Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
W Krośnie nie ma kasy, najbliższa w Jaśle
Autor Wiadomość

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 20-09-2010, 13:35   W Krośnie nie ma kasy, najbliższa w Jaśle Odpowiedz z cytatem

Na dworcu kolejowym w Krośnie nie można kupić biletów na pociąg. Najbliższa kasa, jak informuje karteczka zawieszona na okienku kasowym, znajduje się w Jaśle.

PKP sprzedaje swoje bilety w internecie. To bardzo wygodne, ale nie wszyscy mogą z tej możliwości skorzystać.

- Wybieram się do Gdańska, ale nie ma pociągu bezpośredniego z Krosna, więc muszę się najpierw dostać do Krakowa i stamtąd jechać dalej. Chciałem bez stresu kupić bilet z Krakowa do Gdańska już w Krośnie. Poszedłem na dworzec i doznałem szoku. Na okienku, gdzie kiedyś sprzedawano bilety, wisiała kartka z informacją, że kasa jest nieczynna, a najbliższa jest w Jaśle. Przecież to totalny absurd, z którym się trudno pogodzić - mówi oburzony Czytelnik.

Rzeczywiście, trudno sobie wyobrazić, że ktoś pojedzie z Krosna do Jasła, żeby kupić bilet.

Jak to wytłumaczą w PKP?

- Kasa na dworcu w Krośnie należy do PKP InterCity, nie do nas. Przez Krosno jeździ szynobus na trasie Jasło - Zagórz. Pasażerowie, którzy podróżują tym pociągiem, kupują bilety u drużyny konduktorskiej bez dopłat. Ale tylko na tę trasę, nie mogą kupić biletów na inne pociągi - informuje przedstawiciel Przewozów Regionalnych.

Stanisław Maciuła z InterCity przyznaje: - Był kiedyś punkt kasowy prowadzony przez ajenta. Odkąd przez Krosno przestały jeździć pociągi InterCity, obroty były tak małe, że nie opłacało się go tam dalej utrzymywać. Podróżni muszą więc korzystać z innych możliwości kupienia biletu. Może to być jakimś utrudnieniem dla podróżnych, ale w tym przypadku przeważyła ekonomia.

Źródło: Gazeta Wyborcza Rzeszów

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

b182 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Sie 2007

PostWysłany: 24-09-2010, 13:57    Odpowiedz z cytatem

Kiedy do cholery wróci pociąg Gdynia czy Połoniny coś w tym stylu. Ludzi jeździło nim bardzo dużo. Specjalnie obserwowałem te pociągi w sezonie i zimowy i letnim. Piękna frekwencja. BARANY udupiły jedyny w okolicy pociąg z dużą ilością podróżnych. Ludzie mimo złych torów, małej prędkości szlakowej śmigali nimi. To tym pajacom mało. Teraz utrzymują jakiś shit z którego mało kto korzysta
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 25-09-2010, 08:10    Odpowiedz z cytatem

Tylko brak kasy to i brak poczekalni, ale kogo z pkp to obchodzi.

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

walther Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lut 2006
Skąd: Warszawa/Sanok*

PostWysłany: 27-09-2010, 02:56    Odpowiedz z cytatem

Na trasie Jasło - Zagórz kasa czynna jest jedynie w Jaśle, Nawet Sanok i Zagórz tez zamknięte na głucho, nawet poczekalni czynnych brak.
A co do poc. TLK do Zagórza, jak i Chełma, Zamościa, Gorzowa itp. - to od dawna wiadomo że "jedynie słuszna" spółka kocha biznesmanów a (nie obrażając nikogo) pospólstwo, biedota, uczniowie, studenci w TLK to wstyd przecież...A jeszcze większy obciach jeździć na spalinówkach i w dodatku po torach ukrytych w trawie.
Przypomina mi się historia znajomego pracującego niegdyś w LOT-cie. W pewnym momencie do firmy wkroczyli młodzi krawaciarze, specjaliści od kreowania wizerunku firmy i stwierdzili, że najważniejsze dla wizerunku jest zachowanie czystości. LOT natychmiast zwiększył ilość etatów personelu sprzątającego, kosztem mechaników obsługi naziemnej samolotów. Widzę tu pewną analogię do PICu

_________________
Ratujmy kolej na Podkarpaciu!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bonifas Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lip 2010
Skąd: Kamienna G., Wleń

PostWysłany: 27-09-2010, 08:36    Odpowiedz z cytatem

Kasy w Krośnie, Krośnie Miasto i Sanoku już od dawna nie były kasami PR. Wiem bo bywając w Krośnie 3 lata temu nawiązałem dobre relacje z pracującymi w Krośnie kasjerkami. Okazało się że te kobiety dostały od ówczesnego PKP PR do wyboru dwa wyjścia:
- albo zostaną zatrudnione w drużynach lub w kasach w Rzeszowie
- albo przejmą kasy w agencje

Wybrały wówczas to drugie rozwiązanie, powołały spółkę i miały jednego "szefa" na te trzy kasy. Potem póki Warszawa i Gliwice jeździły codziennie miały z tego dość dobre przychody. W sezonie gdy dochodził Wrocław, Gdynia i dzienny pociąg do Warszawy zarabiały już całkiem dużo. Potem były tylko cięcia. W sumie to ja i tak je podziwiam że wytrzymały aż tyle czasu przy ciągłej marginalizacji zagórzanki. Kasa w Jaśle była i jest nadal kasą PR, pewnie dlatego jeszcze funkcjonuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl