Chełm: powstanie klasa o profilu kolejowym. Porozumienie z LCHS i PKP PLK
Utworzenie klasy o profilu technik transportu kolejowego w Zespole Szkół Energetycznych i Transportowych oraz współpraca w zakresie kształcenia uczniów, którzy docelowo mają zasilać kadrowo kolejowe instytucje - to główne założenia listów intencyjnych podpisanych przez Miasto Chełm i szkołę ze spółkami: PKP Linią Chełmską Szerokotorową oraz PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Naukę rozpoczęli przyszli dyżurni ruchu, automatycy sterowania ruchem, kolejowi specjaliści dróg i mostów oraz elektroenergetycy transportu szynowego. Uczniowie po zakończeniu edukacji mogą pracować w PKP Polskich Liniach Kolejowych Podczas nauki mają zapewnione praktyki na kolei, a najlepsi comiesięczne stypendia. PLK informuje o współpracy z 47 szkołami kształcącymi na kierunkach kolejowych.
Uczniowie z Chełma z możliwością stypendium i kariery w PLK
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę o współpracy z Zespołem Szkół Energetycznych i Transportowych w Chełmie. Uczniowie kierunku technik transportu kolejowego będą mieć zapewnione praktyki zawodowe, a najlepsi comiesięczne stypendia. Po zakończeniu edukacji zyskają możliwość pracy na kolei. To 49 szkoła w Polsce kształcąca młodzież na kierunkach kolejowych, z którą współpracują PLK.
Naukę rozpoczęli przyszli dyżurni ruchu, automatycy sterowania ruchem, kolejowi specjaliści dróg i mostów oraz elektroenergetycy transportu szynowego. Uczniowie po zakończeniu edukacji mogą pracować w PKP Polskich Liniach Kolejowych S.A. Podczas nauki zarządca infrastruktury zapewnia praktyki zawodowe oraz stypendia. PLK współpracują z 49 szkołami średnimi, kształcącymi na kierunkach kolejowych.
Uczniowie z Chojnic z szansą na karierę w PLK S.A.
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały list intencyjny o współpracy ze Szkołą Techniczną Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Chojnicach. Uczniowie kierunku technik transportu kolejowego zyskają wsparcie w edukacji – praktyki zawodowe oraz comiesięczne stypendia dla najlepszych. Absolwenci zyskają możliwość pracy na kolei. To 50. szkoła w Polsce kształcąca młodzież na kierunkach kolejowych, z którą współpracują PLK S.A.
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę o współpracy z Zespołem Szkół Techniczno-Branżowych w Jastrzębiu Zdroju. Uczniowie kierunku technik transportu kolejowego zyskają wsparcie w edukacji: praktyki zawodowe oraz comiesięczne stypendia dla najlepszych. Absolwenci będą mieć możliwość pracy na kolei.
Jesteś uczniem lub studentem? Sprawdź, jakie możliwości daje PKP Intercity
PKP Intercity od lat wspiera edukację branżową, współpracując ze szkołami i z uczelniami. Dzięki temu spółka zapewnia sobie wykwalifikowanych pracowników oraz dostęp do aktualnych osiągnięć naukowych. Młodzi ludzie natomiast otrzymują praktyczne przygotowanie do podjęcia pracy u największego przewoźnika pasażerskiego i w zawodach kolejowych.
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum