Uważam dokładnie odwrotnie - raczej nikomu, poza bawiącymi się na koszt rodziców smarkaczami, nie marzy się podjeżdżanie na pociąg na godzinę typu 1:30.
Ale na 23 nie ma żadnego problemu. Warto jednak zapoznać się z całą dyskusją, bo problem dotyczył bezsensownego wydłużania czasu jazdy Karkonoszy przez wężykowanie po stacjach takich jak Opoczno. Kompletna bzdura, tym bardziej, że w Warszawie dzienne linie komunikacji publicznej ruszają już przed 5 rano.
Troche wtopa, ze Krakow - Bielsko bez postojow w Krzeszowicach i Trzebinii. W Bielsku moglby zmieniac kierunek i pojechac dalej znow przez Czechowice, Skoczow, Goleszow do Cieszyna.
_________________ Tu stacja Katowice (...), proszę zachować ostrożność przy wjeździe pociągu w peron.
problem dotyczył bezsensownego wydłużania czasu jazdy Karkonoszy
Właśnie o to chodzi, że sensownego.
Cytat:
w Warszawie dzienne linie komunikacji publicznej ruszają już przed 5 rano.
Tylko na niektórych liniach i głównie wyjazdy z zajezdni. Poza tym ci, którzy przyjeżdżają do Warszawy do pracy, muszą się wcześniej wyspać i z całą pewnością łatwiej im będzie przy przyjeździe w granicach 6 -7.
_________________ Szacunek się zdobywa, a nie wymusza.
Sergio Ramos, kapitan Realu Madryt
Czy jest lista stacji/ przystanków znajdujących się na łuku gdzie PKP Intercity ma postój?
[ Dodano: 17-08-2025, 11:07 ]
Czy zmiana postoju IC w Mławie ma charakter polityczny?
W maju posłanka Koźlakiewicz opublikowała zadowalającą wiadomość dla części mieszkańców osiedla Wólka oraz pracowników kolei z województwa warmińsko-mazurskiego że pociągi dalekobieżne wrócą na stację Mława i dworzec ponownie będzie czynny.
Wcześniej gdy składa interpelację ministerstwo infrastruktury ją odrzuciło, ciekawe co takiego się nagle stało że MI zmieniło zdanie?
PKP Intercity jest zainteresowane postojem na Mława Miasto, jak wiadomo z projektu rozkładu 2025/2026 postój na razie jest uwzględniony na Mława Miasto. W 2021 roku także PKP Intercity wzięło udział w konsultacjach społecznych dotyczących Mława Miasto i zaproponowali wydłużenie peronów.
Nagle informują że liczba pasażerów w analogicznym okresie spadła o 7%, nie informując jaki miesiąc bądź kwartał został wzięty pod uwagę.
Na fakt zmniejszenia liczby wpłynęło niekorzystna zmiana kursowania oraz likwidacja pociągu IC Brda, wydłużone relację pociągów Kolei Mazowieckich do Działdowa, oraz większa liczba biletów okresowych.
UTK w swoim corocznym raporcie także bierze tylko bilety jednorazowe, co widać w przypadku przystanku Warszawa Choszczówka, gdzie liczba pasażerów jest mała a znajdują się w pierwszej 60 rankingu bo tam kończy się strefa biletowa ZTM i dużo osób kupuje bilety od Choszczówki do np. Nasielska.
Jak oceniacie zmiany IC w Mławie?
I tak też można rozkład ułożyć. Wężykowanie, gdy nie generuje sensownych potoków pasażerskich nie ma sensu.
Cytat:
Właśnie o to chodzi, że sensownego.
Nie wiem kiedy ostatnio byłeś w W-wie, ale komunikacja dzienna wyrusza już przed 5. Wężykowanie przez pola i łąki nie ma żadnego sensu, szczególnie gdy w godzinach porannych nie ma żadnego problemu z dojazdem.
Cytat:
Tylko na niektórych liniach i głównie wyjazdy z zajezdni. Poza tym ci, którzy przyjeżdżają do Warszawy do pracy, muszą się wcześniej wyspać i z całą pewnością łatwiej im będzie przy przyjeździe w granicach 6 -7.
To jednak niewiele wiesz. Godziny pracy są często elastyczne, a rano spora część mieszkańców Wwy pojedzie jednak do domu i skorzysta z kąpieli. To bardzo koleżeńskie w stosunku do kolegów z pracy. A wagony z miejscami do siedzenia to nie jest noclegownia .
I tak też można rozkład ułożyć. Wężykowanie, gdy nie generuje sensownych potoków pasażerskich nie ma sensu.
To może należy ułożyć tak by to sens miało a nie mówić, że to na starcie nie ma sensu, bo teraz nie generuje potoków.
Z resztą o co ta dyskusja skoro rozchodzi się o tymczasowy objazd spowodowany remontami i nocnymi zamknięciami torowymi.
Cytat:
To jednak niewiele wiesz. Godziny pracy są często elastyczne, a rano spora część mieszkańców Wwy pojedzie jednak do domu i skorzysta z kąpieli.
Jak ktoś ma mieszkanie w Warszawie to raczej nie pojedzie nocnym pociągiem by potem kąpać się we własnym domu. Albo od razu pojedzie wykonywać obowiązki albo pojedzie dziennym i wtedy się wyśpi u siebie.
Cytat:
Nie wiem kiedy ostatnio byłeś w W-wie, ale komunikacja dzienna wyrusza już przed 5.
No tak bo ty jak masz na 8 robotę to jedziesz do miasta pierwszym autobusem o 4:30
Czytając twoje wpisy to jakbym czytał wywód z co mnie zrobisz jak mnie złapiesz jak jeden mówi o swoim codziennym dojeździe do pracy i dobrym połączeniu. No halo, żyjemy w 21 wieku[/code]
Po wakacjach do rozkładu jazdy nie wróci IC „Parsęta” do Kołobrzegu. Ma to związek głównie z zamknięciem nadmorskiej linii 202. PKP Intercity nie zapewnią na czas jej remontu komunikacji zastępczej dla podróżujących z Łodzi.
Wydłużenie kursowania pociągów wakacyjnych poza sezon urlopowy, częstsze kursy na wybranych trasach oraz przyspieszenie EIP z Warszawy do Szczecina i szeregu innych połączeń – to najważniejsze zmiany w rozkładzie jazdy PKP Intercity od 31 sierpnia. Spółka planuje też przywrócenie wcześniej funkcjonujących pociągów, a także uruchamianie niektórych połączeń cały tydzień, bez dotychczasowych wyjątków.
Z resztą o co ta dyskusja skoro rozchodzi się o tymczasowy objazd spowodowany remontami i nocnymi zamknięciami torowymi.
I takie rozwiązanie w postaci sztucznego wydłużania jazdy było tu chwalone jako rozwiązanie systemowe. Komedia. Zamknięcia oczywiście są w pełni uzasadniają zmianę relacji, ale to już zupełnie inna kwestia.
Cytat:
Jak ktoś ma mieszkanie w Warszawie to raczej nie pojedzie nocnym pociągiem by potem kąpać się we własnym domu. Albo od razu pojedzie wykonywać obowiązki albo pojedzie dziennym i wtedy się wyśpi u siebie.
Ciekawe teorie tu wygłaszasz .
Cytat:
No tak bo ty jak masz na 8 robotę to jedziesz do miasta pierwszym autobusem o 4:30
Z logiką Twojego wywodu słabo, mi się w moim domu dobrze mieszka, Tobie chyba gorzej .
Kończąc temat sztuczne wydłużanie czasu jazdy, jeżeli nie przemawiają za tym potencjalne potoki pasażerskie to fatalny pomysł. Przyjazd na 5 rano do dużego miasta to nie tragedia. Jest XXI wiek i sensowna komunikacja publiczna .
Ciekawostka dotycząca Pojezierza: w stronę Poznania zatrzyma się w Iławie na torze 1 peron 1, czyli tuż przed przyjazdem EIP i IC w obie strony przy tym samym peronie, w stronę Olsztyna tor 6 peron 3, ale tam akurat wtedy nic nie będzie jechać.
_________________ Tu stacja Katowice (...), proszę zachować ostrożność przy wjeździe pociągu w peron.
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum