Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12, 13, 14  Następny
Reaktywacja linii Chełm - Włodawa
Autor Wiadomość

Ramirez Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 26 Wrz 2009

PostWysłany: 06-08-2012, 11:55    Odpowiedz z cytatem

http://www.rynek-kolejowy.pl/34570/Lubelskie_reaktywuje_linie_Chelm_+_Wlodawa.htm

No i nawet rozkład w pdfie sie pokazał. Jednak na serio coś sie ruszyło Wink odjazd pierwszego szynobusu z Chełma o 9. Moim zdaniem w sam raz aby sie wyspać i wybrac na wycieczke Wink
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

_kamil_ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lip 2010
Skąd: Chełm

PostWysłany: 06-08-2012, 13:53    Odpowiedz z cytatem

Brawo dla samorządów za determinację. Szczerze mówiąc wątpiłem, że to nastąpi, prędzej spodziewałem się reaktywacji połączeń do Hrubieszowa. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

endrju Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Maj 2011
Skąd: Chełm

PostWysłany: 06-08-2012, 15:28    Odpowiedz z cytatem

Przeglądając rozkład jazdy to jednak mam wrażenie niedosytu. Widać że rozkład jazdy układany całkowicie nie pod potrzeby mieszkańców w aspekcie dalszych podróży, dziwi skomunikowanie z pociągami z Dęblina/Lublina, które natomiast nie są w ogóle skomunikowane z pociągami z/do Warszawy czy Krakowa. Ja nie sądzę, że uruchamianie pod koniec wakacji pociągów tylko i wyłącznie pod turystów zapewni sukces. Gdybym ja układał rozkład, wtedy skoncentrowałbym się na mieszkańcach dojeżdżających na stałe do pracy, przynajmniej dość pewne źródło dochodu.

Nie wiem czy były prowadzone jakieś badania wykazujące liczbę osób korzystających z połączenia, jednak niewiele na to wskazuje. Cóż, chciałbym się mylić, jednak prognozuję frekwencję ok. 130% w pierwszy dzień połączenia, ok. 80% w niedzielę, w wakacje utrzymującą się na poziomie ok. 50-70%, po wakacjach jakieś 10-40% w zależności od pogody, i w październiku koniec połączenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 06-08-2012, 15:29    Odpowiedz z cytatem

I bardzo dobrze. Ja też się baaaaardzo Smile cieszę, że chociaż przez dwa miesiące ta piękna linia kolejowa ożyje. Należy mieć tylko nadzieję, że nie skończy się to tylko na tym jednym sezonie i najpóźniej wiosną znowu ujrzymy pociągi do Włodawy. Nie wiem jak z czasem ale jak tylko dam radę to będę się chciał przejechać tą linią.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bonifas Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lip 2010
Skąd: Kamienna G., Wleń

PostWysłany: 06-08-2012, 17:28    Odpowiedz z cytatem

http://przewozyregionalne.pl/img_in//SRJP/Zmienione%20tabele%20SRJP%202011%20-%202012/tabela%20552_z_dn_06.08.12_%20zm%2097%20do%20SRJP.pdf
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pendolino Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Kwi 2009
Skąd: Lublin

PostWysłany: 06-08-2012, 18:44    Odpowiedz z cytatem

Jeszcze tylko reaktywacja Zamość - Hrubieszów oraz remont Lubartów-Łuków i będziemy mieli, jako jedyne województwo wszystkie linie czynne w ruchu pasażerskim Kolejarz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Ramirez Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 26 Wrz 2009

PostWysłany: 06-08-2012, 22:10    Odpowiedz z cytatem

endrju napisał/a:
Przeglądając rozkład jazdy to jednak mam wrażenie niedosytu. Widać że rozkład jazdy układany całkowicie nie pod potrzeby mieszkańców w aspekcie dalszych podróży, dziwi skomunikowanie z pociągami z Dęblina/Lublina, które natomiast nie są w ogóle skomunikowane z pociągami z/do Warszawy czy Krakowa. Ja nie sądzę, że uruchamianie pod koniec wakacji pociągów tylko i wyłącznie pod turystów zapewni sukces. Gdybym ja układał rozkład, wtedy skoncentrowałbym się na mieszkańcach dojeżdżających na stałe do pracy, przynajmniej dość pewne źródło dochodu.



Tylko nikt do pracy nie będzie dojeżdżał w soboty i niedziele pociagiem, a nawet jak ktoś pracuje to kupuje sobie bilet miesięczny na autobus 120, 120A, 120W. Czyli poza nielicznymi osobami nikt z miejscowych nie będzie tym jeździł. Po 10 latach nieobecności pociągów pasażerskich na tej trasie nie da sie tak szybko tego odbudować. Jeśli to ożyje to tylko dzięki turystom, ale takim z rowerami. Bardzo dużo ich jeździ wzdłuż Bugu Śmiech .
Osobiście podoba mi się że pociąg z Włodawy będzie skomunikowany z IR Bolko i to w obie strony. Nie raz spotykałem osoby z Włodawy w tym pociągu. Wcześniej musieli jechać autobusem do Lublina. Wydaje mi się ze jakoś z Orchówka do Włodawy dotrą Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tellchar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lis 2009
Skąd: Chełm

PostWysłany: 07-08-2012, 14:32    Odpowiedz z cytatem

Aż się prosi o Regiobus z Orchówka do Okuninki przez Włodawę - przerwa między przyjazdem do Orchówka a odjazdem do Chłema to godzina, więc czasu by wystarczyło.
Po drugie szkoda że nie ma pociągu do Włodawy koło 18.05 - 19.15 z Chełma w piątek, na pewno byłaby fajna frekwencja dla wszystkich wracających z Lublina na weekend.
No i brak oferty biletu PWDC...
ale za to możliwosć niedzielnego wieczornego powotu do Lublina Happy super
Jest już możliwość zakupu biletów na trasie? Nie ma żadnych przeszkód by kupić bilet z Włdoawy i stacji pośredncih do Lublina i dalej w Polskę?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

endrju Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Maj 2011
Skąd: Chełm

PostWysłany: 07-08-2012, 16:15    Odpowiedz z cytatem

Ponoć bilety będzie można nabyć tylko w pociągu, oraz kupić je osobno na trasę Włodawa-Chełm, a osobno na Chełm-Lublin i dalej w Polskę. Ale to tylko zasłyszane opowieści i nie wiem jak będzie jedenastego. Ale faktem jest, że miejscowości na linii 81 w systemie sprzedaży nie ma, w internetowych rozkładach jazdy również nie.

Szkoda, że nie będzie PWDC. Z Lublina do Włodawy będzie o ponad 11 zł drożej niż do Zamościa. A osległość podobna. Najgorsze jest to, że (jak zwykle zresztą) informacja o połączeniu jest praktycznie zerowa.

Byłem jednym z większych zwolenników reaktywacji tej linii. No niestety w moim odczuciu reaktywacja ta została trochę spieprzona (przepraszam za wyrażenie), ale nie chcę dokładniej tego omawiać dopóki nie zobaczę frekwencji w szynobusach. Wydaje mi się jednak, że podawane prognozy o 50% wakacje są nieco wygórowane.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tellchar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lis 2009
Skąd: Chełm

PostWysłany: 07-08-2012, 22:20    Odpowiedz z cytatem

Czyli nie ma pewnie szans na relacje łączone i wynikające stąd zniżki... szkoda.
Co do frekwencji - moim zdaniem Twoje przypuszczenia podane wyżej są słuszne, a po wakacjach dobra frekwencja może być w popołudniowym niedzielnym kursie do Chełma, inne kursy niestety mają na to mniejsze szanse - chyba że we wrześniu dopiszą grzybiarze, ale na to trzeba nam deszczu Rolling Eyes

_________________
(...) I am traveler of both time and space, to be where I have been (...)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kontakt Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lip 2011

PostWysłany: 08-08-2012, 18:39    Odpowiedz z cytatem

Często jeżdżę w te strony i teraz też będę.Cieszę się że ta linia została reaktywowana.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Asurber Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Sie 2012

PostWysłany: 09-08-2012, 13:27    Odpowiedz z cytatem

Inicjatywa piękna i godna pochwały. Cieszy reaktywacja połączeń pasażerskich na tej linii. Dobrze, że jest nastawiona zasadniczo na turystów, to oni bowiem będę głównie pasażerami przywróconych połączeń. Co więcej, jednymi z przeważających pasażerów będą zapewne turyści z rowerami. I tu pojawia się problem.
Z informacji które się pojawiły, wynika jak na razie że na linii Chełm – Włodawa będą obowiązywać oddzielne bilety i nie będzie można ich łączyć z przejazdami na innych odcinkach sieci kolejowej. Skutkiem tego przejazd z rowerem z Lublina do Włodawy przy założeniu korzystania na trasie Lublin – Chełm z promocji „Ty i raz, dwa, trzy” zapłacimy 32,70 zł (10,50 zł Lublin-Chełm + 5,5 zł rower, 11,20 zł Chełm – Włodawa + 5,5 rower). W obie strony 65,4 zł za osobę. Trochę sporo, by nie powiedzieć że za drogo. Przy dwóch osobach wybierających się na wycieczkę rowerową w Lasy Sobiborskie to 130 zł za sam przejazd... Jak na taką wycieczkę kwota zdecydowanie wygórowana. Niestety, ale bardziej opłaca się przejazd samochodem, niezależnie czy na benzynę, czy na olej napędowy wychodzi taniej, o gazie nie wspominając.
Szkoda, bo mam do tej linii duży sentyment i ma ona spory potencjał turystyczny, w szczególności dla turystów z rowerami. Lokalne samorządy przy takiej inicjatywie, skądinąd godnej pochwały za determinację, winny mieć na względzie również ceny przejazdu własnym środkiem transportu (który w dzisiejszych czasach prawie każdy posiada). Nie powinny być one tańsze niż przejazd koleją. Poprzez takie ukształtowanie taryfy biletowej jest to propozycja cenowa w zasadzie dla mieszkańców Chełma, bo z Lublina, Puław, Świdnika, Zamościa już nie mówiąc o dalszych miastach mało kto będzie chciał płacić podwójny bilet i za siebie i za rower. Takie koszty skutecznie odstraszą potencjalnych klientów. Nawet przejazd bez roweru wychodzi nietanio. A turyści z rowerami powinni być uwzględniani przy reaktywowaniu połączeń na tego typu liniach, bowiem stanowią sporą grupę potencjalnych pasażerów. Dla nich kolej jest obok samochodu jedyną alternatywą. Nie ma konkurencji busów i autobusów, którymi rowerów przewieźć w zasadzie nie można.
Pozostaje mieć nadzieję, że w przyszłości takie zniechęcające niedogodności taryfowe zostaną zmienione na korzyść pasażerów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

endrju Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Maj 2011
Skąd: Chełm

PostWysłany: 09-08-2012, 14:12    Odpowiedz z cytatem

Trochę jednak nie do końca tak jak piszesz. Tutaj nie chodzi o to, że bilety miałyby być oddzielone, tylko że można będzie je kupić jedynie w pociągu. Czyli w relacji z Lublina wg PR trzeba kupić bilet do Chełma z adnotacją 'dalej w PR', a potem w Chełmie u konduktora uiścić dopłatę do biletu na Włodawę. De facto wyjdzie cenowo tak samo jak kupując bilet w pełnej relacji. Kwestią otwartą pozostaje jak wiele osób będzie o tym wiedzieć. Nie wiem natomiast jak wygląda kwestia z rowerami. Ale wydaje mi się, że za przewóz roweru płacić trzeba będzie tylko raz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kontakt Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lip 2011

PostWysłany: 09-08-2012, 16:14    Odpowiedz z cytatem

Jest już internetowy rozkład jazdy na w/w linii.
Ale ja mam inne pytanie:
Co znaczy "możliwe ograniczenia w przewozie rowerów " czyli co ?
Przyjeżdżam rowerem na dworzec a pan kierownik Laughing mówi że mnie nie zabierze bo jest ograniczenie ( np.za dużo ludzi i się nie zmieszczę z rowerem ) czy jak ?
Albo biorą z rowerem albo nie,a co w przypadku gdy bym przyjechał z rowerem np.ze Szczecina.To co mam go zostawić nie wiadomo gdzie ?
A tak a propos,ile osób z rowerami wejdzie do szynobusa ? Bo chyba takie będą jezdziły na tej trasie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Asurber Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Sie 2012

PostWysłany: 09-08-2012, 16:17    Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście na stronie internetowej przewoźnika pojawiła się informacja w kwestii taryfy na dłuższych połączeniach:

http://www.przewozyregionalne.pl/w-regionach,lubelskie,wydarzenia-z-regionu,s,0,8136.html

Jest to jednak informacja nowa, jak patrzyłem wczoraj lub przedwczoraj informacji o taryfie na dłuższych relacjach nie było. Widać że były zapytania w tym względzie i informację uzupełniono. Nie ma wprawdzie nic o bilecie na przewóz roweru, ale pozostaje mieć nadzieję, że ten kupiony na trasę Lublin-Chełm umożliwi przejazd do Włodawy.

To zasadniczo zmienia postać rzeczy, w takim układzie cena jest rozsądna i konkurencyjna. Rzeczywiście przy osobach mniej zorientowanych może być zamieszanie, jak w kasie dowiedzą się, że nie mogą kupić biletu bezpośrednio do stacji położonej na linii do Włodawy.

Co do promocji i informacji na temat połączenia, to rzeczywiście jest mizerna. Mało rozreklamowana sprawa i większość informacji podana na ostatni moment. Przynajmniej w Lublinie.

Z drugiej strony nawet przy dość słabej promocji połączenie przy sprzyjającej, słonecznej pogodzie może się stać ofiarą własnego sukcesu. Wystarczy, że wsiądzie większa grupa z rowerami we Włodawie czy Sobiborze, do tego pojedynczy rowerzyści, turyści, grzybiarze, miejscowi. Może być ciasno, tym bardziej, jeśli połączenie miałby obsługiwać któryś z SA-107.
Opcja "możliwe ograniczenia w przewozie rowerów" rodzi faktycznie spore ryzyko przy wsiadaniu np. w Uhrusku czy Rudzie Opalin do pociągu do Chełma. Z rowerem można zostać na peronie w przypadku gdy szynobus będzie wypełniony. Jeśli tak miałoby być to trochę jest to niepoważne, w szczególności dla osób z dalszych okolic wracających z rowerem wieczorem do domu. Sytuacja taka niewątpliwie jest możliwa przy większej liczbie rowerzystów wsiadających na wcześniejszych stacjach, a w tych rejonach w wakacje sporo ludzi jeździ rowerami. Podobnie może być w porannym kursie z Chełma do Włodawy. Sporo jednak zależy od pogody i od tego czy się ludzie spoza miejscowości położonych na trasie podowiadują o połączeniu, w szczególności rowerzyści, bo rowery zajmują sporo miejsca.

Jeśli by tak było to będzie to tylko przemawiać za polepszeniem oferty przewozowej w przyszłym sezonie.


Ostatnio zmieniony przez Asurber dnia 09-08-2012, 17:03, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 14 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12, 13, 14  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl