Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Dalekie podróże pociągami REGIO
Autor Wiadomość

Kiwi7 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lip 2017

PostWysłany: 06-07-2017, 22:24   Dalekie podróże pociągami REGIO Odpowiedz z cytatem

Z góry przepraszam jeśli utworzyłem ten temat w złym dziale - to mój pierwszy post na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość Embarassed
Tego lata, jak praktycznie co roku, zamierzam pojechać pociągiem z Wrocławia do Gdańska. Zazwyczaj tę trasę pokonuję pociągiem InterCity, ale w tym roku myślałem, żeby "dla odmiany" czy też po prostu po to, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy (tym bardziej, że ostatnio stałem się posiadaczem REGIOkarty), wybiorę się REGIO. Portal Pasażera znalazł mi połączenie z 2 przesiadkami (w Poznaniu i w Bydgoszczy) z czasem podróży 9:31. Dla porównania pociągiem IC (bezpośrednim) jechałbym 5:33. Sam czas jazdy mnie nie przeraża, ale czy sądzicie, że warto wyzbyć się np. miejscówki i wygodnego siedzenia w zamian za tańszy bilet?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

empek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Wrz 2007
Skąd: JG/LBN

PostWysłany: 07-07-2017, 04:26    Odpowiedz z cytatem

Ja bym się w coś takiego nie bawił. Co innego, gdybyś pokonywał wskazany dystans z jakąś stałą częstotliwością, np. co tydzień, ale w momencie, kiedy korzystasz z połączeń od wielkiego dzwonu, nie widzę sensu, by fundować sobie taką niewygodę. Jeśli już tak bardzo chcesz zaoszczędzić, to masz jeszcze do wyboru PolskiegoBusa. Niemniej, mając do dyspozycji względnie niedrogi i wygodny IC Mieszko, nie szukałbym innych alternatyw. Smile

_________________
"Myśmy się na władzę nie zamachiwali. Myśmy ino kradli"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mkfilmykolejowe Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Mar 2010

PostWysłany: 07-07-2017, 05:27    Odpowiedz z cytatem

Fajny pomysł dla odmiany. Pociągów REGIO już jest coraz mniej powoli ta era się kończy. Z Wrocławia REGIO do Poznania, z Poznania do Bydgoszczy i z Bydgoszczy tez jeździ REGIO do Gdyni. Można tez z Wrocławia REGIO do Kluczborka, dalej do Poznania itp. Jeśli chce się wycieczkę pociągami REGIO po Polsce można tak: Wrocław - Zielona Góra - Szczecin - Kołobrzeg - Poznań - Bydgoszcz - Gdynia.

_________________
fb: podróże koleją. Zdjęcia, ciekawostki z podróży Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bestkf Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Sie 2014
Skąd: Polska

PostWysłany: 07-07-2017, 07:33    Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi przede wszystkim o podróż "dla odmiany", a nie jako zaoszczędzenie pieniędzy to może być fajna wycieczka. Z Wrocławia do Poznania najczęściej jeżdżą dość wygodne i klimatyzowane wagony, więc to nie problem. Z Bydgoszczy do Gdańska jest spora szansa na trafienie trochę mniej wygodnego, ale klimatyzowanego zmodernizowanego EN57. Problem jest z odcinkiem Poznań-Bydgoszcz, gdzie najprawdopodobniej trafi się jakiś stary złom.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tender Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2013

PostWysłany: 07-07-2017, 07:47   Re: Dalekie podróże pociągami REGIO Odpowiedz z cytatem

Kiwi7 napisał/a:
Portal Pasażera znalazł mi połączenie z 2 przesiadkami (w Poznaniu i w Bydgoszczy) z czasem podróży 9:31. Dla porównania pociągiem IC (bezpośrednim) jechałbym 5:33. Sam czas jazdy mnie nie przeraża, ale czy sądzicie, że warto wyzbyć się np. miejscówki i wygodnego siedzenia w zamian za tańszy bilet?
Równowagę miedzy wygodą a ceną każdy indywidualnie ustala dla siebie....

Ja bym powiedział, że wybór połączenia zależy przede wszystkim od tego czy Ci chcesz po prostu pojechać z A do B, czy też chodzi Ci głownie o Nowe Doświadczenie. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 07-07-2017, 07:56    Odpowiedz z cytatem

empek napisał/a:
Ja bym się w coś takiego nie bawił. Co innego, gdybyś pokonywał wskazany dystans z jakąś stałą częstotliwością, np. co tydzień, ale w momencie, kiedy korzystasz z połączeń od wielkiego dzwonu, nie widzę sensu, by fundować sobie taką niewygodę.


Ja napiszę dokładnie na odwrót. Gdybym miał jeździć pociągiem co tydzień i na własne życzenie przedłużać sobie niepotrzebnie podróż praktycznie 2 krotnie to bym chyba zwariował. Jeżeli to jest jednorazowa wyprawa i ma służyć sprawieniu sobie swego rodzaju przyjemności to co innego. A jeżeli chodzi jedynie o oszczędność to wybór REGIO jest chyba tym bardziej oczywisty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mkfilmykolejowe Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Mar 2010

PostWysłany: 07-07-2017, 08:22    Odpowiedz z cytatem

Może trafić się stary złom EN57 z przedziałem 1 klasy. A wygląda tak:
http://swr.podkarpackakolej.net/eloki/img/en57-1087-in.jpg
http://s8.flog.pl/media/foto/7991964_1-klasa-w-pociagu-osobowym.jpg

_________________
fb: podróże koleją. Zdjęcia, ciekawostki z podróży Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kiwi7 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lip 2017

PostWysłany: 07-07-2017, 08:26    Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedzi. Przyjrzałem się bliżej rozkładowi jazdy i okazuje się, że w Poznaniu na przesiadkę miałbym 11 minut. Co w przypadku, kiedy pociąg się opóźni? Na biletach z IPR zawsze jest napisane "w przypadku opóźnienia poinformuj drużynę konduktorską" ale czy w praktyce pociągi REGIO czekają na skomunikowanie w takich przypadkach?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mkfilmykolejowe Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Mar 2010

PostWysłany: 07-07-2017, 10:39    Odpowiedz z cytatem

Zaznaczam, że nie wszystkie EN57 posiadają jedynkę.
11 minut spokojnie powinieneś zdążyć, jeśli to jest ostatni pociąg to jest szansa, że poczeka, ale jeśli nie i będziesz miał następne połączenie REGIO to wątpię, aby poczekali. Wszystko zależy od wielkości opóźnienia, ilości osób przesiadających i oczywiście osoby przyjmującej zgłoszenie.

_________________
fb: podróże koleją. Zdjęcia, ciekawostki z podróży Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Hamer Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Lip 2010
Skąd: Orunia

PostWysłany: 10-07-2017, 07:57    Odpowiedz z cytatem



[size=9:][ [i:][b:]Dodano[/b:]: 10-07-2017, 08:57[/i:] ][/size:]
Akurat jestem osobą która nie tyle ze względów kosztowych co z chęci przejechania nowych tras obejrzenia czegoś więcej (często dłuższą przerwą przesiadkową i zwiedzaniem po drodze) pokonywałem trasę Gdańsk – Wrocław na wiele sposobów. Czasem były to także TLKi na części trasy ale bardziej okrężną trasą. Rekordowo trasę GD-WR pokonałem w 15,5 godziny.
Do tego niektóre z linii są wyłączone z eksploatacji dla pociągów pasażerskich
Poniżej trasy którymi przemierzałem niniejszą trasę:
• Gdańsk – Malbork – Toruń – Poznań – Wrocław
• Gdańsk – Tczew – Chojnice – Krzyż – Kostrzyn – Zielona Góra – Wrocław
• Gdańsk – Poznań – Wolsztyn – Leszno – Wrocław
• Gdańsk – Poznań – Kalisz – Ostrów Wlkp. – Wrocław
• Gdańsk – Zielona Góra – Żagań (PKS bo nie było skomunikowania) – Żary – Węgliniec – Wrocław
• Gdańsk – Poznań – Wrocław (przez Milicz)

„Dziwnych” tras było zdecydowanie więcej ale nie o tym wątek.
Pozdrawiam zakręconych kolejowo podróżników.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl