Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 28, 29, 30 ... 50, 51, 52  Następny
Dolnośląskie reaktywacje
Autor Wiadomość

Freddie Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Cze 2009
Skąd: Legnica

PostWysłany: 21-11-2009, 20:55    Odpowiedz z cytatem

a czemu już nie można reaktywować tego odcinka ??
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelW Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2009
Skąd: Legnica

PostWysłany: 21-11-2009, 21:23    Odpowiedz z cytatem

krzysztoff Kurcze no właśnie z ust mi wyjołeś bo często przejeżdżam przez Chojnów i widze tew tory i pamiętam jak kiedyś nimi jezdziłem do Rokitek właśnie przez Chojnów i myślałem o pomyśle ich reaktywacji na tym forum.. Smile ale mnie już wyprzedziłeś Smile Nie wiem kiedy zawieszono tam ruch i jeśli ktoś wie to prosze o info a co do podrużnych to nie widze tu problemu myślę że przy dobrym rozkładzie czemu nie? Co do Torów to nie są w opłakanym stanie , w Chojnowie troche je przysypali ale dalej z tego co wiem to są Wink W sumie czemu by nie? Czekam na opinie Smile
Pozdrawiam

[ Dodano: 21-11-2009, 21:28 ]
Po za tym dodam jeszcze że w trakcie modernizacji magistrali widac że są zrobione wyjazdy na Rokitki i Złotoryję z tak jakby w przyszłości miały by po nich kursowac pociągi to tak zostawili i co wiecej wyremontowali te wyjazdy z tym że dalej się one kończą ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Freddie Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Cze 2009
Skąd: Legnica

PostWysłany: 21-11-2009, 21:48    Odpowiedz z cytatem

zauważ, że w Malczycach zrobili nowy wiadukt nad torami E30 na Strzegom czyżby reaktywacja ?? Rozumiem, że wyjazd zachować ale nowy wiadukt ?? SmileSmile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelpce Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 21 Lis 2009

PostWysłany: 21-11-2009, 22:55    Odpowiedz z cytatem

witam ja mam pytania:
1. Tak co będzie z linią Piława - Kobierzyce czy będzie modernizacja i linia z Dzierżoniowa do Bielawy
2. Czy będzie jakiś pospiech jechał przez Dzierżoniów??czy nie ma na to żadnych szans?? pytam bo jestem ciekawy Smile
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzysztoff Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Mar 2008
Skąd: Chojnów/Legnica

PostWysłany: 22-11-2009, 00:07    Odpowiedz z cytatem

pawelW napisał/a:
Po za tym dodam jeszcze że w trakcie modernizacji magistrali widac że są zrobione wyjazdy na Rokitki i Złotoryję z tak jakby w przyszłości miały by po nich kursowac pociągi to tak zostawili i co wiecej wyremontowali te wyjazdy z tym że dalej się one kończą ...


Masz rację. Ludzie mówią, że nie ma zjazdu - jest to nieprawda w 90%. Aktualnie zjazd na Rokitki jest nieco bliżej stacji niż wcześniej - po prostu jest zjazd i po 10m stoi koziołek na torach. Potem dalej są tory tyle że przysypane.
Napisałem że nie może być reaktywowany odcinek ponieważ wykreślono go z ewidencji PLK w 2006 roku a ruch zawieszono pod koniec 2002 roku. Nie wiem czy PLK może ponownie przejąć ten odcinek czy tylko samorząd może już coś na niej robić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelW Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2009
Skąd: Legnica

PostWysłany: 22-11-2009, 14:58    Odpowiedz z cytatem

krzysztoff to nawet lepiej Razz po co nam PLK ? Razz Wszyscy dobrze wiemy co to jest za spółka to PKP PLK Razz u nich wuęcej "się nie da" niż jest możliwe ;p Oni są pod tym względem rekordzistami a jeśli samorząd by chiał to mugłby dac sobie rade a na tej lini puścic swoją KD Wink zresztą oni i tak chcą w przyszłości przejąc te linie z tego co słyszałem nie oficjalnie.A co do przepisów to nie ma problemu aby KD wyjeżdżało po za nasze województwo to samo się mówi o Nysie tam też jest potrzeba reaktywowania połączeń tak aby było połączenie Nysa-Legnica o czym mówiliśmy już w tym wątku .Myślę że prędzej czy pózniej KD będzie tam jezdzic bo PKP ciąglwe mówi nie da się a,a samożądy nie mogą sie dogadac bo Opolskiemu brak szynobusów. Więc jak już ktoś pisał tu kiedyś tabór dajemy my a oni obsułge itc. Wink ale to już inna reakrtywacja .. Co do Malczyc to nie przejeżdżałem tam ostatnio i nie wiem jak to wygląda i jaki jest postęp prac przy samej E30 również wiec tródno mi teraz coś o tym powiedzec .
pawelpece
Co do twojego pytania to równieżjuż o tym pisano na forum. Z bielawy połączenie jest nie opłacalne..i najprawdopodobnie było by nie rentowne ,co najwyżej retro nic po za tym .A pośpiesznego na tym odcinku długo nie zobaczysz bo PKP ma gdześ te linie i jest tam teraz tylko KD a oni zajmują się tylko osobowymi połączeniami .Pośpiechy przejeło PKP IC i dla nich jest nie rentowne z powodu braków lokomotyw spalinowych puszczanie tam pośpiechów i nie tylko tam.. ale wszędzie gdze nie ma trakcji,stąd też tyle skasowanych połączeń we wrześniu..
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomasi.fi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Sty 2009
Skąd: Wrocław/Kłodzko

PostWysłany: 22-11-2009, 16:00    Odpowiedz z cytatem

Co do Tłumaczowskiej zastanawia mnie jak dogadaja sie z samorzadem bo cos mowili by przedluzyc do Ostovic polaczenie. Wiecie cos?

_________________
Moje tematy, dolnośląska kolej:
http://tnij.com/Linia_Klodzko_Nowe_Stronie_Slaskie
http://tnij.com/Linia_Na_Lotnisko_Wroclaw_Strachowice
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

leyba76 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lut 2009

PostWysłany: 22-11-2009, 21:21    Odpowiedz z cytatem

pawelpce poczytaj tutaj znajdziesz kilka odpowiedzi:)

http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=8262&start=0
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzysztoff Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Mar 2008
Skąd: Chojnów/Legnica

PostWysłany: 22-11-2009, 22:09    Odpowiedz z cytatem

pawelW napisał/a:
krzysztoff to nawet lepiej Razz po co nam PLK ? Razz Wszyscy dobrze wiemy co to jest za spółka to PKP PLK Razz u nich wuęcej "się nie da" niż jest możliwe ;p


Ja również uważam, że to niemożliwe, bo ta reaktywacja to jest tylko nasze widzimisię Wink
Wiadomo, że każdy związany z koleją by chciał by ten odcinek odżył, by ruszyły po nim pociągi ale nie jest to raczej na rękę urzędasom Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelW Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2009
Skąd: Legnica

PostWysłany: 22-11-2009, 22:22    Odpowiedz z cytatem

im nic nie jest na ręke oprócz pensji..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kriss_18 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lis 2006
Skąd: Dzierżoniów

PostWysłany: 23-11-2009, 23:12    Odpowiedz z cytatem

pawelpce
Cytat:
1. Tak co będzie z linią Piława - Kobierzyce czy będzie modernizacja i linia z Dzierżoniowa do Bielawy
2. Czy będzie jakiś pospiech jechał przez Dzierżoniów??czy nie ma na to żadnych szans?? pytam bo jestem ciekawy


Co do pośpiecha w rozkładzie 09/10 niestety lipa PKP IC nie zaciekawiło się tą trasą , natomiast reaktywacja Bielawa-Dzierżoniów-Łagiewniki-Wrocław jest nadal w planach, ale narazie mało rozmów w tej sprawie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Hewak Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 07 Lip 2009
Skąd: Bolesławiec

PostWysłany: 24-11-2009, 13:07    Odpowiedz z cytatem

Zawieszenie ruchu na odcinku między Chojnowem a Rokitkami było w ogóle bezsensownym ruchem. Większość pociągów z Legnicy do Żagania czy Żar (a do 03.04.2000 również do Chocianowa) kursowało właśnie tym odcinkiem. Przy obecnej trasie pociągi jeżdżą przez stacje Goliszów na której ujrzenie jakiegoś pasażera graniczy z cudem, a omija 14-to tysięczny Chojnów. Po drodze jest jeszcze Biała Złotoryjska i Zamienice. Teraz żeby dostać się pociągiem z Chojnowa w stronę Żagania trzeba by najpierw pojechać do Miłkowic, i dopiero stamtąd na Żagań. A odcinek nie jest długi. I podobno nawet torowisko kompletne, a jeśli są ubytki to niewielkie. Także myślę że przy odrobinie chęci nie byłoby problemem przywrócenia tam ruchu. Trzeba by było tylko "ogarnąć" odcinek Chojnów-Rokitki i zbudować w Chojnowie rozjazd umożliwiający wjazd na linie.


Ostatnio zmieniony przez Hewak dnia 24-11-2009, 22:08, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelW Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2009
Skąd: Legnica

PostWysłany: 24-11-2009, 13:24    Odpowiedz z cytatem

A czy wie koś czemu i z czyjej decyzji ruch tam został wstrzymany ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzysztoff Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Mar 2008
Skąd: Chojnów/Legnica

PostWysłany: 24-11-2009, 14:34    Odpowiedz z cytatem

Z tego co ja wiem to z powodu złego stanu torowiska głównie za Chojnowem (na łuku za rozjazdem i tam trochę dalej w stronę Białej) zmniejszano systematycznie prędkość na tym odcinku nagle z 40-50 zrobiło się 0.. Zawieszono ruch (11.2002), PLK wykreśliło linię z ewidencji i przeznaczono "do fizycznej likwidacji" (2006) do teraz nic tam nie poczyniono aby to usunąć (poza rozjazdem).

Nie wiem, niedługo wystąpię z zapytaniem do gminy (bo odcinek w całości leży na jej terenie) co do przyszłości tego odcinka. Nie liczę na to, że wezmą to kiedykolwiek pod uwagę (reaktywację).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

luciasz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lut 2008

PostWysłany: 08-12-2009, 12:03    Odpowiedz z cytatem

A propos linii Chojnów - Rokitki. Napisałem do UM, Urzędu Miasta i Urzędu Gminy Chojnów i mam miłą wiadomość. W załączeniu przedstawiam pismo otrzymane przeze mnie od pani Wójt Gminy Wiejskiej Chojnów Smile

Teraz wystarczy poparcie mieszkańców i nagłośnienie sprawy. Póki co spróbuje napisać coś do Gazety Chojnowskiej. Może ktoś jest chętny pomóc?? Razz

pkp.doc
Pobierz Plik ściągnięto 450 raz(y) 24.5 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 29 z 52 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 28, 29, 30 ... 50, 51, 52  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl