Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Zmiany zasad FIP od 10.01.2018
Autor Wiadomość

rufio198 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Z Doliny Muminków

PostWysłany: 17-01-2018, 23:01   Zmiany zasad FIP od 10.01.2018 Odpowiedz z cytatem

Witam! Ktoś wie czy od 10 stycznia zmieniły się zasady FIP o nie można na tych biletach jeździć poc komercyjnymi? I gdzie mogę sprawdzić które poc to są komercyjne, a które nie? Będę wdzięczny za szybką informację

_________________
www.fotokolej.waw.pl <--- zapraszam
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

andrej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009

PostWysłany: 18-01-2018, 08:36    Odpowiedz z cytatem

Ale przecież na komercyjne nigdy ten bilet nie obowiązywał , nie znam wyjątków .Może komuś udało się przejechać z niewiedzy konduktora. Przecież to takie proste , komercyjne pociągi to te uruchamiane przez prywatnych lub samorządowych przewoźników . Np : nie wsiądziesz do pociągu jadącego przez nasz kraj Moskwa -Nicea bo to komercyjny pociąg , następnie Leo Ekspres , kolej związkowa w Niemczech , Talgo w Hiszpanii lub RAJLET w Niemczech, Austrii , Węgry . Na bilecie FIP , pisze na jakich przewoźników obowiązuje bilet , oczywiście są wyjątki . Jeśli prywatny przewoźnik kolejowy czy morski należy do zrzeszenia FIP , to z tyłu na okładce jest wymieniony.

[ Dodano: 18-01-2018, 08:58 ]
Proszę skan tego pisma , skąd ta informacja.

[ Dodano: 18-01-2018, 13:47 ]
Może chodzi o pociągi wyższej kategorii , tak jak TGV lub nasze pendo , tylko czy to pociągi komercyjne , skoro są dotowane . Trzeba przeczytać to pismo , o co chodzi . Bo tak następuje bałagan informacyjny . Może ktoś z centalii PKP się wypowie .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Marcin78 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Lis 2017

PostWysłany: 26-02-2018, 17:22    Odpowiedz z cytatem

Witam
Jeśli chodzi o RAJLET to od 8 lat jeżdżę i nigdy nie było problemu, pierwsza czy druga klasa nie ma znaczenia, tak więc tu nie ma problemu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bert Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Kwi 2008
Skąd: chybie

PostWysłany: 27-02-2018, 13:25    Odpowiedz z cytatem

pociąg komercyjny to nie to samo co przewoźnik kolejowy nie należący do FIP .W Polsce np. koleje Mazowieckie uruchamiają komercyjny pociąg do Ustki

_________________
bert
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dave Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Mar 2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: 04-03-2018, 10:31    Odpowiedz z cytatem

andrej napisał/a:
(...) Np : nie wsiądziesz do pociągu jadącego przez nasz kraj Moskwa -Nicea bo to komercyjny pociąg (...) lub RAJLET w Niemczech, Austrii , Węgry.


I ani jeden ani drugi nie jest przewoźnikiem (RailJet to nawet nie przewoźnik tylko kategoria (marka?) pociągu). A do pierwszego faktycznie z FIPem ani OSŻD nie wsiądziesz, a do drugiego jak najbardziej tak - i to często bez dopłat.

Komercyjny charakter pociągu tutaj polega na czymś innym niż przewoźniku państwowym czy dotacji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Marecki241 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Paź 2008

PostWysłany: 03-05-2018, 08:38    Odpowiedz z cytatem

Witam mam pytanie czy na FIP-ie normalnie można jechać poc. Railjet z Wiednia do Venezi? Czy obowiązuje jakaś dopłata?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

aanniiaa Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 26 Sie 2009

PostWysłany: 03-05-2018, 18:46    Odpowiedz z cytatem

Za 2 miesiące będę jechać Railjetem z Wenecji do Wiednia na FIPie. Właśnie czekam na odpowiedź z infolinii OBB czy i w jaki sposób i z jaką odpłatnością można online kupić stosowną dopłatę. Dam znać jak dostanę odpowiedź.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Shinzon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Mar 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 04-05-2018, 16:47    Odpowiedz z cytatem

Napewno jest dopłata do FIP 10€ o czym mowa jest tu:

http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=7414&postdays=0&postorder=asc&start=30

do kupienia u konduktora. Chociaż nie każdy konduktor o tym wie i egzekwuje.

Z tego co pamiętam to jest obowiązkowa rezerwacja miejsc w IT, do kupienia na stronie OBB. (koszt chyba 3 €)

Ale faktycznie poczekajmy na odpowiedź OBB, też jestem ciekawy. Na przyszły rok mam taki plan żeby nim jechać jak jeszcze będzie kursować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

aanniiaa Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 26 Sie 2009

PostWysłany: 07-05-2018, 09:37    Odpowiedz z cytatem

W pociągach nocnych OBB dopłata 10 euro nie ma zastosowania Zg I jeszcze garść obiecanych informacji prosto z OBB, dotyczących biletu bezpłatnego FIP z kuponami:

Cytat:
With the FIP ticket, you only need to book the desired compartment in the Nightjet. The traveler without discount, has the opportunity to use the offer of "savings coupons". These are discounted tickets for the different compartments. (...) Online booking is not yet possible. with the reduction of the FIP card. You can book on our hotline 0043 5 1717 using a credit card or at any OBB ticket counter.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Shinzon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Mar 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 07-05-2018, 11:58    Odpowiedz z cytatem

Owszem mają rację, ponieważ ta dopłata nie obowiązuje w pociągach nocnych.

Ty pisałeś o rj a odpowiedź dotyczy pociągów nj.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

aanniiaa Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 26 Sie 2009

PostWysłany: 07-05-2018, 12:36    Odpowiedz z cytatem

Shinzon napisał/a:
Owszem mają rację, ponieważ ta dopłata nie obowiązuje w pociągach nocnych.

Ty pisałeś o rj a odpowiedź dotyczy pociągów nj.

Racja, już z tego wszystkiego mi się mieszają pociągi Hmm Dzienny railjet to opłata za korzystanie 10/15 euro + rezerwacja 3 euro, nocny nightjet nie ma opłaty za korzystanie, ale rezerwacja zostaje (3 euro w wagonach z miejscami do siedzenia).

Teoretycznie (nawet mi to w innym mailu potwierdziła infolinia OBB) nie da się online kupić dopłaty do biletu FIP na dziennny railjet, bo nie ma tej opcji 10/15 euro w systemie. Jednakowoż... jaki problem wybrać opcję zakup samego miejsca siedzącego, a do kieszeni schować 10/15 euro na zrobienie dopłaty już w pociągu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Shinzon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Mar 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 07-05-2018, 12:53    Odpowiedz z cytatem

Dopłatę zrobisz w pociągu. Ja nawet nie wiedziałem że jest taka dopłata. Jednak jak już wracłem to mi konduktor kazał dopłącić do FIP. Nie było problemu. Wystawił dokument i dałem 10 € i było po sprawie.

Rezerwacje kupiłem przez neta i nie było porblemów.

A ta rezerwacja jest obowiązkowa w rj na Włochy?

Nie wiem dlaczego wysawało mi się ze rozmawiam z mężczyzną Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

aanniiaa Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 26 Sie 2009

PostWysłany: 07-05-2018, 14:57    Odpowiedz z cytatem

Z rezerwacją w RJ już wiem jak sobie poradzić wbrew temu co mówi informacja OBB Śmiech Nie wiem czy na terenie Włoch ta rezerwacja jest obowiązkowa, ale dla komfortu jazdy i fotela po dobrej stronie składu warto dołożyć te parę złotych Smile

Nie da się natomiast zrobić takiego myka z rezerwacją w pociągach NJ dla kategorii wagonu wyższej niż 2 klasa, bo dla np: kuszetek czy sypialnych stosowna opcja jest niedostępna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Shinzon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Mar 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 07-05-2018, 16:31    Odpowiedz z cytatem

Tak, na nj nie ma opcji kupienia sypialnego czy kuszeki, można tylko miejsce siedziące.

Może kogoś to zainteresuje to całkowity koszt przejazdu z Wien hbf do Roma Termini dla w wagonie sypialnym double:

1 pasażer FIP na OBB oraz FS
2 pasażer FIP na FS oraz karta zniżek
Pies

to 177 €

Przechwytywanie.PNG
Plik ściągnięto 38 raz(y) 300.66 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

aanniiaa Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 26 Sie 2009

PostWysłany: 07-05-2018, 18:00    Odpowiedz z cytatem

Widzę, że jeździmy podobnie Mr. Green Ja również planuję za dwa miesiące jechać sypialnym "double" z Wiednia do Rzymu w konfiguracji mój bilet bezpłatny FIP + osoba bez żadnych zniżek. Łączna cena biletu kupionego odpowiednio wcześniej wychodzi 233 euro.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl