Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 15, 16, 17  Następny
Trasa Kraków - Zakopane
Autor Wiadomość

kraina_solvati Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 02-07-2011, 10:22    Odpowiedz z cytatem

Darek napisał/a:
Nie wiem dlaczego spece od rozkładów i tras pociągów uważają, że wszyscy w drodze do Zakopanego muszą jechać przez Kraków i wszystkie połączenia pchają przez to miasto, choć dla pasażerów mieszkających na zachód od Krakowa nie jest to najbliższa trasa.


Chociażby dlatego Very Happy Dłuższa trasa - droższy bilet. A klient i tak pojedzie.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 02-07-2011, 14:43   

Naiwny jestes. Po prostu omijanie Krakowa to utrata duzego procenta pasazerow, bo jesli pociag jedzie z Wroclawia, Opola, Szczecina, Poznania, to zawsze lepiej zahaczyc o kilkusettysieczny Krakow, niz pchac sie gdzieś dołem omijając go. Pociagiem nie jada sami turysci jadacy do Zakopanego.

A jak byś chciał wiedziec, to cena biletu wiele by sie nie zmienila.
Powrót do góry

kraina_solvati Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 02-07-2011, 16:23    Odpowiedz z cytatem

Lepiej więc zrobić operację rozłączania składu np. w Katowicach albo Kędzierzynie (jeżeli pociąg jedzie z Wrocławia czy Szczecina) i puścić część wagonów do Krakowa, a część do Zakopanego. Wiem, że zmiana ceny na jednego pasażera to parę złotych, ale pociągiem nie jedzie jeden człowiek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kuba Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Wrz 2009

PostWysłany: 12-07-2011, 19:13    Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś coś wie na temat przebudowy i budowy nowego toru w Skawcach? Jak pojadą pociągi?? Przez Żywiec??
czy ZKA??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

MK_Rabka Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Lip 2010
Skąd: Rabka-Zdrój/Kraków

PostWysłany: 12-07-2011, 22:08    Odpowiedz z cytatem

Tego toru w tym roku nie ułożą na 100%. W Skawcach jest taki rozgardiasz, że ciężko stwierdzić po co te zamknięcie. Chyba będzie to zamknięcie "obce".
Co ciekawe PR mimo iż chyba wiedzą o zamknięciu wpisały na rozkładu Gubałówkę od września.

Cytat:
Czy ktoś coś wie na temat przebudowy i budowy nowego toru w Skawcach? Jak pojadą pociągi?? Przez Żywiec??

"Tatry" pewnie skrócone do Płaszowa, reszta EX zawieszona. PR KKA Sucha - Stryszów. Może jakaś TLK via Żywiec.

_________________
Pozdrawiam, MK_Rabka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kuba Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Wrz 2009

PostWysłany: 13-07-2011, 07:47    Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za informacje!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Woojtek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Gru 2008
Skąd: Tarnów/Kraków

PostWysłany: 29-07-2011, 08:56    Odpowiedz z cytatem

W poniedziałek do Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie wpłynął wniosek o pozwolenie na budowę – przełożenia fragmentu linii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lord W Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Sie 2011
Skąd: Skierniewice

PostWysłany: 09-08-2011, 20:57    Odpowiedz z cytatem

Hm . Niestety ale realnie rzecz biorąc autobus wygrywa z pociągiem. Rozkład jest beznadziejny na tej trasie. Za kilka dni wybieram się do Zakopanego i z Krakowa pojadę autobusem. Bo nie chce mi się wstawać o 6 rano, żeby być o 16 i czekać 1 : 30 na pociąg z Krakowa. Autobus jedzie 2 : 30 i kursuje co 15 minut; a osobówki kursują co 2 - 3 h i do tego przesiadki są jakoś słabo porobione.

Wcześniej (w czerwcu) chciałem się wybrać z kumplem na taką małą wycieczkę (ja z Skce, on z Łodzi) do Żywca, potem do Zakopanego. Połączenie z Żywcem (wyjazd ok 7 z Koluszek) było słabe ; przesiadek dużo i do tego remont torów. A z Żywca do Zakopanego autobus zamiast pociągu i do tego też kiepskie skomunikowanie i zrezygnowaliśmy.

Osobiście jestem zwolennikiem aby do Zakopanego pociągi jeździły co godzinę; najlepiej jako InterRegio z innych miast. Wtedy wyjdzie niedrogo i całkiem szybko. Część pociągów z Zakopanego w kierunku Katowic, Wrocławia, Poznania, a nawet do Łodzi czy Warszawy powinna kursować przez Żywiec, bądź Wadowice z ominięciem Krakowa. Do tego powinny być dobrze skomunikowane z innymi. Wolę stare składy niż brak połączeń.

Kolej ograniczając liczbę tanich pociągów (ekspresy mnie nie interesują) strzela sobie w piętę. Gdybym miał dogodne połączenie z minimalną liczbą przesiadek i bez zbędnego czekania to jechałbym pociągiem. A i żebym miał do wyboru tak z 5 - 6 wariantów rozsądnych, a nie 3.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 09-08-2011, 21:47   

Ja bym wydłużył IR Łódź-Kraków do Zakopanego w sezonie- Czestochowa odzyskala by w koncu dzienne polaczenie z Zakopanem, bezczelnie zabrane przez likdiwacje Giewonta Mad
Powrót do góry

ecavon Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Cze 2010
Skąd: Inwałd

PostWysłany: 29-08-2011, 20:33    Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś może ma świeże informacje na temat przekładania linii? może jakieś zdjęcia z miejsca budowy? Nie mam zbytnio ostatnio czasu aby się w miejsce przejechać i spenetrować cały fragment linii do przeniesienia;/

_________________
2010-2013 na razie 100 178km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Woojtek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Gru 2008
Skąd: Tarnów/Kraków

PostWysłany: 30-08-2011, 00:01    Odpowiedz z cytatem

Znając mój Urząd to decyzja jeszcze nie wyszła - więc nic tam nie robią bez pozwolenia :-(
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

MK_Rabka Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Lip 2010
Skąd: Rabka-Zdrój/Kraków

PostWysłany: 30-08-2011, 15:37    Odpowiedz z cytatem

Nie w tym roku. PLK wpisała w spis planowych zamknięć ten odcinek "na wszelki wypadek".
W tym roku zdążą tylko wyciąć przejazd kolejowy za Skawcami.
Na placu budowy nie ma nic ciekawego.

_________________
Pozdrawiam, MK_Rabka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bardi78 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Paź 2010
Skąd: Oświęcim

PostWysłany: 30-08-2011, 17:59    Odpowiedz z cytatem

Rozp.....la mnie umiejętność sprzątnięcia pod dywan sprawy przeniesienia linii Wadowice-Skawce zapisanej w podstawowych statutach budowy...Rząd o niczym nie wie i robi poker face:/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

CottonwoodEN71 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: Kraków

PostWysłany: 30-08-2011, 19:58    Odpowiedz z cytatem

Bardi78, sens przeniesienia lini był, gdy z Trzebini do Wadowic jeździły pociągi. Teraz jest marazm, ale może gdy zbiornik już powstanie, ktoś wpadnie na pomysł, że nad Świnną Porębę można by z GOP-u pojechać pociągiem.
Choćby w formie takiej podwieszanej kolejki jaką chcieli do Zakopca wybudować Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

ecavon Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Cze 2010
Skąd: Inwałd

PostWysłany: 30-08-2011, 20:19    Odpowiedz z cytatem

Prędzej Czesi przekopią się przez góry omijając Zaporę Twisted Evil A tak na poważnie, zamiast odbudować od Kleczy w czasie kiedy była zamykana linia od Wadowic to nic nie zrobiono poza rozbiórką. I tak Linia od Suchej praktycznie nie ma możliwości żadnego objazdu Evil or Very Mad

_________________
2010-2013 na razie 100 178km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 17 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 15, 16, 17  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl