No cóż, jak widać na przykładzie kolei chińskich, gospodarka tego państwa jest najszybciej rozwijającą się i najpotężniejszą (obok zwijającej się gospodarki USA) gospodarką na świecie. Ten, kto nadal twierdzi, że Chińczycy pracują za miskę ryżu jest albo ignorantem albo agentem, który z premedytacją broni obecnego w Polsce status quo.
Chiny zbudują kolej dużych prędkości z Pekinu do Moskwy. Budowa będzie trwała 8-10 lat i kosztowała 242 miliardy dolarów. Czas przejazdu odległości 7 tys. km zostanie skrócony z 5 dni do 30 godzin.
Chiny: koleje dużej prędkości sprzyjają ożywieniu regionów.
Po rocznym wahaniu, spowodowanym osłabieniem tempa wzrostu gospodarczego, Chiny podtrzymują wcześniejszy plan dalszego rozwoju sieci kolei dużych prędkości (KDP).
Do 2020 roku zainwestują w jej rozbudowę 3,5 tryliona juanów (503 mld USD), w efekcie czego sieć KDP zostanie wydłużona do 30 tys. km.
Niezły odjazd. Pociąg, którego trasa wiedzie przez środek budynku mieszkalnego.
Chcielibyście mieszkać w apartamentowcu, przez który przejeżdża pociąg? Tak, to nie błąd: pociąg nie jedzie obok budynku, ale w środku. Między 6 i 8 piętrem zlokalizowany jest przystanek, do którego mogą wsiadać mieszkańcy.
Chiny uruchamiają najszybszy na świecie pociąg między Pekinem a Szanghajem
Chiny uruchomiły w czwartek oficjalne najszybsze połączenie kolejowe na świecie. Obsługuje je zbudowany całkowicie w Chinach pociąg, który jest w stanie pokonać w godzinę 350 kilometrów. Trasę łącząca Pekin i Szanghaj, licząca 1200 km, dzięki nowemu pociągowi, będzie można pokonać zaledwie w jedynie 4 godziny i 28 minut.
Imponująca sieć szybkich kolei ułatwi największą migrację na ziemi.
Z okazji Chińskiego Nowego Roku zawsze o tej samej porze miliony Chińczyków jadą do swoich rodzinnych domów. Do pociągów może wsiąść prawie 400 mln osób.
Dzięki bardzo sprawnej rozbudowie sieci kolei dużych prędkości doświadczenie to stanie się o wiele przyjemniejsze niż jest obecnie.
Jak świat dystopii z Orwella 1984 stał się rzeczywistością w Chinach. Dziennikarz James O'Malley zamieścił na Twitterze w poniedziałek film zrobiony w szybkim pociągu pomiędzy Pekinem a Szanghajem. Na nagraniu słychać jak kobiecy głos z intercomu ostrzega przed obniżeniem oceny społecznej za złe zachowanie lub jazdę bez biletu.
Chińskie marzenia o ponaddźwiękowych pociągach. Państwo Środka eksperymentuje z superszybką koleją.
Chińska kolej już teraz bije rekordy prędkości, teraz ma być jeszcze szybsza. W Państwie Środka pojawiły się śmiałe pomysły budowy nowej generacji pociągów, które będą mogły przekroczyć prędkość... dźwięku.
Jak świat dystopii z Orwella 1984 stał się rzeczywistością w Chinach. Dziennikarz James O'Malley zamieścił na Twitterze w poniedziałek film zrobiony w szybkim pociągu pomiędzy Pekinem a Szanghajem. Na nagraniu słychać jak kobiecy głos z intercomu ostrzega przed obniżeniem oceny społecznej za złe zachowanie lub jazdę bez biletu.
Jedną z kar dla niepokornych obywateli komunistycznych Chin jest zakaz podróżowania koleją. Do końca 2018 r. ukarano w ten sposób 5,5 miliona Chińczyków. Pan Orwell się kłania...
Chiński System Oceny Obywateli to brutalna rzeczywistość. Ukarano już 23 miliony osób.
Pędzi z zawrotną prędkością bez maszynisty. Pierwszy taki pociąg na świecie
350 kilometrów na godzinę - to maksymalna prędkość najszybszego autonomicznego pociągu dopuszczonego do użytku publicznego. Tak szybko mogą podróżować pasażerowie chińskich kolei na trasie Pekin-Zhangjiakou.
Chiny: pociągiem wokół największej pustyni w kraju
16 czerwca br. w zachodnich Chinach została otwarta linia kolejowa o długości ponad 2,7 tys. km, która okrąża największą w tym kraju pustynię i drugą co do wielkości na świecie pustynię z ruchomymi piaskami – Taklamakan.
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum