Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
PLK może zamknąć nawet 7 tys. km linii
Autor Wiadomość

buuuuum Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Gru 2009
Skąd: Ełk

PostWysłany: 21-07-2010, 14:07    Odpowiedz z cytatem

no Niemcy może tak , Polacy są na to za głupi...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wiwix Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Lis 2009

PostWysłany: 22-07-2010, 20:15    Odpowiedz z cytatem

Dziś wyczytałem na forum Rynku-Kolejowego że rozbierają linię kolejową Brodnica-Iława.
Nie zastanawiając się długo bo mam urlop wsiadłem w pociąg i pojechałem do Jamielnika.
Potwierdzam, linia od Iławy jest rozbierana. Jest ciężki sprzęt, kilka osób, a szyny są już poodkręcane i leżą obok. Szkoda, bo były plany przejazdów retro od Torunia przez Golub-Dobrzyń, Brodnicę do Iławy.
Niestety, to juz historia. Aparatu nie wziąłem bo na złość uszkodził się tydzień temu jak byłem nad morzem(piasek go załatwił) ale jak coś może ktoś skoczy z aparatem uwiecznić ostatnie chwile ten pięknej linii.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

19WE Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lip 2010

PostWysłany: 22-07-2010, 21:59    Odpowiedz z cytatem

Niech DB Netz kupi. Będzie taniej i szlakowe będą wyższe bo zatrudnią tylko 2000 osób do obsługi 7000 km linii.
Mimo że jestem przeciwnikiem Deutsche Bahn Polen to jednak nie widzę innego wyjścia.

_________________
Ataków na konto (27.01): 21
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Seblit Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Wrz 2007
Skąd: z mieszkania

PostWysłany: 23-07-2010, 09:29    Odpowiedz z cytatem

ibonek napisał/a:

No tak przerost zatrudnienia, a na gruncie nie ma kto robić. ech,

Ale do żłopania kawy w biurach i wypierdywania dziur w stołkach jest ich pełno.

ibonek napisał/a:

A co, odbudowali jakąś linię??

Nie wymagaj od PLK za wiele. Chodziło mi ogólnie o to, że czyjąś durną decyzją zamyka się linię, ulega ona dewastacji, a reaktywacja kosztuje grubą kasę, bo nagle okazuje się, że ta linia może jednak być przydatna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wiwix Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Lis 2009

PostWysłany: 23-07-2010, 16:07    Odpowiedz z cytatem

Jest ktoś w stanie uwiecznić ostatnie chwilę linii kolejowej Tama Brodzka-Iława??

Please...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Paradoks Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Wrz 2009

PostWysłany: 17-08-2010, 07:28    Odpowiedz z cytatem

PLK zamyka linie kolejowe a wkrótce już te nieliczne autostrady będą nie na każdą kieszeń.

Za podróż autostradą z Warszawy do Świecka zapłacimy prawie 100 zł. Inne też nie będą tanie - informuje "Gazeta Wyborcza".
Dziś mamy ok. 850 km autostrad, a za dwa lata będziemy mieli ich prawie dwa razy więcej. Na razie kierowcy samochodów osobowych płacą tylko na odcinkach wybudowanych przez prywatne firmy na zasadzie koncesji, a pozostałe są bezpłatne. Ale zarówno one, jak i te obecnie budowane darmowe nie będą - tak mówi ustawa o autostradach płatnych.

Ministerstwo Infrastruktury zakłada, że na państwowych autostradach zaczniemy płacić od razu po ich otwarciu. Jako kwotę wyjściową do analiz Ministerstwo Infrastruktury przyjmuje 20 gr/1 km.

Źródło:http://logistyka.wnp.pl/autostrady-dla-bogatych,117326_1_0_0.html

_________________
https://www.facebook.com/KolejBeskidzka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Artur Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Wrz 2007
Skąd: Opole

PostWysłany: 02-09-2010, 01:24    Odpowiedz z cytatem

Ja akurat po autostradach nie jeżdze Język
Wolę kolej, lokomotywka z salonką to jest to Cool no ostatecznie drezynka jeśli linia jest rozkradziona.

_________________
TOZK nadal walczy!!!
POZDRAWIAM KOLEJOWO Z OPOLA!
*ARTUR*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 02-09-2010, 01:33    Odpowiedz z cytatem

Artur, ja tez o autostradach nie smigam, mimo ze mam 7 km do najblizszej, jednak w tym roku autem pojechałem nad morze, byleby nie ogladac druzyn kond. z IC Kutno. Mam nadzieję że nie dostanę ostrzeżenia za to Smile

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Arius Adolf Nowak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Sie 2011
Skąd: Poznań

PostWysłany: 18-08-2011, 21:13   Likwidować Odpowiedz z cytatem

Do natychmiastowej likwidacji na D. Śląsku nadają sie odcinki: Wegliniec-Lubań, Lubań-JG i JG-Szklarska. Strach tamtędy jechać. Odcinek JG-Gryfów moze zostać jako bocznica towarowa do 30 kmH. Jak się widzi skale ruinacji przemysłu w tamtym regionie, to nawet nie ma sie co nad tymi faktami zastanawiać. Niewielki ruch osobowy lepiej pozostawić autobusom. Należy też zwinąć drut. Jedyne co, to mozna podziwiać jakość słupów dawnej trakcji niemieckiej. Mimo że maja prawie 100 lat, to nie sa tak skorodowane jak polskie po 25, o których potrzebie okresowej konserwcji nawet wybitny GRABARCZYK zapomniał. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 18-08-2011, 21:34    Odpowiedz z cytatem

Arius Adolf Nowak, ciekawy jestem gdzie wtedy (po likwidacji Węgliniec-JG) jeździłyby wielowagonowe towarowe? Przez Lwówek?
JG-Szklarska - Będziemy likwidować linię turystyczną?
Cytat:
Jak się widzi skale ruinacji przemysłu w tamtym regionie, to nawet nie ma sie co nad tymi faktami zastanawiać.

Co ma jedno do drugiego?
Cytat:
Niewielki ruch osobowy lepiej pozostawić autobusom.

Tak wogóle Aron to jeszcze głupszego nicku wymyśleć się nie dało?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Minerva Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 11 Lut 2006
Skąd: Żary

PostWysłany: 18-08-2011, 21:42    Odpowiedz z cytatem

Emillex, dlaczego każdego kto ma inne zdanie niż nawiedzeni mikole, wyzywacie od Aronów? Więcej szacunku dla innych i ich poglądów!

_________________
Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy
Ważnych jest kilka tych chwil na które czekamy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 18-08-2011, 21:50    Odpowiedz z cytatem

Minerva, nawiedzononym mikolem jak już to może być ten nowy użytkownik który twierdzi że lepsze od nowoczesnych szynobusów są ponad 100 letnie akumulatorowe pojazdy Wittfeld.
EOT


Ostatnio zmieniony przez Emillex dnia 18-08-2011, 21:59, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Arius Adolf Nowak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Sie 2011
Skąd: Poznań

PostWysłany: 18-08-2011, 21:52    Odpowiedz z cytatem

Nie oryginalne Wittfeld, tylko tego systemu, których nowsze wersje opracowano w NRF. I nie Aron tylko Arius, czyli Arianin. A jak Pan nie wiesz kim sa arianie to nie moja wina.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 29-09-2022, 19:52    Odpowiedz z cytatem

Uwaga, stworzyliśmy potwora". Oto mapa skasowanych połączeń kolejowych. "Straciliśmy ogromny potencjał".

"Tworząc mapę, sami się zdziwiliśmy, że jest aż tak źle" - napisali. - Na tej mapie widać, że straciliśmy ogromny potencjał w zakresie dostępności komunikacyjnej - mówi w rozmowie z nami prezes tej organizacji Paweł Rydzyński.

Więcej:

https://next.gazeta.pl/next/7,151003,28918354,uwaga-stworzylismy-potwora-oto-mapa-skasowanych-polaczen.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ryk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lut 2021

PostWysłany: 02-01-2023, 14:00    Odpowiedz z cytatem

Na mapce brakuje linii kolejowej nr 341 z Dzierżanowa do Bielawy, która została reaktywowana w 2019 roku, natomiast po linii kolejowej nr 303 z Rokitek do Chocianowa i 316 z Rokitek do Chojnowa odbywa się już ruch pasażerski, choć wiem, że mapka była robiona kilka miesięcy przed ich uruchomieniem.
Mam nadzieję, że pojawią się podobne mapki bardziej zaaktualizowane w lepszej wersji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl