Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Niemcy i Dania z FIP
Autor Wiadomość

Rogerson Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Mar 2009

PostWysłany: 11-03-2009, 10:33   Niemcy i Dania z FIP Odpowiedz z cytatem

Witam,

To mój pierwszy post, więc proszę nie linczować - jestem całkowicie zielony jeżeli chodzi o temat FIP, niby zapoznałem się z informacjami na ten temat dość obszernie, zarówno na stronie poświeconej FIP, jak i przejrzałem forum, ale będzie to mój pierwszy wyjazd z biletem FIP i mam mimo wszystko parę wątpliwości i pytań, bym potem na głupka nie wyszedł, mimo że znam niemiecki i dałoby się bez problemu dogadać Wink

Swoją podróż zacznę w Niemczech, dokładniej w Berlinie - pierwsze połączenie to ICE do Lübeck z przesiadką w Hamburgu - rozumiem, że po prostu przed wejściem do pociągu należy wypisać kupon z datą itp i aż do Lubecki dojadą sobie bez żadnego problemu?

Następnie w Lübeck przerzucam się na pociąg do Kopenhagi i tutaj pytanie - do granicy zapewne nadal jadę na kuponie wypisanym pod niemieckie linie, ale pewnie powinienem mieć już wypisany drugi kupon przeznaczony pod koleje duńskie?

Powrót podobną trasą i moje pytanie - kupon wypisany powiedzmy 13 czerwca (bo wtedy właśnie jadę), jest ważny do 24:00 dnia następnego (14 czerwca). Ja będe właśnie wracał dzień później i czy z Kopenhagi wracam na tym samym kuponie który był użyty w tą stroną? I podobnie w Niemczech, czy do północy 14 czerwca mogę się poruszać na jednym kuponie wypisanym dzień wcześniej?

Liczę na pomoc, pozdrawiam!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 11-03-2009, 14:50    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
rozumiem, że po prostu przed wejściem do pociągu należy wypisać kupon z datą itp i aż do Lubecki dojadą sobie bez żadnego problemu?

Tak, zanim zaczniesz podróż, musisz wypisać na kuponie datę, kiedy pociąg rozkładowo zaczyna podróż. Kupon jest ważny do północy dnia następnego i możesz na nim jeździć bez ograniczeń, ile ci się podoba.

Cytat:
i tutaj pytanie - do granicy zapewne nadal jadę na kuponie wypisanym pod niemieckie linie, ale pewnie powinienem mieć już wypisany drugi kupon przeznaczony pod koleje duńskie?

Jadąc po Niemczech korzystasz z kuponu na DB, ale jak wjeżdżasz do innego kraju, musisz wypisać kupon na bilecie na ten kraj - zasady zawsze takie same - kupon ważny do północy dnia następnego. Bo oczywiście kupon na Niemcy jest w Danii nie ważny

Cytat:
kupon wypisany powiedzmy 13 czerwca (bo wtedy właśnie jadę), jest ważny do 24:00 dnia następnego (14 czerwca). Ja będe właśnie wracał dzień później i czy z Kopenhagi wracam na tym samym kuponie który był użyty w tą stroną

Jeśli twój kupon na Danię jest ważny, to oczywiście że jedziesz na tym samym. Wypisujesz na nim datę 13 czerwca i możesz do 14 czerwca jeździć na nim, możesz wjechać do Niemiec i wrócić do Danii na tym samym kuponie, jeśli oczywiście nie minął czas jego ważności.

Cytat:
I podobnie w Niemczech, czy do północy 14 czerwca mogę się poruszać na jednym kuponie wypisanym dzień wcześniej?

Dokładnie tak samo, ale jak jedziesz nocnym i wyjeżdżasz z Kopenhagi 14 czerwca, w Niemczech będziesz rano 15 czerwca, więc twój kupon z datą 13 czerwca jest nie ważny, wypisujesz nowy z datą 15 czerwca i znów jest on ważny do 16 czerwca do północy. Jeśli natomiast zatrzymasz się w Danii dłużej, wracasz kiedy ci się podoba (powiedzmy 22 czerwca), wtedy na kuponie na Niemcy piszesz tę datę.

Podsumowując. Wjeżdżając na koleje danego przewoźnika, musisz mieć ważny kupon. Ale nawet jak zapomnisz wypisać daty (co mnie się bardzo często zdarza), konduktor przy kontroli powie abyś wypisał, albo zrobi to za ciebie. Ale trzeba pilnować, bo czasem konduktorzy zapominają że kupon jest ważny 2 dni i każą pisać dzień po dniu datę. Wtedy należy im pokazać informację na bilecie w języku danego kraju, że kupon jest ważny do północy dnia następnego. Ja miałem taką sytuację często we Włoszech i w Niemczech.

Myślę, że wszystko zostało powiedziane. Informacje jak przekraczać granicę z FIP są w innych postach, info o dopłatach też.
Zamykam temat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl