Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Planowane zamknięcie linii Wodzisław - Chałupki
Autor Wiadomość

Krzysiek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Gru 2011
Skąd: Jastrzębie-Zdrój

PostWysłany: 26-03-2012, 17:47   Planowane zamknięcie linii Wodzisław - Chałupki Odpowiedz z cytatem

witam.
Jakiś czas temu pojawiły się plotki,że ma zostać zamknięty odcinek po między Wodzisławiem śl.a miejscowością Chaupki(tutaj znajduje się przejście graniczne z Czechami). Ta linia ma zostać wyłączona całkowicie,tj.dla ruchu pociągów osobowych oraz towarowych(które jeżdżą min.do pobliskiej elektrowni w Czechach). Ta decyzja związana z planowanym zamknięciem nie spodobała się nikomu-był nawet krótki wywiad w lokalnym radiu,niestety nie pamiętam z tego za wiele.Jedyne co udało mi się zapamiętać,to nieopłacalność.Jednak znając życie-powodem planowanego zamknięcia tej linii jest głupota PKP.Wuj-który mieszka w jednej z wiosek leżących pod Wodzisławiem wspomniał,że w pierwszej kolejności miał by zostać wyłączony odcinek Wodzisław-Chaupki,a po jakimś czasie pociągi osobowe miały by całkowicie zniknąć z wodzisławia.Z tym zamknięciem świta mi data pierwszy czerwca...jednak pewności nie mam .

Może ktoś z Was był by w stanie powiedzieć coś więcej??
Jestem ciekaw,co jeszcze mi umknęło Smile
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

gkal Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Maj 2009

PostWysłany: 26-03-2012, 19:03   Re: Planowane zamknięcie linii Wodzisław - Chałupki Odpowiedz z cytatem

Do likwidacji w pierwszej kolejności są przeznaczone Częstochowa-Opole, Gliwice-Strzelce, Lubliniec-Kluczbork, Chałupki-Kędzierzyn. Jeśli PR zachowają na 3 lata linię do Chałupek, to przynajmniej 2-3 pary kursów pozostaną, nawet przy 20 km/h.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 26-03-2012, 22:18    Odpowiedz z cytatem

Był w 2003 roku pociąg Kraków Gł-Wodzisław Śląski, zatrzymywał się w Krakowie Łobzowie nawet.

A ja się pytam po co budowali przejścia kolejowe, po to żeby je zamykali teraz? Jedna wielka głupota i niedasizm w czystej postaci. Stal rdzewieje, a beton kruszeje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

topysz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Wrz 2009
Skąd: Knurów

PostWysłany: 27-03-2012, 07:52    Odpowiedz z cytatem

... był pociąg z Wodzisławia do Krakowa, pamiętaj do dziś skład 3XEN 57. To był widok! Do tego jeszcze chyba Wodzisław - Oświęcim i Wodzisław - Częstochowa, a dzisiaj widmo likwidacji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 27-03-2012, 22:46    Odpowiedz z cytatem

Jedyna trasa na której do nie dawna na południu polski kursowały 3xEN57 to Gliwice-Częstochowa.

A ten 3xEN57 to były katowickie, krakowskie, czy mieszane?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Krzysiek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Gru 2011
Skąd: Jastrzębie-Zdrój

PostWysłany: 14-04-2012, 16:43    Odpowiedz z cytatem

Ojjj,te pociągi z Wodzisławia mogą faktycznie zniknąć.
Pociągi w prawdzie zatrzymują się na stacji,niestety...kasa biletowa jest nieczynna Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl