Arriva zmniejsza wymiar pracy i wynagrodzenia. Celem uniknięcie zwolnień
Jedyny działający w Polsce przewoźnik kolejowo-autobusowy Arriva musi wprowadzić zmiany warunków pracy. Ze związkami zawodowymi uzgodniona została obniżka wynagrodzeń lub wymiaru pracy.
PKP SKM zmniejsza wymiar czasu pracy i obniża wynagrodzenia.
Zarząd Spółki PKP SKM w Trójmieście 16 kwietnia br. porozumiał się ze związkami zawodowymi w sprawie zmiany warunków pracy wszystkich pracowników – w tym także zarządu. Każdy pracownik zostanie objęty zmianą wymiaru czasu pracy lub przestojem ekonomicznym albo obniżką premii. Rozwiązania te będą stosowane w całym II kwartale 2020 r.
PKP Intercity obniżyło czas pracy o 20 procent. Szereg działań w trakcie pandemii
PKP Intercity podsumowało działania podczas pandemii. Jak podał przewoźnik, w porozumieniu z organizacjami związkowymi zdecydowano m.in. o obniżeniu wymiaru czasu pracy i proporcjonalnie do tego – wynagrodzenia o 20 procent. Ale przewoźnik podjął też szereg działań związanych z pandemią, począwszy od reorganizacji działalności - czytamy w komunikacie.
Jeśli mialyby być jakieś nieswiadczenia pracy mające na celu wygenerowanie oszczędności to lepiej żeby pracownicy spółek PKP i innych, mogli z nich skorzystać w miesiacach letnich.
W okresie letnim są chetni na takie świadczenie dlatego, że np. są prace polowe, remonty domów i mieszkań a niektórzy biorą urlop bezpłatny i wyjeżdżają za granicę na zbiory owoców i warzyw. A więc odbyłoby się to mniej boleśnie.
Jednakże głupota i niefrasobliwość kolejowych decydentów wskazuje, że na takie nieświadczenia pracy kolejarze beda wypedzani w najgorszym okresie czasu tj. pod koniec roku.
Dlaczego tak sìę dzieje? Otóż każdy prezes to zachłanny typ. Chce pokazać chociażby niewielkie oszczędności po to aby dostac premię roczną.
Dlatego związkowcy powinni podjąć rozmowy aby te nieświadczenia pracy odbyły się latem.
Witam.czy pouczenia okresowe np.drużyn kond. na czas epidemii nie powinny być odroczone w PR do czasu odwołania stanu epidemii? (Małopolskie odroczono)
PKP Cargo skróci czas pracy i obniży wynagrodzenia przez 3 miesiące.
Zarząd PKP Cargo poinformował o podpisaniu ze związkami zawodowymi porozumienia ramowego w sprawie redukcji czasu pracy pracowników spółki i obniżenia ich wynagrodzeń. Decyzja jest tłumaczona pandemią i jej wpływem na wyniki przewoźnika.
W czasie epidemii koronawirusa spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe dotknęły problemy kadrowe. Problem nieobecności pracowników stał się na tyle duży, że niemożliwe stało się funkcjonowanie części stacji czy posterunków odgałęźnych.
Maseczki uniemożliwiają korzystanie z gwizdków. Kolejarze mają swoje sposoby
Ustawowy obowiązek zasłaniania nosa i ust spowodował nietypowe konsekwencje – drużyny konduktorskie nie mogą korzystać z gwizdka, niezbędnego do nadania sygnału Rp 11 „Wsiadać”. Ministerstwo Infrastruktury wydaje odstępstwa od jego stosowania, dopuszcza też używanie gwizdków elektronicznych.
Kolejowi związkowcy idą na ustępstwa, by utrzymać miejsca pracy
Epidemia koronawirusa mocno dała się we znaki spółkom kolejowym. Należące do Grupy PKP spółki Intercity, Wars oraz Cargo starają się o pomoc z budżetu państwa, której otrzymanie mają umożliwić porozumienia antykryzysowe zawarte przez stronę związkową z zarządami tych firm.
Nowa Tarcza antykryzysowa wprowadziła regulacje mające na celu ograniczenie negatywnych skutków pandemii wirusa SARS-CoV-2 dla sektora kolejowego. Zachowują też ważność najważniejsze dokumenty z zakresu bezpieczeństwa wydawane przez Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego. Jednak możliwe jest składanie już teraz wniosków o przedłużenie ważności tych dokumentów po ustaniu epidemii.
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum