Wysłany: 06-04-2011, 15:12 Ułóż z PKP Intercity rozkład jazdy
PKP Intercity zaprasza pasażerów do wzięcia udziału w kolejnej edycji konsultacji rozkładu jazdy pociągów w sezonie 2011/2012. Pasażerowie, którzy chcieliby zgłosić propozycje zmian mogą wypełnić formularz udostępniony na stronie internetowej przewoźnika pod adresem www.intercity.pl/twoj_rozklad_jazdy
W formularzu zgłoszeniowym, przewoźnik wyodrębnił kilka kategorii, według których będzie można proponować zmianę. Są to np. godziny kursowania, możliwe skomunikowania na trasie czy dodatkowe postoje pociągów. Zarówno dla PKP Intercity, jak i pasażerów biorących udział w akcji, bazą do pracy będzie obecnie obowiązujący rozkład jazdy
"Poprzednie konsultacje spotkały się z dużym zainteresowaniem. Wpłynęło do nas ponad 1200 wiadomości z komentarzami na sezon 2010/2011. Mam nadzieję, że i tym razem otrzymamy wiele konstruktywnych propozycji, które będziemy w stanie wdrożyć do nowego rozkładu" - mówi Małgorzata Sitkowska, rzecznik prasowy PKP Intercity.
Po uzgodnieniach z Zarządcą Infrastruktury - Spółką PKP Polskie Linie Kolejowe oraz Ministerstwem Infrastruktury, -nadesłane propozycje mają szansę zostać uwzględnione w rozkładzie jazdy, który będzie obowiązywać od 11 grudnia 2011 do grudnia 2012 roku lub w korekcie rocznego rozkładu, która przypada na 1 czerwca 2012 roku.
Konsultacje z 2010 przyniosły m. in. bezpośrednie połączenie z Warszawy z Chełmem i Dorohuskiem, także bezpośrednie, dzienne połączenie z Warszawy do Budapesztu przez Ostrawę i Bratysławę. Dzięki akcji Przewoźnik włączył do swojej oferty postoje pociągów na stacjach m.in. w Oleśnicy, Sędziszowie Małopolskim czy Przemyślu Zasaniu. Niektórych próśb Spółka nie była w stanie spełnić. Do takich należy słynny już wniosek o uruchomienie bezpośredniego połączenia z Sanoka do Paryża.
Akcja zbierania uwag pasażerów potrwa do 14 kwietnia 2011 roku.
Proces tworzenia rozkładu jazdy na kolejny sezon rozpoczyna się już w styczniu, kiedy to zapadają pierwsze ustalenia związane z ofertą międzynarodową. Na podstawie przekazanych przez Zarządcę Infrastruktury czasów przejazdów na poszczególnych liniach, w lutym powstaje wstępny zarys rozkładu jazdy dla wszystkich pociągów. Wtedy też odbywają się wewnętrzne ustalenia na temat oferty w nowym rozkładzie z Organizatorem usług - w przypadku PKP Intercity jest to Ministerstwo Infrastruktury. Pod koniec marca i w kwietniu wnioski Przewoźników o przydzielenie trasy pociągu w nowym rozkładzie jazdy trafiają do Zarządcy Infrastruktury. W okresie od maja do sierpnia PKP PLK konstruuje i wraz z przewoźnikami koordynuje rozkłady.
We wrześniu Zarządca Infrastruktury przekazuje przewoźnikom rozkład jazdy w celu akceptacji i naniesienia ostatnich lub ewentualnych poprawek. Ten czas PKP Intercity wykorzystuje do prezentacji wstępnej wersji rozkładu pasażerom w celu ostatnich konsultacji. Dzięki temu Przewoźnik jest w stanie wychwycić błędy, jak i poznać opinię pasażerów na temat nowej oferty.
Ostatecznie w listopadzie Zarządca Infrastruktury przekazuje zatwierdzone trasy jakie będą obowiązywały w nowym rozkładzie dla konkretnych pociągów przewoźnikom. Nowy rozkład jazdy, tak jak i w całej zachodniej Europie, wchodzi w życie każdego roku, zawsze w drugą niedzielę grudnia.
W trakcie tego skomplikowanego procesu, jakim jest tworzenie rozkładu, bierze udział wiele podmiotów. Są to nie tylko przewoźnicy pasażerscy, ale także podmioty zlecające usługi przewozu towarowego.
źródło: PKP Intercity
_________________ "Kobiety kochają zwyciężonych, ale zdradzają ich ze zwycięzcami." - T. Williams
Niestety wszelkie prośby ze strony PICu o "pomoc" w układaniu rozkładu to zwykły PiaR i nic więcej, bo gdyby poważnie brano propozycje piszących pod uwagę, to mielibyśmy jakiś normalny rozkład jazdy a nie bajzel,jaki jest teraz. Najlepszym przykładem olewania pasazerów była korekta marcowa i uwalenie nowych połączeń, które się jeszcze nie przyjęły bo funkcjonowały 3 miesiące - np Poznań-Przemyśl p/Łódź (jedyne codzienne połączenie Tarnowa,Rzeszowa,Przemyśla z Łodzią i Koninem) czy rok temu uwalenie po 3 miesiącach pociągu Przemyśl/Rzeszów-Kostrzyn/Szczecin przez Tarnobrzeg,Lublin...
Ponad 3 tys. pasażerów ma uwagi do rozkładu jazdy PKP Intercity
Około 3,3 tys. uwag zgłosili pasażerowie PKP Intercity w ramach akcji konsultowania nowego rozkładu jazdy - poinformowała w środę PAP rzeczniczka spółki Małgorzata Sitkowska. Niektóre z nich zostaną uwzględnione w kolejnej korekcie rozkładu jazdy.
Akcja zbierania uwag rozpoczęła się ok. tydzień temu, a zakończy się dziś (14 grudnia). - Na razie wypłynęło do nas ok. 3,3 tys. propozycji dotyczących zmian w rozkładzie – powiedziała PAP Sitkowska. Oznacza to spory wzrost zainteresowania w stosunku do wcześniejszych takich akcji. Podczas poprzednich konsultacji do przewoźnika wpłynęło ponad 1,2 tys. wiadomości z komentarzami na sezon 2010/2011 – podaje PAP.
Rzeczniczka PKP Intercity dodała, że większość z nadesłanych do tej pory uwag dotyczy skomunikowania pociągów, czyli godzin kursowania i ułatwienia przesiadek.
źródło: PAP / RK
_________________ Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
3 lutego br. PKP Intercity zakończyło konsultacje społeczne oferty przewozowej na sezon 2013/2014. W trzeciej edycji akcji „Zbuduj z nami Twój Rozkład Jazdy” napłynęło 2315 zgłoszeń. Najczęstsze postulaty dotyczyły zmian godzin i tras kursowania pociągów.
Pasażerowie PKP Intercity S.A. po raz kolejny wzięli udział w konsultacjach dotyczących nowego rozkładu jazdy, który zostanie wdrożony w grudniu 2013 roku. Przez tydzień, od 28 stycznia do 3 lutego br., z interaktywnego formularza umieszczonego na stronie internetowej www.intercity.pl skorzystano 2315 razy.
- Cieszymy się, że akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem pasażerów. W tym roku otrzymaliśmy prawie dwa razy więcej wniosków niż w ubiegłych latach. Poza propozycjami zmian pojawiły się także informacje o tym, co się naszym klientom podoba. Główne postulaty to pociągi kursujące częściej i bezpośrednio do celu. – powiedziała Beata Czemerajda z PKP Intercity.
Wyniki konsultacji pokazują, że propozycje zmian odnoszą się głównie do godzin (41%) oraz terminów (35,6%) kursowania pociągów. Na trzecim miejscu znajdują się sugestie dotyczące innego zestawienia składów (13%).
TLK najbardziej popularne
Podróżni wyrazili opinie na temat różnych tras połączeń. Najbardziej aktywną grupą okazali się pasażerowie podróżujący w relacjach: Wrocław - Kraków, Łódź - Warszawa, Katowice - Warszawa, Lublin - Warszawa. Prawie 90% wypełnionych zgłoszeń odnosiło się do pociągów Twoich Linii Kolejowych. Nie zabrakło także propozycji zmian w komunikacji międzynarodowej.
Najwięcej pomysłów, bo blisko jedną trzecią, zgłosiły osoby jeżdżące pociągiem kilka razy w miesiącu. (33,2%). Niemal połowę mniej zmian postulowali pasażerowie korzystający z kolei codziennie (18,3%) lub kilka razy w tygodniu (17,4 %). W miarę możliwości, po uzgodnieniach z Zarządcą Infrastruktury - spółką PKP Polskie Linie Kolejowe oraz Ministerstwem Transportu, nadesłane propozycje zostaną uwzględnione w rozkładzie jazdy, na sezon 2013/2013.
Liczba zgłoszeń pokazuje rosnące zainteresowanie pasażerów udziałem w tworzeniu siatki połączeń. Postaramy się, aby wybrane pomysły trafiły do nowego rozkładu jazdy naszych pociągów. Jednocześnie przypominamy, że ostateczny kształt oferty zależy od wielu czynników, m.in. środków finansowych, dostępu do infrastruktury czy zasobów taborowych - dodaje Beata Czemerajda.
Konsultacje z 2010 roku przyniosły m.in. bezpośrednie połączenie Warszawy z Chełmem i Dorohuskiem, a także bezpośrednie, dzienne połączenie ze stolicy do Budapesztu przez Ostrawę i Bratysławę.
Jak tworzy się rozkład jazdy pociągów?
Proces tworzenia rozkładu jazdy na kolejny rok rozpoczyna się w styczniu bieżącego roku, kiedy zapadają ustalenia związane z ofertą międzynarodową. Na podstawie przekazanych przez Zarządcę Infrastruktury
(PKP PLK) czasów jazdy na poszczególnych liniach, w lutym powstaje wstępny zarys rozkładu jazdy. Wtedy też odbywają się wewnętrzne ustalenia na temat oferty w nowym rozkładzie z Zamawiającym usługi. W przypadku PKP Intercity S.A. jest to Ministerstwo Transportu. Pod koniec marca i w kwietniu składane są wnioski do Zarządcy Infrastruktury o przydzielenie tras pociągów w nowym rozkładzie jazdy. W okresie od maja do sierpnia odbywa się proces konstrukcji i koordynacji rozkładu jazdy, w którym uczestniczą wszyscy przewoźnicy pasażerscy i Zarządca Infrastruktury.
We wrześniu Zarządca Infrastruktury przekazuje przewoźnikom rozkład jazdy do akceptacji i ewentualnych poprawek. W tym czasie PKP Intercity S.A. ma możliwość konsultacji z pasażerami i innymi interesariuszami. Dzięki temu przewoźnik jest w stanie wychwycić błędy oraz poznać opinie ważnych dla niego grup.
Ostatecznie, w listopadzie Zarządca Infrastruktury przekazuje zatwierdzone trasy pociągów obowiązujące w nowym rozkładzie, który wchodzi w życie w drugą niedzielę grudnia.
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum