Mam takie pytanie:
Jaka instrukcja bądź rozporządzenie ,czy cokolwiek innego reguluje chodzenie po przejściach służbowych??? tzn. kto, kiedy może z nich korzystać i pod jakim warunkiem???
Jak sama nazwa wskazuje jest to przejście wykorzystywane podczas wykonywania obowiązków służbowych. Przejścia te są opisane w regulaminach opracowywanych przez służby bhp i są dostępne zainteresowanym osobom .Z przejść służbowych nie mogą korzystać pasażerowie (mandaty). Kolejarze zresztą również, jeżeli nie jest to rejon ich pracy.
no jezeli kolejarz ma uprawnienie do chodzenia po torach to chodzi jak chce. Co mu szkodzi? Jeżeli dostał te pozwolenie to znaczy ze jest przeszkolony z przepisów BHP.
_________________ w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
z tego co ja widze np w Szczecinku to po przejsciu slużbowym chodza i pracownicy pkp i Sokiści z policjantami ale i też pasażerowie jak maja wiekszy bagaż czy kobieta z wózkiem. ale też w Poznaniu widzialem ze ludzie szybko przebiegaja ale rzadziej. z tego co widzialem to chyba nie mam jakies zasady nie spotkalem sie z mandatem czy cos za to
A czy kolejarz posiadający upoważnienie do przebywania w miejscach publicznie niedostępnych (tzw. wkładkę), idąc w stroju cywilnym ale będąc w godzinach pracy i wykonujący czynności służbowe może korzystać z tego przejścia??? Jeżeli tak to czy musi przechodząc przez to przejście zakładać kamizelkę ostrzegawczą???
Po terenie kolejowym z czynnymi torami mogą chodzić wyłącznie pracownicy, których czynności służbowe tego wymagają.
Pozostali pracownicy kolejowi powinni korzystać wyłącznie z dróg i przejść ogólnodostępnych.
Ustawa o Transporcie Kolejowym,
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 23 listopada 2004 r. w sprawie przepisów porządkowych obowiązujących na obszarze kolejowym, w pociągach i innych pojazdach kolejowych.
ta ustawa i rozporządzenie mało mi wyjaśnia, ale z tego co piszesz to drużyny konduktorskie, maszyniści itp oficjalnie także nie powinni z tego przejścia korzystać tak?
"Czynnością służbową" konduktora jest dotarcie do składu, jeżeli jest dojście TYLKO przejściem służbowym to się zgodzę może korzystać, ale jeśli nad czy pod przejściem służbowym jest tunel ogólnodostępny to wtedy "Wykonanie czynności służbowej" NIE WYMAGA od niego wchodzenia na teren przejścia służbowego - ma inną opcję. według mnie tak to powinno wyglądać.
Czy jak już sobie idzie po tym przejściu powinien mieć kamizelke na sobie czy nie?
Drąższ temat. Maszyniści, drużyny konduktorskie nie mają obowiązku ubierania kamizelek przy przejściach służbowych. Wolno im tylko chodzić w przypadku wykonywania obowiązków służbowych. Wkładki do chodzenia po torach są ważne z wykazem pracy drużyny pociągowej.
lepoaster, Dobry jesteś
Nie akurat drużyny pociągowe nie muszą ubierać kamizelek aby skorzystać z przejść służbowych.
Pracownicy na innych stanowiskach którzy pracują w torach już tak, dotyczy to np. zespołów manewrowych, rewidentów, diagnostów, zwrotniczych , dyżurnych ruchu i innych pracowników utrzymania nawierzchni.
już taki głupi mam charakter że jak coś mnie interesuje to ten temat drążę do końca .
dzięki wam za cierpliwość
a wracając do tematu:
doszliśmy do wniosku że przejście służbowe to tory czynne. mi bhp-owiec na szkoleniu gadał że ten kto pracuje w torach czynnych musi (choćby to był nawet prezydent czy papież) mieć na sobie kamizelkę. dlatego mnie to dziwi że są jakieś wyjątki.
a moglibyście podać jakiś przepis prawny na ten wyjątek.
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum