W niedzielę 30 marca br. o godz. 17:00 spektakl "Firma" będzie wystawiony na deskach Teatru Rozrywki w Chorzowie. Będzie to spektakl wyjazdowy zespołu Teatru Nowego w Poznaniu.
Przykra jest polska rzeczywisyość. W PKP juz dawno prokuratorzy powinni prowadzić dochodzeniew temacie kto i ile wprowadził milionów, bo jak to wszyscy wiedzą. Kolej jest kopalnią diamentów dla wąskiej grupy ludzi.
[ Dodano: 02-03-2014, 11:57 ]
To nie będzie akt spektaklu, ale smutna prawda. W Centrali Cargo wymieniano kable informatyczne w pionie, ale aby wyprowadzić pieniądze umowa została spisana na piętro i pion. Dyrektorzy, którzy maja przyzwolenie na tego typu działania sątak butni i bezkarni, aż brak słów. Są oni sowicie wynagradzani przez Prezesa spółki CARGO w formie nagród kilkuset tysięcznych, gdzie pracownikom wypłacono po 1300zł.Nie jest to wyzsane z palca wszysto można sprawdzić.W nastepnych postach napiszę kto i poprzez jakie firmy wyprowadzał pieniądze, a wszystko za zgodą zarządu.
Wysłany: 06-02-2015, 11:16 Śmierć jeździ polską koleją
Pozwolę sobie przytoczyć fajną recenzję spektaklu. Na forum wklejam ciekawsze fragmenty bo przydługawa jest:
Śmierć jeździ polską koleją
autor: Jolanta Kowalska
Spektakl Demirskiego i Strzępki traktujący o przekrętach w PKP jest w gruncie rzeczy wymierzony w społeczeństwo, coraz bardziej obojętne wobec układów i korupcji.
Właściwie to dziwne, że nikt dotąd nie wpadł na pomysł, by przepracować traumy klientów PKP. Gdyby nie Paweł Demirski i Monika Strzępka, przyszły historyk kultury, który chciałby poszukać śladów życia codziennego w sztuce naszych czasów, mógłby się nie dowiedzieć, jakich emocji w drugiej dekadzie XXI wieku dostarczała podróż polskim pociągiem. Bo gdzie indziej można doświadczyć takiego bałaganu, hazardu niepewności i takiej skali cywilizacyjnego regresu? Literatura dyskretnie milczy na ten temat. Jeśli za parę dekad ktoś sięgnie, powiedzmy, po Drwala Michała Witkowskiego, dowie się, że podróż koleją z Warszawy do Międzyzdrojów trwała podejrzanie długo, lecz raczej nie znajdzie wyjaśnienia dlaczego. Przyszły wielbiciel cyklu powieści kryminalnych Marcina Świetlickiego będzie mógł sobie wyobrazić peron dworca w Krakowie, wypełniony przez kwiat młodej inteligencji, zmierzającej do pracy w stolicy „za warszawskie pieniądze”, ale nie dowie się, czy miał on szanse dotrzeć do swych biurek na czas.
(...)
Demirski szkicuje zarys struktury mafijnej na styku biznesu, polityki i tajnych służb, wpisując go w model kooperacji rodzinnej. Wśród członków familijnej drużyny prowadzącej interesy na kolei jest parlamentarzystka, biorąca udział w pracach nad ustawą o prywatyzacji PKP; jej eks-małżonek, zarządzający jedną z kolejowych spółek, nieformalnie – funkcjonariusz służb o PRL-owskim rodowodzie; pani premier, dręczona złymi przeczuciami; obrotna prokuratorka, wyspecjalizowana w umarzaniu afer; wreszcie – młody narybek menedżerski, pragnący sprawdzić się w dowolnej dziedzinie gospodarki narodowej. Między nimi plącze się tajemniczy osobnik, przybysz spoza urzędniczego matriksu, prowadzący obywatelskie śledztwo. Oglądamy kulisy dziwnych transakcji, podczas których – zależnie od potrzeb – zawyża się lub zaniża majątek spółki, słuchamy mrożących krew w żyłach opowieści o masowych zwolnieniach przez pomyłkę oraz śledzimy panikę familii po kolejnej katastrofie. Cała rzecz jednak rozchodzi się po kościach, system wzajemnych zobowiązań i asekuracji pracuje bowiem bez zarzutu. Rodzina wprawdzie deleguje jednego ze swoich członków do roli kozła ofiarnego, ale dalej wszystko przebiegnie zgodnie z wielokrotnie przećwiczonym scenariuszem: prokuratura po cichu ukręci sprawie łeb, a zaprzyjaźnieni dziennikarze zrobią wszystko, by udowodnić, że w całej aferze winny jest tylko pijany dróżnik, którego na wszelki wypadek umieści się w psychuszce. Depczący po dygnitarskich piętach w poszukiwaniu sprawiedliwości obywatel jest bezsilny: prawda o tym, co się wydarzyło, nikogo nie interesuje, w sprawę zaangażowane są zbyt grube ryby, by wiedza o tym mogła wyjść na jaw.
(...)
Spektakl zadedykowano tragicznej postaci Michała Falzmanna, inspektora NIK, który pracował nad wyjaśnieniem afery FOZZ i zmarł w okolicznościach do dziś budzących ponure domysły. W programie do spektaklu autorzy zaprezentowali obszerne dossier rozmaitych afer, przedstawiając historię III RP jako pasmo nigdy nierozliczonych przekrętów. Pracując nad spektaklem, Strzępka i Demirski śledzili też dyskusje na internetowych forach kolejowych, ujawniających różne aspekty nieprawidłowości w PKP. Jednak ich przedstawienie nie poprzestaje na inwentaryzacji aferalnych wątków. Chce pokazać paraliż demokracji, w której przestały działać fundamentalne mechanizmy, takie jak monteskiuszowski trójpodział władzy czy kontrolna funkcja mediów. Wskazuje również współodpowiedzialnych za opisany stan rzeczy. Widać to wyraźnie w finale, który otwarcie mierzy oskarżycielskim palcem w publiczność. To jej obojętność, konformizm bądź zwykła bezmyślność pozwala bezkarnie działać „firmie” oraz izolować pryncypialnych detektywów w rodzaju Falzmanna. Reprezentanci „szarych mas” w spektaklu gromadzą się nocą na pustych dworcach, by powspominać czar peerelowskich podróży koleją, lecz nie mają determinacji, by coś zmienić. Absolwenci wydziałów zarządzania i marketingu są świadomi, że akademicka wiedza jest bezużyteczna w realiach polskiej gospodarki, ale bez sprzeciwu akceptują jej zbójeckie prawa. Nie ma tu naiwnych podziałów na „złą” władzę i „dobrych”, lecz sromotnie oszukanych obywateli. Degeneracja instytucji państwa ma swoje podglebie społeczne, bierność oznacza przyzwolenie. Można nawet powiedzieć, że najważniejszym bohaterem spektaklu są nie aferałowie, tajne służby czy pędzący ślepo ku samozagładzie funkcjonariusze władzy, ale ci, którzy milczą. Gdy Opaliński rzuca publiczności rozpaczliwe pytanie: „Czemu nie ma litości i trwogi?” – robi się nieprzyjemnie. Jak to jest, że prawda nie oczyszcza? Może wygodniej jest jej nie słyszeć?
(...)
Instytut Książki
Przegląd
1/2013
Więcej: teatr-pismo.pl
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum