Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 111, 112, 113 ... 172, 173, 174  Następny
Frekwencja w dolnośląskich pociągach
Autor Wiadomość

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: 31-10-2014, 15:45    Odpowiedz z cytatem

Dodam ze swojej strony: Dziś 69565 odj. z Wrocławia 8:35 Frekwencja na starcie około 200%, zestawienie 1x31WE (zgonie z zapowiedzią powinien jechać 2x36WEa)

69571 odj. z Wrocławia 13:40 Frekwencja na starcie około 150%, zestawienie 1x31WE

Na mój gust wzmocnienia pociągów planowała osoba, która nie wie jak rozkłada się ruch. Te których wzmacniać nie trzeba jeżdżą wzmocnione (drugi skład zazwyczaj pusty), a te które powinny jeżdżą nabite po dach.

_________________
Manipulacja w najczystszej postaci Smile
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jano Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Wrz 2006
Skąd: Miękinia

PostWysłany: 31-10-2014, 20:17    Odpowiedz z cytatem

Nie ma na tyle taboru, aby każdy kurs wzmocnić drugą jednostką. Mimo wszystko i tak chyba jest lepiej niż w poprzednich latach.
W uzupełnieniu informacji:
- jedna jednostka (EN57) jechała na pociągu rel. Wrocław (15.04) - Węgliniec
- na dwie jednostki (dwa 36WE) jechał pociąg rel. Wrocław (15.43) - Lubań Śl. Frekwencja w obu składach grubo powyżej 100%.

Dodam, że PR także wzmocniły składy i większość popołudniowych kursów miało dwie jednostki.

_________________
https://www.facebook.com/Miekinia?fref=ts


Ostatnio zmieniony przez jano dnia 31-10-2014, 20:46, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Robcio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Wrz 2012
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 31-10-2014, 20:42    Odpowiedz z cytatem

Beatrycze, Tak, widziałem. Podwójne Desiro. Ale nie byłem na 3 peronie, które Desiro tam się znalazł, bo byłem cały czas na 5 peronie czekając na podwójny pociąg KD 69569 do Węglińca ale obstawiam frekwencja w tych Desirach ok. 50-60%. Podwójny szynobus KD 67323 z opóźnieniem 10 min. odjechał o 12:35 a podwójne Desiro RE odjechał o 12:40.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 31-10-2014, 21:12    Odpowiedz z cytatem

Max998, myślę, że w RE frekwencja oscylowała w granicach 100 proc. Jak zwykle zresztą.

Ale wracając do pociągów osobowych, trzeba zauważyć, że KD mają wyjątkowo dużo szczęścia. Niedawno dostali kilka nowych 3-członowych Impulsów, które do 13 grudnia stanowią swoistą rezerwę i teraz ratują sytuację na linii zgorzeleckiej. Bez tego byłby horror! Ze zgrozą spoglądam na okres bożonarodzeniowy...

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

jano Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Wrz 2006
Skąd: Miękinia

PostWysłany: 31-10-2014, 21:24    Odpowiedz z cytatem

Masz rację. Jak przerzucą kilka impulsów na linię jeleniogórską to nie będzie już z czego wzmocnić kursów na E-30 (nie mówiąc o wzmocnieniu składów na jeleniogórskiej).

_________________
https://www.facebook.com/Miekinia?fref=ts
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: 31-10-2014, 22:14    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie ma na tyle taboru, aby każdy kurs wzmocnić drugą jednostką.

A kto mówił o wzmocnieniu wszystkich? Raczyłem tylko wspomnieć, że planista ustalający wzmocnienia w ogóle nie wiedział jak kształtuje się frekwencja w pociągach i tak jakby "na pałę" kazał podoczepiać drugie jednostki do przypadkowych składów.
No cóż, zobaczymy co będzie się dziać jutro i pojutrze. O poniedziałku rano nie chcę nawet myśleć. Domyślam się, że do 69526 nie wsiądę...

_________________
Manipulacja w najczystszej postaci Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bystrzak2000 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lut 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 31-10-2014, 22:57    Odpowiedz z cytatem

Widać, że dla planisty ważne było także jak największe wykorzystanie taboru bez rozłączania składów po drodze. Gdyby wzmocniono np. pociąg do Lubania o 11:39, to podwójny skład wróciłby do Wrocławia dopiero o 17:27, więc nie obsłużyłby już frekwencyjnego pociągu o 16:43. Z resztą z tego co napisano wyżej pociąg o 12:50 bez wzmocnienia też miałby podobną frekwencję. I tak właściwie dotyczy to wszystkich pociągów, bo wszystkie tak wyglądały.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Robcio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Wrz 2012
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 02-11-2014, 15:55    Odpowiedz z cytatem

Proszę tu wpisywać frekwencje pociągów, bo mi ciekawi to ta frekwencja podróżnych w każdym pociągu.

KD 69540 w Legnicy złapał 14 minut opóźnienia, prawdopodobna duża masa ludzi w nabitym po dach pociągu.

Ciekawi mi to czy pociąg KD 69543 będzie zestawiony ze 2x31WE. Razz I to będę wsiadać do tego pociągu KD 69543 o 17:06.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jano Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Wrz 2006
Skąd: Miękinia

PostWysłany: 02-11-2014, 16:42    Odpowiedz z cytatem

Wczorajszy pociąg rel. Wrocław (18.42) - Węgliniec jechał na dwóch impulsach 31WE. O ile w pierwszym większość miejsc była zajęta, to w drugiej jednostce w ostatnim członie były nawet puste "czwórki". Do Miękini pociąg złapał 10 minut opóźnienia, w Miękini dołożył kilka minut, bo interweniował patrol policji (podróżny nie posiadał dokumentów).

_________________
https://www.facebook.com/Miekinia?fref=ts
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Robcio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Wrz 2012
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 02-11-2014, 17:22    Odpowiedz z cytatem

KD 69543 opóźnienie 15 min frekwencja 200% na jednym i drugim składzie. Skład 31WE-005+31WE-001. Pociąg nabity po dach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 02-11-2014, 19:44    Odpowiedz z cytatem

Pociąg KD z Węglińca wyjechał prawie planowo, ale po drodze łapał spore opóźnienie. Czyżby frekwencja przewyższała możliwości pojemnościowe Impulsa i w Bolesławcu, Chojnowie i Legnicy przez kilka, a nawet kilkananście minut trwało upychanie pasażerów?

kd.jpg
Plik ściągnięto 108 raz(y) 201.28 KB


_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: 03-11-2014, 06:58    Odpowiedz z cytatem

Raport na bieżąco z pokładu. 69526 pomimo zapowiadanego wzmocnienia zestawiony 1x31WE. Frekwencja od Malczyc około 140%. W Środzie Śląskiej, Miękini, Mrozowie i Leśnicy dobijanie pasażerów. Za Leśnicą frekwencja około 250%.

Już nigdy nie uwierzę w ani jedno słowo Kolei Dolnośląskich. W trakcie tego weekendu jechałem trzema pociągami, które rzekomo miały być "wzmocnione". Wszystkie trzy jechały na pojedyńczych jednostkach.

EDIT
Sprawdziłem wykaz i jednak 69526 w dniu dzisiejszym nie miał być wzmocniony. Zasadniczo sens mojej wypowiedzi się nie zmienia, frekwencja tak czy siak była tragiczna.

[ Dodano: 03-11-2014, 09:11 ]
Proszę wybaczyć post pod postem, ale minęło już 60 minut i nie mogę edytować (proszę moderatorów o scalenie)
69565 Wrocław-Węgliniec skład 2x36WEa, frekwencja w pierwszym około 90%, w drugim około 30%
69556 Węgliniec -Wrocław skład EN57AL, frekwencja w Leśnicy jakieś 170%.

_________________
Manipulacja w najczystszej postaci Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 03-11-2014, 18:42    Odpowiedz z cytatem

Opis filmu: Stacja "Małomice" (dopiero trzecia stacja !), godzina 18:24 (planowy wyjazd z Małomic 18:14). Pociąg przyjechał pełny. Brak możliwości wejścia do pociągu.


_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Freddie Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Cze 2009
Skąd: Legnica

PostWysłany: 03-11-2014, 20:08    Odpowiedz z cytatem

jak dobrze, że w 1999 roku po wdrożeniu 2 etapu restrukturyzacji zwolniłem się z PKP S.A. przeczuwałem co wyniknie, zaczęło się od podziału na spółki i od stworzenia wzajemnego antagonizmu pomiędzy pracownikami, że jeden jest z rentownej spółki i zapieprza na drugiego na przykład z Zakładu pasażerskiego, wtedy było chyba tylko 4 spółki. Dzisiaj mamy efekty podziałów w postaci takiej a nie innej obsługi pasażera, stanu infrastruktury ale przede wszystkim bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo teraz na PKP nie istnieje, Szczekociny, Baby i inne wypadki kolejowe. maszynistów traktuje się jak terrorystów masakra. Przyznam się, że jestem miłośnikiem kolei wychowałem się najpierw przy a potem na kolei mam dwa dyplomy kolejowych szkół ale ja bym potrafił połączyć ekonomię z bezpieczeństwem zwłaszcza za takie pieniądze jakie się marnotrawi na modernizację torowiska po to tylko, żeby impuls z Legnicy do Wrocławia jechał bez postojów w ciągu 34 minut a to nie jest żadne osiągnięcie za kilka miliardów euro w każdym normalnym państwie tak wielkie nakłady na kolej spowodowałyby wielka rewolucję na torach wraz z wybudowaniem KDP dlaczego nie w Polsce ?? W każdym normalnym państwie ktoś kto podjąłby nie trafne decyzje finansowe siedziałby w kryminale, dlaczego nie w Polsce ?? To co widzę to zgroza, ludzi się traktuje jak bydło a nie jak pasażerów, którzy kupują bilet i zawierają umowę przewozu i chcą być w jakiś godny sposób przewiezieni. Szok szok szok
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

amadeoen57. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lut 2010

PostWysłany: 03-11-2014, 20:50    Odpowiedz z cytatem

24.10.2014 godzina ok 16.30 zdjęcie robione z peronu 3, widok na peron 5 i pociąg do Dzierżoniowa, tyle ludzi co widać zostało na peronie.

DSC_00233.jpg
Plik ściągnięto 102 raz(y) 269.5 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 112 z 174 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 111, 112, 113 ... 172, 173, 174  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl