Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Upierdliwe komunikaty głosowe w pociągach KD

Czy komunikaty głosowe w pociągach KD są potrzebne?
TAK
23%
 23%  [ 16 ]
NIE
76%
 76%  [ 51 ]
Głosowań: 67
Wszystkich głosów: 67

Autor Wiadomość

Lady Makbet Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 12 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 23-09-2017, 12:31   Upierdliwe komunikaty głosowe w pociągach KD Odpowiedz z cytatem

"Czy komunikaty głosowe o stacji muszą być tak głośno?" - taki komentarz ukazał się na fanpejdżu KD. Bez odzewu, więc poruszam temat na forum, które ma większą siłę rażenia.

Nie da się ukryć, że komunikaty głosowe w Impulsach są bardzo upierdliwe. Jakiś czas temu jechałam pierwszym pociągiem z Wrocławia do Lubania i myślałam, że oszaleję. W pociągu chciałam się trochę zdrzemnąć jak wielu pasażerów podróżujących wczesnym rankiem, ale było to niemożliwe przez głośne komunikaty głosowe. Nawet czytanie książki w takich warunkach jest niekomfortowe, bo człowiek co chwilę jest rozpraszany przez głos dobiegający z głośników.

Przed każdą stacją i po każdej stacji komunikaty w języku polskim i angielskim! Czyli co kilka minut wciąż to samo. Oszaleć można! Dla kogo są te komunikaty głosowe, skoro w pociągu są takie same komunikaty na wyświetlaczach? Dla analfabetów? A ten angielski (destynejszyn... next stejszyn...) to po co, skoro 99,9% pasażerów pociągów regionalnych to Polacy i tubylcy, którzy doskonale wiedzą jaka jest następna stacja i nie trzeba ich o tym co chwilę informować.

Apeluję do władz KD o wyłączenie tych komunikatów głosowych w pociągach, bo nie są nikomu potrzebne. Mało tego, są bardzo wkurzające!

Proszę o komentarze oraz o głosowanie w ankiecie.

_________________
Lady Makbet to typ kobiety, którą nieokiełznana ambicja prowadzi do zbrodni, a potem do wyrzutów sumienia.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

wojcio123 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2016

PostWysłany: 23-09-2017, 13:28    Odpowiedz z cytatem

Może wystarczyłoby ściszyć?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 23-09-2017, 13:33    Odpowiedz z cytatem

wojcio123, po co ściszać skoro komunikaty są zbędne? Wyłączyć całkowicie! To nie IC.

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

qwesn Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Wrz 2017

PostWysłany: 23-09-2017, 14:04    Odpowiedz z cytatem

W pełni się z tym zgadzam. Jeśli już komunikaty muszą być to proponuję wywalić chociaż tą angielską wersję. Pomijając już kwestię denerwowania pasażerów, to niech mi ktoś wytłumaczy jaki sens ma komunikat:

"Następna stacja Szklarska Poręba Górna nekst stejszyn Szklarska Poręba Górna stacja docelowa Szklarska Poręba Górna destynejszyn Szklarska Poręba Górna" Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 23-09-2017, 14:50    Odpowiedz z cytatem

W pełni popieram postulat Lady Makbet. Wprawdzie Impulsami rzadko jeżdżę, ale kilka razy miałam okazję i rzeczywiście – komunikaty głosowe są bardzo irytujące. Współczuję tym, którzy muszą tego wysłuchiwać codziennie. Ani się kimnąć, ani spokojnie poczytać...

Mam taką propozycję, żeby wierchuszka KD ściągnęła sobie całą ścieżkę dźwiękową i odtwarzała ją na full w swoim domu co 2-3 minuty przez cały dzień. Może wtedy zrozumieją czym katują pasażerów.

Wyłączyć to w cholerę! Komunikaty tekstowe na monitorach wystarczą.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

empek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Wrz 2007
Skąd: JG/LBN

PostWysłany: 23-09-2017, 16:13    Odpowiedz z cytatem

Pozwolę sobie zabrać głos w temacie.
1) Komunikat: stacja docelowa: xxx powinien pojawić się wyłącznie przed wyruszeniem ze stacji początkowej;
2) Komunikat Następna stacja: xxx oraz stacja: xxx powinien być podawany wyłącznie w języku polskim, zaś na wyświetlaczu można zaprogramować wariant angielski/niemiecki;
3) Obowiązkowo zlecić nagrania "żywemu" lektorowi, zamiast posiłkować się jałową i słabą Iwoną. Sam chętnie użyczyłbym swojego głosu, gdyby tylko pojawiła się taka możliwość. Wink

_________________
"Myśmy się na władzę nie zamachiwali. Myśmy ino kradli"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Agarro
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 23-09-2017, 16:35   

Witam wszystkich użytkowników,
Od długiego już czasu jestem stałym czytelnikiem tego forum. Tak miało pozostać, ale jestem zmuszony wyrazić swoją opinię na temat komunikatów głosowych. Z wieloma osobami na tym forum się zgadzam, z kilkoma oczywiście nie do końca. Przykro mi za to, że wszyscy jesteście zwolennikami wywalenia komunikatów głosowych. Jestem osobą słabowidzącą, do tego mam też problemy ze słuchem, a Impulsami i pozostałymi pociągami podróżuję od lat. Rozumiem, ze Wam te gadanie przeszkadza, zwłaszcza ciągłe powtarzanie stacji końcowej, do tego jeszcze w dwóch językach - co za otwartość na świat, lecz zrozumcie, ze takich jak ja są dziesiątki - nie widać nas, bo w skali całego województwa jesteśmy mniejszością.
Osoba słabowidząca nie jest w stanie odczytać wyświetlacza, zwłaszcza czerwonych kropek na czarnym tle, do tego wieczorową porą nie widać jaka stacja jest za oknem. Duże ściszenie to problem dla słabosłyszących. Brak odpowiednich informacji, jest dla nas takim samym dyskomfortem jak dla Was wkurzająca "gadatka". Myślę, że można zrezygnować z angielskiej wersji i nieustannego powtarzania stacji końcowej, bo jako mieszkaniec Lubania muszę jej wysłuchiwać ponad 20 razy przez prawie 2,5 godziny i też mam tego dość.
Pozdrawiam
Powrót do góry

przemas Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Jelenia Góra

PostWysłany: 23-09-2017, 16:52    Odpowiedz z cytatem

W szynobusach nie ma komunikatów głosowych i nikt nie narzeka na ich brak. Ja generalnie jestem przeciw, bo też mnie te komunikaty denerwują, ale biorąc pod uwagę głos przedmówcy należy rozważyć ograniczenie tych komunikatów do niezbędnego minimum, czyli informacji o następnej stacji - tylko po polsku i o pół tonu ciszej. Tak jak jest we wrocławskich tramwajach.

_________________
Nie bierz życia na serio
i tak nie wyjdziesz z niego żywy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Modliszka Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 15 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 23-09-2017, 17:13    Odpowiedz z cytatem

qwesn napisał/a:
"Następna stacja Szklarska Poręba Górna nekst stejszyn Szklarska Poręba Górna stacja docelowa Szklarska Poręba Górna destynejszyn Szklarska Poręba Górna"

KD chciały chyba być nowoczesne jak IC. Zapomniały tylko, że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. Dziwię się, że dopiero teraz temat wypłynął na forum publicznym, choć muszę przyznać, że i mnie od dawna te komunikaty głosowe w Impulsach działają na nerwy. Za dużo, za głośno!

_________________
Bądź szczery, a wyzwą cię od chamów i prostaków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kiwi7 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lip 2017

PostWysłany: 23-09-2017, 17:26    Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem komunikaty powinny być, ale zdecydowanie lepsze by były w takiej formie, w jakiej są w Desiro z/do Drezna. Tylko raz przed każdą stacją "następna stacja: (nazwa stacji)". Zupełnie nie rozumiem po co po każdej stacji są komunikaty o stacji docelowej, oraz po co są komunikaty po angielsku - obcokrajowiec na pewno zauważy diagram pokazujący następne stacje na wyświetlaczu.

Podobne komunikaty jak w KD-kowych Impulsach są również w tych kursujących jako Polregio na trasie Wrocław - Kędzierzyn Koźle. Z taką różnicą, że wydaje się, że kobieta, która użyczyła głosu, jest ciągle na wszystko wkurzona. Oraz że zamiast "destynejszon" jest "fajnal stejszon".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kornelia Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 15 Lut 2007
Skąd: Legnica

PostWysłany: 23-09-2017, 17:36    Odpowiedz z cytatem

Noema napisał/a:
Współczuję tym, którzy muszą tego wysłuchiwać codziennie. Ani się kimnąć, ani spokojnie poczytać...

Ja mam dość! Moi znajomi też. Jeździ się ze słuchawkami w uszach, żeby tego nie słyszeć.

PS
Pozdrawiam prezesa KD, jeśli to czyta, którego spotkałam dwa dni temu w Biedronce przy dworcu PKS. Niech się zlituje nad nami i wyłączy te komunikaty w pociągach.

_________________
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Agarro
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 23-09-2017, 17:43   

Mam podobne zdanie jak przedmówca Kiwi7 wystarczą krótkie zwięzłe informacje.

Komunikaty w szynobusach są, może w niektórych są wyłączane lub mocno ściszone, ale są.
Powrót do góry

KraxWRO Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Cze 2015

PostWysłany: 23-09-2017, 19:24    Odpowiedz z cytatem

W niektórych szynobusach zapowiedzi są strasznie zabugowane - jingle potrafią się odtwarzać po 5-6 razy a innym razem w ogóle.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Picolo Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 23-09-2017, 19:51    Odpowiedz z cytatem

Jestem na NIE. Wystarczą komunikaty tekstowe. Ustawiczne darcie japy przez głośniki nikomu i niczemu nie służy. Dajcie ludziom spokojnie jeździć do i z pracy!

_________________
"Demokracja to rządy hien nad osłami."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kamil1000 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Kwi 2016
Skąd: Polkowice

PostWysłany: 23-09-2017, 20:00    Odpowiedz z cytatem

empek napisał/a:
2) Komunikat Następna stacja: xxx oraz stacja: xxx powinien być podawany wyłącznie w języku polskim, zaś na wyświetlaczu można zaprogramować wariant angielski/niemiecki;
3) Obowiązkowo zlecić nagrania "żywemu" lektorowi, zamiast posiłkować się jałową i słabą Iwoną. Sam chętnie użyczyłbym swojego głosu, gdyby tylko pojawiła się taka możliwość. Wink

Nazwy stacji w Impulsach są aktualnie w wersji nagranej przez żywego lektora. W starych 31WE przed P3, które obejmowało ujednolicenie SIP do wersji z nowych 31WE, cała zapowiedź była w wersji nagranej przez lektora, wyłącznie po polsku. W szynobusach dalej tak jest (nie licząc Linków, które mają zapowiedzi z syntezatora).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 5 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl