Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Albania - jak tam dojechać?
Autor Wiadomość

Maja Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 01 Sty 2006
Skąd: Opole

PostWysłany: 29-06-2007, 12:50   Albania - jak tam dojechać? Odpowiedz z cytatem

Witam.
Wybieram się na Bałkany i chciałabym odwiedzić Albanię. Proszę o rady jak dostać się do tego kraju, bo kolejowo Albania jest odcięta od reszty Europy. Wjazd planuję z Czarnogóry.
Pozdrawiam.

_________________
Maja... ale nie pszczółka.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Wojtek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 10 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 29-06-2007, 12:55    Odpowiedz z cytatem

Tutaj jest kilka przydatnych informacji.

_________________
Podróżny pamiętaj! Podróż pociągiem skraca czas przejazdu koleją. (S. Bareja)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Hryń Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Lut 2006

PostWysłany: 29-06-2007, 16:38   Re: Albania - jak tam dojechać? Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Witam.
Wybieram się na Bałkany i chciałabym odwiedzić Albanię. Proszę o rady jak dostać się do tego kraju, bo kolejowo Albania jest odcięta od reszty Europy. Wjazd planuję z Czarnogóry.
Pozdrawiam.

Są dwie podstawowe opcje. Albo autobusem zTitogradu (Podgoricy) albo najtaniej busem ze ulcnij. Bus Ulcnij - Szkodra kosztuje zawrotna kwotę 10 eura. W Szkodrze bez problemu złapiesz busa do Tirrany. Z całego serca polecam Albanię, co prawda albańczyków to ja raczej nie uwazam za cywilizowanych niemniej ciekawy kraj Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 01-07-2007, 06:40    Odpowiedz z cytatem

Maja, jeśli planujesz jechać do Albanii przez Czarnogórę to najlepiej z Ulcnj. Do Baru dojedziesz pociągiem z Belgradu, tam spod dworca są buso-taksówki (2 EUR), którymi dojedziesz do Ulcnj.
W Ulcnj są tanie i całkiem przyzwoite kwatery w centrum miasta - we wrześniu płaciłem 3,5 EUR za pokój. Wystarczy z plecakiem iść powoli przez miasto a jakiś właściciel kwater sam Cię zaczepi i zaproponuje nocleg.
Z Ulcnj o 6:00 jest bus do Szkodry (10 EUR), który odjeżdża z centrum - główna ulica w mieście obok placu przy sklepie - naprzeciwko są kwatery, w których zawsze się zatrzymuję.
W Szkodrze kierowca wysadzi Cię na placu, z którego odjeżdżają busy do Tirany. Droga do Tirany jest nowa i jedzie się całkiem nieźle - lepiej niż w Polsce. Gorzej przed i w samej Tiranie - droga dziurawa i są korki jak we Wrocławiu.
Na zwiedzenie Tirany wystarczą 2-3 godziny, potem wracasz do Szkodry tak aby zdążyć na ostatni bus do Ulcnj o 15:00, który odjeżdża spod hotelu naprzeciwko nowego meczetu.
Jeśli chcesz to mailem mogę Ci wysłać parę fotek. Pozdrawiam!

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Maja Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 01 Sty 2006
Skąd: Opole

PostWysłany: 14-07-2007, 21:25    Odpowiedz z cytatem

Dzięki Zed za informacje. Smile
Pozdrawiam!

_________________
Maja... ale nie pszczółka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Fipowiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2006

PostWysłany: 05-09-2007, 08:58    Odpowiedz z cytatem

Mozna też wejść w kontakt z taksówkarzem w Ulcinji i jak on nazbiera komplet pasażerów w swojej taksówce tzn 4 pasażerów to pojedzie się za 5 euro na łebka do Szkodry. W drogę powrotną robiłem tak samo, czekając pod hotelem w Szkodrze w samym centrum miasta. Taksówkarz sam mnie zawołał jak uzbierał klientów wiedząc że również jestem chętny. Jadąc w 2 osoby proponuja ok 20 euro za kurs.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 13-09-2007, 23:18    Odpowiedz z cytatem

Właśnie wróciłem z Albanii. Dotarłem tam utartym szlakiem, czyli przez Ulcinj.

Z Ulcinj do Szkodry jeździ bus za 5 euro - odjazdy z centrum miasta (główny plac) o godz. 6:00 i 13:00.
Ze Szkodry do Ulcinj ten sam busiarz jedzie o 8:00 i 15:00 spod hotelu Rozafa naprzeciwko meczetu.

Do Ulcinj dojedziemy autobusami (różni przewoźnicy) z Baru za 2 euro. Taksówkarzy odradzam!

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Fipowiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2006

PostWysłany: 30-07-2008, 11:02    Odpowiedz z cytatem

Jest tez autobus do Shkoder z dworca autobusowego w Ulcinji codziennie o 6 rano. Ale nie wiem ile kosztuje bo nie jechałem nim.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl