Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
FIPem do Gruzji
Autor Wiadomość

adamobia Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Mar 2010

PostWysłany: 28-11-2011, 13:42   FIPem do Gruzji Odpowiedz z cytatem

Właśnie wróciłem z Gruzji. FIPem przez Budapeszt, Belgrad, Sofie dalej z Istambuło do Kars (odjazd pociągu codziennie o 9.00) W Kars jest się planowo następnego dnia o 22.15 ale jak to Turcja pociąg zawsze się trochę spózni i ja byłem o 1.30 w nocy. Dalej niestety trzeba przebijać się busami więc powrotna drogę za te same pieniadze odbyłem autokarem z Tibilisi do Istambułu i dalej pociagami do Belgradu i Budapesztu. Gruzja to niestety III liga dla podróżnika. Zdecydowanie lukruje sie o Gruzji w internecie. Z całym szacunkiem dla Gruzinów - zbyt mało tam ciekawych miejsc do odwiedzenia. Pomimo wolnych dni i gotówki w kieszeni wróciłem do Polski 4 dni prędzej niż planowałem. Więcej informacji dla chętnych na gg pod numerem 5642246.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jasiu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Gru 2010
Skąd: z betonu

PostWysłany: 29-11-2011, 14:05    Odpowiedz z cytatem

Jak Ci było mało ciekawych miejsc, trzeba było sobie podjechać do Armenii - w sam raz na 3-4 dni. Ale moim zdaniem w Gruzji jest mnóstwo ciekawych rzeczy, tylko do niektórych atrakcji żeby się dostać, trzeba się trochę wysilić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

adamobia Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Mar 2010

PostWysłany: 29-11-2011, 15:54    Odpowiedz z cytatem

To jest moja ocena Gruzji każdy może mieć inną kolego od wysiłku. Staram sie być obiektywny i nie podkręcać sie. Wizyty w Gruzji nie żałuję ale jak pisałem to III liga. 9 dni w zupełności wystarczy żeby zobaczyć to co ciekawe. Spotkane przeze mnie w Wardzi małżeństwo z Warszawy też było rozczarowane Gruzją. W mojej ocenie jest to własnie wina hurraoptymistycznych wpisów w internecie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jasiu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Gru 2010
Skąd: z betonu

PostWysłany: 30-11-2011, 10:41    Odpowiedz z cytatem

Ja przeczytałem książkę Mellera, ale potraktowałem zachwyty autora z dużym przymrużeniem oka. Po prostu jest to tani kraj z typowym poradzieckim chaosem, ciekawymi krajobrazami, ciepłym morzem, wiekowymi zabytkami i rewelacyjną kuchnią.

No i póki co *jeszcze* nas tam lubią, chociaż jak byłem w tym roku to codziennie mijaliśmy jakichś Polaków (co ciekawe, w Armenii nie), więc wkrótce może się to zmienić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

adamobia Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Mar 2010

PostWysłany: 01-12-2011, 14:12    Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z tym co napisałeś. Waro zobaczyć ale szału nie ma.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Fipowiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2006

PostWysłany: 05-12-2011, 09:15    Odpowiedz z cytatem

Na Antarktydzie też w zasadzie nic nie ma ale pewnie każdy chciałby ją zobaczyć Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Romek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Sie 2006
Skąd: Racibórz

PostWysłany: 06-08-2018, 11:54    Odpowiedz z cytatem

Odgrzewam temat.
Ktoś wie jak praktycznie podróżuje się koleją po Gruzji i czy ma sens brać bilety OSZD, oraz jak z ich praktycznym wykorzystaniem na miejscu (problemy, rezerwacje itp.).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl