Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Katowice - Nowy Sącz
Autor Wiadomość

Bonifas Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lip 2010
Skąd: Kamienna G., Wleń

PostWysłany: 19-09-2010, 07:28   Katowice - Nowy Sącz Odpowiedz z cytatem

Co myślicie nt. uruchomienia połączenia w ww relacji ? Proponowana trasa przejazdu Katowice-> Bielsko Biała -> Żywiec -> Sucha Beskidzka -> Chabówka -> Limanowa -> Nowy Sącz. Myślę że przy odrobinie chęci ze strony Urzędów Marszałkowskich pociąg nawet kursujący w weekendy i wakacje udałoby się uruchomić. Czas przejazdu pociągu REGIO (nazwijmy go dla przykładu RABA) to 5 h 38` trasa ma 224 km. Dla porównania jazda przez Kraków - Tranów km 245 czas przejazdu 5 h 2`- ale turystycznie porównania nie ma Smile
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Adam85 Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 23 Lip 2010

PostWysłany: 19-09-2010, 07:51    Odpowiedz z cytatem

Pomysł świetny! Mógłby kursować w weekendy a w wakacje codziennie. Tak liczyłem, to podany czas przejazdu 5h38min. jest mało realny, gdyż:
-Katowice-Żywiec: 1h30min.,
-Żywiec-Sucha Beskidzka-Chabówka: 2h,
-Chabówka-Nowy Sącz: 3h,

co daje nam: 6h30min.

Ale mimo wszystko uważam, że pomysł jest ciekawy, a jeżeli cała trasa byłaby na szynobusie możnaby pomyśleć nad wydłużeniem do ZAGÓRZA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Darek
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 19-09-2010, 08:45   

Była by to świetna trasa dla turystów i amatorów górskich wycieczek ;-)
Powrót do góry

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 19-09-2010, 09:00   

Abstrakcja, a Zagórz to już sny...Nie da się uruchomić połaczenia Kraków - Jasło a co dopiero Katowice - Zagórz i to egzotyczną trasą.
Powrót do góry

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 19-09-2010, 10:00   

Rowniez jestem przeciwny- chabowianka jest obecnie w agonii, jedzie sie 20-30. Pomysl fajny, ale coz... Polecam natomiast uruchomienie polaczenia Krynica-Katowice, ale przez Tarnow, Krakow- zapotrzebowanie na taka relacje jest ogromne, o czym swiadcza zapchane PKSy Nowy Sacz-Katowice (relacja dla pociagu, ludzie w tym miescie znow wybieraja autobus, psiakrew).

Łaczenie relacji to absolutna koniecznosc, dodam na marginesie.
Powrót do góry

Bonifas Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lip 2010
Skąd: Kamienna G., Wleń

PostWysłany: 19-09-2010, 11:20    Odpowiedz z cytatem

czasy przejazdów brałem z aktualnego SRJP, a na trasie przez Limanową z ostatniego RJ w którym były realizowane planowe pociągi pasażerskie. Dodatkowo myślę, że gdyby puścić hmmm np SA 136 /takie jak w zachodniopomorskim/ to pasażerowie na bank mieli by zapewnione miejsca, koszty udałby się obniżyć a i PLK można by naciągnąć na podwyższenie prędkości - bo te dla szynobusów są czasem wyższe niż dla loka z wagonami Laughing

Co do Zagórza to tam już z tym bym się nie pchał ponieważ czas jazdy od Sącza w kierunku Stróż / zakładając że pociąg jechał by przez Limanowę / byłby nie konkurencyjny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 19-09-2010, 12:08   

A skąd weźmiesz te szynobusy?
Powrót do góry

Virakocha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 19-09-2010, 12:10   

Na tamtą trasę idealny byłby SA101/102 "osiołek" bo SA132 nie dadzą rady Very Happy
Powrót do góry

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 19-09-2010, 12:42   

Normalna trasa Katowice-Nowy Sącz jest do zagospodarowania a co dopiero taka abstrakcja.
Powrót do góry

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 19-09-2010, 12:48    Odpowiedz z cytatem

A ja bym nie odrzucał. Bo utrzymywanie linii w stanie nieczynnym to marnotrawstwo. A pomysł wykorzystania nieczynnych odcinków jest wg mnie dobrym pomysłem. A łaczenie relacji Katowice-Krynica to jest akurat bład. Prosta przyczyna. Skłądy są zapchane już w Krakowie, a jeśli dołaczyć jeszcze ludziu od Katowic to byłby sajgon

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 19-09-2010, 12:50    Odpowiedz z cytatem

Regio PLUS Dunajec przedłużyć do Katowic i będzie dobrze.
Osobiście zastanawiam dlaczego nie ma połączenia chociazby z Limanowej do Nowego Sącza przeciez odcinek przejezdny i chyba szlakowa cos kolo 50km/h.

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 19-09-2010, 13:02   

kris123 napisał/a:
utrzymywanie linii w stanie nieczynnym to marnotrawstwo. A pomysł wykorzystania nieczynnych odcinków jest wg mnie dobrym pomysłem.


Zgadzam się z tym stwierdzeniem w 100%. Po co ładować wszystko przez Kraków, jak można wykorzystać linię z ogromnym potencjałem turystycznym? Przy okazji odcinek Żywiec - Sucha Beskidzka sporo mógłby zyskać, bo pociągi w tak krótkiej relacji w jakiej kursują tutaj obecnie są pozbawione jakiegokolwiek sensu ekonomicznego i społecznego.

Co do składu - moim zdaniem nie ma sensu kombinować tutaj z szynobusami bo i tak to nie przejdzie, poza tym nie mamy w woj. śląskim i małopolskim szynobusów, które nadawałyby się na taką relację i mogłyby zostać na nią skierowane. EN71 byłby w sam raz zarówno pod względem technicznym, jak również pod względem zapewnienia adekwatnej ilości miejsc do ilości potencjalnych pasażerów chcących z takiego pociągu skorzystać.

@Bonifas, pisz e-maila do ŚZPR i MZPR. Po 2 góra 3 tygodniach otrzymasz odpowiedź. Jakby co to wal do mnie na PW.
Powrót do góry

lukasz92 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Cze 2007
Skąd: z Krakowa do Krynicy

PostWysłany: 19-09-2010, 13:29    Odpowiedz z cytatem

Panowie, o czym my rozmawiamy?! Kolej regionalna w okolicach Nowego Sącza jest w stanie agonii a my rozważamy pociąg z Katowic, w dodatku po absurdalnej trasie? Shocked
Cytat:
Na tamtą trasę idealny byłby SA101/102 "osiołek" bo SA132 nie dadzą rady Very Happy

SA101 już u nas jeździł, psuł się przynajmniej raz w tygodniu.
Cytat:
Regio PLUS Dunajec przedłużyć do Katowic i będzie dobrze.

Kolejny raz powtórzę - ruszanie Dunajca nie przyniesie nikomu nic dobrego. Exclamation Ten pociąg służy przede wszystkim dojazdowi ludzi do/z Krakowa w stronę Tarnowa i dalej, a dotychczasowi pasażerowie nie będą zachwyceni z przeładowania i regularnych opóźnień w przypadku jazdy ze Śląska. Exclamation
Cytat:
Osobiście zastanawiam dlaczego nie ma połączenia chociazby z Limanowej do Nowego Sącza przeciez odcinek przejezdny

Bardzo prosta odpowiedź - ogromna konkurencja ze strony busów, a także szczególna miłość do motoryzacji indywidualnej mieszkańców tego regionu plus uprzedzenia i awersja do kolei. Tą linią jeździły już rozmaite szynobusy, i co? Żaden się nie sprawdził, linię zawieszano i reaktywowano kilka razy aż na dobre poległa w 2006. O wcześniejszym celowym dobijaniu przez ówczesne PKP nie wspomnę.
Cytat:
i chyba szlakowa cos kolo 50km/h.

Szlakowa 40/50 a miejscami 60 owszem, była. Ale dla szynobusa i to 4 lata temu. Przez te lata linia była utrzymywana w stanie wegetacji, w tym roku umierającą linią przejechało więcej objazdowego brutta (spowodowanego przez powodzie) niż przez ostatnie kilkanaście lat razem wzięte. Na przyszły sezon maksymalna prędkość będzie wynosiła 30 albo i mniej miejscami.
Cytat:
EN71 byłby w sam raz zarówno pod względem technicznym, jak również pod względem zapewnienia adekwatnej ilości miejsc do ilości potencjalnych pasażerów chcących z takiego pociągu skorzystać.

EN71?! Linią bez druta? Litości Exclamation

Bez gruntownej modernizacji ta linia nie ma najmniejszych szans na przetrwanie, żeby mówić o jako tako funkcjonujących przewozach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 19-09-2010, 13:33   

Faktycznie, nie pomyślałem, że brakuje tam druta. W takim razie to zmienia postać rzeczy, albo przez Kraków, albo wcale.
Powrót do góry

kns Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 19-09-2010, 14:41    Odpowiedz z cytatem

Tylko czym jest jazda pociągiem ponad 5 godzin, kiedy wygodny klimatyzowany autokar PKS jedzie nie całe 4 godziny (3:45, 3:50).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl