Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3 ... 93, 94, 95  Następny
Linia JG - Lwówek Śląski - Zebrzydowa
Autor Wiadomość

tomornik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Maj 2006
Skąd: Bolesławiec

PostWysłany: 09-12-2007, 10:54   Linia JG - Lwówek Śląski - Zebrzydowa Odpowiedz z cytatem

Właśnie wróciłem z przejazdu Bolesławiec-Lwówek-Bolesławiec: i oto moje 1 wrażenia:
1)pociąg z Legnicy opóźniony w bolesławcu około 10 min. w środku ok 10 MK z aparatami. w Bolesławcu dosiada ją sie 4 osoby w tym ja:-) Pociąg rusza do Zebrzydowej.
2) Zebrzydowa - większosć foci oblot lokomotywy... wszystko idzie dośc sprawnie ok 8-9 min. Dosiada sie 1 osoba. No i wkońcu ta wiekopomna chwila ... pociąg rusza na Lwówek.
3)Nowogrodziec-wsiadają 2 osoby, jeden MK fotografuje pociąg z peronu,
4)Niwnice-urokliwa stacja, no i w pełni sprawne semaory kształtowe
5)Gościszów 1 osoba wysiada - to ta która wsiadła w Zebrzydowej

5)Lwówek Śląski- pociąg wtacza się na stację, a ja szybko przeskakuję do SA132 i wracam do bolesławca.
w pociągu pustka, tylko ja, jedna osoba co przesiadła się razem ze mna no i pani kierownik Very Happy
Kierownik mówi - poranny kurs do i ze Lwówka- 0 podróżnych, pociąg na który się przesiadłem do Lwówka też przyjechał pusty...
6) droga powrotna- sprawia wrażenie że sznobus jedzie szybciej , nawet na odcinku z Vmax-20km/h
7)Rakowice,Niwnice,Gościszów, Nowogrodziec i Zebrzydowa - nikt nie wsiada Very Happy
8) Na odcinku od Niwnic nie wycięto krzaków wiec... w szynobusie pękają lusterka ...
9)Zzebrzydowa- sprawna zmiana kierunku i jedziemy do Bolesławca
10)bolesławiec= +10min ( przez opóxniony pociąd do JG)
Pozdrawiam!

PS w Zebrzydowej na rozkładzie nie ma informacji o pociągach do Jeleniej Góry- 1 kobieta była całkowicie zdziwiona gdy dowiedziała się ze przy peronie II stoi pociąg do Jeleniej Góry
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Kozioł Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Kwi 2006
Skąd: Warszawa Olszynka

PostWysłany: 09-12-2007, 11:13    Odpowiedz z cytatem

Rozumiem,że pojawiły się tam składy wagonowe? Laughing
Może ktoś wie, gdzie szukać fot?
Tak trochę zmienię kierunek dyskusji: Czy na Pociąg z Węglińca(odj. o 12:06, do Legnicy przyjazd 13:16) w razie opóźnienia przytrzymają pociąg do Kamieńca ? (odjazd o 13:18)

_________________
W Polsce nie ma nadziei na normalną kolej..... Sad
Oddać samorządom przewozy w województwach! I będzie tak jak jest na Mazowszu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

tomornik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Maj 2006
Skąd: Bolesławiec

PostWysłany: 09-12-2007, 11:39    Odpowiedz z cytatem

Tak, jechało SU42+bonanza
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Rafi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Maj 2006
Skąd: Bayern

PostWysłany: 09-12-2007, 13:00    Odpowiedz z cytatem

Niezbedna jest reklama polaczen do JG. DZPR nic nie zrobil w tym kierunku, skoro nawet w Zebrzydowej nie ma rozkladu o tych pociagach, to skad ludzie maja wiedziec o takich? Na wsi nie kazdy ma internet, a tym bardziej strarsze osoby.
Moze ktos da link to fotek?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 09-12-2007, 13:04    Odpowiedz z cytatem

Trudno, aby w pierwszym dniu, na dodatek w niedzielę, bez żadnej promocji i informacji ze strony PKP była oszałamiająca frekwencja. Początki reaktywacji każdej linii zawsze są trudne, bo ludzi na nowo trzeba przyzwyczaić do kolei po kilkunastu latach kolejowego zastoju. A przede wszystkim trzeba informować, informować i jeszcze raz informować, czego PKP wogóle nie robiło i nie robi! Zastanawiam się po co DZPR utrzymuje dział marketingu? Banda matołów!

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

tomornik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Maj 2006
Skąd: Bolesławiec

PostWysłany: 09-12-2007, 14:02    Odpowiedz z cytatem

Jedyna "promocja" tej linii jak narazie to to, że na przystankach zawieszono rozkłady jazdy Very Happy szzcególnie śmiesznie wygląda to w Rakowicach czy Gościszowie, gdzie na sypiących się "budowlach" zamieszczono rozkłady.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

marekJG Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Paź 2007
Skąd: JELENIA Góra

PostWysłany: 09-12-2007, 20:05    Odpowiedz z cytatem

Miejmy nadzieję że frekwencja będzie przyzwoita. W jeleniogorskim portalu Jelonka też wczoraj zamieszczono info o nowych polączeniach. problem dotyczy tylko sporej grupy, ktora dostępu do neta nie ma. przydałoby się a by prasa lokalna coś zadziałała. Patrząc pragmatycznie ciężko będzie zachęcic pasażerow jeżdżacych z Bolca do JG aby wybrali PKP, czas przejazdu jest po prostu zabojczy. Tutaj PKS kładzie kolej na łopatki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

eurek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Sty 2006
Skąd: Wrocław/Nysa

PostWysłany: 09-12-2007, 20:41    Odpowiedz z cytatem

Hmmm...moze jednak połączenie jakos sie przyjmie i zaaklimatyzuje w realiach? Poczekajmy z ocenami przynajmniej do konca lutego. Osobiscie wybiore sie na Dolnośląskie Reaktywacje w ostatni weekend roku i mam nadzieje, ze nie bedzie zadnych KKA na tej trasie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mar-cin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Gru 2006
Skąd: Jelenia Góra

PostWysłany: 09-12-2007, 21:36    Odpowiedz z cytatem

No faktycznie za dużo ludzi to dzisiaj tymi pociągami nie jechało. Ale nie zapominajmy że dzisiaj jest 1 dzień od wprowadzenia nowego rozkładu. Nawet kolejarze jeszcze się nie łapią co i jak a co dopiero zwykli podróżni. Poza tym jest jest Niedziela. A wiadomo że w niedziele ruch jest dużo mniejszy, nawet w autobusach MZK. Kolejną przyczyną tego że mało osób dzisiaj jechało mogła być słaba reklama no i choćby to że leci już 2 tydzień grudnia, a więc biletów miesięcznych na te trasy nikt kupować nie będzie. Ludzie jeżdżą tym czym jeździli. Trzeba poczekać, miesiąc, dwa, trzy wtedy będzie można to ocenić.

Dlatego bardzo ważne jest to żeby PKP starało się cały czas reklamować tą linie no i w miarę upływu czasu skład wagonowy zamienić szynobusem.

Muszę powiedzieć że dzisiaj w Jeleniej Górze całkiem nieźle to wyglądało jak był i Lubuski SA133 i Dolnośląski SA132. Tak zapachniało nowością. Gdyby jeszcze nie te paskudne EN57 które mogli by zastąpić jakimiś ED74 czy ED59 to by normalnie było świetnie. ( pomijam oczywiście estetykę samego dworca).

A tak odnośnie nowego rozkładu to wagonowy z Bolesławca i Legnicy max +10 więc nie jest tak źle. Wyrabia się nawet. Z rana wszystko od Wrocka + 40-50 minut, Szrenica ponoć 40 minut w Świebodzicach stała, coś tam robią przy tych torach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

KaBe Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Lis 2007
Skąd: Wrocław Nadodrze

PostWysłany: 10-12-2007, 14:53    Odpowiedz z cytatem

Jechałem wczoraj pierwszym pociągiem z Legnicy do Jeleniej Góry. Było fajnie, moje uwagi i spostrzeżenia, które mogą być ciekawe dla osób, które we Lwówku nigdy pociągiem nie były:
1. Spóźnienie już na stacji początkowej, które nie było winą załogi, lecz wzięło się stąd, że opóźniony przyjechał Wrocław-Gorlitz, bo we Wrocławiu czekał na Karkonosze i Rozewie, które wyjechały wg starego rozkładu, a więc na miejscu były później niż w nowym. Jelenia czekała więc w Legnicy na wolny tor za tym pociągiem. Opóźnienie ok. 10 min utrzymało się na całej trasie (względem rozkładu z depeszy, nie tabeli).
2. Frekwencja - na całej trasie z pociągu skorzystało 19 pasażerów, w tym... 12 MK Smile. Wymiany pasażerów: Legnica +9. Jezierzany -1, Chojnów +1, Bolesławiec +4/-1, Zebrzydowa +1, Nowogrodziec +2, Gościszów -1, Lwówek Śl. -2, Marczów +3, Jeżów Sud. -3, Jelenia Góra -11. Na pozostałych 11 przystankach - brak! Moim zdaniem do rozważenia jest likwidacja postojów w Jezierzanach, Osetnicy, Okmianach i Tomaszowie Bol. ze względu na szybkie następstwo pociągów.
Na marginesie: w zaobserwowanym poc do Lubina G. w Legnicy - może dwie osoby...
3. Tabor - SU42 + stary bezprzedziałowy rupieć - sprawiły się nieźle, obrót w Zebrzydowej sprawny, było ciepło i miło.
4. Tory - do Niwnic świetnie, jechało się równo i przyjemnie. Na przejeździe w Zebrzydowej dróżnik! Widać, że linia jeżdżona, sprawne urządzenia na st. Niwnice. Dalej za bocznicą do jakichś zakładów w Rakowicach widać, że było odchwaszczanie, tory miejscami jak trawnik, ale często widać było nawet tłuczeń. Podkładów już nie Smile Wydaje się, że mógłby pociągnąć 30/h, zamiast 20, pesobus zwłaszcza. We Lwówku sprawne krzyżowanie z SA - kompletnie pustym!!! Semafory świetlne i kształtowe! Dalej spokojna jazda 30 - 40, bardzo piękne widoki i zadbane przystanki. W Dębowym Gaju rozkład przyczepiony pinezką do drzewa...
5. Jelenia Góra - sporo ludzi! Do poc Szklarska - Wrocław wsiada ok. 25 osób, do naszej bonanzy (która zaraz rusza do BC-a z powrotem) około sześciu, grupka turystów z Karkonoszy (w Warszawie coś chyba nie doczytali, że do Szl.P.G. one tylko czasami) czeka na Szrenicę, ale gdy dowiadują się, że jest opóźniona o 50 minut, rezygnują, biorą toboły i idą do busiarza sępa, który łazi po dworcu i poluje. Smutne bardzo :-((( krew mnie zalała.
Pociąg do ZG, stoi - a jakże! - EZT, rozmawiam chwilę z kierownikiem i maszynistą. Mówili, że nie ma żadnej awarii nowego AS-a, tylko on w ogóle jeszcze do JG nie dotarł!!! A KKA ma jeździć z Węgli8ńca tylko do 1 stycznia, a nie do odwołania, czyli nie wiadomo dokąd. Oby... Pasażerów ok. 15 - 20, w tym 5 MK, wymiany marne, tylko w Lubaniu przybywa. Na autobus w Węglińcu chyba nikt nie poszedł.
Ogólnie pierwszy dzień nowego RJ na Dolnym Śląsku - na 3+. Odjąłem za KKA i tą Szrenicę karczemnie spóźnioną, na plus - to że jednak choć do Węglińca jechał pociąg, nie gówno jakieś szosą, i że pociąg do JG był pociągiem, choć nie nowym AS-em. Ale przecież stonka to też już rzadki widok...
PS.
Cytat:
Czy na Pociąg z Węglińca(odj. o 12:06, do Legnicy przyjazd 13:16) w razie opóźnienia przytrzymają pociąg do Kamieńca ? (odjazd o 13:18)

Czeka, na dodatek na tym samym peronie. Wczoraj jechała SU z bonanzą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Stella Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 19 Lis 2005
Skąd: Bolesławiec

PostWysłany: 10-12-2007, 21:55    Odpowiedz z cytatem

Zdjęcia z 1 przejazdu pociągu po 12 latach przerwy na odcinku Zebrzydowa-Lwówek
http://kolej.boleslawiec.pl/strona.php?d=13

_________________
Stella
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Jacek228 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 11-12-2007, 22:22    Odpowiedz z cytatem

Właśnie dzisiaj wróciłem z przejazdu pociągiem rel. Bolesławiec - Jelenia Góra, oto moje spostrzeżenia:
1) Dworzec w Bolesławcu - bardzo przewiewny jak na tą porę roku, więc powrót na peron okazał się dobrym pomysłem.
2) Pociąg do Jeleniej Góry odjechał ponad 20 minut później od planowej 12.18. Wszystko przez spory ruch na stacji i chwilowy brak możliwości oblotu składu.
Skład: SU42-540 i bonanza, a w niej Ja, staruszka z rowerem, 2 panów i kierownik pociągu.
3) Zmiana kierunku jazdy - bardzo sprawna, wyruszamy do Jeleniej Góry.
4) Nowogrodziec - wysiada staruszka z rowerem i narzeka na urodzaj trawy, który opanował całą stację. Przydałoby się perony wykosic - panuje tam mała dżungla. Tak z innej beczki - bardzo ładny dworzec.
5) Niwice - semafory kształtowe, z podniesionym ramieniem witają nasz pociąg. Niestety - niedaleko nastawni znak wskazuje drastyczny spadek prędkości drogowej - z 60 km/h do 30...
6) Lwówek Śląski - do pociągu wsiada 2 podróżnych...
5) Marczów - kończy podróż pasażer ze Lwówka
6) Pilichowice Zapora - wysiada druga osoba ze Lwówka.
7) Wjeżdżamy do Jeleniej Góry ok. 14.58. 2 panów z Bolesławca kończy podróż, na pociąg oczekuje spora grupa ludzi. Zapełnienie wagonu przerasta 40%. Bardzo sprawna zmiana czoła pociągu.
8) 15.08 - pociąg do Legnicy, przez Lwówek Śląski, Zebrzydową, Bolesławiec, opuszcza Jelenią Górę.

A ja oczekuje na "Kamieńczyka" który przybędzie do Jeleniej Góry o 15.53
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 11-12-2007, 23:23    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Pociąg do Jeleniej Góry odjechał ponad 20 minut później od planowej 12.18. Wszystko przez spory ruch na stacji i chwilowy brak możliwości oblotu składu.

Pociąg nie był opóźniony. Odjazd jest o 12:34 i tak ma być do końca roku.

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Sprężyna Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 27 Lis 2007

PostWysłany: 12-12-2007, 13:57   Węgliniec - Zielona Góra Odpowiedz z cytatem

Witam i pozdrawiam wszystkich serdecznie na samym początku;) Bang Mam takie pytanie: Czy szynobus relacji Węgliniec - Zielona Góra odjazd 8.35 w niedziele jest obsługiwany przez cos co jeżdzi po torach czy przez KKS?Prosze o odpowiedz poniewaz w ten weekensd bede podrózował na weekend ticket i to dla mnie wazne. A co z szynobusem o godzinie 12.10? Czy on naprawde jest obsługiwany KKS-em??? Nie chce mi sie wierzyc, ale wole sie upewnić przed naszą wyprawą. Pozdro dla wszystkich!
KKs to padaczka:-(
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jacek228 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 12-12-2007, 21:40    Odpowiedz z cytatem

Pirat napisał/a:
Cytat:
Pociąg do Jeleniej Góry odjechał ponad 20 minut później od planowej 12.18. Wszystko przez spory ruch na stacji i chwilowy brak możliwości oblotu składu.

Pociąg nie był opóźniony. Odjazd jest o 12:34 i tak ma być do końca roku.


Na dworcu w Bolesławcu jak "wół" jest napisane że o 12.18. Pewnie poprawki nie dotarły również do HAFASa
Młot
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 95 Idź do strony 1, 2, 3 ... 93, 94, 95  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl