Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Coś o Flirtach
Autor Wiadomość

Podróżnik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Paź 2009

PostWysłany: 29-10-2009, 22:10   Coś o Flirtach Odpowiedz z cytatem

Zastanawiam się dlaczego Flirty kupione przez nasze województwo nie mają jakiegoś napisu typu "województwo śląskie", "koleje śląskie" lub coś w tym rodzaju, "Śląsk - pozytywna energia" itp. Mają za to dużego żółtego orzełka, który nie wiem co oznacza i ani słowa na ten temat. Pewnie powinienem wiedzieć, ale chociaż mieszkam tu od urodzenia i interesuję się sprawami Regionu, to jednak nie wiem. Z tego wnioskuję, że wiele innych osób również może nie wiedzieć.

Zastanawiam się też dlaczego wszystkie Flirty obsługują jedną linię tj. jedno połączenie, wiadomo jakie.

Zastanawiam się też czy we Flirtach można palić papierosy, pić piwo i wódkę. Bo ja widziałem, że można pić piwo, a konduktor nie reagował (chociaż dobrze to widział, bo sprawdzał bilety i odpowiadał na pytanie tych pasażerów). To samo pytanie wysłałem na adres info@pr.pkp.pl ale nie otrzymałem odpowiedzi. No bo jeśli można, to ja chętnie skorzystam i zrobię ciekawą imprezę dla przyjaciół w ładnym miejscu. Mogę podać datę, godzinę i nr pociągu. Może ten miły konduktor jest na tym forum Smile

Przepraszam za nieco prowokujące pytania, ale może chociaż na to pierwsze ktoś mi odpowie? Pewnie okaże się, że to jest jakaś oczywista oczywistość, ale ja na prawdę tego nie wiem i zaczyna mnie to trochę niepokoić.

A przy okazji - widział ktoś z bliska perony, ławki i wiaty na stacjach Katowice Zawodzie i Katowice Załęże? Ładna wizytówka. Górny Śląsk nie wygląda zbyt ładnie jak się przez niego przejeżdża, a szkoda...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

adas Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Cze 2008

PostWysłany: 29-10-2009, 22:44    Odpowiedz z cytatem

http://pl.wikipedia.org/wiki/Województwo_śląskie - tu szukaj orzełka.

_________________
adas.jogger.pl / Warsztat Napraw KZK GOP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 30-10-2009, 08:29   

Podróżnik, to pisz do UMWŚ i informuj! Do PKP-PR nie ma co wysyłać pism. To UMWŚ jest ustawowym organizatorem regionalnego transportu kolejowego i to tam trzeba składać wszelkie skargi.
Powrót do góry

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 18-05-2010, 13:23    Odpowiedz z cytatem

PR Katowice: Chcemy wykorzystać w pełni potencjał Flirtów

Jak poinformował „Rynek Kolejowy” Przemysław Gardoń, dyrektor Śląskiego Zakładu Przewozów Regionalnych w Katowicach, istnieje duże prawdopodobieństwo, iż wraz z wejściem w życie rozkładu jazdy pociągów 2010/2011, wszystkie cztery śląskie Flirty zostaną skierowane do obsługi linii Gliwice-Częstochowa.

- Przy pracach nad nowym rozkładem zakładamy, że linię Tychy Miasto-Katowice (a tak naprawdę, z uwagi na przebudowę dworca w Katowicach, Sosnowiec-Tychy Miasto) obsługiwać będą zmodernizowane jednostki EN57, tzw. SPOTy. Chcemy wykorzystać w pełni potencjał Flirtów na trasie, gdzie jest to możliwe. Absolutnie nie chcemy pogrzebać tego, co miasto Tychy robi w zakresie popularyzacji kolei jako środka komunikacji. Jednak problem polega na tym, że nowoczesne pociągi są tylko cztery, natomiast ekonomia jest nieubłagana. Koszt pociągokilometra na EN75 jest znacznie droższy, niż na innej posiadanej przez ŚZPR jednostce. Dlatego właśnie chcemy, by Flirty obsługiwały trasy, na których podróżuje duża liczba pasażerów, jak choćby na linii z Gliwic do Częstochowy – powiedział Gardoń.

źródło: Krzysztof Kuś/Rynek Kolejowy

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 18-05-2010, 20:00   

Bardzo dobre posunięcie ze strony ŚZPR.
Powrót do góry

Podróżnik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Paź 2009

PostWysłany: 18-05-2010, 21:26    Odpowiedz z cytatem

Witam po przerwie. No to panowie z dyrekcji PR długo myśleli gdzie te Flirty trzeba skierować, a ja już dawno i wiele razy o tym pisałem. Znowu potwierdziło się, że miałem rację.

Ale teraz ciekawostka. Tak sobie koresponduję z PR w Katowicach i różnych sprawach. Zacytuję Wam fragment pisma zastępcy dyrektora ds. handlowych z 05.03.2010r. Wyjaśnienie dotyczy Flirtów. Cytuję:

„W nowoczesnych pociągach Flirtach znajduje się toaleta z zamkniętym obiegiem, przy czym jest to tylko jedna toaleta obsługująca cały skład, co czyni z Flirta pociąg przystosowany bardziej do przejazdów aglomeracyjnych niż regionalnych. Pociąg osiąga maksymalną prędkość 160km, prędkość jego przyspieszenia wynosi 13m/s. Z uwagi na powyższe, skład pociągu został skierowany do obsługi relacji Katowice – Tychy Miasto”.

Ładnie, co? Czyli jednak można na trasę Gliwice – Częstochowa? Z tą jedną toaletą? A one podobno czasem się psują, zatykają czy coś. A co jak kilku osobom jednocześnie zachce się siku (?), a tu do Częstochowy daleko…

Z ukłonami – Wasz Podróżnik.

_________________
Flirty dla Gliwic i Zabrza!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mike_sc3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Gru 2008

PostWysłany: 19-05-2010, 11:32    Odpowiedz z cytatem

Skoro Flirt nadaje się na krótkie trasy to dlaczego przyspieszony Regio obsługiwany Flirtem na trasie Katowice-Częstochowa jedzie 20 minut krócej od Regio przyspieszonego Regio obsługiwanego zwykłym Spotem? ;-)

Decyzja oczywiście bardzo słuszna, bo tyszanie byli już gotowi do zawłaszczenie sobie pociągów kupionych za kasę całego województwa. A potem słyszę na peronie w Katowicach brednie typu, że Tychy partycypowały w kosztach zakupu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

szofer Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 01 Gru 2008
Skąd: Śląsk

PostWysłany: 25-05-2010, 18:15    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Skoro Flirt nadaje się na krótkie trasy to dlaczego przyspieszony Regio obsługiwany Flirtem na trasie Katowice-Częstochowa jedzie 20 minut krócej od Regio przyspieszonego Regio obsługiwanego zwykłym Spotem? ;-)

To proste , Flirt na tej trasie jeżdzi 120km/h, na pewnym odcinku, a SPOT tylko 100km/h.
Duża prędkość, szybki rozruch i hamowanie to również skracanie czasu jazdy co jest odczuwalne porównując SPOT-a lub starszy tylko z wyglądu oczywiście EZT.
Pociągi mają coraz więcej platform dla osób niepełnosprawnych, które nie są wykorzystywane z prostej przyczyny tj. dojazd na perony.
Chciałbym zobaczyć jak osoba poruszająca się sama na wóżku ma dojechać np. na peron w Tychach Mieście, Zachodnim, gdzie z wielką pompą rozpoczęły kursować tam FLIRT-y.

Powiem brutalnie.
To tak jakby na gównie położyć rodzynek i cieszyć się , że mamy ciastko tortowe.
To Polska właśnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lil_Peter Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 09-08-2010, 16:47    Odpowiedz z cytatem

Ostatnio przyuważyłem Flirta jako osobowy na Gliwice - Częstochowa. Czy ktoś sie orientuję, ile Flirtów kursuje po tej linii obecnie i na których konkretnie kursach jest podstawiany?

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

REGIOchłopak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Paź 2009

PostWysłany: 09-08-2010, 16:58    Odpowiedz z cytatem

Flirt kursuje w dni wolne na Gliwice-Częstochowa

_________________
REGIOchłopak BLOG- Informacje, promocje, podróże.
http://regiochlopak.blogspot.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Fan ciapongów Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Lip 2010

PostWysłany: 09-08-2010, 19:20    Odpowiedz z cytatem

W czwartek 22 lipca br. przynajmniej 1 kurs na trasie Częstochowa-Gliwice odbył Flirt. Widziałem go na dworcu głównym w Katowicach, jechał do Gliwic. Poza tym moim zdaniem Flirty powinny kursować na trasie Bielsko-Biała - Czeski Cieszyn Very Happy (pomarzyć zawsze można Wink ). Ale jak na razie z Cieszyna odjeżdżaja tylko kible:


http://www.youtube.com/watch?v=USwvt4jABfQ
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 09-08-2010, 19:24    Odpowiedz z cytatem

Fan ciapongów, nie no bez przesady, flirtem z prdekoscia 30km/h Shocked

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Fan ciapongów Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Lip 2010

PostWysłany: 09-08-2010, 20:15    Odpowiedz z cytatem

Damian Łódź, powinny kursować na trasie Bielsko - Biała - Czeski Cieszyn po uprzednim generalnym remoncie linii rzecz jasna. Z tym że jeżeli za mojego życia dojdzie do modernizacji tej trasy to Flirty będą już przestarzałe Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lil_Peter Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 11-08-2010, 20:48    Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy to odpowiedni temat, ale nowy tworzyć bez sensu. Sprawdzałem dzisiaj w RJ pociągi z Zawiercia do Gliwic. Ku mojemu zaskoczeniu... część pociągów jedzie tyle czasu ile zawsze, a część niecałe 1,5 h Shocked Skąd takie rozbieżności między poszczególnymi kursami?! Nigdy czegoś takiego nie było. Skrócony jest czas przejazdu o prawie 30 minut. Czy to sprawka Flirtów?!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Fan ciapongów Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Lip 2010

PostWysłany: 13-12-2010, 14:27    Odpowiedz z cytatem

Wczoraj podróżowałem inauguracyjnym "Kamratem" z Cieszyna do Katowic. Przed odjazdem Flirta zwiedziłem kabinę maszynistów i odbyłem rozmowę z jednym z nich. Ów Pan powiedział mi, że od poniedziałku do piątku EN75 będą obsługiwały trasę Gliwice-Częstochowa, natomiast w weekendy w celach promocyjnych pojadą do innych miejscowości, m.in. do Cieszyna średnio raz w miesiącu. Czy ktoś z Was (tzn. forumowiczów bardziej obeznanych z tematem niż ja) może potwierdzić tę informację?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 5 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl