Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Sygnał Baczność oraz inne dzwieki chyba przed semaforem
Autor Wiadomość

kolejowe_tourne Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lut 2017

PostWysłany: 18-08-2020, 21:54   Sygnał Baczność oraz inne dzwieki chyba przed semaforem Odpowiedz z cytatem

Mieszkam w Pszczynie. Wzdłuż DK1 biegną tory kolejowe. Jakiś geniusz budownictwa, wpadł na pomysł, aby zrobić ekrany przy DK1 i nie odgradzać pociągów (ogrodzona droga bez orów). Sygnały z pociągów odbijają się od ekranów. Przejazdów jest kilka. Pociągi używają sygnału baczność (a miało to być chyba zniesione). Niektóre pociągi mają tak przeraźliwe i głośne sygnały, że zawału w nocy można dostać. Nie zawsze, ale często ten dzięk się tak niesie, jakby wam ktoś do okna trąbę włożył i zaczął trąbić.

Ponadto około 3 czy 4 w nocy (nie wiem czy to na semaforach) czy jak, stoją chyba pociągi i dziwne dźwięki wydają. Nie jest to bacznośc, ale jakieś takie jakby porozumiewanie dźwiękami. O co tu chodzi?

Jest to Szlak Katowice Bielsko. Ps Gdyby to tyle nie kosztowało bo to około 2 tys netto, to bym zrobił pomiary tych hałasów tj sygnałów RP1 i awanturę o to robił. W lini prostej mam do torowiska od 585 metrów do 540. Zabudowa domami jednorodzinnymi. Dzwieki sie gdzieś odbijają. Czesto człowiek ma wrazenie, że mu do domu wjedzie pociąg.

Jak z tym sygnałem Baczność? Bedzie koniec uzywania? Oraz co za dzwieki wydaja pociągi w nocy o 3-4 rano.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl