Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Pytanie odnośnie biletu dla kilku osób
Autor Wiadomość

empek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Wrz 2007
Skąd: JG/LBN

PostWysłany: 17-10-2022, 18:38   Pytanie odnośnie biletu dla kilku osób Odpowiedz z cytatem

Kochani,
co w sytuacji, w której został zakupiony jeden bilet (PKP IC) dla trzech osób, a jedna z nich nie może jechać? Pierwszy raz jestem w takiej sytuacji i nie wiem, co zrobić. Doradzicie?

_________________
"Myśmy się na władzę nie zamachiwali. Myśmy ino kradli"
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

InterJet Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Paź 2021

PostWysłany: 18-10-2022, 00:22    Odpowiedz z cytatem

To zależy jaki bilet kupiłeś...
Jaka spółka? Jaka oferta? Jakie zniżki?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

empek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Wrz 2007
Skąd: JG/LBN

PostWysłany: 18-10-2022, 02:02    Odpowiedz z cytatem

3 bilety normalne na jednym blankiecie w ramach oferty promocyjnej (SuperPromo z najwyższym możliwym rabatem), IC/TLK relacji: Warszawa Wschodnia - Lublin. Chodzi mi o to, czy z takiego biletu można skorzystać również w sytuacji, gdy jedna z osób nie może jechać, czy trzeba taki bilet anulować i kupować od nowa?

_________________
"Myśmy się na władzę nie zamachiwali. Myśmy ino kradli"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

InterJet Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Paź 2021

PostWysłany: 18-10-2022, 08:38    Odpowiedz z cytatem

Żadna wymiana nie będzie dla Ciebie opłacalna.
Następnym razem kupuj osobno dla każdego pasażera to wtedy zwrócisz tracąc 15 % odstępnego lub wymienisz na inny pociąg/termin bez utraty tych 15 %. Jeżeli oferta będzie inna np. Promoplus będziesz musiał wtedy dopłacić różnice w cenie pomiędzy nowym, a wymienianym biletem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Przemyślanin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Gru 2008
Skąd: Przemyśl

PostWysłany: 18-10-2022, 10:08    Odpowiedz z cytatem

empek, Najprościej będzie zgłosić w trakcie kontroli biletów że jedna osoba nie jedzie i pobrać poświadczenie od konduktora o częściowym niewykorzystaniu biletu. Następnie na drodze reklamacji starać się o zwrot za częściowo niewykorzystany bilet.

_________________
Pozdrawiam z Przemyśla
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sunseed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Lip 2011
Skąd: Bruxelles

PostWysłany: 18-10-2022, 11:17    Odpowiedz z cytatem

A dlaczego na drodze reklamacji a nie po prostu udanie się do kasy z poświadczeniem i zwrot na miejscu?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 18-10-2022, 11:34    Odpowiedz z cytatem

Sunseed, taka jest praktyka przewoźników kolejowych. Kiedyś bilet miesięczny wykorzystałam tylko przez kilka pierwszych dni i zwrot pieniędzy za niewykorzystany okres dostałam w trybie reklamacji. Oczywiście powinno to się odbyć szybko i sprawnie, najlepiej w kasie biletowej, ale wtedy chmara zbędnych kolejarzy zatrudnionych w centrali spółki nie miałaby co robić. Praktyka dowodzi, że w biurze/dziale na robocie zna się jedna osoba, a reszta pasożytuje i tylko udaje, że coś robi. Niektórzy to nawet udawać nie muszą, gdyż mają koneksje rodzinno-kolesiowsko-partyjne, zresztą i tak na niczym się nie znają...

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

empek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Wrz 2007
Skąd: JG/LBN

PostWysłany: 18-10-2022, 13:25    Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Wam bardzo za pomoc, niemniej muszę podkreślić, że dla mnie najistotniejszą kwestią jest to, czy na tym bilecie mogą jechać dwie z trzech osób (bez zabiegania o zwroty, zgłaszania tego do konduktora, itd) - po prostu. Nie chcę niczego odzyskiwać, chcę tylko mieć pewność, że mama z siostrą mogą na tym bilecie pojechać, bez strachu, że jakiś wąsaty, nadgorliwy reprezentant będzie robił z tego tytułu problemy.

_________________
"Myśmy się na władzę nie zamachiwali. Myśmy ino kradli"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Radek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lut 2006
Skąd: Ostróda / Kraków

PostWysłany: 20-10-2022, 19:36    Odpowiedz z cytatem

Gdyby jechaly 4 osoby zamiast 3, to bylby klopot. Jesli jada 2 zamiast 3, to problemu nie widze. Tylko mozliwosc zwrotu za 1 osobe.

_________________
Tu stacja Katowice (...), proszę zachować ostrożność przy wjeździe pociągu w peron.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl