Wysłany: 25-05-2015, 18:43 Praca w Wielkiej Brytanii
Często zadajecie nam pytanie „Jak znaleźć pracę w Londynie”, czy warto wyjeżdżać do pracy na Wyspy „w ciemno”? Naszym zdaniem, warto. Jeśli chcesz coś zmienić, poznać inną kulturę, nauczyć się lepiej angielskiego, zdobyć nowe doświadczenia - zaryzykuj. Spróbuj, przecież zawsze możesz wrócić…
Wysłany: 19-10-2016, 19:02 15000 kandydatów na 78 stanowisk
Prawie 200 kandydatów na jedno miejsce pracy zgłosiło się do Virgin Trains chcąc zostać maszynistą nowych pociągów między Londynem a Edynburgiem od 2018 roku.
LINK (ang.)
Brexit zdecydowanie wpłynął na plany migracyjne Polaków. Spadło zainteresowanie wyjazdem do pracy w Wielkiej Brytanii.
Decyzja o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej będzie miała niemały wpływ na europejski rynek zatrudnienia i plany migracyjne Polaków. W ostatnich miesiącach spadła liczba osób chętnych do wyjazdu i pracy na Wyspach. Obecnie tylko 14 proc. rodaków rozważa ten kierunek emigracji zarobkowej, co oznacza spadek o 10 pkt proc. w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej – wynika z raportu Work Service „Migracje zarobkowe Polaków V”, który zaprezentowany zostanie w całości 21 listopada na konferencji Komitetu Dialogu Społecznego KIG.
Spadło bo funt leci w dół, jeszcze trochę a będzie tyle kosztował co euro. Ale wciąż są chętni do wyjazdu do UK, popracować co najmniej pół roku i wio dalej do Kanady czy USA. Po pół roku pobytu w UK o ile mnie to nie myli dostaje się status rezydenta.
W Wielkiej Brytanii Polacy pracują na minimalnych stawkach. Ich wynagrodzenie jest niemal dwukrotnie niższe niż zarobki w Niemczech.
Rosną wynagrodzenia Polaków pracujących w Niemczech – wynika z raportu Grupy Euro-Tax.pl, który objął emigrantów transferujących środki do kraju. Ich zarobki w tym kraju podobnie jak w Austrii są tylko nieco niższe niż tamtejsze średnie płace, a w Wielkiej Brytanii oscylują w okolicach minimalnego wynagrodzenia. Mimo że na Wyspach pracuje najwięcej Polaków, to łączne ich zarobki były niemal dwukrotnie niższe niż w Niemczech. W sumie ubiegłoroczne wynagrodzenia emigrantów były niższe niż w 2015 roku.
Skandal w Anglii. Tworzono "czarne listy" pracowników narzekających na warunki pracy.
Policyjni szpiedzy mieli w Wielkiej Brytanii pomagać firmom budowlanym w tworzeniu "czarnych list" pracowników. Chodziło o osoby, które narzekały na naruszanie zasad bezpieczeństwa, warunki pracy oraz sposób ich traktowania. Znalezienie się w takiej bazie powodowało, że praktycznie nie było szansy na znalezienie pracy.
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum