Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Podstawowe informacje o FIP - Aktualizacja
Autor Wiadomość

TuAnna Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 16 Lut 2018

PostWysłany: 16-02-2018, 17:48   Podstawowe informacje o FIP - Aktualizacja Odpowiedz z cytatem

Witam,
Czy ktoś dysponuje aktualną listą kolei należących do FIP z adnotacjami typu:

(*) koleje, które przyznały uprawnienia dla członków rodzin pracowniczych oraz członków rodzin emerytów i rencistów
(**) koleje, które przyznały 50% zniżki dla posiadaczy Międzynarodowej karty zniżek FIP
(***) bilet FIP dwa razy w roku kalendarzowym


Na forum jest lista, ale to post z 2007 r., więc raczej nieaktualna.

Zaczynam dopiero przygodę z FIP. Wybieram się w tym roku z mężem do Włoch i Czech, chcieliśmy skorzystać z bezpłatnych biletów FIP, niestety spotykamy się ze sprzecznymi informacjami. Pani z pracy przesłała wykaz kolei z 2006 r. gdzie była informacja, że Włoska kolej planuje wycofać się z 31.12.2006 r. z FIP ??? Tu na forum znalazłam informację, że Włoskie linie Trenitalia honorują jednak bezpłatne bilety FIP W końcu nie wiem?

Jeśli nieaktualna lista, to może chociaż informacja czy Włoskie koleje FS Trenitalia oraz Czeskie Drahy akceptują bezpłatne bilety FIP kolejarza i małżonki?


Ostatnio zmieniony przez TuAnna dnia 16-02-2018, 18:30, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Romek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Sie 2006
Skąd: Racibórz

PostWysłany: 16-02-2018, 18:09    Odpowiedz z cytatem

Na FS i CD są bilety dla pracownika i członków rodzin, jeśli chcecie jechać do Włoch przez Austrię to OBB daje bilety tylko dla pracownika. Można próbować objechać przez Węgry, Chorwację, Słowenię lub zapłacić za przejazd przez Austrię.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

TuAnna Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 16 Lut 2018

PostWysłany: 16-02-2018, 18:32    Odpowiedz z cytatem

Do Włoch lecimy samolotem, tam na miejscu chcieliśmy pozwiedzać podróżując pociągiem- głównie Trenitalia Regionale, ale też Trenitalia Regionale Veloce. Potem przelot do Pragi i stamtąd do Polski pociągiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

cieply Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Cze 2016

PostWysłany: 18-02-2018, 09:12    Odpowiedz z cytatem

TuAnna, TuAnna, Włoska kolej FS uznaje i wydaje bilety FIP pracownikom i rodzinie to samo jest w Czechach powiedz jaka to pani w pracy ci tak mówiła i w jakim zakładzie PKP niech się doszkoli a nie pierdzi w stołek biurwa jedna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

TuAnna Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 16 Lut 2018

PostWysłany: 20-02-2018, 23:05    Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Romek i Ciepły za informację o uprawnieniach we Włoszech i Czechach.

Jeśli chodzi o aktualną listę kolei i towarzystw żeglugowych zrzeszonych w FIP, to napisałam do PKP Intercity zapytanie czy dysponują dokumentem z aktualnym wykazem. Jak coś otrzymam, to umieszczę.

Swoją drogą, to nie mogę pojąć, dlaczego tak trudno znaleźć te informacje w Polsce. Natknęłam się na stronę UK i tam znalazłam info o FIP i wykaz kolei z opisem, niestety na nic to mi się nie przydało, bo wygląda na to, że uprawnienia jakie dają poszczególne koleje mogą być różne dla UK a inne dla Polski w zależności jak kraje między sobą ustalają.
Czekam co odpiszą z PKP Intercity....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bert Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Kwi 2008
Skąd: chybie

PostWysłany: 21-02-2018, 20:49    Odpowiedz z cytatem

w tych sprawach właściwym adresatem pytania jest PKP S.A który wydaje bilety FIP dla wszystkich uprawnionych.

_________________
bert
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Shinzon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Mar 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 23-02-2018, 21:27    Odpowiedz z cytatem

Pozwolę sobie dołożyć kilka informacji.

FS Italiane:

Gdzieś na tym forum otrzymałem info że Trenord http://www.trenord.it/it/home.aspx nie honoruje biletów FIP.

Korzystałem z tego przewoźnika ale nie sprawdzano mi biletów. Jechałem tylko na odcinku Verona P.N. - Pescheria del Garda. Niestety nie miałem możliwości na konfrontację z konduktorem.

Warto też mieć MKZ.

Dopłata do pociągów Frecciarossa klasa 2, 15,65 EUR (07.06.2017)

W pociągach ICN, EC, Frecce.... obowiązkowa rezerwacja miejsc.

Przeprawa promowa-kolejowa na Sycylię na podstawie biletu FIP.

FIP nie jest honorowany w pociągach Włochy - Francja THELLO.

Ceske Drahy

Obowiązkowa dopłata do SC Pendolino 35 CZK. Reszta pociągów rezerwacja nie obowiązkowa.

FIP nie jest honorowany w pociągach spółek Leo Express, RegioJet, w pociągach Praga - Monachium ALEX (jedynie MKZ), prawdopodbnie nie będzie też obowiązywac w Arriva Express, GWTR - GW Train Regio.

Warto może zamiast samolotu, wybrać NightJet OBB Austria? Wybierając kuszetę lub sypialny można wliczyć to jako jeden z noclegów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

djdred Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Maj 2017

PostWysłany: 22-08-2018, 12:02    Odpowiedz z cytatem

Witam, jak ma się sprawa z Sycylią ? Dla pracownika i rodziny ? Mamy zamiar jechać na początku 2019r i zastanawiam się co i jak.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jano Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Wrz 2006
Skąd: Miękinia

PostWysłany: 04-04-2019, 20:25    Odpowiedz z cytatem

Witam

Właśnie złożyłem wniosek o wydanie biletów FIP. Będę z nich korzystał po raz pierwszy.
Stąd moje pytanie, może retoryczne ale proszę o potwierdzenie/zaprzeczenie.

Czy posiadając 4 bilety 24-godzinne na dany kraj mogę z nich korzystać w dowolnym odstępie czasu?

_________________
https://www.facebook.com/Miekinia?fref=ts
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Shinzon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Mar 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 05-04-2019, 05:19    Odpowiedz z cytatem

jano napisał/a:
Witam

Właśnie złożyłem wniosek o wydanie biletów FIP. Będę z nich korzystał po raz pierwszy.
Stąd moje pytanie, może retoryczne ale proszę o potwierdzenie/zaprzeczenie.

Czy posiadając 4 bilety 24-godzinne na dany kraj mogę z nich korzystać w dowolnym odstępie czasu?


Po pierwsze to nie są bilety 24 godzinne. Książeczka biletowa składa się z max 6 biletów, a każdy bilet składa się z 4 kuponów, których - zgodnie z warunkami korzystania - "okres ważności kuponów rozpoczyna się z data wpisaną w odpowiedni kupon przez użytkującego i kończy się o godzinie 24:00 dnia następnego"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mark Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Mar 2019

PostWysłany: 05-04-2019, 09:19    Odpowiedz z cytatem

[quote="Shinzon"]
jano napisał/a:
Witam

Książeczka biletowa składa się z max 6 biletów, a każdy bilet składa się z 4 kuponów, których - zgodnie z warunkami korzystania - "okres ważności kuponów rozpoczyna się z data wpisaną w odpowiedni kupon przez użytkującego i kończy się o godzinie 24:00 dnia następnego"


I niby sie zgadza,ale dostałem oto takie wytyczne co do biletów FIP

I teraz pytanie zgodnie z tym co w załączniku opłata dotyczy państw,a co wtedy jak zamawiam na kilka państw a w jednym z nich na trzy zarządy kolejowe np:

ČD
ÖBB
FS
SBB/CFF/FFS oraz BLS, SP,BSB wszystkie w Szwajcarii

Jak wtedy faktycznie zamawiać i jaką opłatę wnieść?

20190405_100259.jpg
Plik ściągnięto 6 raz(y) 286.84 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Shinzon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Mar 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 05-04-2019, 09:38    Odpowiedz z cytatem

[quote="Mark"]
Shinzon napisał/a:
jano napisał/a:
Witam

Książeczka biletowa składa się z max 6 biletów, a każdy bilet składa się z 4 kuponów, których - zgodnie z warunkami korzystania - "okres ważności kuponów rozpoczyna się z data wpisaną w odpowiedni kupon przez użytkującego i kończy się o godzinie 24:00 dnia następnego"


I niby sie zgadza,ale dostałem oto takie wytyczne co do biletów FIP

I teraz pytanie zgodnie z tym co w załączniku opłata dotyczy państw,a co wtedy jak zamawiam na kilka państw a w jednym z nich na trzy zarządy kolejowe np:

ČD
ÖBB
FS
SBB/CFF/FFS oraz BLS, SP,BSB wszystkie w Szwajcarii

Jak wtedy faktycznie zamawiać i jaką opłatę wnieść?


Książeczka zawiera 6 biletów, na każde przedsiębiorstwo dostaniesz bilet, w którym będzie 4 kuponów.

Masz tu wypisane 7 zarządów kolei wiec musisz zapłacic jak za dwie książeczki.

Jeśli jedziesz z kimś zrodziny kto nie jest pracownikiem kolei. Nie dostanie on biletów na OBB, SBB, SP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mark Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Mar 2019

PostWysłany: 05-04-2019, 10:01    Odpowiedz z cytatem

Cytat:


Książeczka zawiera 6 biletów, na każde przedsiębiorstwo dostaniesz bilet, w którym będzie 4 kuponów.

Masz tu wypisane 7 zarządów kolei wiec musisz zapłacic jak za dwie książeczki.

Jeśli jedziesz z kimś zrodziny kto nie jest pracownikiem kolei. Nie dostanie on biletów na OBB, SBB, SP


Czyli powinno być podane że dotyczy to ilości zamawianych biletów na zarządy ,a nie państwa- ktoś tu podając takie dane wprowadza zamawiającego w błąd.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Shinzon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Mar 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 05-04-2019, 10:09    Odpowiedz z cytatem

Mark napisał/a:
Cytat:


Książeczka zawiera 6 biletów, na każde przedsiębiorstwo dostaniesz bilet, w którym będzie 4 kuponów.

Masz tu wypisane 7 zarządów kolei wiec musisz zapłacic jak za dwie książeczki.

Jeśli jedziesz z kimś zrodziny kto nie jest pracownikiem kolei. Nie dostanie on biletów na OBB, SBB, SP


Czyli powinno być podane że dotyczy to ilości zamawianych biletów na zarządy ,a nie państwa- ktoś tu podając takie dane wprowadza zamawiającego w błąd.


Jak otrzymasz bilet to bedziesz wiedzieć dlaczego tak jest. Druga sprawa w regulaminie też jest o tym informacja. I kolejna rzecz 25 PLN za dodatkową książeczkę to naprawdę mała kwota.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mark Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Mar 2019

PostWysłany: 05-04-2019, 11:25    Odpowiedz z cytatem

Shinzon napisał/a:
I kolejna rzecz 25 PLN za dodatkową książeczkę to naprawdę mała kwota.



Nie chodzi o 25 zł,tylko o podanie uczciwej i rzetelnej informacji. Skoro pisze Państw to nie jest to to samo co Zarządy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl