Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 76, 77, 78  Następny
Prezentacja sytuacji w PKP Cargo
Autor Wiadomość

Oli_EU Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Wrz 2008

PostWysłany: 22-01-2009, 18:45    Odpowiedz z cytatem

Zwolnienia juz się zaczęły.
3 osoby z 12 dostały dzisiaj wypowiedzenia.

I gdzie te zapewnienia pracodawcy, że kapitał ludzki jest dla władz CARGO najważneijszy?
Zostawiają ludzi którzymalują kredą pasek na obręczy a dziekują człowiekowi po studiach?
Klnąć mi się chce
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

leo1407 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2007
Skąd: z PKP

PostWysłany: 22-01-2009, 19:02    Odpowiedz z cytatem

barabasz napisał/a:
Myślę że te cwaniaczki wiedzą że to nawet baaaardzo sie opłaca i wciskają ten kit w swoim wyłacznym interesie..

A ja po prostu jestem tego pewien ! Na litość Boską !!!! Nie wierzę w to, że ludzie zatrudnieni w centrali Cargo nie zaglądają na to forum !!! Czy oni sądzą, że jak doły polecą to góra się ostanie ?
Oszczędności i w kółko oszczędności - na dole każą oszczędzać nawet na delegacjach.... Wystarczy jednak jeden papierek podpisany przez średniego szczebla urzędnika i - jazda do stolicy lub innego miasta królewskiego z drugim papierkiem mimo, że bez problemu można by było wysłać go pocztą. To tylko malusieńki przykładzik braku konsekwencji i wyobraźni u niektórych pracowników centrali... Powie ktoś - teraz jest taniej bo pojedzie tylko 16 osób a kiedyś jeździło 49. Taniej ??
A jak tam moje ulubione nieruchomości ? Dalej spółka płaci za ich wynajem ? A ile z nich tak naprawdę jest w spółce potrzebnych i wykorzystanych. Czy ktokolwiek w centrali zrobił w tym zakresie jakąś naprawdę uczciwą analizę ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gacek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Kwi 2007

PostWysłany: 23-01-2009, 00:13    Odpowiedz z cytatem

leo1407 napisał/a:
Wystarczy jednak jeden papierek podpisany przez średniego szczebla urzędnika i - jazda do stolicy lub innego miasta królewskiego z drugim papierkiem mimo, że bez problemu można by było wysłać go pocztą. To tylko malusieńki przykładzik braku konsekwencji i wyobraźni u niektórych pracowników centrali... Powie ktoś - teraz jest taniej bo pojedzie tylko 16 osób a kiedyś jeździło 49. Taniej ??


A możesz podać konkretny przykład czy tak sobie pieprzysz aby pieprzyć?

_________________
BETON IC
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

barabasz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Sty 2009

PostWysłany: 23-01-2009, 09:34    Odpowiedz z cytatem

Przykład oszczędność W PKP CARGO S.A
Tym razem chodzi o wydział spraw niejawnych
Gdy było 49 zakładów starczało 5 ludzi do tej "roboty"
teraz gdy jest 16 zakładów faciów jest już 23, Potworzyły się stanoiska działy i inne pierdoły na co po co latają i wszystkim dupe zawracają tymi swoimi tajnymi rzeczami które co tu mówic są w wiekszości bezsensowną robotą, Jedyni co mogą chronic to chyba niekompetencje co niektórch zarzadzajacych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

piggypower Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Gru 2008

PostWysłany: 24-01-2009, 22:32    Odpowiedz z cytatem

pracownik72 napisał/a:
I tutaj Pan Dyrektor Biura Taboru Andrzej Lebioda miał zgryz, jak ustawić przetarg aby spełnic wole Pana Pajki. W tym temacie po Centrali krążył też anonim, że o tym fakcie zostanie powiadominy jeden z oferentów przystepujacych do przetargu z silnikime CATEPILARA. Jeszcze ciekawiej to Prezes NEWAG w Nowym Saczu wiedział juz przed złożeniem oferty na omawianą modernizacje, że ją wygrał - oferta z innym silnikime spalinowym.



To wcale nie dziwi. Wystarczy sprawdzić kim jest Ludomir Handzel - Członek Zarządu CARGO ds. Strategii. Przed laty był dyrektorem biura poselskiego posła i byłego ministra skarbu Andrzeja Chronowskiego (AWS), który zaczynał w ZNTK Nowy Sącz (obecnie Newag). Handzel dzięki posiadanym koneksjom był tez doradcą obecnego zarządu Newagu. Podobno bardzo interesował się przetargiem na modernizację SM42.

_________________
piggypower
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

gocha Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 19 Sty 2009

PostWysłany: 25-01-2009, 09:45    Odpowiedz z cytatem

Oli_EU napisał/a:
Zwolnienia juz się zaczęły. 3 osoby z 12 dostały dzisiaj wypowiedzenia...

Znam klimaty na Grójeckiej i przez to jestem w jeszcze gorszej kondycji psychicznej niż reszta na forum. To wszystko prawda, tam już nie ma ludzi, którzy cokolwiek z koleją mają wspólnego. Jacyś gówniarze na stanowiskach kierowniczych po 8 tys. na miesiąc od łebka snują się po korytarzach, bo właściwie nie mają nic do roboty, bo roboty nie byli w stanie pojąć przez ten rok ubiegły, a i przez następny też nie pojmą, bo o pracy zielonego pojęcia nie mają. Najważniejsze, że co miesiąc te 8, 10 tys.zł (nie mylić z kilometrami) im konto zasila. A pan prezes Balczun ich "z kapelusza wyciągnął", jak króliczki z Playboya. I prosiłabym, zeby wszystkich z Centrali nie wpychać do wspólnego wora, że jesteśmy tylko pasożytami i żerujemy na "klasie robotniczej", ja znam swoją pracę od 20 lat, zżymam się na to co robią nasi nowi "decydenci" (a waściwie nic nie robią, tylko psują)... i studia też skończyłam.

//Zmoderowano - nie cytuj całych wypowiedzi, następnym razem będzie ostrzeżenie ~Anubis
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

leo1407 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2007
Skąd: z PKP

PostWysłany: 25-01-2009, 09:51    Odpowiedz z cytatem

Gacek napisał/a:
A możesz podać konkretny przykład czy tak sobie pieprzysz aby pieprzyć?

Czyżbyś był osobą, która podpisywała takie polecenia ? Znasz to :"uderz w stół a nożyce się odezwą" ? Mr. Green Takie są fakty i chyba jesteś nieco naiwny sądząc, że napiszę z jakimi to "ważnymi" papierami ludzie z CZ i CM musieli osobiście jeździć do Krakowa czy W-wy tylko po to, by KTOŚ łaskawie zechciał postawić na nich swoją parafkę Język
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

gocha Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 19 Sty 2009

PostWysłany: 25-01-2009, 11:47    Odpowiedz z cytatem

I jeszcze komentarz. Świta pani Joli Wożniak co miesiąc 100 tys. "zarabia od CARGO". Dla nie wtajemniczonych, chodzi o kontrakrowe uposażenia tych paru pażów królowej.

[ Dodano: 25-01-2009, 11:58 ]
Krycha, coś dla Ciebie, zainteresuj się Biurem Gospodarki Materiałowej w Centrali. Caryca dyrektor Jola Wożniak, priv. narzeczona, z namaszczenia Henia Grymla, trzęsie tym Biurem. Panie Baczun i Pan o tym WIE!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gacek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Kwi 2007

PostWysłany: 25-01-2009, 12:01    Odpowiedz z cytatem

leo1407 napisał/a:
Czyżbyś był osobą, która podpisywała takie polecenia ? Znasz to :"uderz w stół... Język


Nie podpisuję takich poleceń a większość spraw staram sie załatwiać mailem- tak więc nie do mnie ta wycieczka osobista. Jest jednak szansa, że w dobie podejmowania działań naprawczych uda sie uśmiercić wiele bezsensownych przepisów i uprościć drogę służbową. Ale byc może to moje pobożne życzenia.

//Zmoderowano - nie cytuj całych wypowiedzi, następnym razem będzie ostrzeżenie ~Anubis

_________________
BETON IC
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

leo1407 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2007
Skąd: z PKP

PostWysłany: 25-01-2009, 14:38    Odpowiedz z cytatem

Gacek napisał/a:
wycieczka osobista.
Mam nadzieję, że się nie obraziłeś ale zostałem nieco jakby sprowokowany owym "pieprzeniem".
Gacek napisał/a:
Jest jednak szansa
Też tak myślę i o to chodzi Wink

[ Dodano: 25-01-2009, 14:48 ]
barabasz napisał/a:
bezsensowną robotą,

Proponuję Ci poczynić malutkie rozeznanie w temacie obowiązującego w tym kraju prawa czyli ustaw i wydawanych na ich podstawie rozporządzeń. Poczytaj ustawę o powszechnym obowiązku obrony, o ochronie danych osobowych ( także informacji niejawnych ) może wtedy przestaniesz pisać bzdury. Z tych ustaw - innych aktów wynikają konkretne obowiązki. Pretensje kieruj do naszej krajowej władzy ustawodawczej a nie do ludzi w Centrali Cargo. Odrębną kwestią jest to, ilu ludzi powinno do tej "roboty" wystarczyć..... Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

many Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Paź 2008

PostWysłany: 27-01-2009, 21:07    Odpowiedz z cytatem

CT Podlaski - 135 osób na nieświadczenie pracy od 1 lutego br.
Dziwnym trafem większość z byłego CZ Białystok.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Oli_EU Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Wrz 2008

PostWysłany: 27-01-2009, 21:58    Odpowiedz z cytatem

CT Wielkopolski 570 osób do zwolnienia ( nieswiadczenie )...za przeproszeniem- straciłem szacunek do Cargo.
I pomyśleć, że zatrudniali jeszcze w grudniu nowych.
Ja się pytam, gdzie logika? Odmładzali personel ( bo wiadomo, że średnia wieku pracowników na PKP to 45 lat ) a teraz zwalniają? K****a
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dorami Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 23 Sty 2009

PostWysłany: 27-01-2009, 22:06    Odpowiedz z cytatem

570 osób to bardzo dużo ,a ile liczy osób CT Wielkopolski?Czy coś słychać o Centrali?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

qwerty Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Sty 2009

PostWysłany: 27-01-2009, 22:24    Odpowiedz z cytatem

Do many to Cię na pewno nie pocieszy ale w CT Centralnym też próbują zrzucić największy ciężar na "satelity" Łodzi. Prawdopodobnie najwięcej oberwą Karsznice, a potem Kutno. Jak to będzie wyglądać na 100% prawdopodobnie dowiemy się jutro.
Najbardziej jednak frustruje uspokajający ton wszelkich wypowiedzi związku pracowników kolejowych bo nie wiadomo czy to niewiedza, głupota, czy celowe działanie żeby był spokój.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sielawa Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Sty 2008

PostWysłany: 27-01-2009, 22:38    Odpowiedz z cytatem

Słyszałem liczbę ponad 300 osób w Centrali ale nie wiem czy to dotyczy tylko Warszawy, czy również innych lokalizacji. I to bez osób, które mają iść na nieświadczenie. Generalnie jest plaga chorób przeróżnych - sezon grypowy Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 22 z 78 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 76, 77, 78  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl