Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Wypadek szynobusu
Autor Wiadomość

pawlaklubuski Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Lip 2010

PostWysłany: 30-09-2011, 10:10   Wypadek szynobusu Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, czy można tutaj wklejać artykuły (a właściwie krótkie notki) z Gazety Wyborczej, więc podam link:
http://gorzow.gazeta.pl/gorzow/1,35211,10380514,Szynobus_zderzyl_sie_z_samochodem.html

Oprócz tego chcę sprostować, że pociąg nie jechał do Krzyża, tylko do Poznania. Ponadto na tablicy przyjazdów w Poznaniu widniało ODWOŁANY, co mnie zmartwiło, bo planowałem powrót do Gorzowa, ale po chwili się zorientowałem, że na tablicy odjazdów wszystko było ok. Okazało się, że Przewozy Regionalne podstawią zastępczy EZT do Krzyża, w którym frekwencja na starcie wynosiła ok. 120-130% (zastanawiam się, czy wszyscy zmieściliby się w szynobusie). W Krzyżu następowała przesiadka na szynobus z rezerwy, który oczekiwał jeszcze na RE z Warszawy Wsch. Przy wyjeździe z Górek Noteckich dyżurna ruchu dyktowała jakiś rozkaz chyba (siedziałem blisko kabiny, ale nie wszystko słyszałem), w którym wspominała o ruchu jednotorowym. Po 2-3 minutach widziałem stojący na drugim torze szynobus - pewnie dopiero w nocy miał być usunięty (to już mój domysł).
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jerry Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Lut 2009
Skąd: Lubin

PostWysłany: 30-09-2011, 10:19    Odpowiedz z cytatem

Na przyszłość przed przejazdem to się zatrzyma baba i się rozglądnie!
Bardzo ciężko jest niezauważyć pociągu... żal

_________________
2012/17- 149 556 km
2018- 55 920 km
2019- 69 888 km
2020- 50 138km
2021- 50 251km
2022- 18 455
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

pawlaklubuski Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Lip 2010

PostWysłany: 30-09-2011, 11:59    Odpowiedz z cytatem

jeśli przeżyje i nie będzie bała się wsiąść do samochodu...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sZakOOu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Lis 2006
Skąd: i po co?

PostWysłany: 30-09-2011, 12:26    Odpowiedz z cytatem

Ktory lubuski szynobus sie teraz nadzial?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Marduq Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Sie 2009
Skąd: Gorzów Wlkp.

PostWysłany: 30-09-2011, 15:10    Odpowiedz z cytatem

SA134-021 - z Opla Corsy za wiele nie zostało, byłem na miejscu. SZT najpewniej bedzie nosił lekkie uszkodzenia zgarniacza, urwane przewody pneumatyczne i wgięta jedna blacha pod kabina maszynisty po lewej stronie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tiomek4 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Lut 2010
Skąd: Żagań

PostWysłany: 02-10-2011, 21:16    Odpowiedz z cytatem

No skutki wypadku już odczuwa Południe Lubuskiego Żagań-Żary wszystko co na Gorzowie się rozwali to Nam zabierają SA133 ,a tu ludzie mają jeździć jak bydło dziś to była jedna wielka rzeźnia pociąg JG-ZG i Forst - Legnica współczucia dla pasażerów ....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Marduq Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Sie 2009
Skąd: Gorzów Wlkp.

PostWysłany: 03-10-2011, 15:08    Odpowiedz z cytatem

No aktualnie chyba też odkorkował drugi Mińsk, bo stoi w Kostrzynie, a kursują same Pesy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tiomek4 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Lut 2010
Skąd: Żagań

PostWysłany: 03-10-2011, 19:27    Odpowiedz z cytatem

Kurde tam powinny Fiaty z wagonami jeździć a nie szynobusy grrrr....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Marduq Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Sie 2009
Skąd: Gorzów Wlkp.

PostWysłany: 04-10-2011, 09:30    Odpowiedz z cytatem

To nie jest takie proste. Dwa fiaty, które posiada nasz ZPR są potrzebne do obsługi pociągów na odcinku Rzepin - FFO i nikt ich nigdzie indziej nie da. Mamy jednego SU42-522, który robi za manewrówkę z Rzepinie, przestawia klopy, wagony. No i brakuje wagonów, bo np. ostatnio na organizowaną przez Niemców imprezę z fiatem ściągano 2Bh aż z Poznania.

Marszałek nie będzie wydawał dużej kasy żeby zapewnić sobie składy z ZPR Wlkp. więc pozostają nam SZT. Kasa na uruchomienie poawaryjne SA133-006 była, ale się rozeszła, bo było kilka wypadków 105-ek i inne awarie. Trzepa poczekać aż przyjdzie Newag, myślę, że niedługo sytuacja się unormuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jozek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Gru 2010

PostWysłany: 04-10-2011, 10:54    Odpowiedz z cytatem

Jeśli na kursie Legnica-Żary po 18, będzie kursował SA105 (i to w piątki) to będzie nieciekawie, bo jest to bardzo popularne połączenie dla studentów i szczególnie piątkowy kurs może mieć "problemy" z racji przeładowania i konieczności zamawiania dodatkowej komunikacji autobusowej (a było tak wielokrotnie).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Japaw Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Wrz 2010
Skąd: Kostrzyn nad Odrą

PostWysłany: 04-10-2011, 18:14    Odpowiedz z cytatem

Sorry marduq ale jesli mowimy o dwoch szynobusach SA 134 to ten rozbity to SA 134-020 a nie 21. Dwudziestka jedynka od dłuzszego czasu stoi w kostrzynie i dam sobie reke uciac za to:)

_________________
http://images.chomikuj.pl/banners/chomik468x60.gif
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kuba MK Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Gru 2010
Skąd: Poznań

PostWysłany: 04-10-2011, 19:04    Odpowiedz z cytatem

Zaczynają się problemy na najbardziej oblężonej linii Kostrzyn - Krzyż.
Regio relacji Krzyż-Kostrzyn (w Gorzowie o 9:39) w dniu dzisiejszym odwołany, jechał zastępczy autobus. Kierowca do konduktora mówi, że "potrzebują ich dzisiaj przez cały czas".

Nieźle, nieźle.... No bo faktycznie są tylko dwa SA 133, a w dodatku -008 ma problemy z kursowaniem, wczoraj defektował aż 4 razy.

A co się dzieje z SA 108, który też podobno miał być rezerwą?

_________________
01.12.2008 - początek końca przewozów dalekobieżnych w Polsce - przejęcie pospiesznych przez IC.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 04-10-2011, 19:09    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dwa fiaty, które posiada nasz ZPR

Sześć: 064,069,070,115,164,202 to po pierwsze.
Cytat:
Mamy jednego SU42-522

Delegowana z Rzeszowa, ale i wagonów nie brakuje przynajmniej na podmianki za defektujące i odstawiane na NO szynobusy Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kuba MK Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Gru 2010
Skąd: Poznań

PostWysłany: 04-10-2011, 19:17    Odpowiedz z cytatem

Ciekawe co się bardziej PR-om opłaca: puszczanie fiata i wagonów czy wynajmowanie prywatnego busa Very Happy

_________________
01.12.2008 - początek końca przewozów dalekobieżnych w Polsce - przejęcie pospiesznych przez IC.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tiomek4 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Lut 2010
Skąd: Żagań

PostWysłany: 04-10-2011, 19:33    Odpowiedz z cytatem

Tak się składa,że SA108 jeździ w Żaganiu obsługuje Węgliniec-Zielona Góra-Legnica to nam tylko pozostało....Braki taborowe są bardzo dużo a co do kursów Legnica-Żary w piątek to jaja niesamowite będą na SA105 to samo w niedzielę Forst - Legnica Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl