cegle 2000-01 EX Odra jadąc tędy z Centralnego do Kaliskiej jechał 1h40min ja dałem 1h45min licząc postój na Zachodnim i brak remontu Bednary - Łowicz Przedmieście i Zgierz - Łódz Kaliska.
.


Po pierwsze rozpatrujmy czasy od Warszawy Wschodniej (tam wszystkie, pociągi zaczynaja bieg) dlaczego 2h z Łodzi do Warszawy? A no z prostej przyczyny obecnei z Łowicza do Warszawy jedzie się ciutke ponad 1h, według założeń po remoncie linii z Łodzi do Łowicza pociąg przejedzie trasę w 1h. Łącznie daje to nam 2h

_________________
ZDUŃSKOWOLSKIE WIEŚCI KOLEJOWE
www.zwk.org.pl
https://www.facebook.com/zwkzdwola
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 09-04-2011, 17:37   

railman93, Ja nie rozpatruję żadnych czasów ze Wschodniej gdyż można tym zrobić manipulację realnego czasu Warszawa (Centrum)- Wrocław (Centrum)np. postój EX na Centralnym 23minuty. Tak samo jadąc z Krakowa patrze się na czas jazdy z Głównego a nie z Płaszowa który może być o 30min dłuższy do Wawy niź z Krakowa Głównego. A co do Czasu do Łowicza Głównego to czemu go liczysz - wszak jadąc do Wrocławia nie wjeżdzamy na tą stację i od Bednar do Łowicza Przedmieścia jedziemy innym szlakiem z pominięciem Łowicz Głównego.
Powrót do góry

maciekp Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Gru 2010
Skąd: Łowicz

PostWysłany: 18-05-2011, 08:16    Odpowiedz z cytatem

Ponoć pociągi z Łowicza do Łodzi mają już wrócić od 1 września. Na początek 5 par.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 18-05-2011, 08:20   

Ciekawe fajnie by było jakby to była prawda od 1 września przetrfasować TLK tędy zamiast Bełchowa.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl