Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Kilka pytań początkującego fipowicza
Autor Wiadomość

FreeLock Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Sie 2007

PostWysłany: 16-08-2007, 19:33   Kilka pytań początkującego fipowicza Odpowiedz z cytatem

Witam.Jest to mój pierwszy post więc chciałbym się przywitać z całą społecznością tego forum Smile .Dopiero zaczynam swoją przygodę z FIP i obrałem sobie za 1 trasę Niemcy,Holandia,Francja,Hiszpania,Portugalia ew.Włochy.Chciałbym się dowiedzieć czy są jakieś dopłaty do pociągów TGV i niemckim IC i w innych wymienionych krajach??a jak wygląda sprawa z dopłatami za członków rodzin??czytałem o tym na stronce bolesławca ale wole być pewny i się zapytać Smile .A jeszcze jedno co polecaliście by zwiedzić w tych krajach oprócz Paryża rzecz jasna:).Jeszcze jedno czy można zaufać rozkładowi pociągów za granicę ze rodzimej strony PKP ??
http://www.rozklad.pkp.pl/bin/query.exe/pn?
rożnie to bywa:)a chcę na podstawie tego rozkładu zrobić plan wyjazdu.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kris Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Lis 2005
Skąd: z bocznego toru...

PostWysłany: 16-08-2007, 20:19    Odpowiedz z cytatem

Witamy.
Na początku małe pouczenie:
- pytasz o dopłaty o których jest już dość obszernie w innych tematach tego forum więc nie powtarzajmy się. Wejdź do działu "Dopłaty do biletów" a wszystko tam znajdziesz.

1. Jeżeli chodzi o korzystanie z rozkładu to polski jest mało wiarygodny. Jest w nim sporo błędów. Dlatego najlepiej korzystać z rozkładu danego kraju. A jeżeli już nie chcesz sobie robić takiego zachodu to bardziej niż polski mogę polecić niemiecki TUTAJ.

2. Co do członków rodzin też było na forum już. Podpowiem tylko że dopłaty są takie same jak dla pracownika. Jednak niektóre koleje np. SNCF dla rodzin dają tylko ulgę na Legitymację FIP - 50%.

3. Co warto zobaczyć to chyba najlepszym sposobem jest poczytanie w internecie o miastach które cię interesują. Bo każdy ma inne tematy które go bardziej lub mniej ciekawią. Ja zawsze przeglądam przewodniki jakiś lepszych firm (Marco Polo, Pascal) tam jest ciekawie i sensownie opisane.

_________________
Jestem dyspozytorem własnego toru...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

FreeLock Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Sie 2007

PostWysłany: 16-08-2007, 20:47    Odpowiedz z cytatem

Dzieki za udzieloną odpowiedź.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 16-08-2007, 23:23    Odpowiedz z cytatem

Ja ze swojej strony mogę ci polecić trochę ciekawych miejsc we Francji:
* Jak lubisz plaże i opalanie się na słońcu to wybierz się na południe Francji (okolice Nicei, Menton, Juan les Pin, Antibes) przy okazji polecam Monako.
* Jak lubisz góry, koniecznie odwiedź miejscowość Chamonix (z Paryża dojedziesz z jedną przesiadką, w St Gervans les Blans les Fayet, około 10 kilometrów od Chamonix). Mają tam kolejkę linową, w masywie Mont Blanc, która wjeżdża na szczyt Aiguille du Midi (3842m. n. p. m.) - niestety, jest to dość droga przyjemność - poczytaj sobie o tym TUTAJ
* Co do miast to polecam: Paryż, Dijon, Avignane (w pobliżu jest super kanion z ochry).

Miłych wakacji!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl