Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Przeworska Kolej Wąskotorowa
Autor Wiadomość

Virakocha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 27-10-2010, 19:11   SKPL i problemy kolejki przeworskiej

Niepewna przyszłość kolei wąskotorowej w Przeworsku

Do przeworskiego starostwa trafiło pismo z wypowiedzeniem umowy na użytkowanie kolei wąskotorowej przez Stowarzyszenie Kolejowych Przewoźników Lokalnych z Kalisza. Stowarzyszenie zgłosi też do Urzędu Transportu Kolejowego wycofanie z rozkładu linii Przeworsk – Dynów - informuje portal "nowiny24".


Stowarzyszenie twierdzi, że nie jest w stanie dalej dokładać do funkcjonowania kolejki. A pieniędzy potrzeba zwłaszcza na remont torów i podkładów kolejowych. - Dalsza jazda bez remontów byłaby bardzo niebezpieczna, o ile w ogóle możliwa – powiedział portalowi "nowiny24" Władysław Żelazny, naczelnik przeworskiej wąskotorówki. Samorządy mimo obietnic nie przekazały 200 tysięcy złotych potrzebnych na remont torowiska. W przyszłym tygodniu ma się rozpocząć procedura rozwiązywania umowy.


Źródło:Rynek Kolejowy,Nowiny24
Przejdź na dół

Maykin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Paź 2010

PostWysłany: 09-11-2010, 20:01    Odpowiedz z cytatem

I co dalej z kolejką?! 106 lat istnieje! a teraz co,likwidacja??? Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 09-11-2010, 20:22    Odpowiedz z cytatem

Maykin, nie wiesz jak to jest? Kasa,kasa i kasa. Nie dziwie sie SKPL że nie chce jezdzic, bo kolej to tez jest biznes. Jesli nie ma kasy, są straty to żeby nie miec komornika likwiduje się, no chyba,że szanowne władze samorządowe by coś dołożyły np. zamiast swoich 13-tek, ale badzmy realistami. Chyba nie zdaze juz tamtedy sie przejechac, a odkładałem, odkładałem wyjazd no i się doigrałem. Very Happy

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pp Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Gru 2009
Skąd: Skądinąd

PostWysłany: 09-11-2010, 21:18    Odpowiedz z cytatem

Samorządy coś kiedyś obiecały, ale na obietnicach się skończyło. Takiej atrakcji turystycznej nie będzie się miało za darmo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Maykin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Paź 2010

PostWysłany: 11-11-2010, 14:44    Odpowiedz z cytatem

Szkoda tej kolejki,ostatnio do Dynowa jechałem;fajna trasa,mijanki,semafory kształtowe,tunel w Jaworniku,Bachórz i knajpa "Pod Semaforem",sama stacja w Dynowie... Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Romanek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lut 2010
Skąd: Piła

PostWysłany: 16-02-2011, 15:33    Odpowiedz z cytatem

Damian Łódź napisał/a:
Chyba nie zdaze juz tamtedy sie przejechac, a odkładałem, odkładałem wyjazd no i się doigrałem. Very Happy

Ja dokładnie tak samo!
Kto wie co tam się dzieje dalej? W zeszłym roku już prawie miałem ustalony termin żeby tam jechac no i nie wypaliło. Uda mi się jeszcze?

_________________
2011r. 27317km
2012 r.36989km
2013r. 47920km
2014r. 49777km
2015r. 48619km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Maykin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Paź 2010

PostWysłany: 01-03-2011, 15:28    Odpowiedz z cytatem

wybieram sie po 10 marca do Przeworska to dowiem sie co dalej z kolejką

[ Dodano: 19-03-2011, 13:25 ]
witam z tego co wiem od 1maja rusza kolejka do Dynowa,obecnie sporadycznie jest prowadzony ruch towarowy do Kańczugi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

model Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 03 Sie 2010

PostWysłany: 23-03-2011, 00:38    Odpowiedz z cytatem

http://www.pogorzanin.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 24-08-2011, 11:22   Przeworska Kolej Wąskotorowa Odpowiedz z cytatem

Stoi na stacji Przeworsk wąskotorówka. Wyjeżdżając w trasę, pokonuje długość 46,25 km w jedną stronę. Podczas tej trasy wjeżdża do tunelu, aby po przejechaniu w nim 602 m wyłonić się i popędzić ku stacji końcowej Dynów.

Na trasie Przeworskiej Kolejki Wąskotorowej, w Szklarach, znajduje się jedyny w Polsce tunel na kolejach wąskotorowych. Ponadto to najdłuższy tunel linii wąskotorowej w Europie. Tunel to nie jedyna atrakcja przejażdżki kolejką. Podróż nią, to także spotkanie z piękną przyrodą oraz niesamowita gratka dla wielbicieli konstrukcji inżynierskich. Zaliczana jest do najpiękniejszych wąskotorówek w kraju. Trasa biegnie doliną rzeki Mleczki. W czasie trasy na torach o szerokości 750 mm można zaobserwować szereg różnych krajobrazów. Od doliny rzecznej, przez pola uprawne, mijając sztuczny zbiornik wodny, ogrody, lasy do krajobrazu Pogórza Dynowskiego. Kolejka przejeżdża przez dwa stalowe i jeden kamienny most.
Stacje kolejki:

0. Przeworsk-Wąski (gmina miejska Przeworsk)
1. Urzejowice (gmina Przeworsk)
2. Krzeczowice (gmina Kańczuga)
3. Kańczuga (gmina Kańczuga)
4. Łopuszka Mała (gmina Kańczuga)
5. Łopuszka Wielka (gmina Kańczuga)
6. Manasterz (gmina Jawornik Polski)
7. Zagórze (gmina Jawornik Polski)
8. Hadle Szklarskie (gmina Jawornik Polski)
9. Jawornik Polski (gmina Jawornik Polski)
10. Szklary Tunel (gmina Hyżne)
11. Szklary (gmina Hyżne)
12. Bachórz (gmina Dynów)
13. Dynów (gmina miejska Dynów)

Ceny biletów wahają się między 5 a 24 zł. Cena zależy od długości przejechanej trasy. Dla młodzieży szkolnej do 18. roku życia przysługują bilety ulgowe.
W sezonie 2011 kolejka kursuje jeszcze tylko przez sierpień i wrzesień. W sierpniu w soboty i w niedziele, a we wrześniu tylko w niedziele. Na zimę tunel zamykany jest żelazną bramą. Także chętni muszą się śpieszyć i nie powinni tracić czasu, gdyż w następnym roku możemy się wybrać w taką podróż dopiero w maju.

Agnieszka Boratyn

źródło: Travel Trade Gazette

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Romanek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lut 2010
Skąd: Piła

PostWysłany: 29-08-2011, 10:37    Odpowiedz z cytatem

A jednak mi się udało! 21 sierpnia przejechałem całą trasę.
Niesamowicie zaskoczyła mnie frekfencja, w Przeworsku na podstawienie pociągu czekało ok. 200 osób!
Lokomotywa Lxd2-268 i osiem wagonów w tym cztery letniaki i brankard. Po drodze, właściwie na wszystkich stacjach też wsiadali ludzie, a w drodze powrotnej wysiadali. Kilka też wsiadło, wyglądało to jak na normalnej kolei gdzie ludzie wsiadają i wysiadają na poszczególnych stacjach.
Przeworsk Wąski odjazd 9.00, Dynów przyjazd 11.45 i powrót 14.30->17.10. Cała rasa planowo, jedynie na powrocie od Bachórza małe 5 minutowe opóźnienie spowodowane bardzo dużą ilością podróżnych wsiadających na tej stacji.
Był też pociąg Dynów- Bachórz Brzoz. o godz. 13.00 do tamtejszej Karczmy Pod Semaforem, wracający z Bachórza o 13.50. Z tego pociągu nie skorzystałem bo wybraliśmy się pozwiedzac Dynów, ale z tego co słyszałem miały tam jechac wagony letniaki.
Ogólnie wrażenia bardzo pozytywne, może tylko zbyt wiele osób wybrało się w podróż z małymi dziecmi, dla których 8-godzinna wyprawa była stanowczo za długa i bardzo się już nudziły. Mimo to myślę że cieszy tak duża frekfencja i popularnośc tej kolei.

_________________
2011r. 27317km
2012 r.36989km
2013r. 47920km
2014r. 49777km
2015r. 48619km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 11-10-2011, 00:34    Odpowiedz z cytatem

Przeworska Kolej Dojazdowa przewiozła blisko 12 tys. turystów

Z końcem września przestały kursować rozkładowe pociągi turystyczne Przeworskiej Kolejki Dojazdowej. Skorzystało z nich ponad 7 tys. osób, w tym turyści z Czech, Francji, Holandii, Niemiec, Słowacji, Wielkiej Brytanii i Włoch. Obecnie „Pogórzanin” kursuje wyłącznie na zamówienie.

Rozkładowe pociągi turystyczne kursowały od maja do września na trasie Przeworsk – Dynów – Przeworsk. W 34 uruchomionych w tym sezonie składach przejechało 7 421 osób. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również pociągi kursujące na zamówienie. Do końca września zamówiono 18 pociągów specjalnych, z których skorzystało 4 420 turystów. Jak poinformował „Rynek Kolejowy” Władysław Żelazny, Naczelnik Przeworskiej Kolei Dojazdowej, istnieje możliwość uruchomienia pociągu turystycznego dla zainteresowanych grup przez cały rok. Zastrzega jednak, że wagony nie są ogrzewane.

Uniemożliwić przejazd może również warstwa zalegającego śniegu. Przewozy turystyczne nie są jedynymi, jakie wykonuje Przeworska KD. Prowadzony jest także ruch towarowy. W tym roku na odcinku Przeworsk – Kańczuga przetransportowano 10 wagonów węgla.

Przeworska Kolej Dojazdowa jest jedna z dwóch czynnych kolei wąskotorowych w województwie podkarpackim. Jej właścicielem jest Starostwo Powiatowe w Przeworsku, a przewoźnikiem Stowarzyszenie Kolejowych Przewozów Lokalnych z Kalisza.

źródło: Rynek Kolejowy

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Kuba Wie-Wiór Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Sty 2011
Skąd: Katowice Ligota

PostWysłany: 19-06-2012, 12:10    Odpowiedz z cytatem

Czy jest na forum może ktoś, kto zna jakiś w miarę tani nocleg w Przeworsku? Poszukuję takowego na sobotę by rano w niedzielę wskoczyć do pociągu na wąskim torze Smile

_________________
...w górach jest wszystko co kocham... - tylko pociągów coraz mniej...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 24-06-2012, 00:03    Odpowiedz z cytatem


_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

karol22 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Sie 2011
Skąd: ...

PostWysłany: 26-12-2012, 09:56    Odpowiedz z cytatem

To chyba najdłuższa używana trasa wąskiego toru w Polsce(nie wiem czy pierwsza, czy druga po Środzie Wlkp.[też polecam, bo tam zawsze jedzie parowóz]). No i tunel, okazja jazdy pociągiem ciągniętym przez Lxd2.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

volfeer Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Maj 2012

PostWysłany: 30-12-2012, 16:09    Odpowiedz z cytatem

Najprawdopodobniej już to był ostatni rok jazdy przeworskiej ciuchci, nie ma pieniędzy na remont.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl