Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Ciekawe miejsca z FIP-em
Autor Wiadomość

acabek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Gru 2007

PostWysłany: 03-12-2007, 09:59   Ciekawe miejsca z FIP-em Odpowiedz z cytatem

Wpisujemy w tym temacie miejsca gdzie warto się wybrać, jak dojechać, gdzie sie zatrzymać. Chodzi mi o dokładne opisy np. Sycylia, Chorwacja, Włochy...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dan Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2006
Skąd: Opole

PostWysłany: 04-12-2007, 12:46    Odpowiedz z cytatem

SYCYLIA
Myslę że cała wyspa jest ciekawa, ale ja byłem i polecam Palermo (jeśli komuś zbytnio nie przeszkadza hałas), Siracusa (to juz spokojniejsze miasto). Jeśli czodzi o nocleg, co jest największym problemem, to mogę napisać że w Palermo byłem w Albergo Vittoria, blisko dworca, jakieś 500m, to chyba Via Roma. Cena 20 euro za osobę, ale nie polecam za bardzo bo jest strasznie głośno od ulicy. W Siracusa spałem w Tony`s Bed&Breakfast Via Alberto Mario 10, blisko dworca, fajnie, cena 20 euro. Ogólnie myślę że za mniej niz 20 euro noclegu się nie znajdzie. Polecam przejechać liniami (oprócz tych głównych) z Palermo do Trapani (pętlą), oraz liniami przez środek wyspy (przez Ragusa i Enna).
Prosze o wpisywanie miejsc tanich noclegów ,bo jak myślę wszyscy mamy trudność z ich znalezieniem.

DSC00342.JPG
Plik ściągnięto 132 raz(y) 27.31 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

acabek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Gru 2007

PostWysłany: 04-12-2007, 13:40    Odpowiedz z cytatem

A może orientuje sie ktos jaka jest cena na Campingu zeby rozbic namiot? I jaki Camping polecacie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 04-12-2007, 19:02    Odpowiedz z cytatem

Ja też polecam Sycylię, byle nie latem, bo jest strasznie gorąco. Pojechałem tam pod koniec lipca i było wtedy 45 stopni i więcej.

Namiotu nie opłaca się targać ze sobą, bo wszędzie są kwatery w cenie campingu lub niewiele droższe. Namiot wziąłem tylko raz i to właśnie na Sycylię. Rozbiliśmy się wtedy na plaży w Taorminie, praktycznie przy samej stacji. Noce jednak były tak gorące, że w namiocie i tak nie spałem, tylko na ręczniku pod gołym niebem na plaży.

Zdecydowanie polecam też Stambuł. Byłem tam w tym roku i żadne miasto nie wywarło na mnie takiego wrażenia, a zjechałem już całą Europę i kawałek Azji.

Fajnie jest także w Czarnogórze i w Albanii, gdzie jeżdżę co dwa lata - też polecam.

Poniżej filmik zmontowany przez kumpla, z którym wybrałem na tegoroczne wojaże. Zdjęcia są też a albumie w dziale zagranicznym.


_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 05-12-2007, 14:23    Odpowiedz z cytatem

Polecam Krym i Moskwę. Od paru lat jeżdżę tam każdego roku i za każdym razem odkrywam coś nowego. Sam Krym jest po prostu przepiękny i jeszcze stosunkowo tani dla Polaków.

Moskwa natomiast to chyba jedno z najdroższych miast na świecie, ale mimo to warto tam pojechać. W Moskwie mam przyjaciół, którzy zawsze mnie goszczą, więc koszty tygodniowego pobytu nie pustoszą zbytnio mojego portfela. Jedyna niedogodność to konieczność posiadania wizy do Rosji, której załatwienie kosztuje trochę czasu i pieniędzy. Ale naprawdę warto!

_________________
Follow me!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ebudolice Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Gru 2007

PostWysłany: 12-12-2007, 19:34    Odpowiedz z cytatem

JA polecam niemiecką wyspę Sylt.Dostać na nią można tylko pociągiem .Super sprawa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

iga61 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Gru 2005

PostWysłany: 13-12-2007, 12:45    Odpowiedz z cytatem

Dla mnie jednak Sycylia jest najpikniejsza jeździmy na nią prawie każdego roku . Kwaterujemy w miejscowości Riposto koło Katani . Za nocleg płacimy 10 euro od osoby za mieszkanie dwupokojowe z kuchnią oczywiście przed lub po sezonie . Blisko jest do morza są supermarkety i targ rybno - warzywny. Zwiedziłem prawie większośc miast na Sycyli .Niemogę się doczekać kiedy znów pojedziemy na naszą ukochaną Sycylię .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kocio47 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lis 2007
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 20-12-2007, 21:54    Odpowiedz z cytatem

Krycha napisał/a:
Polecam Krym i Moskwę. Od paru lat jeżdżę tam każdego roku i za każdym razem odkrywam coś nowego. Sam Krym jest po prostu przepiękny i jeszcze stosunkowo tani dla Polaków.

Moskwa natomiast to chyba jedno z najdroższych miast na świecie, ale mimo to warto tam pojechać. W Moskwie mam przyjaciół, którzy zawsze mnie goszczą, więc koszty tygodniowego pobytu nie pustoszą zbytnio mojego portfela. Jedyna niedogodność to konieczność posiadania wizy do Rosji, której załatwienie kosztuje trochę czasu i pieniędzy. Ale naprawdę warto!

Hej Krycha
Mam zamiar wybrać się w 2008 roku na Krym co byś polecała.
Ps. Wesołych Świąt Bożego Narodzenia składa Kocio47
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 23-12-2007, 20:16    Odpowiedz z cytatem

kocio47, mam stałą bazę w Jałcie i jeżdżę tam każdego roku. Polecam!

W internecie znajdziesz mnóstwo porad, przewodników, fotogalerii i relacji z wyjazdów na Krym. Wystarczy użyć Google.

Pozdrawiam!

_________________
Follow me!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

acabek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Gru 2007

PostWysłany: 23-12-2007, 21:40    Odpowiedz z cytatem

Mam zamiar pojechać koleją w wakacje do Chorwacji. Zna moze ktoś jakąś ciekawą miejscowośc i dość tani hotel?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

iga61 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Gru 2005

PostWysłany: 27-12-2007, 08:52    Odpowiedz z cytatem

Polecam Dalmację miejscowość Kastel Stary. Pociąg relacji Budapeszt - Split zatrzymuje się w tej miejscowości .Ceny kwater przed lub po sezonie 10 EURO od osoby. Nie ma problemów z noclegami można jechać w ciemno.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Grad Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 15 Lis 2005

PostWysłany: 27-12-2007, 18:22    Odpowiedz z cytatem

Ja polecam Szwajcarię latem. Mnóstwo tam górskich kolejek wąskotorowych dostępnych na podstawie FIP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Romek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Sie 2006
Skąd: Racibórz

PostWysłany: 16-01-2008, 00:38    Odpowiedz z cytatem

Jest wiele ciekawych miejsc,część już wymieniono (Sycylia,Moskwa,Istambuł).Polecam jezioro Bodeńskie-z trzech stron ( Austria, Szwajcaria, Niemcy),oraz Grecje. Meteory ( sześć czynnych klasztorów)- jeśli ktoś nie chce zaliczać wszystkich klasztorów to spokojnie wystarczy na obejście z Kalambaki i z powrotem jeden dzień (można obejśc obok wszystkich klasztorów- część trasy drogą ).Noclegi w razie potrzeby można znaleźć w Kalambace lub Kastraki.Szkoda Peloponezu-linie wąskotorowe są tam obcinane i zamykane ( albo przebudowywane).Z Pireusu lub Aten wąskotorówką z dworca Peloponeskiego już chyba nie odjedziemy, a moim zdaniem szkoda.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kapikule Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Lut 2008
Skąd: Racibórz

PostWysłany: 23-02-2008, 22:27    Odpowiedz z cytatem

Witam!
Przez 4 ostatnie lata bywałem w Bułgarii ,oczywiście z FIP-em ,jadąc zarówno przez Rumunię jak i przez Serbię.Praktycznie każdy wyjazd był różny pod względem planowanych połączeń i trasy. Czas jazdy zróżnicowany w zależności od połączeń , wachał się nawet 7 godzin.Widoki za każdym razem ciekawe i warte polecenia!Na miejscu byłem w prywatnej kwaterze pod Burgas ,w sierpniu.Na miejscu blisko morza , zawsze ciepło i ciepłe morze .Ceny na kieszeń Polaka bardzo przystępne! Tanie i częste połączenia autobusowe do niedalekich miejscowości turystycznych i zabytkowych.Jako ''fakultatywną'' podróż zwiedzałem podczas pobytu Sofię , Saloniki w Grecjii i Stambuł w Tucjii. Te wyjazdy niestety czasochłonne z powodu tragicznych połączeń kolejowych do tych krajów, ale było warto!Koszt wyjazdu na ok. 3 tygodnie z pobytem na miejscu ok. 16 dni nie przekroczył mi nigdy 1200 zł , oczywiście nie odmawiając sobie niczego w czasie pobytu. Ceny rosną z roku na rok, jednak wciąż finansowo to bardzo atrakcyjny wyjazd który mogę polecić!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mecenasowa Płeć:Kobieta
Nowy


Dołączyła: 01 Maj 2008

PostWysłany: 01-05-2008, 22:00    Odpowiedz z cytatem

Wiitajcie ja pod koniec czerwca planuje wyjazd z FIP na wyspe Lagos w Portugalii zamierzam po drodze zwiedzic Paryz i stad do Barcelony gdzie zatrzymam sie na 2 noclegi chcialabym zwidzic Zaragosse,Madryt,, Toledo, Walencje, Sewille i potem do Portugalii do Lisbony na wyspe Lagos na 7 dniowe beztroskie wakcje chcialabym zwiedzic blizsze i dalsze okolice tutaj i potem do Wawy najkrotsza trasa, Mysle ze wciagu 17 dni sie uda..
Czy Ktos z Was podrozowal koleja w tym kierunku z biletami fIP i karta znizkowa... jetsem ciekawa ajk finansowa wyglada podroz ..Czy kazdy z biltow FIP musze w danym kraju wykorzystac w ciagu 24h czyli bede musiala do 00h przekroczyc granice...
Chcialam jak najwiecej zwiedzic po drodze np. w Paryzu beda o 11a.m, i chcialam wsiasc w pociag do Barcelony dopiero o 22ej ..czy tak mozna czy wtedy przepada mi bilet... Bardzo prosze o pomoc ...jak finansowo moz ewygladac taka trasa sporo sie do plac do miejscowek kuszet....
DZIEKUJE SERDECZNIE ZA WSZYSTKIE ODPOWIEDZI PODFRAWIAM Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl