Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Następny
Gliwice - Rybnik
Autor Wiadomość

gajdzik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Wrz 2009

PostWysłany: 31-03-2010, 15:33    Odpowiedz z cytatem

Wszystoi pięknie ładnie, ale na dzień dzisiejszy Szczygłowice Stacja jest nieprzejezdna. Może na jesień coś się ruszy.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

swiatowid Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Wrz 2010
Skąd: Gliwice

PostWysłany: 10-09-2010, 17:02    Odpowiedz z cytatem

Witam!
Ostatnio jezdziłem pociągiem na trasie Gliwice-Rybnik,niestety ostatnio mało osób
jezdziło,bo w Gliwicach są PKS,ale na dzień dzisiejszy PKS dość sporo zlikwidowało kursów
i coraz mniej ludzi jezdzą,ale wcześniej czy później i tak będzie jeszcze mniej kursów
i wogóle nie bedzie można dojechac do Rybnika,PKS powoli upada.
może i wtedy uruchomią poc.do Rybnika.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 10-09-2010, 22:12   

Mógłbyś na przyszłość pisać swoje posty nieco staranniej? Nie mam zamiaru domyślać się, o co Ci chodzi. Jechałeś pociągiem z Gliwic do Rybnika? Rozumiem, że masz na myśli przesiadkę w Katowicach?
Powrót do góry

REGIOchłopak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Paź 2009

PostWysłany: 05-11-2010, 21:29    Odpowiedz z cytatem

Planuję atakować UM, ŚZPR i Gminy przez które przebiega linia 149, aby od rozkładu 2011/2012 udało się reaktywować tę linię kolejową dla pociągów osobowych. Co myślicie o tym pomyśle, macie jakieś propozycje?

_________________
REGIOchłopak BLOG- Informacje, promocje, podróże.
http://regiochlopak.blogspot.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 06-11-2010, 15:30    Odpowiedz z cytatem

Podpisuję się pod kolegą obiema rękami i nogami w sprawie reaktywacji Gliwice - Rybnik na dzień dobry 12 par!!!
Według mnie po remoncie puszczenie tam pociągów w relacji Bytom - Gliwice - Rybnik z ew przedłużeniem do Raciborza, Pszczyny patrz Bielska Białej jest wypałem !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

mały mi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Mar 2009

PostWysłany: 06-11-2010, 17:21    Odpowiedz z cytatem

Połączenie - relacji Pszczyna - Żory - Rybnik - Gliwice - to by było jak zbawianie dla tej trasy: jak odrodzenie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mikiyee Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2009

PostWysłany: 06-11-2010, 17:56    Odpowiedz z cytatem

To byłby strzał w 10!!! Jakie byłyby międzyczasy dla tej trasy. Byłoby to świetne uzupełnienie tworzonej SKR.

Pozwoliło by to reaktywować mimo kiepskiej lokalizacji stację knurów, byłby to plus. Być może skomunikowanie z pociągami rybnik-katowice tak by zapewnić dojazd do Katowic z Knurowa. W ogóle to marzy mi się remont i reaktywacja linii katowice ligota - gliwice przez zabrze makoszowy. Mam nadzieję że kiedyś doczekam pociągów na stacji murcki i kostuchna (mało prawdopodobne gdyż trzeba by zmienić lokalizację stacji, obecnie nikt by tam nie wsiadał. A pociągi chciałbym też zobaczyć na Jankego w Katowicach. Tyle możliwości realizacji SKR, mam nadzieję że przyszłość będzie lepsza!!

Tak naprawdę gdyby wszystko dobrze zaplanować, zdobyć finansowanie z UE, zaangażować miasta, województwo oraz być może budżet państwa dało by się stworzyć dobrą SKR w ciągu 10-15 lat. Rolę miast widzę w przejmowaniu dworców i przystanków od PKP, tak jak to robią Tychy.

Możliwości jest bardzo dużo. Kluczem byłyby dobre skomunikowania bo przy obecnej gęstości sieci nie da się zapewnić wygodnego dojazdu bez przesiadek. Jako stacje przesiadkowe warto by zaplanować Ligotę (2 perony, 4 tory[obecnie jeden nieużywany]), kolejną stacją mógłby być Chorzów Batory.

Zastanawiam się również nad koncepcją wykorzystania linii Bytom-Chorzów Batory - Katowice Ligota z pominięciem stacji Katowice. Można by zapewnić dojazd z Tych Miasta (z przesiadką w Ligocie) do Chorzowa/Bytomia.

Linię Sosnowiec - Tychy M. najchętniej przedłużyłbym do Lędzin a może i do Mysłowic Kosztowy z zapewnieniem skomunikowania pociągów Oświecim - Katowice.


Ostatnio zmieniony przez mikiyee dnia 06-11-2010, 18:43, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

REGIOchłopak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Paź 2009

PostWysłany: 06-11-2010, 18:29    Odpowiedz z cytatem

Póki co nic się nie dzieje jeżeli chodzi o remont mieli zacząć naprawy od września ale jest cisza, więc musimy poczekać cierpliwie na wyremontowanie szlaku a wtedy możemy zacząć cokolwiek działać. Dzięki za poparcie pomysłu Smile

_________________
REGIOchłopak BLOG- Informacje, promocje, podróże.
http://regiochlopak.blogspot.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

mikiyee Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2009

PostWysłany: 07-11-2010, 11:49    Odpowiedz z cytatem

Nie chciałbym robić niepotrzebnego bajzlu w wątku, ale przyszedł mi jeszcze jeden pomysł do głowy. Być może w perspektywie SKR udałoby się utworzyć połączenie Orzesze Jaśkowice - Katowice Ligota przez Wyry, Tychy, Kostuchnę, Ochojec z odpowiednimi przesiadkami. Zdaję sobie sprawę że to trochę futurologia, ale myślę że byłby to dobry pomysł, o ile na tej linii jeździłby szynobus. Pozwoliłby mieszkańcom Wyr, Łazisk na dostanie się do Katowic i Gliwic (z przesiadką na linię Rybnik-Gliwice). Rektywowano by przy tym stacje Kostuchna i Ochojec.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

nynuś Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2010
Skąd: Tychy

PostWysłany: 30-11-2010, 15:50    Odpowiedz z cytatem

Nie robisz bajzlu. Urząd Marszałkowski już myśli o reaktywacji linii od Tychów przez Murcki i Ochojec do Ligoty. Podobnie chcą się wziąść za towarową przez Panwenik , Kochłowice , Makoszowy do Gliwic. Zdaje się że ktoś zaczął myśleć. A kolej uważa że te linie coraz częściej zaczynają być nieocenione w obliczach klęsk takich jak podtopienia lub śnieżyce czy wypadki Smile Smile

[ Dodano: 30-11-2010, 15:51 ]
A tak na marginesie właśnie miałem niespodziankę bo o 15:16 przejechał przez Kostuchnę w kierunku Murcek skład EN57 jako 90116 Tychy Miasto - Katowice z ludziami Smile Smile

_________________
PKP PLK - SWOJE KADRY BETONUJEMY PROFESJONALNIE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

topysz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Wrz 2009
Skąd: Knurów

PostWysłany: 01-12-2010, 10:28    Odpowiedz z cytatem

Jak udała się reaktywacja Tychy Miasto z Katowicami i Bytomia z Gliwicami to może wreszcie po zakończeniu koniecznych remontów wrócą pociągi z Gliwic do Rybnika. Dobrym pomysłem jest połączenie relacji, np Bytom - Rybnik - (Racibórz/Wodzisław). Może doczekamy się czasów, kiedy tory na Górnym Śląsku przestaną być zwijane. Na razie czekamy na remont odcinka Knurów Kopalnia - Szczygłowice. Czy przed opadami śniegu działo się coś w tym kierunku, czy zakończono już badania terenu obok zapadniętego szybu kopalnianego w Szczygłowicach?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

REGIOchłopak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Paź 2009

PostWysłany: 01-12-2010, 11:42    Odpowiedz z cytatem

topysz, z tego co wiem to nic się póki co nie dzieje...może ruszą na wiosnę z remontem-oby!

_________________
REGIOchłopak BLOG- Informacje, promocje, podróże.
http://regiochlopak.blogspot.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 01-12-2010, 11:44    Odpowiedz z cytatem

Panowie, myślicie o reaktywacjach (co prawda słusznych) a tymczasem trwa inwazja całorocznych KKA. Smile

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

REGIOchłopak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Paź 2009

PostWysłany: 01-12-2010, 11:46    Odpowiedz z cytatem

Niestety masz racje ale nie możemy skupiać się tylko na jednych liniach, a o innych zapominamy. Uważam, że po remoncie tej linii czas będzie bardzo przyzwoity i można będzie się pokusić o reaktywowanie połączeń na tym szlaku.

_________________
REGIOchłopak BLOG- Informacje, promocje, podróże.
http://regiochlopak.blogspot.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

nynuś Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2010
Skąd: Tychy

PostWysłany: 01-12-2010, 11:51    Odpowiedz z cytatem

Damian bo te burakowozy nas zasypią Język Język Język Trza myśleć pozytywnie. Właśnie np o reaktywacjach Smile Smile Smile

_________________
PKP PLK - SWOJE KADRY BETONUJEMY PROFESJONALNIE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 12 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl