Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Katowice - Nowy Sącz
Autor Wiadomość

MK_Rabka Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Lip 2010
Skąd: Rabka-Zdrój/Kraków

PostWysłany: 25-09-2010, 15:54    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Co do posterunków na 104 to dla jednej pary pociągów przejeżdżającej linią niskoeksploatowaną wystarczyłby w zupełności odstęp Rabka - Marcinkowice

+ Limanowa (towarowy) + być może Zaryte, ze względu na wjazdy kibli (chyba że awansujemy Rabkę Zdr do po,odst + dróżnicy.

Rabka - Mszana jako połączenie ma w sumie potencjał (ile uczniów uczy się w Rabce), ale żadne liceum nie jest przy stacji.

_________________
Pozdrawiam, MK_Rabka
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 25-09-2010, 16:06   

Bylem dwa dni temu w Rabce i sytuacja wyglada tragicznie.

Busy do Rabki spod dworca- za 3złote i co 10-15 minut. Potoki widać są ogromne, jak to mozliwe- przeciez Mszana i Rabka to male miasta! Mad

Żeby dostac sie z Rabki do Sacza musialem jechac z dwoma przesiadkami busami i zaplacilem 13-14 zlotych. Udalo mi sie pokonac ten dystans w 3 godziny. Szynobus na zdezelowanych torach bylby szybszy ! Tym bardziej nie rozumiem jak pociag z Chabowki do Sacza na odc Chabowka - Limanowa wozil powietrze Rolling Eyes skoro z Mszany do Limanowej busy tez sa co 15-20 minut.
Powrót do góry

kns Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 25-09-2010, 17:37    Odpowiedz z cytatem

To trzeba było jechać PKSem, bezpośrednio, za 12 złotych w czasie 1 godziny i 35 minut.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

CottonwoodEN71 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: Kraków

PostWysłany: 25-09-2010, 18:57    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Żeby dostac sie z Rabki do Sacza musialem jechac z dwoma przesiadkami busami i zaplacilem 13-14 zlotych.
mały OffTopic: w sierpniu jechałem z Wadowic do Krynicy:
busem, pociągiem, stopem, PKSem (kolejność chronologiczna)Cool
Dostać się w Polsce z dziury do dziury, czyli "w poprzek ciążenia" - to jest dopiero wyprawa Very Happy. Nie mogłem odżałować że przez Limanową nie jadą pociągi - byłoby mniej stresu!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

MK_Rabka Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Lip 2010
Skąd: Rabka-Zdrój/Kraków

PostWysłany: 25-09-2010, 18:59    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
To trzeba było jechać PKSem, bezpośrednio, za 12 złotych w czasie 1 godziny i 35 minut.

Rozkład jazdy PKS na dworcu w Rabce wygląda powiedzmy, że jeśli w ogóle wisi to źle wygląda.
PKS ma też dosłownie 3 połączenia (jeżeli jeszcze są) - e-podróżnik wyświetlił 0, potem jedno.
Cytat:
. Szynobus na zdezelowanych torach bylby szybszy ! Tym bardziej nie rozumiem jak pociag z Chabowki do Sacza na odc Chabowka - Limanowa wozil powietrze skoro z Mszany do Limanowej busy tez sa co 15-20 minut.

Brak promocji, KKA robiło swoje, rozkomunikowania, spóźnienia, fatalny rozkład zrobiło swoje.
Arrive ściągnąć może coś wymyślą.
Cytat:
To trzeba było jechać PKSem, bezpośrednio, za 12 złotych w czasie 1 godziny i 35 minut.

Ciapągiem byłoby taniej.

_________________
Pozdrawiam, MK_Rabka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kns Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 25-09-2010, 19:15    Odpowiedz z cytatem

A co Arriva ma wymyślić na busiarstwo? Przecież pierwsza firma busiarska powstałą w latach 90tych właśnie w Limanowej! Nawet PKS wozi się tam busami, więc nic dziwnego, że ludzie nie jeżdżą pociągami.
Czy potoki pasażerskie na trasie Rabka - Nowy Sącz, są aż takie gigantyczne, że 3 kursy z Rabki i 4 do Rabki nie wystarczą?

CottonwoodEN71 napisał/a:
mały OffTopic: w sierpniu jechałem z Wadowic do Krynicy:
busem, pociągiem, stopem, PKSem (kolejność chronologiczna)Cool
Dostać się w Polsce z dziury do dziury, czyli "w poprzek ciążenia" - to jest dopiero wyprawa Very Happy. Nie mogłem odżałować że przez Limanową nie jadą pociągi - byłoby mniej stresu!
Słabo szukałeś. PKS Wadowice - Nowy Sącz 12:15 - 15:35, PKS Nowy Sącz - Krynica 15:40 - 16:30, czyli w troszkę ponad 4 godziny da się. Albo Wadowice - Kraków pociągiem, i Kraków - Krynica PKSem (średnio co 1,5 godziny) - +/- 5 godzin (pociąg 1h 40 min, autobus 2h 50 min).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

MK_Rabka Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Lip 2010
Skąd: Rabka-Zdrój/Kraków

PostWysłany: 25-09-2010, 22:02    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A co Arriva ma wymyślić na busiarstwo?

Nie na busiarstwo, a "niedasizm" kolei.
Cytat:
Przecież pierwsza firma busiarska powstałą w latach 90tych właśnie w Limanowej

Na trasie konkurującej z koleją czy tzw "na wieś"?
Cytat:
Czy potoki pasażerskie na trasie Rabka - Nowy Sącz, są aż takie gigantyczne, że 3 kursy z Rabki i 4 do Rabki nie wystarczą?

Nigdy nie przyglądałem się ich frekwencji. Wiem tylko, że godziny nie są idealne (w końcu to przelotowe).

_________________
Pozdrawiam, MK_Rabka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 26-09-2010, 19:53    Odpowiedz z cytatem

Prawda jst taka,że pociag dopóki jeździł z Rabki do Nowego Sącza wzorowej frekwencji pod koniec nie miał. Ale mógł nie mieć. Był beznadziejny rozkład i stale psujący się skąłd pociągu. Nie było też dobrej ceny. Gdyby wtedy w 2006 roku przetrwało się ten najgorszy okres dla kolei czyli likwidaje Gorlice-Zagórzany, Jasło-Biecz, Chabówka-Nowy Sącz to dziś po tej trasie ruch by się odbywał. Niestety włądze lokalne przegapiły ten fakt i PR wycofało się z tej linii, co było błędem. O ile w normalne dni ruch był sąłaby o tyle w wekendy, ferie i lato przy sensownym rozkłądzie chętni by się znaleźli. I przy dobrym podejściu busy by nie zaszkodziły. Bo podobnie można było poddać się z Wieliczką, gdzie był zastój i marazm i od 2002 były plany wycofania się zlinii. Jednak udało się przywrócić potok pasażerów. Oczywiście dobra organizacja pomogła. Pojawiły się dogodne szynobusy, wprowadzono bilet strefowy. Owszem zaraz mi powiecie , ze Wieliczka to nie Limanowa, ale prawda jest taka, że warto spróbować przywrócić ruch na poziomie 2/3 pociągów o dogodnych godzinach na początek w lecie i zobaczyć jak bedzie wyglądało zainteresowanie pasażerów. Jeśli się sprawdzi to będzie ok, jeśli nie trudno,ale wtedy prezynajmniej nie będzie się pluło w twarz że nie spróbowano. Ruch turystyczny czy wakacyjny powinien przejsć, a kto wie co będzie dalej.
Jedno co jest pewne to, że zamknięcie linii 136 odbiło sięczkawką i na zakopiance i na żywcu

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

matafix Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Gru 2010

PostWysłany: 06-12-2010, 06:45    Odpowiedz z cytatem

Ja zawsze marzyłem o tym, ze Dunajec zostanie przedłużony do Lublińca, albo od Krakowa przez Katowice, Bytom lub Katowice, Gliwice, albo przez Częstochowe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl