Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Przygody z biletem 50% na Międzynarodową Kartę Zniżek
Autor Wiadomość

lukasbank1993 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lut 2011
Skąd: Chorzów

PostWysłany: 06-02-2011, 18:44   Przygody z biletem 50% na Międzynarodową Kartę Zniżek Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich!
Jest to mój pierwszy temat. Postanowiłem go założyć aby zadać parę pytań które mam nadzieję rozwieją moje wątpliwości. Zacznijmy od początku...
Mam 17 lat, moi rodzice są kolejarzami więc również mi przysługują bilety FIP( a w niektórych krajach ulga 50% na podstawie Międzynarodowej Karty Zniżek)
W ubiegłym roku wraz z rodzicami zrobiliśmy sobie wycieczkę do Paryża ( przez Kolonię i Monachium Very Happy). Miejscówki na wszystkie pociągi mieliśmy kupione w Polsce. Podróż obyła się bez problemów pomimo tego że nie miałem kupionego biletu z Poznania do granicy polsko-niemieckiej (miałem tylko rezerwację w "Kiepurze") czyli jechałem na terenie Polski za free Smile (chociaż byłem przekonany że trzeba będzie coś dopłacać)
Po przesiadce w Kolonii, dojechaniu do Monachium (oraz zwiedzeniu miasta) postanowiliśmy iść do kasy i postarać się o bilet z ulgą 50% na pociąg CNL do Paryża od granicy niemiecko-francuskiej (miejscówkę mieliśmy juz kupioną). W kasie spotkaliśmy się z odpowiedzią że nie można kupić biletu bez miejscówki. Zadecydowaliśmy wsiąść do pociągu i (jeśli będzie to konieczne) kupić bilet u kierownika kuszetki (ja go nazywam "pościelowym" Wink ). Kierownik niczego nie wymagał i kolejny raz jechałem za darmo. Identyczna sytuacja miała miejsce podczas powrotu z Paryża do Berlina. Nie ukrywam że takie jeżdżenie bez biletu nie było komfortowe bo wiązało się ze stresem Very Happy(szczególnie że była to nasza pierwsza podróż z FIP na własną rękę) .
W tym roku planujemy podobną podróż i zwracam się z pytaniem jak uniknąć takich sytuacji jak te które miały miejsce w mojej poprzedniej podróży. Dodam że w kasach kolejowych w Polsce już nie da się kupować biletów na pociągi CNL więc wszystkie miejscówki kupiliśmy w Poznaniu w biurze DB Bahn a tam również nie było jakiejkolwiek możliwości kupienia biletów FIP 50%
Z góry dziękuje za pomoc! Pozdrawiam!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Fipowiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2006

PostWysłany: 08-02-2011, 14:09    Odpowiedz z cytatem

Nie bardzo zrozumiałem, nie chciano Ci sprzedać biletu 50% bo nie miałeś miejscówki ale napisałeś wcześniej że wszystkie miejscówki w Polsce kupiliście. Może lepiej kupować bilety u konduktorów danego państwa czyli w Twoim przypadku we Francji. Co prawda wiąże się to zapewne z dopłatą za wypisanie (wydrukowanie) biletu ale nie są one chyba zbyt wygórowane. Najlepiej jest jak można wysiąść na pierwszej stacji granicznej i spokojnie kupić bilet w kasie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 08-02-2011, 14:34    Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie wyrobiłem sobie tą kartę zniżek i mam pytanie czy ona jest ważna na terytorium Czech i Niemiec? Jestem rodziną pracownika.

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 08-02-2011, 15:46    Odpowiedz z cytatem

MKZ jest ważna we wszystkich krajach należących do FIP. Poniżej zobacz sobie jak ona wygląda. Tam jest klamra 50% i nazwy zarządów kolei, które są w FIP.

Karta_FIP.jpg
Plik ściągnięto 508 raz(y) 120.64 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 08-02-2011, 15:56    Odpowiedz z cytatem

Dobra wszystko jasne, dzięki śliczne;)

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lukasbank1993 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lut 2011
Skąd: Chorzów

PostWysłany: 08-02-2011, 16:37    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie bardzo zrozumiałem, nie chciano Ci sprzedać biletu 50% bo nie miałeś miejscówki ale napisałeś wcześniej że wszystkie miejscówki w Polsce kupiliście.

Chodzi mi o to że posiadałem wyłącznie miejscówkę a w kasie nie dało się "dokupić" biletu 50% do wcześniej kupionej miejscówki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Josef K. Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Lut 2008

PostWysłany: 10-12-2014, 21:31    Odpowiedz z cytatem

Wybieram się do Niemiec a tam większość stacji nie posiada kas tylko automaty.
Jak w ichnim automacie kupić bilet? BahnCard 50?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wojtek.s Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Mar 2006

PostWysłany: 05-07-2015, 16:12    Odpowiedz z cytatem

Josef K. napisał/a:
Wybieram się do Niemiec a tam większość stacji nie posiada kas tylko automaty.
Jak w ichnim automacie kupić bilet? BahnCard 50?


Tak,BahnCard 50!Koduktorzy uznają tę ulgę z kartąFIP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

AdamK Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Lut 2018

PostWysłany: 26-02-2018, 11:44    Odpowiedz z cytatem

Zamierzam trochę pozwiedzać Słowenię... Czy biletami FIP, da się?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dva Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 15 Lut 2012

PostWysłany: 07-04-2018, 20:59    Odpowiedz z cytatem

AdamK napisał/a:
Zamierzam trochę pozwiedzać Słowenię... Czy biletami FIP, da się?


jak najbardziej, w 2015 i 2016 jeździłam po Słowenii na FIP, w tym raz z rodziną
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl