Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Pluskwy i wszy w pociągach
Autor Wiadomość

Viljar Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Paź 2011
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 28-11-2012, 13:56    Odpowiedz z cytatem

W podniesionej wcześniej kwestii obsikiwania toalet, przypomina mi się scena z "Dnia Świra". Faktem jest, że klapy od sedesów potrafią opaść niezbyt dogodnym momencie.
Zgadzam się w pełni z tym, że na dłuższych trasach przez pociąg powinna przechodzić osoba zbierająca śmieci z przedziałów. Jechałem kiedyś dawnym "Tour de Pologne". Wsiadałem w Olsztynie - w przedziałach, toaletach, na korytarzu walały się sterty butelek, opakowań, papierów itp. Jeden pan jechał z Katowic, twierdził, że jak wsiadał, było czysto, ale w Warszawie śmietniczki były już pełne. Część ludzi zabierała swoje odpady do reklamówek, ale w końcu włączył się mechanizm "jeden papier więcej nie zrobi różnicy".

_________________
Kłodzko-Wałbrzych - najpiękniejsza kolej świata.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Skolmi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Mar 2012

PostWysłany: 29-11-2012, 11:33    Odpowiedz z cytatem

Viljar napisał/a:
Zgadzam się w pełni z tym, że na dłuższych trasach przez pociąg powinna przechodzić osoba zbierająca śmieci z przedziałów.


W BWE jeździ pan, co zbiera "gabaryty".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 29-11-2012, 14:44    Odpowiedz z cytatem

nie tylko w BWE we wszystkich EC na odc polskim jest Euroserwis który dba o czystość na pokładzie pociągu.

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 29-11-2012, 15:00    Odpowiedz z cytatem

Nie we wszystkich. Na EC Praha i EC Wawel nie ma.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kond345.. Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Wrz 2009

PostWysłany: 29-11-2012, 23:43    Odpowiedz z cytatem

Na chwilę obecną tylko w BWE jeździ EuroSerwis. Na czas Euro jeździli w Polonii i Sobieskim, teraz już ich tam nie ma.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 04-12-2012, 15:13    Odpowiedz z cytatem

Będzie ostra dezynsekcja. PKP IC zabiera się za pluskwy.

Kolejarze z PKP Intercity wydadzą niemal pół miliona na zwalczanie szkodników, które gryzą podróżnych w pociągach. Do końca grudnia 384 wagony zostaną poddane dezynsekcji.

Więcej TUTAJ

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 09-12-2012, 01:39    Odpowiedz z cytatem

Inżynier Mrównica:
Chciałbym serdecznie pozdrowić Pana Ministra i podziękować za odpluskwienie wagonów PKP. Miesiąc temu podczas podróży do senatorium jedna bezczelna z pluskiew zabrała mi kanapkę. Z twarzy przypominała sam-pan-wie-kogo. Dlatego jeszcze raz chce podziękować za możliwość podróży pociągiem w higienicznych i komfortowych warunkach. I od teraz pełnym brzuchem!

źródło: http://www.facebook.com/slawomir.nowak2

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

audrin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Cze 2010

PostWysłany: 14-12-2012, 01:34    Odpowiedz z cytatem

Znów pociąg z pluskwami. "Pod torbą była ich cała chmara".

W pociągu PKP ludzi znów zaatakowały pluskwy. Tym razem ofiarą padli pasażerowie pociągu TLK relacji Olsztyn-Wrocław. Pluskwy zaatakowały między innymi panią Dorotę z Wrocławia.

- Wracamy właśnie z delegacji z Olsztyna - relacjonowała z pociągu nasza czytelniczka. - Przesiedliśmy się w Inowrocławiu. Gdy wsiedliśmy do pospiesznego, w którymś momencie koleżanka na książce zobaczyła robala – opowiadała Dorota Sykała. – Nie wiedzieliśmy co to jest. Sprawdziliśmy w internecie, że to pluskwa. W tym czasie na książkę spadły kolejne owady – dodała.

Pani Dorota i trójka jej znajomych chcieli jak najszybciej opuścić przedział. Zaczęli sprawdzać siebie i swoje bagaże.

- Pod torbą na laptopa kolegi była cała chmara pluskiew. Weszły też do środka – relacjonowała pani Dorota.

- Były różnych rozmiarów. Małe i większe. Te większe bardziej obrzydliwe - mówił Lesław Krawczyk, pasażer, któremu owady weszły do torby.

Konduktorka: „Niemożliwe”

Pasażerowie zaalarmowali konduktorkę. Ta zamknęła przedział. - Była wyraźnie zdziwiona – opowiadała pani Dorota. – Mówiła „Niemożliwe, wcześniej tym przedziałem jechała rodzina z małymi dziećmi. Nie skarżyli się.” – relacjonowała.

- Wygląda na to, że owady były w całym wagonie. Gdy szliśmy do innego, to w sąsiednim przedziale para młodych ludzi również skarżyła się na pluskwy – opowiadała zdenerwowana.

Wagon niespodzianek

Po dłuższych rozmowach, w Poznaniu kolejarze zdecydowali się odłączyć feralny wagon od całego składu.

- Na szczęście nas nie pogryzły. Zdążyliśmy uciec w porę – mówiła pani Dorota. - Ale i tak siedzimy i się oglądamy. Myślimy też, czy pluskwy się gdzieś nie poukrywały w naszych bagażach. W końcu kolega wysypał całe ich stado ze swojej torby na laptopa – martwiła się pasażerka.

Źródło : tvn24
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 14-12-2012, 17:15    Odpowiedz z cytatem

PKP Intercity odpowiada ws. pluskiew:

http://www.tvn24.pl/intercity-odpowiada-ws-pluskiew-dezynsekcja-i-nowe-procedury,294543,s.html

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

sabatnik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Paź 2010
Skąd: krakowskie

PostWysłany: 14-12-2012, 18:26    Odpowiedz z cytatem

Czy w naszym kraju nigdy nie braknie plag egipskich? W żadnej dziedzinie nie można liczyć na choćby względną stabilizację? To wszystko zakrawa od dawna na cyrk i nikt nic z tym nie robi...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

amadeoen57. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lut 2010

PostWysłany: 24-12-2012, 14:24    Odpowiedz z cytatem

A tam! W wagonach jest zawsze czysto, to ludzie robią chlew i pewnie jakaś szuja pluskwy roznosi. Często podróżuje TLK i jakoś na pluskwy się nie nadziałem. Za to można zauważyć ciekawą prawidłowość, skład jest podstawiany zawsze czysty, a dojeżdżając do stacji docelowej jest (zwłaszcza w WC) chlew! Butelki, puszki (jakby nie można było przez okno ciepnąć)rozdeptany papier i inne syfy. Jakby chcieć żeby było czysto to kilka sprzątaczek na składzie powinno kursować.
A pluskwy to sami podróżni wypuszczają żeby odszkodowania wyłudzić i zrobić tanią sensacje Język
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 05-01-2013, 20:17    Odpowiedz z cytatem

Pluskwy w pociągu. Znowu!

Pluskwy znów zaatakowały podróżnych, tym razem w pociągu z Olsztyna do Krakowa. - Rano obudziłam się ze spuchniętą powieką od ugryzienia oraz licznymi pogryzieniami na ramieniu i części pleców - napisała do nas Maja Grabińska. - Mam teraz silną reakcję alergiczną, ciągle piję wapno. Jestem przerażona, wyprałam pościel i piżamę w 90 stopniach i nie wiem, co robić dalej. Boję się inwazji pluskiew w wynajmowanym mieszkaniu. Co robić? - zastanawia się pasażerka pociągu do Krakowa.

Więcej na stronie:
http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/733099,pluskwy-w-pociagu-znowu,id,t.html

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Grad Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 15 Lis 2005

PostWysłany: 05-01-2013, 23:55    Odpowiedz z cytatem

Niech zbierze te wszystkie pluskwy i spróbuje umówić się na rozmowę do prezesa PKP S.A. J. Karnowskiego, który zamiast przeznaczać coraz większe kwoty na likwidację pluskw (z powodu łagodnej zimy) przeznacza coraz większe kwoty na płace nowozatrudnionych w centrali PKP S.A. kolesi i kolesianek w miejsce zwolnionych dotychczasowych kolejarzy.
Ps. Jakuba Karnowskiego -prezesa PKP S.A. wszy i pluskwy nie czepiają się bo coraz mniej ma owłosienia (nie z powodu ewolucji).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 18-01-2013, 12:07    Odpowiedz z cytatem

To są nasze pluskwy!

Zrobiłem na Facebooku wpis: „Najpierw fakt, potem rozumowanie. Fakt: pluskwy znowu pogryzły podróżnych w pociągu. Rozumowanie: za pluskwy nie odpowiada PKP; za PKP nie odpowiada minister Sławomir Nowak; za ministra Nowaka nie odpowiada premier Tusk; za premiera Tuska nie odpowiadają wyborcy PO; za to, jacy są wyborcy PO, nie odpowiadamy my, pozostali rodacy! Zgoda?”

Więcej:
http://niezalezna.pl/37393-sa-nasze-pluskwy

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lis 2005
Skąd: Kraków

PostWysłany: 20-01-2013, 20:00    Odpowiedz z cytatem

Pluskwa TLK-owa na facebooku:

http://www.facebook.com/pluskwa.tlkowa

_________________
KOLEJ tak - PKP nie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl