Ładowanie strony... proszę czekać!Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 63, 64, 65  Następny
Zmiany w zarządach i radach nadzorczych
Autor Wiadomość

Wojtek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 10 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 06-02-2008, 16:06    Odpowiedz z cytatem

Z. Szafrański przewodniczącym Rady Nadzorczej PKP PLK SA

Zbigniew Szafrański, pełnomocnik prezesa PKP SA ds. międzynarodowych, został przewodniczącym Rady Nadzorczej PKP Polskie Linie Kolejowe SA.

http://rynek-kolejowy.pl/images/headlines/s_06cd79c5b962fccbd2a14e91319cfdc0.jpg

Zbigniew Szafrański jest związany z PKP od 1983 roku. Pełnił funkcję członka zarządu i dyrektora technicznego PKP Energetyka, potem był członkiem zarządu i dyrektorem ds. strategii i organizacji PKP SA. Pełnił też m.in. funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej PKP Cargo, przewodniczącego Rady Nadzorczej PKP Informatyka oraz członka zarządu i wiceprezesa PKP PLK. Jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Łódzkiej o specjalności trakcja elektryczna. Ukończył również studia podyplomowe na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej i studia menedżerskie na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

źródło: Rynek Kolejowy

_________________
Podróżny pamiętaj! Podróż pociągiem skraca czas przejazdu koleją. (S. Bareja)
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sunny Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 30 Kwi 2007
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 10-02-2008, 09:37   Wybory do rady nadzorczej PKP IC Odpowiedz z cytatem

Wybory przedstawicieli pracowników do Rady Nadzorczej „PKP Intercity” Spółka Akcyjna odbędą się w okresie 12-14 marca 2008 r.

Wybierzcie dobrze! Obecnie załogę w Radzie Nadzorczej reprezentują dwie członkinie „Solidarności” : Wiesława Kolbus i Maria Sędek, o których na forum można przeczytać tutaj.

_________________
"Kobiety kochają zwyciężonych, ale zdradzają ich ze zwycięzcami." - T. Williams
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 21-02-2008, 18:21    Odpowiedz z cytatem

Potraktujcie poważnie te wybory przedstawicieli załogi do rady nadzorczej PKP IC, bo z tego co do mnie dociera, nikt nic nie wie!

Wybory odbędą się w dniach 12-14 marca, natomiast do 26 lutego możecie zgłaszać swoich kandydatów.

Centralna Komisja Wyborcza informuje, że w związku z wyznaczonymi w dniach 12-14 marca 2008r. wyborami dwóch przedstawicieli pracowników do Rady Nadzorczej „PKP Intercity” S.A., istnieje możliwość zgłaszania kandydatów do Rady Nadzorczej.

Kandydatów na członków Rady Nadzorczej „PKP Intercity” Spółka Akcyjna należy zgłaszać w siedzibie Centralnej Komisji Wyborczej (Warszawa, ul. Grójecka 17, pok. 024 - dawny Polres). Zgłaszanie kandydatów odbywać się będzie w dniach 19-26 lutego 2008r (z wyłączeniem niedzieli 24 lutego) w godz. 9:00 - 15:00.


Pamiętajcie, tylko od Was zależy czy do rady nadzorczej zostaną wybrani PRZEDSTAWICIELE pracowników czy MIŁOŚNICY prezesa Warsewicza !!!

_________________
Follow me!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 28-02-2008, 16:06    Odpowiedz z cytatem

Picolo napisał/a:
Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PKP S.A. dokonało zmian w Zarządzie PKP S.A.

Trzeciego stycznia 2008 roku Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Polskie Koleje Państwowe S.A. podjęło uchwały o odwołaniu Pana Jarosława Adwenta - Członka Zarządu PKP S.A - Dyrektora Zarządzania Nieruchomościami i powołaniu na to stanowisko Pana Pawła Olczyka oraz o odwołaniu Pana Jerzego Marciniaka - Członka Zarzadu PKP S.A. Dyrektora Finansowego i powołaniu Pana Pawła Pieśniewskiego.

Paweł Olczyk był wcześniej Dyrektorem Biura Nieruchomości Strategicznych PKP S.A. a Paweł Pieśniewski Dyrektorem Biura Planowania i Ekonomiki PKP S.A.

Odświerzam temat roszad w zarządzie PKP S.A., ponieważ podczas porządkowania danych w moim komputerze, natrafiłam na informacje o Olczyku:
http://www.pkp.pl/node/1310

Kiedyś (może rok temu) czytałam raport z posiedzenia rady nadzorczej PKP S.A. Była tam wzmianka o strategii dla nieruchomości PKP. Ciekawą postacią w tym "maglu" był niejaki Paweł Olczyk (wtedy mało znany) - ówczesny dyrektor Biura Nieruchomości Strategicznych PKP S.A.

Olczyk z PKP związany jest zaledwie od 2002 roku. W PKP S.A. był dyrektorem Biura Audytu i Kontroli. Między innymi refinansował zobowiązania byłego przedsiębiorstwa państwowego PKP oraz odpowiadał za emisję obligacji na sumę 3,5 miliarda złotych. Pełnił funkcję pełnomocnika Zarządu do spraw zagospodarowania mienia i dyrektora Biura Nieruchomości Strategicznych PKP S.A.

Moje wiewiórki ze Szczęśliwickiej już ponad rok temu sygnalizowały mi pewną dziwną rzecz. Otóż Olczyk podobno miał zwyczaj zaczynać pracę wtedy gdy inni ją kończyli. Dla Wacha Olczyk ponoć był (jest?) "specjalistą" od niszczenia niewygodnych dokumentów (bez świadków? pod osłoną nocy?).
Wtedy traktowałam to jako plotki (choć wielokrotnie powtarzane), dziś jednak uważam, że awans Olczyka do zarządu PKP S.A. nie jest przypadkowy, a sprytnie uknutą grą Wacha, który ma zwyczaj otaczać się tylko zaufanymi i bezwzględnie mu oddanymi ludźmi.

_________________
Follow me!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 29-02-2008, 11:45    Odpowiedz z cytatem

Weryfikacja zgłoszeń kandydatów do RN

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informuję, że Centralna Komisja Wyborcza zakończyła weryfikację zgłoszeń kandydatów na członków Rady Nadzorczej. Na liście kandydatów do Rady Nadzorczej znalazły się następujące osoby:

1. Wiesława Kolbus,
2. Maria Sędek,
3. Ryszard Wowczko.


Wybory członków Rady Nadzorczej odbędą się w dniach 12-14 marca 2008, w godz. 6:00 - 18:00.

Piotr Jaworski, Przewodniczący Centralnej Komisji Wyborczej


Źródło: źródła ujawnić nie mogę!

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 29-02-2008, 12:15    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
1. Wiesława Kolbus,
2. Maria Sędek,
3. Ryszard Wowczko.

No to sobie dogodzicie! Dwie sprzedajne aktywistki "Solidarności" i jeden dyrektor (IC Poznań). Świetnych kandydatów "dobrał" sobie Warsewicz i jego zastępcy.

Cóż, załodze PKP IC "gratuluję" betonu w radzie nadzorczej! A mieliście szansę wybrać swoich przedstawicieli, zamiast miłośników prezesa Warsewicza. Trzeba było zgłaszać kandydatów! Bo beton związkowo-dyrektorski wykorzystał okazję!

_________________
Follow me!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 03-03-2008, 23:57    Odpowiedz z cytatem

PKP PLK: Przedłużenie terminów w postępowaniu kwalifikacyjnym

Rada Nadzorcza PKP PLK przedłużyła termin postępowania kwalifikacyjnego na członka zarządu i dyrektora ds. techniki, członka zarządu i dyrektora ds. sprzedaży oraz członka zarządu i dyrektora ds. projektów unijnych.

Zgłoszenia kandydatów powinny być doręczone do Centrali PKP PLK do 11 marca. Oferty zostaną otwarte w dniu 12 marca. Natomiast rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami zostaną przeprowadzone 26 i 27 marca.

źródło: Rynek Kolejowy

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Romuald Marczak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Kwi 2007

PostWysłany: 04-03-2008, 10:55    Odpowiedz z cytatem

Dali mi szansę...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 05-03-2008, 20:18   [PKP PLK] Konkurs na Celińskiego Odpowiedz z cytatem

KONKURS NA CELIŃSKIEGO

28 stycznia rada nadzorcza spółki PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiła wszczecie postepowania kwalifikacyjnego na prezesa oraz trzech członków z siedmioosobowego zarzadu spółki – odpowiedzialnych za technike, sprzedaż oraz projekty unijne.

Poczatkowo otwarcie złoonych ofert miało nastapic 13 lutego, a 26 i 27 lutego miały zostac przeprowadzone rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami. Termin otwarcia ofert został jednak przesuniety o miesiac – do 12 marca. Dopiero 26 i 27 marca kandydaci zaprezentuja sie przed rada nadzorcza.

Nie jest jasne, z czego wynikaja powysze opóznienia, szczególnie, że od dłuszego czasu wiadomo już nawet, kim sa murowani zwyciezcy konkursu. Pewnosc wygranej ma aktualny prezes spółki PKP Polskie Linie Kolejowe Krzysztof Celinski wraz ze swoimi obecnymi współpracownikami z zarzadu. Poinformował o tym sam Juliusz Engelhardt, wiceminister infrastruktury odpowiedzialny za kolej. 1 lutego w rozmowie z „Dziennikiem” Engelhardt stwierdził: – Spokojni o swój fotel moga byc wiec prezesi PKP S.A. i PKP PLK S.A. Ci dwaj prezesi zostaja ze swoimi ekipami.

Jak widac, Ministerstwo Infrastruktury postanowiło nie ukrywac, że ogłaszane konkursy do zarzadów panstwowych spółek sa fikcja. Wiceminister Engelhardt nie pozostawił złudzen: konkurs na prezesa może wygrac kady – pod warunkiem, że nazywa sie... Krzysztof Celinski.


Prezes (a)polityczny

KRZYSZTOF CELINSKI jest prezesem spółki PKP Polskie Linie Kolejowe od grudnia 2005 r. Na stanowisko to został powołany wkrótce po wyborach parlamentarnych wygranych przez Prawo i Sprawiedliwosc. Zaufanie tej partii Celinski zdobył w czasie prezydentury Lecha Kaczynskiego w stolicy jako prezes Metra Warszawskiego – był nim w latach 2003-2005. Pozycji Celinskiego nie pogorszyło to, że za jego czasów trasa metra została wydłużona zaledwie o jedna stacje.

Deklaracje składane obecnie przez przedstawicieli rzadu Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego, ze Krzysztof Celinski może byc spokojny o swój fotel, pokazuja, że Celinski potrafi odnalezc sie w kadej sytuacji politycznej. Jasno potwierdza to przebieg jego kariery w Ministerstwie Transportu i Gospodarki Morskiej, gdzie przez szesc lat – od 1992 do 1998 r. – Celinski szefował departamentowi kolejnictwa. Pełnił te funkcje nieprzerwanie podczas kadencji czterech ministrów z zupełnie skrajnych stronnictw politycznych – od prawicy przez Unie Wolnosci po Sojusz Lewicy Demokratycznej.

W 1999 r. podczas kadencji ministra transportu Tadeusza Syryjczyka, wówczas wiceprzewodniczacego Unii Wolnosci, Krzysztof Celinski został prezesem PKP. Pełniac te funkcje, zasłynał przede wszystkim tym, że jednego dnia – 3 kwietnia 2000 r. – zlikwidował przewozy pasażerskie na 1028 kilometrach linii kolejowych.

Istotne znaczenie dla dalszej kariery Celinskiego miało to, że w 2001 r. na pół roku do zarzadu PKP S.A. trafił zaufany współpracownik Lecha Kaczynskiego Sławomir Skrzypek. To zapewne własnie znajomosc ze Skrzypkiem (który pózniej – od 2002 do 2005 r. – był wiceprezydentem stolicy, a obecnie jest szefem Narodowego Banku Polskiego) miała decydujacy wpływ na pózniejsze powołanie Celinskiego na szefa Metra Warszawskiego.

W 2005 r. po zwyciestwie PiS w wyborach parlamentarnych stołeczne kadry masowo kierowano do rzadu i panstwowych spółek – tym sposobem Celinski trafił na obecnie zajmowane stanowisko prezesa spółki PKP Polskie Linie Kolejowe.

źródło: Z Biegiem Szyn
http://www.kolej.net.pl/zbs/zbs35.pdf


Tematy pokrewne:

Powyborcze roszady w spółkach PKP
http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=2852

Konkursy na członków zarządów spółek PKP
Rewolucja personalna w spółkach grupy PKP?!
http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=2037

Nieudolna władza PKP PLK
http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=3409

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 05-03-2008, 22:42    Odpowiedz z cytatem

Na terenie IC Katowice krąży protest następującej treści:

Wybory do Rady Nadzorczej - Czy tak powinny wyglądać?

W związku z przeprowadzanymi wyborami do Rady Nadzorczej PKP Intercity chcemy zwrócić uwagę na uchybienia, które naszym zdaniem, będą miały istotny wpływ na ich wynik.
W obecnych wyborach do Rady Nadzorczej, z ramienia pracowników, mogą startować jedynie kandydaci, którzy ukończyli specjalny kurs, który trwa dwa do trzech miesięcy a jego koszt to 4.000 złotych.
W poprzednich wyborach nie istniał wymóg ukończenia tegoż kursu, a wybrani przez pracowników ich przedstawiciele ukończyli go, będąc już członkami Rady Nadzorczej.

Uważamy że po tak istotnej zmianie warunków startu w wyborach, Rada Nadzorcza powinna ogłosić termin następnych z wyprzedzeniem. Dałoby to wszystkim pracownikom czas na ukończenie kursu, a tym samym równe szanse na start w wyborach.
Nie czyniąc tego, obecni członkowie RN –w tym przypadku Pani Kolbus i Sędek, zapewniły sobie na 99% wybór na następną kadencję, bo przecież tylko kilka osób w chwili obecnej ma ukończony wymagany kurs. Ponadto nie udostępniono pracownikom z odpowiednim wyprzedzeniem regulaminu wyborów, co niewątpliwie powinno zostać uczynione.
Warto dodać, że w uwagi na obecny układ polityczny, władzom Spółki bardzo zależy na tym, żeby w RN zasiadały te same osoby.

Pytamy więc:

Czy to w porządku wobec pozostałych pracowników?
Czy tak przeprowadza się wybory w praworządnym państwie?
Czy brak informacji to tylko niedopatrzenie, czy raczej celowe działanie poszczególnych członków RN?

Ponadto uważamy, że osoba Piotra Jaworskiego- Szefa Biura Kontroli Wewnętrznej w PKP Intercity na stanowisku Przewodniczącego Komisji Wyborczej jest bardzo nie na miejscu.
W naszym przekonaniu, przewodniczącym komisji nie powinna być osoba podlegająca bezpośrednio prezesowi zarządu Spółki do Rady której trwają wybory.

_________________
Follow me!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Naczelnik Płeć:Mężczyzna
Administrator


Dołączył: 10 Lis 2005
Skąd: Polska

PostWysłany: 06-03-2008, 14:41    Odpowiedz z cytatem

Coś o PLK i o naczelnym tej spółki - artykuł pochodzi z 2002 roku:

Celiński pod pociąg

– Panowie z zarządu! Traktujcie nas poważnie! Niektórzy z nas jakieś szkoły pokończyli i dodawać potrafią! – przywoływał do porządku zarząd PKP poseł Bogusław Liberadzki (SLD) na kolejnym posiedzeniu sejmowej Komisji Transportu.

Dyrektor naczelny PKP Krzysztof Celiński przyniósł wreszcie posłom dokumentację mówiącą o sytuacji przedsiębiorstwa. Tak niechlujnie sporządzoną, że nawet liczby w tabelkach nie chciały się ze sobą zgodzić. Na poprzednim posiedzeniu komisji Celiński też się nie popisał, nie umiał odpowiedzieć na żadne z pytań dotyczących sytuacji polskich kolei. Totalna kompromitacja zarządu PKP.

Komisja sejmowa zakończyła obrady konstatując katastrofę PKP: nastąpił spadek przewozów ładunków o blisko 20 proc., dług PKP nadal rośnie, po podziale na 20 spółek mnoży się zarówno zadłużenie wewnętrzne, jak i zewnętrzne; nawet spółka Cargo zajmująca się transportem towarowym przestała przynosić zyski, na kolei zrealizowano zaledwie 40 proc. planowanych inwestycji, marnotrawiąc wiele zachodnich środków pomocowych, a przewozy regionalne po trzech miesiącach działalności wykazały stratę 325 mln zł. Krótko mówiąc, efekt ustawy o restrukturyzacji i komercjalizacji PKP jest odwrotny do zamierzonego. Podział na spółki nie tylko nie przyniósł oszczędności, ale wzmógł zadłużenie i rozmył odpowiedzialność. W drugiej połowie zeszłego roku nastąpiło znaczne pogorszenie i tak już fatalnego stanu finansowego firmy.

Na czele PKP wciąż stoi powołany przez rząd premiera Buzka – Krzysztof Celiński. Jak nam powiedział wicepremier Pol: profesjonalista i fachowiec.

Autor : Andrzej Rozenek

-----

Wysiadka

Lubicie, jak ktoś mówi do was: "a nie mówiłem...", wykrzywiając gębę w triumfującym grymasie? My właśnie tak krzywimy się do ministra infrastruktury Marka Pola, który odwołał bez podania przyczyn dyrektora PKP Krzysztofa Celińskiego – człowieka kompetentnego, fachowca i profesjonalistę. Tak pan minister wyrażał się o Celińskim jeszcze pięć miesięcy temu, podczas gdy my namolnie informowaliśmy, że:

* Celiński mnoży długi PKP w zawrotnym tempie. Od lipca 1999 r., gdy zasiadł na pekapowym tronie, przez dwa lata zarządzania "fachowiec" zwiększył deficyt PKP z 2 mln do 8 mln zł. W drugiej połowie
zeszłego roku nastąpiło znaczne pogorszenie stanu finansowego państwowej (utrzymywanej przez podatników) firmy kolejowej. Jedyna spółka PKP – Cargo – która dotychczas przynosiła zyski, nagle zaczęła odnotowywać straty.

* Celiński wraz z awuesiarskim ministrem Jerzym Widzykiem brali czynny udział w tajemniczych negocjacjach z Czechami i Rosją. Tematem był słynny szeroki tor łączący Azję z Unią Europejską. Celiński lansował koncepcję bardzo niekorzystną dla ojczyzny, nabijającą kabzę Czechom i Rosjanom: budowę olbrzymiego terminalu w czeskim Bohuminie. Polska byłaby wówczas tylko krajem tranzytowym.

* Celiński za swoje usługi dostawał od państwa 21 118 zł miesięcznie plus nagrody. Minister Widzyk w ostatnich godzinach urzędowania przyznał mu jedną z nich – prawie 50 tys. zł. Z papierów wynikało, że menedżering dyrektora równa się 253 416 zł rocznie.

* Przytoczyliśmy w całości spowiedź Krzysztofa Celińskiego przed sejmową Komisją Transportu. Dyrektor PKP nie odpowiedział na żadne z pytań dotyczących zarządzanej przez niego firmy. W tym na tak banalne, jak to: Na co PKP wydaje pieniądze, poza pensjami?

* W końcu podsumowaliśmy osiągnięcia Krzysztofa Celińskiego, a wśród nich takie kwiatki jak: obciążanie hipoteczne nieruchomości, fikcyjna restrukturyzacja zatrudnienia, polityka przewozowa doprowadzająca do stałego spadku przewozów towarowych i pasażerskich, czyli świadome działanie na szkodę
firmy.

Minister Marek Pol na miejsce "doskonałego profesjonalisty" wsadził byłego prezesa Polimpex-Cekop S.A., członka Komitetu ds. Współpracy z Rosją Macieja Męclewskiego. Ciekawe, czy o nim minister Pol mówi również per "fachowiec"?

Autor : Iza Kosmala

źródło : NIE

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

fury Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 26 Mar 2007

PostWysłany: 10-03-2008, 17:44    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Przytoczyliśmy w całości spowiedź Krzysztofa Celińskiego przed sejmową Komisją Transportu. Dyrektor PKP nie odpowiedział na żadne z pytań dotyczących zarządzanej przez niego firmy. W tym na tak banalne, jak to: Na co PKP wydaje pieniądze, poza pensjami?
Cytat:
Minister Marek Pol na miejsce "doskonałego profesjonalisty" wsadził byłego prezesa Polimpex-Cekop S.A., członka Komitetu ds. Współpracy z Rosją Macieja Męclewskiego. Ciekawe, czy o nim minister Pol mówi również per "fachowiec"?
Nie szaraczkom zgłębiać wiedzę tajemną i odkrywać ścieżki, którymi podążają myśli wybrańców narodu. Zapewne były to przez nikogo nie inspirowane decyzje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Andrzej Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2005
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: 18-03-2008, 11:16   K. Celiński ponownie wybrany na prezesa PKP PLK Odpowiedz z cytatem

Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami, uzyskanymi przez "Rynek Kolejowy", Rada Nadzorcza PKP PLK ponownie wybrała Krzysztofa Celińskiego na stanowisko prezesa tej spółki.

Krzysztof Celiński pierwsze doświadczenia w branży kolejowej zdobywał w Odcinku Zabezpieczenia Ruchu PKP w Miłośnie, potem w Centralnym Ośrodku Badań i Rozwoju Techniki Kolejnictwa PKP w Warszawie i w Dyrekcji Generalnej PKP w Biurze Planowania Strategicznego. Był dyrektorem Departamentu Kolejnictwa w Ministerstwie Transportu i Gospodarki Morskiej, a od 1998 r - naczelnym dyrektorem Infrastruktury Kolejowej PKP w Warszawie. Pełnił także funkcję prezesa zarządu PKP. Od 2002 r. był prezesem zarządu Metra Warszawskiego. Od grudnia 2005 pełni funkcję prezesa zarządu PKP Polskie Linie Kolejowe.


źródło Rynek Kolejowy

01.jpg
Plik ściągnięto 151 raz(y) 21.46 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

leo1407 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2007
Skąd: z PKP

PostWysłany: 19-03-2008, 07:51    Odpowiedz z cytatem

Mój Ty Boże !!!!! A dziś od samego rana świeciło słonko i dzień zapowiadał się tak pięknie !!! Ratunku !!!!!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 19-03-2008, 08:00    Odpowiedz z cytatem

siude, przecież od dawna było wiadomo, że "konkurs" na prezesa PKP PLK "wygra" Celiński. Miałeś dużo czasu, aby oswoić się z tą przykrą "nowiną".

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 9 z 65 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 63, 64, 65  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl