Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 12, 13, 14  Następny
Reaktywacja linii Chełm - Włodawa
Autor Wiadomość

_kamil_ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lip 2010
Skąd: Chełm

PostWysłany: 27-08-2012, 13:02    Odpowiedz z cytatem

bieluch, To wiadomo nie od dziś, że czas przejazdu Chełm-Lublin-Chełm jest sztucznie wydłużony. Niemal każdy pociąg REGIO z kierunku Lublina dociera do Chełma 3-4 minuty przed czasem, o "Kiev Express" już nie wspominając bo ten przyjeżdża zawsze ok.7 minut przed czasem. Smile
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

darożny majster Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Wrz 2012
Skąd: Lublin

PostWysłany: 02-09-2012, 14:15    Odpowiedz z cytatem

Nie widzę osobnego wątku do powitań, więc przywitam się w przyjaznym dla mnie temacie: no witam Mr. Green

Jako wpisowe sprzedam niusa, że zaistniała taka oto strona o linii włodawskiej:

pkp.lubartow.pl/wlodawa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sebcio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2007
Skąd: Lublin

PostWysłany: 02-09-2012, 14:36    Odpowiedz z cytatem

Widzę że jak zwykle ITK robi coś pożytecznego nawet w kwestii tej linii.
Witamy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

conen Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 22 Gru 2009

PostWysłany: 03-09-2012, 12:42    Odpowiedz z cytatem

Krótka relacja z zaliczenia w dniu 1 września 2012 roku kurs godz. 16.10.

Frekwencja na całej trasie ok.80%, wymiana pasażerów na wszystkich przystankach /nawet w Karolinówce -1 było/. Szynobus miał wadliwe hamulce toteż stawał po krzakach w efekcie 22 minuty opóźnienia. Nadto z IR z Wrocka przesiadło się 5 osób.

Powrót z Włodawy 18.04 ruszyło 12 osób z tego 5 tych samych: matka z trójką dzieci która urządziła sobie wycieczkę, starszy facet filmujący niektóre odcinki trasy telefonem i ja.

Dalej było spore zdziwienie albowiem już w Uhrusku brakło miejsc siedzących toteż do końca stało 5-6 osób. Frekwę nabijały Sobibór, Uhrusk i Ruda Opalin /zdarzyły się zresztą bilety typy Sobibór-Ruda Opalin/. Najsłabsza Karolinówka /0 w powrocie/, Stulno też słabo.

W samej Włodawie 4 auta, którymi ludzie przyjechali aby tylko obejrzeć pociąg. Dworzec niestety bez okien, lecz za to z informacją o nr telefonu teletaxi.

Wnioski: frekwa zaskakująco dobra, jasne, że nabijana przez MK czy też ciekawskich wycieczkowiczków nudzących się w domu, ale tak właśnie jest na trasach typowo turystycznych /sezonowych/ gdyż w mojej ocenie tylko takie kursy mają tam sens.

Przy czym bardziej zapyziałej linii nie widziałem /a przejechałem 95% tego co u nas można/, gałęzie wręcz wchodziły do środka przy otwartych oknach, a liście sypały się na głowę. Obok bagna z wyraźnymi śladami działalności bobrów.

Brawo za nowe napisy z nazwami stacji i rozkłady jazdy.

Miejscowi o ile słyszałem z rozmów czy też widziałem /torby z zakupami/ bardzo sobie pociągi chwalili.

Reasumując: linia ma potencjał turystyczny toteż plany PLK jej likiwdacji /na razie zablokowane przez lasy państwowe/ należy uznać za przedwczesne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tellchar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lis 2009
Skąd: Chełm

PostWysłany: 09-09-2012, 21:18    Odpowiedz z cytatem

Dzisiejszy przejazd na trasie Ruda Opalin - Chełm o 18.43 - przyjazd 2 minuty przed czasem, jednostka SA 107-001 malowana na żółto-niebiesko, na pokładzie 20 osób, czyli 50%, rowerów brak.
W Rudzie wsiadałem tylko ja, nikt nie wysiadał, Karolinówka 0-0. Przyjazd o czasie, na pociąg do Dęblina przesiadło się 8 osób

Może ktoś wie, czym jest podyktowana zmiana jednostki?

_________________
(...) I am traveler of both time and space, to be where I have been (...)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lubelak195 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2010
Skąd: Lublin

PostWysłany: 10-09-2012, 16:37    Odpowiedz z cytatem

Być może chodzi o stojaki na rowery dostępne w tym szynobusie, których nie ma w sa107-002

_________________
Polacy- weźmy przykład z Węgrów i pana premiera Orbana!
Z gazu łupkowego będą wielkie pieniądze- aż 4,90 za 1000m3.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

endrju Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Maj 2011
Skąd: Chełm

PostWysłany: 10-09-2012, 17:28    Odpowiedz z cytatem

Może poszedł na lakierowanie Razz

Ponad 30 kursów przebytych tą linią to nie lada wyzwanie dla takiego szynobusiku. Tak się zastanawiam, czy nie mógłby jakiś pojazd PLK podjechać w tamto miejsce i elegancko wszystkie gałęzie powycinać?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tellchar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lis 2009
Skąd: Chełm

PostWysłany: 10-09-2012, 19:43    Odpowiedz z cytatem

Eee, już tylko 4 weekendy kursów zostały, to się już nie opłaca... Rolling Eyes

_________________
(...) I am traveler of both time and space, to be where I have been (...)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 14-09-2012, 09:18    Odpowiedz z cytatem

W niedzielę wybieram się do Włodawy. Od Dęblina będę jechał regio. Domyślam się, że bezpośredniego biletu do samej Włodawy nie dostanę. Ale rozumiem, że będę mógł kupić bilet w kasie w Dęblinie do Chełma z adnotacją "dalej" i wtedy tylko w szynobusie zrobię dopłatę u konduktora?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

endrju Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Maj 2011
Skąd: Chełm

PostWysłany: 14-09-2012, 10:13    Odpowiedz z cytatem

pawelu, dokładnie tak. Za to w stronę powrotną nie powinno być problemów z zakupem biletu w pełnej relacji Włodawa-Dęblin.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 14-09-2012, 10:25    Odpowiedz z cytatem

endrju: dzięki za odpowiedź. Jak wrócę to w poniedziałek napiszę jak z frekwencją i moje wrażenia. Jeszcze linią Chełm-Włodawa nie jechałem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sebcio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2007
Skąd: Lublin

PostWysłany: 14-09-2012, 18:18    Odpowiedz z cytatem

Bilet do Włodawy można już kupować przez system IPR niestety tylko bez przesiadki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

darożny majster Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Wrz 2012
Skąd: Lublin

PostWysłany: 15-09-2012, 10:39    Odpowiedz z cytatem

pawelu napisał/a:
W niedzielę wybieram się do Włodawy. Od Dęblina będę jechał regio. Domyślam się, że bezpośredniego biletu do samej Włodawy nie dostanę. Ale rozumiem, że będę mógł kupić bilet w kasie w Dęblinie do Chełma z adnotacją "dalej" i wtedy tylko w szynobusie zrobię dopłatę u konduktora?


Przeprowadź doświadczenie i poproś tak dla jaj do Włodawy. Nastąpiły zmiany na lepsze, kasa w Chełmie w ubiegłym tygodniu sprzedawała bilety do Włodawy i dalej też.

http://pkp.lubartow.pl/wl303.jpg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sebcio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2007
Skąd: Lublin

PostWysłany: 15-09-2012, 18:57    Odpowiedz z cytatem

darożny majster, jeśli chodzi o kasy w innych miastach to kupowałem w Lublinie (jedna z kas PKP IC) i dostałem tylko do Chełma.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

tellchar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lis 2009
Skąd: Chełm

PostWysłany: 16-09-2012, 21:41    Odpowiedz z cytatem

Kolejny weekend przejazdów na linii - w sobotę rano jechałem do Lublina, przy okazji poobserwowałem sobie odjazd naszego "Intercity" o 9.00 do Włodawy - jechało 19 osób, z czego 10 przesiadło się z pociągu z Dęblina, 1 lub 2 rowery, jechał SA 107-002.
O 16.10 do Włodawy jechało tylko 6 osób, z czego tylko ja przesiadłem się z "Bolka". 3 osoby jechały do Uhruska, 2 do Włodawy, ja wysiadłem w Rudzie. Na pokładzie 1 rower, jechał SA 107-002, odjazd z peronu 2.

Za to w niedzielę o 18.43 wsiadałem do szynobusa w kierunku Chełma, w Rudzie wsiadło łącznie ze mną 5 osób, Karolinówka - wiadomo, w Chełmie przyjazd +3'. Na pokładzie 25 osób, 2 rowery, 7 osób przesiadło się na Regio do Dęblina. No i najlepsze - jechał SA 103-007 Shocked .
Ale gdy wjeżdżaliśmy do Chełma, z kierunku Dorohuska wjeżdżał SA 107-002 - pewnie był na chełmskim "parkingu". Gdy nasz szynobus skończył bieg, SA 107 podjechał na ten sam tor, a potem kolejarze wzięli się za sprzęganie obu szynobusów.
Hmm, ciekawe czym podyktowana była ta zamiana i skąd SA 103 wziął się w Chełmie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 9 z 14 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 12, 13, 14  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl