Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Plany rozwoju kolei w lubuskim
Autor Wiadomość

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 01-11-2021, 19:42    Odpowiedz z cytatem

Jadąc dziś ZKA z Babimostu do Zielonej Góry podsłyszałem rozmowę kierowcy z kierownikiem pociągu wg którego ZKA potrwa jeszcze około roku.... Podobno most na Odrze był już gotowy ale doszło do jakiegoś uszkodzenia i w efekcie sporo mają do poprawy. Ile w tym prawdy nie wiem.

Może któryś z Forumowiczów jest w stanie potwierdzić te rewelacje?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ostbahn1 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Mar 2009
Skąd: Gorzów/Wrocław

PostWysłany: 09-11-2021, 09:45    Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś ma jakiekolwiek informacje na temat remontu/rewitalizacji Gorzów-Krzyż? To powinno już dawno ruszyć...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jajo31 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Sie 2012
Skąd: Gorzów

PostWysłany: 10-11-2021, 21:50    Odpowiedz z cytatem

Remont Krzyż-Gorzów w nowej perspektywie unijnej. Bynajmniej tak pisało z parę miesięcy temu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 02-04-2022, 16:26    Odpowiedz z cytatem

Dziś pierwszy raz od prawie 1,5 miesiąca miałem okazję zajrzeć na stacje w Babimoście i Sulechowie i tak naprawdę przez ten czas nie zmieniło się tam nic. Od maja zeszłego roku gdy prace przejęła firma FacRail zamiast EcoBazy to rzeczywiście prace ruszyły i wyglądało na to, że wreszcie są realne szanse na szybki powrót pociągów. Obecnie praktycznie cały sprzęt budowlany ze stacji zniknął. Biorąc pod uwagę to ile jest jeszcze do zrobienia i jak te prace się posuwają to myślę, że przed grudniem nie ma co liczyć na powrót pociągów. A szczerze mówiąc to i grudzień wydaje mi się wątpliwy.

[ Dodano: 07-04-2022, 23:31 ]
Tak to wygląda na dzień dzisiejszy w Sulechowie. Do zrobienia zostało sporo, a nie dzieje się nic, sprzęt także zniknął:

[ Dodano: 07-04-2022, 23:33 ]
Sulechów 7.04.2022

Sulechów.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 104 raz(y) 352.1 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 27-05-2022, 23:23    Odpowiedz z cytatem

Czy pociągi dojadą do Międzychodu także od strony Gorzowa?

Jednym z niewielu projektów liniowych, który nie został zakwalifikowany do realizacji w ramach programu Kolej+, jest projekt dotyczący rewitalizacji fragmentu linii 363, mający pozwolić na przywrócenie połączenia kolejowego pomiędzy Międzychodem, a Gorzowem Wielkopolskim. Województwo lubuskie, autor pomysłu, liczy, iż projekt uda się jednak zrealizować w ramach rządowego programu.

Więcej:

https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/czy-pociagi-dojada-do-miedzychodu-takze-od-strony-gorzowa-108265.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 04-07-2023, 16:57    Odpowiedz z cytatem

Szybka Kolej Aglomeracyjna Lubuskiego Trójmiasta ruszy od 2027 roku

Szybka Kolej Aglomeracyjna Lubuskiego Trójmiasta (SKALT) jest inicjatywą samorządową, która ma połączyć transportem szynowym miasta i gminy ulokowane w promieniu około 30 km wokół Zielonej Góry.

Więcej:
https://www.rynek-kolejowy.pl/mobile/szybka-kolej-aglomeracyjna-lubuskiego-trojmiasta-ruszy-od-2027-roku-113869.html

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 30-12-2023, 16:51    Odpowiedz z cytatem

Linia nr 14. Szprotawa z szansą na powrót kolei?

Lubuska Szprotawa liczy na przywrócenie połączeń kolejowych w kierunku Żagania. Samorząd wraz z województwem lubuskim zabiegają o remont odcinka linii kolejowej nr 14, co pozwoliłoby na wznowienie, zawieszonych 13 lat temu, połączeń. Co na to PKP PLK?

Więcej:
https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/linia-nr-14-szprotawa-z-szansa-na-powrot-kolei-116732.html

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 8 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl