Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3 ... 26, 27, 28  Następny
Koleją w Bieszczady
Autor Wiadomość

katowicer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Praha hl.n.

PostWysłany: 30-01-2009, 19:06   Koleją w Bieszczady Odpowiedz z cytatem

Witam, jestem nowym użytkownikiem więc się przywitam na początek Wink
Chciałem się dowiedzieć co się dzieje z koleją u Was. Mieszkam w Katowicach ale bardzo lubie kolej i Bieszczady stąd moj post.
Jadąc ostatnio przejezdzałem przez stację Skołyszyn bodaj. Chciałem tam sie zatrzymać ale wchodzę w rozkłąd i nie ma takiej stacji. Miałem jakieś zwidy ?? Czy jak to jest ? Ujął mnei widok za szybą pociagu(jechałem w lecie - było cudnie) i chciałbym podróżować pociągiem po Podkarpaciu jednak z Katowic nie ma bezpośredniego pociągu a parę lat temu były. Szukam też informacji,starych rozkladów jazdy stacji Jasło,Skołyszyn,Biecz,Siepietnica,Trzcinica,Niegłowice.
Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mar-cin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Gru 2006
Skąd: Jelenia Góra

PostWysłany: 30-01-2009, 19:27    Odpowiedz z cytatem

Ze Stróż do Jasła osobówki już nie jeżdżą, a to one jeździły przez te miejscowości. Z Katowic był i jest również pociąg Bieszczady do Zagórza. Jednak w obecnym rozkładzie jazdy jedzie on przez Rzeszów więc omija odcinek Stróże - Jasło. Jeżeli chodzi o wspomniany przez Ciebie odcinek to można się nim przejechać dwoma pociągami. Z Warszawy i Bydgoszczy, jednak jadąc którymś z tych pociągów nie wysiądziesz w takich miejscowościach jak Skołyszyn czy Biecz bo pociągi pośpieszne się w tych miejscowościach nie zatrzymują.

Ogólnie dostać się teraz do Jasła jest nie małym wyzwaniem. Z Jasła do Zagórza pociągów kilka jest, ale dojazd do Jasła tragiczny.

Jak stare rozkłady jazdy by Cię interesowały?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

katowicer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Praha hl.n.

PostWysłany: 30-01-2009, 19:37    Odpowiedz z cytatem

Kurcze aż łezka się w oku kręci jak mi ojciec opowiada jak kiedyś podobno można było bezposrednio dostać się z Katowic Szopienic do Skołyszyna czy Trzcinicy. Pewnie już nie wrócą stare czasy a bardzo żałuję gdyż kocham pociągi (szczególnie piętrusy). I trasy niezelektryfikowane i jazde wśród pól i łąk. Jadąc z Rzeszowa jest okropna predkość pociągu ale wrażenia artystyczne równie fajne.
Rozkłady najlepiej by były w formie plików .doc czy .pdf , zdjęcia, stare artykuły wszystko. Z lat myśle że tak od lat 40 (oczywiście jak jest taka możliwość). Z góry dziękuję.
Pisałem już listy do betonu , do UM i nawet odpowiedzi nie dostałem. Na prawdę tam była taka marna frekwencja że wszystko pozamykali ?? Kiedyś pamiętam wysiadałem na stacji Jasło Niegłowice jadąc z Katowic ( kupe czasu temu) ale to chyba był jakiś wyjątek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mar-cin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Gru 2006
Skąd: Jelenia Góra

PostWysłany: 31-01-2009, 15:54    Odpowiedz z cytatem

Z frekwencją nie było tak źle. Jestem w tamtych rejonach w zasadzie co roku. Chętnych do podróży pociągami jest tam sporo. Jest tylko jeden problem. Składy wagonowe są nieopłacalne a szynobusów jest za mało.

Jeżeli chodzi o Jasło i okolice to można by pisać i pisać o degradacji kolei w tamtym regionie. Pierwszym czynnikiem było chyba zawieszenie pociągów od Biecza do Jasła. Całkiem sporo osób jeździło tam pociągiem, dużo osób przesiadało się z pociągów od strony Tarnowa w Stróżach na pociągi do Jasła. Gdy zamknięto ten odcinek automatycznie mniej ludzi zaczęło jeździć po innych trasach wylotowych z Jasła ( na Rzeszów, Zagórz). Obecnie rozkład jazdy na linii Rzeszów - Jasło to jest masakra. Podobnie na Jasło - Zagórz - tu pociągów jest nieco więcej ale za to ostatni z Jasła do Zagórza wyjeżdża coś chyba po 15, podobnie w stronę przeciwną.

Buduje mnie tylko to że kiedyś z trasą Jelenia Góra - Węgliniec było to samo. Kiedyś po tej trasie jeździły EN57 i piętrusy, później zaczęło się likwidowanie połączeń. Doszło do tego że po linii tej jeździły 2 pociągi dziennie. Ale odkąd pojawiły się szynobusy zaczęło się poprawiać na lepsze. Mam nadzieje że tam też tak będzie.

UM woj. Podkarpackiego musi jak najszybciej zakupić minimum 4 nowe szynobusy z czego minimum dwa przekazać na Rzeszów-Jasło-Zagórz, te linie by odżyły.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

katowicer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Praha hl.n.

PostWysłany: 31-01-2009, 17:08    Odpowiedz z cytatem

Powiem Ci, że wolę nasze poczciwe kible od jakichś flirtów czy szynobusów. Może jestem za bardzo sentymentalny - znajomi się ze mnie śmieją ale cóż Wink
Mój wujek był maszynistą na trasach woj. krośnieńskieo-podkarpackiego. Czasem opowiada jak w Jaśle co chwila meldował się lub odjeżdżał jakiś ciapong. Ja chce pociąg z Jasła do Biecza ! Natychmiast ;P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mar-cin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Gru 2006
Skąd: Jelenia Góra

PostWysłany: 31-01-2009, 17:42    Odpowiedz z cytatem

Ja jako MK również wolę EN57 i składy wagonowe. Ale jeżeli wybieram się bez aparatu w jakąś konkretną podróż gdzie muszę być szybko i dojechać bezpiecznie to jednak nowsze składy bardziej by się sprawdziły.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

katowicer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Praha hl.n.

PostWysłany: 01-03-2009, 16:03    Odpowiedz z cytatem

W związku z planowanym przedsięwzięciem potrzebuje rozkładów jazdy stacji Skołyszyn, Trzcinica, Siepietnica, Biecz, Jasło, Jasło Niegłowice począwszy od lat 60-70. Jeśli ktoś jest w stanie pomóc proszę o to. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

b182 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Sie 2007

PostWysłany: 04-03-2009, 09:55    Odpowiedz z cytatem

A cóż to za przedsięwzięcie? Można spodziewać się planów reaktywacji biecz-jasło?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kemi73 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lis 2008
Skąd: Kraków

PostWysłany: 04-03-2009, 10:30    Odpowiedz z cytatem

Ja bym na to nie liczył dopóki nie zmieni się samorząd województwa Podkarpackiego, a to dlatego że marszałek Podkarpacia powiedział nie na dofinansowanie 15 km (Jasło - Biecz) i tak osobowy jeździ tylko z Biecza. Choć z drugiej strony teraz po wybudowaniu obwodnicy Biecza samochodem jest dużo szybciej Smile. Mało tego UM Podkarpacia pcha całą kasę na drogi Rzeszowa i teraz zaraz za Bieczem przy granicy w Małopolsce droga jest wyremontowana, od granicy to totalna porażka usiana gumisiami po krzakach Smile.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

katowicer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Praha hl.n.

PostWysłany: 04-03-2009, 11:08    Odpowiedz z cytatem

Od czegoś trzeba zacząć. Ogólnie nie jestem z Podkarpacia ale widząc co sie dzieje z koleją w tym wojewódzwie ( zwłaszcza okolice Jasła ) to dostaję białej gorączki. Gdzie te czasy kiedy pociągów było x razy więcej. Nie mogę przeboleć odcinka Biecz - Jasło gdyż jest to wspaniała trasa widokowa;) Ostatnio tam jechałem bodaj z rok temu i strasznie mnie to napawało Wink
Ma ktoś te rozkłady ??

[ Dodano: 17-03-2009, 21:19 ]
Nie ma nikt choćby szczątkowych rozkładów ???

[ Dodano: 13-04-2009, 15:56 ]
Co tam słychać na Podkarpaciu ?? Chyba najgorszy region dla pociągów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

1762 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lip 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 10-02-2010, 11:11    Odpowiedz z cytatem

W obecnym rozkładzie dostanie się w Bieszczady pociągiem jest praktycznie niemożliwe. Teraz są 2 pociągi z Jasła w stronę Ustrzyk, a dostanie się do nich od strony Rzeszowa jest praktycznie nieopłacalne. Przedłużenie np. 721 Stróże-Biecz 7:06-7:49 do Jasła pozwoliłoby na przesiadkę do pociągu do Chyrowa, a dodatkowo tenże 721 jest skomunikowany z pociągiem z Krakowa i przecież odcinek Stróże-Biecz jest zelektryfikowany, szlakowa naprawdę nie jest zła
Biecz-Skołyszyn 60
Skołyszyn-Przysieki 70
Przysieki-Jasło Niegłowice 60
Jasło Niegłowice-Jasło 40
Czy ktoś stamtąd wie w ogóle czy nadal szlak jest przejezdny, rozjazdy są całe?
Teraz kiedy jest tak mało połączeń w tym rejonie to tym bardziej powinno zależeć w podkarpackim urzędzie marszałkowskim na przedłużeniu połączeń Biecz-Stróż. Niech obecne 2 pary zostaną przedłużone do Jasła i dołożyć 2 dodatkowe pary, za które płaciłoby podkarpackie.

_________________
Koniec degradacji-gminy dla Chełmska Śl. i Ruszowa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pp Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Gru 2009
Skąd: Skądinąd

PostWysłany: 10-02-2010, 11:51    Odpowiedz z cytatem

Szlak jest przejezdny i jeżdżony (towary).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mih Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Maj 2009

PostWysłany: 10-02-2010, 11:53    Odpowiedz z cytatem

Szlak jest przejezdny, jeszcze zeszłego lata śmigał tam posp. POŁONINY. Ale urzędy marszałkowskie mówią NIEDASIE, albo: podkarpacki - że ma się tym zająć UMWM, a małopolski - że to sprawa UMWP. Prędzej zobaczymy Pt47-112 pod parą niż pociąg pasażerski na tej trasie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

marko80 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Wrz 2009

PostWysłany: 10-02-2010, 12:44    Odpowiedz z cytatem

Da sie da sie w wakacje prawdopodobnie bedzie bezposredni TLK Warszawa Wsch - Zagórz, czas postoju w stróżach 15 minutowy jest to własnie czas na odłączanie przyłączanie grypy wagonów do i z zagórza. Wagony do zagórza w składzie do krynicy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jubikej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2009

PostWysłany: 10-02-2010, 13:08    Odpowiedz z cytatem

wlasnie to zauwazylem w rozkladzie, ale nie chcialem nic mowic, szkoda tylko ze Warszawa bedzie miala polaczenie bezposrednie, a polnoc/zachod kraju nie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 28 Idź do strony 1, 2, 3 ... 26, 27, 28  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl