Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zakup miejscówki i kuszetki na FIP ze stronie OBB
Autor Wiadomość

sarionn Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Gru 2015

PostWysłany: 20-03-2019, 09:56    Odpowiedz z cytatem

Jeszcze nie wiem, którymś dziennym.
Wiem że ic chce opłaty 3,5 Euro. Pytam czy ktoś zna przepis na podstawie którego tak jest. Ja nie znalazłem. Co więcej, pytałem IC i odpowiedzieli, że "warunki nie są ściśle określone w dostępnych dokumentach" co brzmi co najmniej śmiesznie.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

aanniiaa Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 26 Sie 2009

PostWysłany: 20-03-2019, 17:31    Odpowiedz z cytatem

Opłata 3,50 euro jest wyjaśniona tutaj (pkt. 3 ust. 1).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sarionn Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Gru 2015

PostWysłany: 21-03-2019, 09:01    Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze punkt 3.2 mówi że mogę pobrać bezpłatną miejscówkę w pociągu plus opłata za wydanie biletu w pociągu. Pytanie tylko co to za opłata. Czy chodzi o opłatę pokładową tj 10 zł czy znacznie droższa opłata za przejazd bez ważnego dokumentu. Szkoda że nie jest to wyjaśnione (a powinno). Poza tym zawsze można zacząć podróż na stacji gdzie nie ma czynnej kasy biletowej i... nie ma opłaty 10 zł. Ale to tylko nie potrzebne teoretyzowanie bo...

Cały ten dokument dotyczy cen relacyjnych a wskazany punkt - dopłat do nich. Już nawet nazwa dokumentu sugeruje że chodzi o bilety typu NRT. Podobnie tytuł punktu 3 - Opłaty relacyjne

Dodatkowo tutaj jest m.in. słownik https://www.intercity.pl/pl/dokumenty/Przepisy%20i%20taryfy/Mi%C4%99dzynarodowe/SCIC-NRT-2018-12-09.pdf

Bilet sieciowy i bilet FIP to wg słownika bilet typu RPT a nie NRT. Wg słownika: "RPT - "Bilet typu „Pass” (np. Interrail, Eurail, bilety sieciowe ważne na konkretny kraj lub obszar); skrót od angielskojęzycznej nazw Rail Pass Ticket."

Tak więc przy podróży z biletem sieciowym/FIP'em te przepisy nie mają zastosowania
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mark Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Mar 2019

PostWysłany: 28-04-2019, 12:28    Odpowiedz z cytatem

aanniiaa napisał/a:
Oczywiście, że się kupi w kasie bez problemu (najlepiej zawczasu sprawdzić kwotę dopłaty, żeby Ci złej - tzn. droższej... - nie wcisnęli). Pytanie jednak dotyczyło zakupu online Język Rolling Eyes
A relacja dlatego mi się wydaje dziwna, bo jest relatywnie krótka, a Ty chcesz jechać najdroższym pociągiem...


Zgodnie z powyższym zapisem będąc w mieście gdzie są kasy biletowe IC udałem się do kasy międzynarodowej w celu zakupu miejscówki do biletu FIP na poc NJ457 Racibórz- Wiedeń ,oraz Zebrzydowice-Wiedeń na poc EN 407 na dzień 15 .06.2019

W dniu 17.04
________________
Pomimo usilnych starań pracownika kasy ( sprawdzanie rożnych możliwości zakupu) widać bylo duże zaangażowanie i chęć pomocy nie udało sie na oba pociągi kupić miejscówki- zaproponowano mi przyjście w późniejszym terminie.

23.04.2019
________________
Inna obsługa kasy - ten sam efekt , przy czym poinformowano mnie że chyba brak miejsc jak nie można kupić (!!!)
Nic nie załatwiłem.

28.04.2019

________________
Ponowna wizyta w tej samej kasie - akurat ta sama obsługa co w dniu 23.04.Po przedstawieniu mojej sprawy,natychmiast telefon do kogoś,gdzieś i konsultacja odnośnie biletów i miejscówki. Przerabiamy ten sam temat,dalej nic .po kilku nieudanych próbach i ponownym telefonie do "przyjaciela" dostałem odpowiedz,ze 8 czerwca jest zmiana rozkładu jazdy i to dlatego nic nie mogę załatwić- co jest ewidentną bzdurą.( Normalny bilet na stronie IC można kupić bez problemu)O pozostałych bzdurach ,które usłyszałem,dotyczących tej sprawy,nawet nie warto pisać.Choćby na temat sprawdzenia dostępności miejscówek na inny dzień( czy błąd systemu jest na cały zakres dat) czy też wynurzenia -nie sprawdzam bo już z własnej kieszeni trzeba było zapłacić za takie coś)

Wizyta u sąsiadów w CR
____________________
Trwała nie więcej jak 10 min,pani sprawdziła dostępność miejsc na oba pociągi ,wszystko szybko przejrzejcie ,nawet na powrót z Wiednia na dzień 29.06.2019

Miejscówki wagon do siedzenia 2kl

Poc 457 Bohumin - Wiedeń 368 kc
Poc 407 Bohumin - Wiedeń 237 kc

Taka sama cena podróży powrotnej.

Po prostu brak słów....

Ma ktoś wiedzę dlaczego nie można takiej miejscówki u nas zakupić?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Shinzon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Mar 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 29-04-2019, 16:57    Odpowiedz z cytatem

Ja myślę że nawet dostałbyś Racibórz - Wiedeń,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mark Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Mar 2019

PostWysłany: 30-04-2019, 07:29    Odpowiedz z cytatem

Ciekawe jak będę kupował z Wrocławia ,czy tez będę skazany jechać do Czech po miejscówkę do biletu FIP....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

andrej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009

PostWysłany: 10-09-2019, 06:35    Odpowiedz z cytatem

Na ten pociąg trzeba miejscówkę tylko do granicy , dalej sprzedadzą na życzenie 15 zł , ale już dopłata do kuszetki 150 zł. Fakt kupno w Polskiej kasie to przeprawa przez mękę. Gdzie te czasy gdzie w kasie międzynarodowej kupowało się bilety na całą Europę. Dziś na wybrane pociągi i to z dużym problemem. Wiem co jest powodem , ale to inna opowieść. Wyprzedziła nas w tej dziedzinie taka Bułgaria , tam w kasie kupi się wszystko i każdą dopłatę sprzedadzą Język
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gaspares Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Mar 2008
Skąd: Wrocław / Zgorzelec

PostWysłany: 10-09-2019, 11:22    Odpowiedz z cytatem

andrej, chętnie tę opowieść poznamy. Jak nie tutaj, to na priv-ie.

_________________
W ŚWIECIE IMITACJI DOSKONAŁYCH SZTUKA RODZI SIĘ Z PRZEKŁAMAŃ W KOPIOWANIU.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Mark Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Mar 2019

PostWysłany: 16-04-2023, 08:28    Odpowiedz z cytatem

Chciałem dziś zakupić miejscówkę z Zurich do Bratysławy na poc RJX 167 , jednak nie można wybrać konkretnego miejsca z grafiki jaka wcześniej była możliwa.

Teraz jest tylko z rozwijanego menu taka opcja jak:

We will make the reservation as requested:

We will reserve a numbered seat for you. The actual accommodation may differ from your requested reservation.

Open-plan coach 2nd class
Choice of coach
Open-plan coach 2nd class
and without seat preference
Your requested seat
with table
Open-plan coach 2nd class without seat preference

Po wybraniu opcji nadal brak grafiki i przydzielonego miejsca ,pozostaje tylko możliwość dodania do koszyka i przejście do płatności.

OBB wycofała możliwość wyboru konkretnego miejsca z grafiki, czy gdzieś to jest głąbiej schowane.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

aanniiaa Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 26 Sie 2009

PostWysłany: 16-04-2023, 20:46    Odpowiedz z cytatem

System rezerwacyjny OBB dopasowuje się do najmniej "ogarniętego" systemu na trasie przejazdu. Z tego powodu dla biletu na przykład do Polski nie będzie ani podglądu miejsc, ani numeru miejsca przed dokonaniem płatności. Podobnie jest z podglądem miejsc na RJ do Bratysławy - w relacji ze Szwajcarii do Austrii podgląd miejsc działa bez problemu Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mark Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Mar 2019

PostWysłany: 17-04-2023, 04:03    Odpowiedz z cytatem

No żesz... aż sobie to sprawdzę. Zawsze kupowałem Zürich - Wiedeń, w tym roku jakoś mnie wzięło na Bratysławę, no i masz.
Na Słowackiej stronie też brak podglądu, ale można podać wagon i nr miejsca.

[ Dodano: 20-04-2023, 20:09 ]
@aanniiaa

Po zapytaniu OBB taka odpowiedź:

Vielen Dank für Ihre Nachricht,
In diesem Zug ist aktuell keine graphische Reservierung möglich.
Freundliche Grüße
Stefan Ray 
ÖBB Kundenservice
ÖBB-Personenverkehr AG
1020 Wien, Postfach 222
Tel. +43 (0)5-1717
www.oebb.at/kontakt
Fahrpreis laut derzeitigem Tarifstand. Änderungen und Irrtümer vorbehalten.
Fares, routes and schedules are subject to change without notice. Errors and omissions excepted.

Jak zwykle ,masz rację.

PS Miejscówkę kupiłem z grafika do Wiednia, zapewne dalej do Bratysławy nikt tego miejsca nie zajmie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl