Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Reorganizacja w SOK
Autor Wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 06-02-2010, 11:15    Odpowiedz z cytatem

Jak byście pilnowali to by na odc. Zielonka-Wawa Rembertów były by urządzenia SRK, widać po tamtym odcinku jak wy pilnujecie. Śmiech

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 06-02-2010, 12:08    Odpowiedz z cytatem

Sokuś napisał/a:
a jak Ci siwiutki nie pasuje jazda pociągami i bezpieczeństwo w nich to proponuje Ci przesiąść się na busy, autobusy może rower

Tak najczęściej właśnie mówi stare pokolenie niereformowalnych kolejarzy, którzy twierdzą, że jak się pasażerom nie podoba, to wynocha. Tylko, że jak pasażerowie odejdą, to wy zostaniecie bez pracy!
Czas zmienić mentalność, to kolejarze są dla pasażerów, a nie odwrotnie.

A niestety, dla SOK jest wiele do zarzucenia - krótko mówiąc, to nie wykonują swojej roboty jak należy i tyle. Ileż to razy widzę patrol SOK, jak przejdzie przez skład (albo i nie) i siedzą w jednym z pustych przedziałów 1 klasy, zasłonięci firankami. To samo na dworcach - wczoraj widziałem, jak pijaczek sika do śmietnika na dworcu, obok przechodzi patrol SOK i jakoś im to nie przeszkadza. 2 meneli leży na hali, kilka metrów obok i wszystko w porządku? Jak pojawi się prywatna ochrona (jak w Katowicach) to potrafią zrobić porządek - to samo w pociągach. Jak na dawnych TLK jeździła prywatna ochrona to był względny spokój i dużo bezpieczniej na składzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sokuś Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 17 Sty 2009

PostWysłany: 06-02-2010, 12:15    Odpowiedz z cytatem

No to pomysl sobie że tak będzie na wszystkich liniach, moge mówic sama za Siebie od dzisiaj w związku z mozliwością likwidacji SOK-u nie robie nic nie pisze żadnych mandatów nie sporządzam wniosków i nie zamierzam łapac złodzieji bo jako cywil nie zamierzam chodzic po sądach. Zacznijcie działac Wy zobaczymy jak tą kolej poddźwigniecie, ale znając życie utopicie ja jak stacje towarowe min. na Prokocimiu. Mam nadzieje że wreszcie wejdzie na szlaki jakaś pożądna firma (niemiecka), przejmie rentowne linie, a wam pozostawi te niedochodowe. Tak wię róbcie to co umiecie najlepiej rozkradajcie póki jeszcze macie co i macie do tego dostęp.

[ Dodano: 06-02-2010, 12:24 ]
Mój drogi Iktornie jak bys znał zasady na jakich my działamy a na jakich działa firma ochroniarska to bys nie pisał takich głupot. Nikt z naszych sie nie podłozyi nie wygoni lumpa na mróz tylko dla twojej wygody abys mógł posadzic swoje 4 litery na ławkach dworcowych. Piszcie do minisistrów, posłów o zmiane przepisów. Zawsze mozna jeszce wozic towary bo ten tabor który obecnie jest tylko do tego się nadaje, a i te ciagłe podwyżki biletów to niby przyciągaja klientów??? Cały czas spotykam sie z niezadowolonymi podróznymi którzy kupili bilet na IR a w wsiedli do TLK i odwrotnie. Takiego bałaganu jak teraz jest dawno nie widziałam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

many Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Paź 2008

PostWysłany: 06-02-2010, 13:02    Odpowiedz z cytatem

A co to znaczy"nikt sie nie podłoży"??, niby pod co Śmiech ??
w sumie chyba po to jesteś panowie sokiści aby pilnować porządku na obiektach kolejowych (nazwa SOK- mówi to panu coś???) Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sokuś Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 17 Sty 2009

PostWysłany: 06-02-2010, 13:17    Odpowiedz z cytatem

A słyszałeś coś o okresach ochronnych, nie my je wymysliliśy. Żresztą lump to też człowiek, ujawnij sie jak masz odwage i podaj swoje nazwisko a my wyganiając ich na mróz powiemy ze robimy to z Twojego polecenia. i wszelkie skargi i zażuty prokuratorskie nich kierują do Twojej "skromnej" osoby. Idziesz na taki układ??? Lub możemy inaczej zafundujemy im wycieczke TLK-ą lub IR-em albo IEC do Warszawy, Gdyni niech kierownicy powochaja jak pachnie jazda z takim delikwentem. albo wiesz co zaczniemy ich przekazywać do Izby Wytrzeźwień, a Ty jako prawy obywatel będziesz za to płacił, niejednokrotnie takie przekazanie odbędzie sie przez pogotowie i mam nadzieje że wtym czasie Ty lub Twoja rodzina będziecie potrzebować pomocy karetki i sie nie doczekacie bo oni w tym czasie będą odwozic trola do IW lub szpitala na prześwietlenie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 06-02-2010, 13:49    Odpowiedz z cytatem

Sokuś, wiesz co, jak tak czytam Twoje posty to przypominają mnie się babki spod kościoła, które mówią, że jacyś bliżej nie określeni ONI wszystko rozkradli, wszystko zabrali, wszystko rozprzedali i tylko chcą się nachapać.

Sokuś napisał/a:
Nikt z naszych sie nie podłozyi nie wygoni lumpa na mróz tylko dla twojej wygody abys mógł posadzic swoje 4 litery na ławkach dworcowych.

No a tym tekstem to mnie rozłożyłeś. A dla kogo jest poczekalnia, dla podróżnego, który płaci pieniądze za bilet, czy dla pijanych meneli? Jakoś dziwnie się utarło, że dworzec jest poczekalnią, toaletą i noclegownią dla pijaczków.

Sorry, ale takiego oszołomstwa to tu, na forum nie uprawiaj.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

gabbana Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 18 Lut 2009

PostWysłany: 06-02-2010, 14:01    Odpowiedz z cytatem

Sokuś napisał/a:
Od robienia porządku na pociągu jest kierownik i konduktor...


Bez przesady,a jeżeli już -to w bardzo ograniczonym zakresie, w końcu od czegoś innego są na pokładzie drużyny konduktorskie.
To właśnie Wy, Straż Ochrony Kolei, zgodnie z Ustawą o Transporcie Kolejowym jesteście tym organem, do którego zadań należy ochrona życia i zdrowia ludzi oraz mienia, a także kontrola przestrzegania przepisów porządkowych na obszarze kolei, w tym również w pociągach.
W celu realizacji tych zadań , Ustawa daje Wam szereg szczególnych uprawnień, takich jak m.i.możliwość legitymowania osób podejrzanych o popełnienie przestępstwa lub wykroczenia oraz świadków tych zdarzeń w celu ustalenia ich tożsamości,nakładania grzywien w drodze mandatu karnego, stosowanie środków przymusu bezpośredniego (siła fizyczna, kajdanki, miotacze gazowe,pałki), a w uzasadnionych przypadkach, również i broni palnej.

Tymczasem Sokuś pisze: "...od dzisiaj w związku z mozliwością likwidacji SOK-u nie robie nic nie pisze żadnych mandatów nie sporządzam wniosków i nie zamierzam łapac złodzieji bo jako cywil nie zamierzam chodzic po sądach."

W związku i bez związku, Wam się po prostu pracować nie chce i tyle.Wszystko jasne.
Ja Wam chłopaki nie życzę, abyście na co dzień musieli sięgać po ten cały arsenał dostępnych Wam środków-wiadomo, każdemu miły święty spokój, ale nie przeginajcie z tymi patrolami za szczelnie zasuniętymi zasłonkami w przedziałach 1 klasy.
Z obserwacji wynika, że ani brzuchaci, ani wąsaci nie przejawiają tyle entuzjazmu na posterunku, co kudłaci.
Pozdrawiam Zbąszyń oraz wszystkie dzielne Psy, wcielone do tej formacji- przynajmniej one podchodzą serio do swoich obowiązków służbowych !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Orion Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Wrz 2009
Skąd: Kraków

PostWysłany: 06-02-2010, 14:02    Odpowiedz z cytatem

Bez przesady sokuś.Koszty izb wytrzeźwień niewypłacalnych pijaków z dworców pokrywa państwo i a transportu tego nie robią karetki tylko policja kóra dostaje skierowanie na przewód do wytrzeźwiałki od lekarza.Tak jest np. w Krakowie .Wiadomo że zima to nikt ich nie wygania o ile nie przekraczają pewnych zasad.Wasza praca jakże często ogranicza sie do wysługiwania sie policją bo nigdy nie macie,ani wolnego środka transportu ani ludzi....Może teraz się zrobicie bardziej aktywni jak wam grozi rozwiązanie....Zacznijcie np. od likwidacji tak z połowy komend okręgowych.Nie ma zapotrzebowania na gości z kapciach przenoszących faksy żeby je wysłać do Warszawy - kompletnie nieprzydatnych z punktu widzenia bezpieczeństwa podróżnych czy mienia PKP a zarabiających ze 2 razy tyle co strażnik patrolujący szlak na mrozie czy deszczu ....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

many Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Paź 2008

PostWysłany: 06-02-2010, 14:19    Odpowiedz z cytatem

Szkoda tylko tych psów słuzbowych co takich panów mają Sad ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 06-02-2010, 15:51    Odpowiedz z cytatem

SOKuś piszesz że nikt nie wie jakie macie obowiązki to może nam powiesz jakie macie obowiązku na stacjach w pociągach, bo bym chciał to poznać bo może za bardzo sie czepiam do obowiązków które do was nie nalezą. W nocnych pociągach często i gęsto można spotkać złodziei i akurat nigdy tam nie patrolu SOK, robią wtedy co chcą to ja mam sie wychylać i dostać wpierdziel? ja do takich rzeczy nie było szkolony tak jak to powinno być z wami. Pociąg z Grodna do Białegostoku, przemytnicy rozkręcają go na części pierwsze dlaczego was tam nie ma. Tak jak napisałem do waszych obowiązków z waszego punktu widzenia należą pilnowanie aby nikt nie zapalił na dworcu niezadaszonym czy nikt nie jedzie na rowerze i zaglądanie do przedziałów i proszenie o otwieranie toreb (bynajmniej na podlasiu).

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 06-02-2010, 15:58    Odpowiedz z cytatem

siwiutki91 napisał/a:
Tak jak napisałem do waszych obowiązków z waszego punktu widzenia należą (...) zaglądanie do przedziałów i proszenie o otwieranie toreb (bynajmniej na podlasiu).

siwiutki91, a czego oni tam szukają???? Przejęli się ustawą antyterrorystyczną, czy jak? a może za celników robią i szukają fajek w pociągach z Kuźnicy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 06-02-2010, 16:01    Odpowiedz z cytatem

w pociągach z Białegostoku w kierunku Warszawy kto ma większą torbe i zobaczą że ktoś sie przesiada z pociągów z Sokółki/Kuźnicy/Suwałk proszą o otwarcie tak jak napisałeś bawią sie w celników.

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 06-02-2010, 16:22    Odpowiedz z cytatem

No już ja na pewno bym im zawartości torby nie pokazał!

Kiedyś to chodzili w Białymstoku na rynek koło dworca i od Białorusinów zbierali fajki. W kamizelkach, z pałkami, a ci przestraszeni handlarze zawsze im coś dawali. Ot i tak praca kiedyś SOK wyglądała (i pewnie nadal są tacy, co tak robią). A potem się dziwią, że taka krytyka ich pracy i ze chcą ich rozwiązać.
Tam gdzie są potrzebni pracownicy SOK to ich zazwyczaj nie widać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 06-02-2010, 16:26    Odpowiedz z cytatem

teraz to już na ten ryneczek nie chodzą co najwyżej wychylają sie do sklepu nocnego po tej samej ulicy co dworzec.

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ic konduktor Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Lip 2009

PostWysłany: 06-02-2010, 17:54    Odpowiedz z cytatem

Sokuś, Twoje posty tylko podkreslają jak pracuje całe SOK. Od robienia porządku w pociągu jesteś Ty, jako strażnik nie ja konduktor! Konduktor może tylko prosić o spokój, strażnik ma go pilnowac i przywracać. Nie chce mi się dalej rozmawiac na temat SOK... przez ćwierć wieku naoglądałem się dostatecznie duż Waszych akcji... Żenada!

_________________
" Doświadczenie to coś, co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś."
E. Murphy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 9 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl