Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następny
Reaktywacja linii Chełm - Włodawa
Autor Wiadomość

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 17-09-2012, 13:43    Odpowiedz z cytatem

No i wybrałem się wczorajszym popołudniowy kusrem do Włodawy. Jeżeli chodzi o bilet to bez problemu kupiłem w kasie w Dęblinie do samego Sobiboru, także widać że już można bilety nabywać normalnie w kasach. Jechał rzeczywiście SA103-007, ponoć rano jechał inny, właśnie SA107-002, jak wynika z relacji dwóch osób, które rano nim jechały do Sobiboru, ale po powrocie do Chełma o godzinie 12 zepsuł się i na popołudnie podstawili ten, to z kolei dowiedziałem się od konduktorki. Z Chełma o godz. 16:10 wyjechało około 18 osób, z czego z "Bolko" przesiadło się 5. W Karolinówce zerowa wymiana podróżnych, dopiero w Uhrusku wsiadło kilka osób. W Stulnie wysiadło kilka i w Sobiborze razem ze mną 6 osób, także do samej Włodawy może z 10 osób dojechało. Kurs powrotny, z Włodawy przyjechało z 6 osób, w Sobiborze wsiadło 10, ze 2 w Stulnie, i do Chełma rzeczywiście przyjechało około 25 osób jak pisze Tellchar, z czego kilka w tym ja przesiadło się na Regio do Dęblina. Zarówno w tamtą stronę jak i z powrotem drobne opóźnienie.
Odjazd do Włodawy o 16:10 z 2 peronu, przyjazd o 19:00 na peron 1.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

darożny majster Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Wrz 2012
Skąd: Lublin

PostWysłany: 20-09-2012, 05:35    Odpowiedz z cytatem

Ładne

http://pkp.lubartow.pl/wlodawa/wl342.jpg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tellchar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lis 2009
Skąd: Chełm

PostWysłany: 23-09-2012, 22:24    Odpowiedz z cytatem

Kolejny weekend na linii:
w sobotę o 9:18 z Rudy do Włodawy - frekwencja nadzwyczaj dobra - koło 30 osób i 6 rowerów, wiele osób z koszykami na grzyby.
W Rudzie wsiadałem ja z rowerem i jeszcze 1 osoba, nikt nie wysiadał; Uhrusk - 5 osób wysiadło - 2 wsiadły; Wola - 2-0; Stulno 5-0 (w tym 3 rowery); Sobibór 8-0. We Włodawie wysiadło 12 osób (3 rowery).

Powrót z opóźnieniem +3 min. wywołanym starciem mikoli z SG. Na pokładzie wspomnianych 4 mikoli, ja z rowerem oraz 2 osoby, z których jedna wraz z rowerem wysiadła w Stulnie, a 1 w Uhrusku. W międzyczasie w Woli wsiadło 6 osób, w tym 1 z rowerem. Wysiadałem w Rudzie, wsiadały 2 osoby.

Dzisiaj o 18:43 do Chełma jechało około 20 osób i 2 rowery, w Rudzie wsiadały 2 osoby, wysiadły 3; Karolinówka - wiadomo; w Chełmie tylko ja przesiadałem się na pociąg do Dęblina.

A co do wyprawy rowerowej - ponownie obejrzałem sobie dalszą część torów w kierunku Tomaszówki, a także tereny między Orchówkiem a korytem Bugu i ciężko mi sobie wyobrazić ewentualne przedłużenie linii do Włodawy na tym terenie - konieczny byłby kilkumetrowy nasyp i jeszcze most nad starorzeczem Bugu. Także wariant przez Okuninkę, mimo że dwa razy dłuższy, nie musi być znacznie droższy Smile

Inna sprawa - po raz kolejny spotykam się z sytuacją, w której osoby spoza województwa nie mają świadomości tego, że mostu na Bugu i przedłużenia linii na Białoruś nie ma... Już od ponad 70 lat... Rolling Eyes

_________________
(...) I am traveler of both time and space, to be where I have been (...)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dyżurny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009
Skąd: Tarnów Hauptbahnhof

PostWysłany: 23-09-2012, 22:27    Odpowiedz z cytatem

Z najnowszych informacji - w KWR dla stacji Włodawa nie ma wpisanego żadnego pociągu pasażerskiego. Tylko jedna para TKS w (6).

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lubelak195 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2010
Skąd: Lublin

PostWysłany: 28-09-2012, 16:02    Odpowiedz z cytatem

a cóż to znaczy owo TKS?

_________________
Polacy- weźmy przykład z Węgrów i pana premiera Orbana!
Z gazu łupkowego będą wielkie pieniądze- aż 4,90 za 1000m3.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dyżurny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009
Skąd: Tarnów Hauptbahnhof

PostWysłany: 28-09-2012, 16:20    Odpowiedz z cytatem

lubelak195, Towarowy Zdawczy prowadzony trakcją spalinową.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Alex Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Sie 2009

PostWysłany: 29-09-2012, 13:40    Odpowiedz z cytatem

Nowe info w sprawie połączeń Chełm - Brześć :

http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=9903

_________________
W pociągu:
2010 rok - 1570 km
2011 rok - 4681 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Ramirez Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 26 Wrz 2009

PostWysłany: 29-09-2012, 15:00    Odpowiedz z cytatem

Dzisiejszy Regio Chełm - Włodawa z godz. 9 z kompletem pasażerów czyli ok.40 osób plus 10 rowerów. Ciężko było je zapakować Wink Powrotny kurs ok 20 pasażerów. Ktoś jechał nim jeszcze? Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

BIBI Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Cze 2011
Skąd: Lublin

PostWysłany: 29-09-2012, 15:36    Odpowiedz z cytatem

Wg pani konduktor było 30 osób i 14 rowerów. ogólnie bardzo przyjemnie przebiegła podróż. Sprawdzając na nawigacji prędkość oscylowała w okolicach 55km/h.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tellchar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lis 2009
Skąd: Chełm

PostWysłany: 29-09-2012, 23:55    Odpowiedz z cytatem

O 9 osób było rzeczywiście około 30 osób, z czego ze 20 przesiadło się z Regio.
O 12 do Chełma dojechało 17 osób, 4 przesiadły się na IR Bolko - w edycji full plastic Rolling Eyes Evil or Very Mad
O 19 do Chełma dojechało 21 osób, 2 rowery, 6 osób przesiadło się na Regio do Dęblina, dużo lepsza jednostka (2011s)

_________________
(...) I am traveler of both time and space, to be where I have been (...)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

BIBI Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Cze 2011
Skąd: Lublin

PostWysłany: 01-10-2012, 11:30    Odpowiedz z cytatem

Tak za ten skład na Bolka ktoś powinień wymyć wszystkie jednostki w województwie lubelskim (sic!) bo do Lublina z Chełma ledwie dało się dojechać a jak ktoś miał do Wrocławia tym jechać to współczuje.
Co do samej Włodawy rowerzyści z sobotniego poranka między sobą mówili, że trasa obroni się jako turystyczna, ale żeby byłą możliwość przewiezienia więklszej ilości rowerów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Asurber Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Sie 2012

PostWysłany: 01-10-2012, 23:02    Odpowiedz z cytatem

Co do porannego Chełm – Włodawa z soboty 29 września 2012, to potwierdzam informację pani konduktor: było ok. 30 osób i 14 rowerów. 12 rowerzystów przesiadło się z Regio z Lublina, w tym ja z osobą towarzyszącą i duża 10 osobowa grupa rowerowa pracowników naukowych, która jechała na dwudniową wycieczkę – wysiedli w Sobiborze. Wracali w niedzielę, ale nie wiem skąd i czy z linii włodawskiej. Jechał SA-107-002. Przy takiej liczbie rowerów rzeczywiście był trochę problem z upchaniem rowerów w środku, stały w zasadzie po całym pojeździe, łącznie z kabiną maszynisty z tylnej strony. O dziwo toaleta pozostała pusta. Rozluźniło się trochę w Uhrusku, a już zupełnie luźno było od Sobiboru, gdzie wysiadła wspomniana 10 osobowa grupa rowerzystów i sporo pasażerów pieszo. W Karolinówce zerowa wymiana pasażerów, w Rudzie Hucie wysiały trzy osoby.
Ogólnie atmosfera była piknikowo – wycieczkowa, zupełnie inny klimat niż Regio Lublin - Chełm. To wiele mówi o specyfice tej linii.

W popołudniowo - wieczornym do Chełma, jak wspomniano powyżej dojechały 2 rowery i 21 podróżnych, ja wsiadałem w Uhrusku, 3 osoby wsiadły w Rudzie Hucie, w Karolinówce zero.

Ciekawostka: udało mi się kupić w Lublinie w kasie PR bilet bezpośrednio do Włodawy (w taryfie "Ty i raz dwa trzy" + bilet na rower), co trzy tygodnie temu w kasie PKP IC było niemożliwe. Mniej szczęścia miała wspomniana duża grupa rowerowa rówenież jadąca z Lublina, która dostała bilet tylko do Chełma (nie wiem w której kasie kupowali). Było trochę zamieszania przy wypisywaniu biletów przy tak dużej liczbie pasażerów przesiadających się z Regio z Lublina.

Ogólnie bardzo pozytywnie Smile
[/center]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tellchar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lis 2009
Skąd: Chełm

PostWysłany: 07-10-2012, 21:38    Odpowiedz z cytatem

Relacja z ostatniego weekendu:

sobota o 9.00 do Włodawy jechało 26 osób, w tym z 10 - 12 przesiadło się z Regio, bez rowerów.
Karolinów 0-0, w Rudzie wysiadły 2 osoby.

Niedziela o 9.18 z Chełma do Włodawy jechało 20 osób i 2 rowery, w Rudzie nikt nie wysiadał, wsiadły 2 osoby (ja z siostrzeńcem), w Uhrusku 0-0, w Woli 0-0, w Stulnie wysiadłem z siostrzeńcem, (nazbieraliśmy sporo maślaków, trochę podgrzybków i 1 prawdziwka) Very Happy .

Powrót 11:18 ze Stulna w szynobusie było 7 osób, w Stulnie wsiadły 3 osoby, w Woli 2 wysiadły - 3 wsiadły, w Uhrusku 0-1, w Rudzie wysiadłem z siostrzeńcem, więc 10 osób pojechało do Chełma.

Ostatni kurs - 18:43 z Rudy do Chełma jechało koło 23 osób i 4 rowery, w Rudzie wsiadły jeszcze 4 + 1 rower, Karolinówka - wiadomo, do Chełma dojechało 27 osób, z czego 15 przesiadło się na Regio do Dęblina.

I to by było na tyle, do następnego roku (mam nadzieję)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kontakt Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lip 2011

PostWysłany: 28-11-2012, 07:50    Odpowiedz z cytatem

Może w przyszłym roku tez będzie :
http://moje.radio.lublin.pl/linia-chelm-wlodawa-szynobusy-takze-w-przyszlym-roku.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tellchar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lis 2009
Skąd: Chełm

PostWysłany: 11-01-2013, 13:36    Odpowiedz z cytatem

Samorządy chcą pociągów osobowych i przejścia granicznego na linii Chełm - Włodawa

Władze jednostek samorządu terytorialnego pracują nad wystąpieniem do Marszałka Województwa Lubelskiego w sprawie wspólnej organizacji połączeń pasażerskich między Chełmem a Włodawą. Prezydent miasta położonego nad Uherką dąży, aby budowę kolejowego przejścia granicznego w Orchówku uwzględnić w dokumentach strategicznych województwa lubelskiego – poinformował „Super Tydzień Chełmski”.

Dzięki zaangażowaniu władz gmin i powiatów położonych przy linii kolejowej Chełm – Włodawa w ubiegłym roku między sierpniem a październikiem powróciły pociągi pasażerskie na tą linię. Niewielkie szynobusy cieszyły się dużym zainteresowaniem podróżnych. Sprawiło to, że Prezydent Miasta Chełm, Starosta Włodawski oraz wójtowie gmin: Chełm, Ruda Huta, Włodawa i Wola Uhruska podjęli działania na rzecz uruchomienia sezonowego połączenia pasażerskiego w 2013 roku. Po zagwarantowaniu środków w swoich budżetach kolejowe połączenia regionalne jednostki samorządu terytorialnego pracują nad wspólnym wystąpieniem do organizatora przewozów kolejowych w regionie. W dokumencie władze gmin i powiatów mają zadeklarować gotowość do uczestniczenia procesie planowania i organizacji pociągów regionalnych na linii nr 81. Jak podał „Super Tydzień Chełmski” do uruchomienia połączeń swoją gotowość deklaruje Lubelski Zakład Przewozów Regionalnych oraz Zakład Linii Kolejowych w Lublinie.

W lokalnym tygodniku można także przeczytać, że władze Chełma popierają także budowę kolejowego przejścia granicznego w Orchówku oraz budowy szerokiego toru ze stacji Włodawa do Chełma i Zawady. Stosowne wnioski złożyły do aktualizowanych: wojewódzkiego planu zagospodarowania przestrzennego i strategii rozwoju oraz opracowywanego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Realizacja zamierzenia miałaby przyczynić się do rozwoju gospodarczego terenów położonych we wschodniej części regionu.

Źródło: Rynek Kolejowy
http://www.rynek-kolejowy.pl/38629/_Samorzady_chca_pociagow_osobowych_iprzejscia_granicznego_nalinii_Chelm__Wlodawa_.htm

_________________
(...) I am traveler of both time and space, to be where I have been (...)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 10 z 14 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl