Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 43, 44, 45  Następny
Legnica - Kamieniec Ząbk. - Legnica
Autor Wiadomość

Mar-cin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Gru 2006
Skąd: Jelenia Góra

PostWysłany: 04-05-2008, 19:54    Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o nowe szynobusy to nie jest do końca tak że wszystkie stoją w szopie. SA134 chyba wyjechaly już wszystkie. Przynajmniej w Jeleniej Górze na niektórych obiegach widziałemSA132-002 SA134-003,004,005,006. SA134-007 ani żadnego z SA135 jeszcze nie udało mi się dojrzeć.

SA102 i SA106 stoją w Jeleniej Górze zepsute. W jeden z ostatnich dni zauważyłem że obieg legnicki wygląda tak: 22442-67635-76636-22433-22444-22435, czyli taki obieg dwudniowy na dwa szynobusy.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

kriss_18 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lis 2006
Skąd: Dzierżoniów

PostWysłany: 05-05-2008, 21:58    Odpowiedz z cytatem

Co sie znowu dzieje z SA132-002 czyżby od nowa defekt czy do Zielonej G. jeździ??
Zawsze wyminnie kursował z SA134-004 ?? Wczoraj jeszcze był,lecz dzis wymienił sie z SA134-006.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

dexter Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Paź 2006
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 05-05-2008, 22:10    Odpowiedz z cytatem

SA132-002 jeździł dziś do Zielonej Góry. Faktycznie, obieg szynobusów to jedna wielka loteria.

_________________
Moderatorzy niedowidzą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kriss_18 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lis 2006
Skąd: Dzierżoniów

PostWysłany: 05-05-2008, 22:19    Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem to jest cholerna głupota że nie mogą przywiązac tych szynobusów konkretnie do aktualnego rozkładu!!!!!

[ Dodano: 08-05-2008, 00:46 ]
Dostałem wkońcu pisemko od UMWD.Wiadomości jakie otrzymałem to że niby od 5.05.2008 miał kursowac szynobus,lecz dalej jest KKA coś za poźno chyba dostają jakie kolwiek informacje od PKP z dalszymi kursami. Młot
Potem się tym zajmę i napisze co o tym myślę. Śmiech

[ Dodano: 10-05-2008, 14:23 ]
W końcu o tych cyrkach napisała lokalna gazeta "Tygodnik Dzierżoniowski" po moich uwagach każdy z powiatu mogł się dowiedziec jak PKP robi ludzi w balona .

Treśc przedstawiam poniżej.
AUTOBUSY PKP
Nasz czytelnik poinformował nas,
że w Dzierżoniowie niektóre kursy PKP
są regularnie obsługiwane przez.....
autokary.

Chodzi o kursy do Kamieńca Zbk. o godz.7.18 i 15.03 oraz do Legnicy o 8.43 i 16.35.Podróżnicy czekający na peronie dowiadywali się że pociagi nie przyadą.
Zamiast tego wychodzili przed budynek dzierżoniowskiego dworca,skąd zabierały ich podstawione autobusy dwóch przewoźników(w zależności od celu podróży).
Najcześciej były spóźnione o przynajmniej kilkanaście minut.Czytelnik "Tygodnika Dzierzoniowskiego" pytał nas czy te zmiany zostały wprowadzone na stałe.
Polskie Koleje Państwowe maja obowiązek zapewnic,kurs zastępczy gdy planowany nie może się odbyc.
Dzieje się tak np.wtedy,gdy remontowany jest jakis odcinek toru lub występują inne utrudnienia.
Możliwe jest wtedy podstawienie autokaru.Autobusowe kursy zastepcze zostały uruchomione przez PKP od 1 kwietnia b.r. : bez konsultacji z Urzędem Marszałkowskim informuje Beata Pelc z Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego,które prowdzi rozmowy z przedstawicileami PKP Przewozy Regionalne. Miedzy innymi w tej sprawie rozmawiał z nimi 28 kwietnia Wojciech Zdanowski,Dyrektor Wydziału Trabsportu UMWD.
Ustalono że od 5 maja na trasie z Dzierżoniowa do Kamieńca Zbk i do Legnicy zaczna kursowac nowe autobsy szynowe, które kupił samorząd województwa - Absolutnie nie planujemy rezygnacji z połączeń kolejowych na tej trasie - mówi Beata Pelc. Sprawdzilsimy - wsztystkie 4 kursy od 26 do 28 kwietnia były normalnie obsługiwane przez pociągi.

Piotr Szafran "Tygodnik Dzierżoniowski"


Ciekawia mnie 2 rzeczy czy to prawda że w dniach od 26 do 28 kwietnia kursowały pociągi?? I czy od 5 maja kursuja już nowe szynosbusy które były napisane w aktykule!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Mar-cin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Gru 2006
Skąd: Jelenia Góra

PostWysłany: 12-05-2008, 16:03    Odpowiedz z cytatem

Czy jeżdżą już po tej linii nowe szynobusy?? Można tam spotkać SA135?? Móglby ktoś coś z tamtych okolic napisać?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

kriss_18 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lis 2006
Skąd: Dzierżoniów

PostWysłany: 13-05-2008, 00:09    Odpowiedz z cytatem

Do niedzieli jeździł gumowy,wczoraj nie wiem nie sprawdzałem jutro udaję sie w drogę PKP więc sie wszystkiego dowiem. Laughing

[ Dodano: 13-05-2008, 14:48 ]
Niestety franciszek10574-dziś już jest 13.05 i dalej bez zmian słyszałem od konduxa że szynobusy mają wrócic 22 maja lecz w to nie wierze.Młot
Ale cóż chociaż mamy już nową kase gdzie można kupic już kazdy rodzaj biletu. Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

franciszek10574 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Paź 2007

PostWysłany: 13-05-2008, 18:55    Odpowiedz z cytatem

Och kriss-18 wiem że to już 13 maj ale jak wcześniej napisałem "beton może wszystko" więc jak już wcześniej napisałem być może wszystkie kursy będą na szynobusach dopiero kiedy wejdzie nowy przewoźnik a póki co to dowiedziałem się że autobusowa komunikacja jest tańsza niż wagonowa,ale jak widać urzędy marszałkowskie też już laskę położyli albo zagubili się w tym wszystkim skoro widać że jeździ autobus 132 002,134 005,134 006,więc mimo przeglądów PK powinny być obsadzone wszystkie kursy?



--------------------------------
pozdrawiam Cię Beatrycze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kriss_18 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lis 2006
Skąd: Dzierżoniów

PostWysłany: 14-05-2008, 00:07    Odpowiedz z cytatem

Owszem może i taniej ale podróżnych na tych obiegach spadło poniżej normy!!! Mad
Przykładem jest połączenie do Legnicy z godz.16.35 codziennie 0 ludzi korzystający z tego połączenia nawet w niedziele gdzie kiedyś podróżowało dosyc dużo studentów średnio około 10 osób!!!! Sad
Autobus na całej trasie traci około 60minut!!! Confused
Jest to złe rozwiązanie Hmm
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Wojtek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 10 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 16-05-2008, 15:35    Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy to norma, bo nie śledzę na bieżąco, ale dziś z Legnicy (13.18) do Kamieńca zamiast szynobusu była KKA.

_________________
Podróżny pamiętaj! Podróż pociągiem skraca czas przejazdu koleją. (S. Bareja)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kriss_18 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lis 2006
Skąd: Dzierżoniów

PostWysłany: 16-05-2008, 19:34    Odpowiedz z cytatem

Jasne to norma---która trwa od początku kwietnia najprawdopodobnie aż do końca maja.

P.S. Rolling Eyes
Mam pytanko ma ktoś może foto pociągów 2 relacji:
1.Dziennego z Jeleniej Góry do Krakowa przez Bielsko Białą
2.Nocnego z Jelenie Góry do Krakowa przez Gliwice

Jeżeli macie wrzuccie i pochwalcie się Zg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 19-05-2008, 17:52    Odpowiedz z cytatem

Szynobusy wciąż nie kursują, choć je obiecywano

Na trasie Legnica - Jaworzyna - Kamieniec Ząbkowicki miały jeździć szynobusy. - Wbrew obietnicom, jeszcze nie jeżdżą - skarży się Jarosław Krzyżanowski, mieszkaniec Starego Jawora.

Kiedyś na tej trasie kursował pociąg. Trzy lata temu został zlikwidowany i od tego czasu pasażerów wożą autobusy.

- Urząd marszałkowski i PKP Przewozy Regionalne zorganizowały nam komunikację zastępczą - mówi Krzyżanowski. - Są to jednak stare autobusy, które psują się i odjeżdżają z godzinnym opóźnieniem. By szybciej dojechać, można skorzystać z autobusu PKS, ale dla osób z kartą PKP oznacza to dodatkowy wydatek.

Na początku tego roku pojawił się pociąg. Zniknął jednak już po trzech miesiącach. Urząd marszałkowski obiecał, że od 5 maja trasę będą obsługiwały autobusy szynowe. Dotąd się nie pojawiły.

- Nic o tym nie wiem - mówi Wojciech Domowski, dyrektor wydziału transportu dolnośląskiego urzędu marszałkowskiego. - W kwietniu przekazaliśmy PKP nowe autobusy szynowe przeznaczone na tę linię.

- Na razie trwa załatwianie spraw urzędowych - tłumaczy opóźnienie Andrzej Piech, wicedyrektor Dolnośląskiego Zakładu Przewozów Regionalnych. Obiecuje: - Szynobusy pojawią się najpóźniej pod koniec maja.

Źródło: Gazeta Wyborcza

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

kriss_18 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lis 2006
Skąd: Dzierżoniów

PostWysłany: 19-05-2008, 18:49    Odpowiedz z cytatem

To się okaże czy wróci pod koniec maja.Jakoś na dzień dzisiejszy trudno w to uwierzyc bowiem obiecywali już od 5 maja,przeciągneli o tydzień potem do 22 maja,a teraz mówią że do Końca miesiąca.
Kiedy te przedłużone dni sie już zakończą.Evil or Very Mad
Ciekawi mnie tylko czy szynobusy nie bedą awaryjne,czy w razie kolejnej awarii wrócą zezłomowane autobusy-gumy!! Bang !Mogli by w czerwcu jakieś zmiany wprowadzic dogodne z tymi kursami.... Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Gurdol1 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Mar 2006
Skąd: Brzeg

PostWysłany: 19-05-2008, 19:10    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
- Nic o tym nie wiem - mówi Wojciech Domowski, dyrektor wydziału transportu dolnośląskiego urzędu marszałkowskiego. - W kwietniu przekazaliśmy PKP nowe autobusy szynowe przeznaczone na tę linię.

A niektórzy (chyba już mniejszość) ciągle myślą, że po "usamorządowieniu" UM-y będą miały większy wpływ i wiedzę na temat co jeździ po torach, a co nie. Ostrzegam: takiego wała. Urzędy to urzędy i 98 procent urzedników siedzi przy biurkach, a nie obserwuje co jeździ po torach.

Niezależnie od tego jak się "spółka" nazywać będzie...

Pozdrawiam
Robert Wyszyński
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kriss_18 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lis 2006
Skąd: Dzierżoniów

PostWysłany: 22-05-2008, 00:27    Odpowiedz z cytatem

Wczoraj wracając z Kamieńca autobusem o godz. 16.03 zamiast wyjechac już z pod budynku to nie zastaliśmy nawet kierowcy wewnątrz oczekiwaliśmy przez chwile aż się zjawi.Nastąpiło to za około 5 minut gdzie przyjechał samochodem (z tago co powiedział był u znajomych) przepraszał-tłumacząc się że na drodze były korki.Wyruszyliśmy z opóźnieniem 10minutowym czy to normalne żeby jeszcze czekac az sobie po odwiedzają przyaciół w okolicach.Każda minuta się liczy .... Mad
Każdy z pasażerów już wie z których kursów nie korzystac i dlatego frekwencja jest bardzo mała.Na dzień dobry tylko 5 osób ze mną w tym 3 osoby pracownicy PKP.
Do Dzierżoniowa dojechałem z opóźnieniem 30minut wraz z dwoma innymi pasażerami. Bang

Mam nadzieje że od 1.06.2008 poawi się już szynobus jak powiedział naczelnik z
JELENIEJ GÓRY.
Laughing

DSC00128.JPG
Plik ściągnięto 71 raz(y) 500.02 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Mar-cin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Gru 2006
Skąd: Jelenia Góra

PostWysłany: 22-05-2008, 14:33    Odpowiedz z cytatem

Dziwi mnie trochę ten brak szynobusów na tamtej linii. W tej chwili Dolny Śląsk powinien mieć sprawnych 7 szynobusów ( wszystkie SA134) - spotykam je często w Jeleniej Górze, SA106 i SA132. Do obsługi kursów w okolicach Jeleniej Góry potrzebne są 3 szynobusy + 1 w rezerwie. W takim razie co z pozostałymi trzema?? Nie da się jakoś poukładać lepiej tych obiegów?

Co będzie w końcu z tymi SA135?? Jeszcze nigdy tak nie było żeby nowo zakupione pojazdy stały tyle czasu w szopie zamiast jeździć. Chyba nie beą czekać do nowego Rozkładu Jazdy żeby przekazać je KD i żeby ta zaczeła nimi jeździć.

Co z SA102? SA109?? nie da się ich jakoś narawić i puścić na jakieś nie górzyste wyremontowane linie? np. Węgliniec - Zgorzelec? SA102 zawsze jeździł do lwówka a trzeba przyznać że linia ta jest troszkę wymagająca i w zlym stanie technicznym. Może gdyby go puscić na Węgliniec - Zgorzelec nie było by tyle awarii. Podobnie z SA109, wiem że mają wady konstrukcyjne ale kurde przez jakiś czas jeździly. Może da się je jakoś wyremontować i puścić na takie mało wymagające, krótkie linie zamiast składów wagonowych. Są podejmowane jakieś czynności w związku z tymi pojazdami?

Co do SA102 to jest on własnością PR. Dlaczego go teraz gdzies nie zabiorą i nie podeślą innego SA102 czy 101? Kiedy w Krakowie zabrakło szynobusów bo te Krakowskie się psuły to nasz tam poszedł. Dlaczego kiedy nasz się popsuł nie ściągną jakiegoś innego. Z tego co wiem to w Krakowie jest SA101 a na brak szynobusów to nie slyszalem żeby narzekali.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 45 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 43, 44, 45  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl