Trudno się oprzeć takiemu wrażeniu tym bardziej, że fundacje zakładane są raczej przez firmy, które zwyczajnie na to stać finansowo. Czy PKP S.A. jest w takiej dobrej kondycji finansowej?
Z czyich funduszy (inaczej - z funduszy której spółki) pokrywane będą owe szlachetne cele?
Z czyich funduszy (inaczej - z funduszy której spółki) pokrywane będą owe szlachetne cele?
Mówi o tym statut fundacji. Zważywszy na punkt 1 można domniemywać, że głównymi "sponsorami" tej fundacji będą spółki-córki PKP SA, czyli de facto podatnicy, ponieważ cały majątek spółek Grupy PKP jest własnością publiczną.
statut.jpg
Plik ściągnięto 28 raz(y) 183.07 KB
_________________ Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Piotr Wielgucki, znany bardziej jako bloger Matka Kurka, a który wygrał niedawny proces z Owsiakiem, zamieścił kolejne dokumenty na temat działalności państwa Owsiaków i WOŚP, dostępne w czytelni Sądu Rejonowego w Złotoryi:
Fundacja Grupy PKP oferuje pomoc kolejarzom poszkodowanym podczas nawałnic.
Ostatnie nawałnice, które przeszły nad północną Polską dotknęły kilka tysięcy rodzin. Zniszczone zostały między innymi budynki mieszkalne. – Dostaliśmy sygnały, że w ostatnich wydarzeniach ucierpieli także kolejarze i ich rodziny. Chcemy im pomóc – mówi prezes Fundacji Grupy PKP, Katarzyna Kucharek.
Fundacja Grupy PKP działa od 2013 roku. Realizuje projekty w sześciu obszarach działalności: bezpieczeństwa na kolei, edukacji dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa i ekologii, pomocy w realizacji innowacyjnych projektów na kolei, zmian postaw wobec środowiska naturalnego, pielęgnowania tradycji kolejowej i udzielania wsparcia stowarzyszeniom działającym na rzecz kolei. Promuje również wolontariat pracowniczy. Na przestrzeni lat zrealizowała takie duże inicjatywy jak: „Szkoła przyjazna bezpieczeństwu”, cykl spotkań edukacyjnych dla najmłodszych, podczas których przekazywano wiedzę z zakresu bezpieczeństwa na kolei i w codziennym życiu. „Nowoczesny senior” projekt edukacyjny skierowany do osób starszych, „Widzialni Pełnosprawni” skierowany do osób z niepełnosprawnościami, „Kolej na Ciebie – uratuj życie!” – akcja krwiodawstwa przeprowadzana na dworcach kolejowych w całej Polsce, czy „Woda dla spragnionych czworonogów”, czyli swobodny i darmowy dostęp do wody pitnej dla zwierząt podróżujących koleją. Fundacja Grupy PKP jest organizatorem lub partnerem wielu wydarzeń zarówno historycznych, kulturalnych jak i kolejowych. Wspiera inne inicjatywy takie jak kampania społeczna PLK „Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko”, czy Moto Safety Day. Pracownicy Fundacji pomagają również wielu osobom, które zwracają się z prośbą o wsparcie finansowe.
Papieskie kremówki w Pendolino: Koszt akcji nadal tajemnicą
W kwietniu 2023 r., w 18. rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II, pasażerowie pociągów PKP Intercity otrzymali darmowe kremówki. Akcja wzbudziła wiele kontrowersji, a jej koszt nie został ujawniony. Fundacja Grupy PKP nadal walczy o to, by poniesione wydatki pozostały tajemnicą.
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum