Odwołania pociągów PKP IC na Magistrali Podsudeckiej. Awarie taboru
W zeszłym miesiącu kilkakrotnie doszło do odwoływania rozkładowych pociągów PKP Intercity z Krakowa do Jeleniej Góry. Przewoźnik tłumaczy to awariami taboru i zapewnia, że podejmuje kroki mające wyeliminować takie przypadki w przyszłości. Podkreśla też, że po uruchomieniu kursów do Łomży nadal dysponuje odpowiednią rezerwą pojazdów spalinowych.
PKP Intercity z całorocznym pociągiem do Pisza od września
We wrześniu, a nie w grudniu całoroczne pociągi dalekobieżne powrócą do mazurskiego Pisza. Co więcej, obsłużą także Białą Piską, a pasażerowie dojadą bez przesiadek do Ełku, Białegostoku, Olsztyna, Gdyni czy Szczecina. W rozkładzie jazdy znajdzie się jedna para kursów.
PKP Intercity. TLK Sudety i Szczeliniec ciągle z problemami i autobusami
PKP Intercity ciągle ma problemy z rozkładową jazdą dwóch par pociągów z Krakowa do Jeleniej Góry po Magistrali Podsudeckiej, gdzie pociągi często są zastępowane autobusami. Powodem jest obsługa jednostkami SN84 i ich niewystarczającą liczbą. Dlaczego więc TLK Szczeliniec i TLK Sudety na kursują na nowszych jednostkach DM90 lub jako lokomotywa z wagonami?
Nie polecam tego pociągu do Pisza i dalej wszystkim podróżnym wsiadającym od Szczecina do Olsztyna Zach , bo postój w Olsztyn Gł. jest w obie strony ponad godzinę. Dużo szybciej wyjdzie jazda Stańczykiem i przesiadka w Olsztynie na Regio. Ten rozkład wydłużonego IC Gryf totalnie jest bez sensu
Stańczyk kończy kursowanie do Pisza 31 sierpnia. Natomiast Gryf jest jakby podzielony (stąd tak długi postój w Olsztynie). Relacja Szczecin - Olsztyn bez zmian. Po godzinie rusza dalej jako Gryf w relacji do Białegostoku. Trochę to pokręcone ale tak to wygląda.
W niektóre, zwykle robocze, dni wrześniowej korekty IC Łokietek pojedzie z Krakowa przez Częstochowę i dalej do Warszawy wiedenką. Przyjedzie więc na Dworzec Centralny raptem ok. 20 minut przed "Ustroniem".
Bałagan na kolei jest teraz straszny. Pasażerów dzieli się na tych klasy A i B. Wczoraj miałem wątpliwą przyjemność podróży EIC3504 (zestawionego ze starych niemieckich stodół, gdzie wagon 7 był odwrócony częścią rowerową do reszty wagonów, a rowery stoją w poprzek blokując praktycznie prawie całe przejście). Pociąg do Warszawy dojechał punktualnie, ale postanowiono opóźnić go o pół godziny, żeby zachować skomunikowanie z opóźnionym o prawie godzinę Adriatic Expressem (pasażerowie klasy A). Niestety Adriatic wjechał na peron 1, EIC jechał z 2, więc też Adriatic został puszczony z Centralnego jako pierwszy. I niestety opóźnienie EIC spowodowało, że 40 minut na przesiadkę na Regio do Olsztyna w Iławie nie wystarczyło (pasażerowie klasy B). I to mimo zgłoszenia przesiadki drużynie. Schodząc z peronu 1 słyszałem tylko gwizdek odjazdu Regio, a wchodząc na peron 2 widziałem tylko bok odjeżdżającego składu. Na jednych pasażerów czeka się 30 minut, na innych nie czeka się nawet 30 sekund! Takiego syfu nie było od kilkunastu lat, takie sytuacje zdarzyły mi się w ciągu ostatnich 19 lat 2 razy, ale oba jeszcze przed i w trakcie modernizacji trasy Warszawa - Gdynia.
_________________ Tu stacja Katowice (...), proszę zachować ostrożność przy wjeździe pociągu w peron.
PLK: Proponowaliśmy zmianę trasy TLK „Sudety” i „Szczeliniec”
PKP Intercity miały w ostatnich tygodniach problemy z realizacją połączeń z Krakowa do Jeleniej Góry. Częściowo niezelektryfikowaną trasę obsługują starsze jednostki SN84, a nie o wiele nowocześniejsze SD85. Te ostatnie nie mogą bowiem kursować po modernizowanym odcinku Gliwice Łabędy – Taciszów.
Lubuskie: Odwołania pociągów PKP IC Gorzów Wlkp. – Zbąszynek
W województwie lubuskim regularnie dochodzi do odwołań pociągów regionalnych. W ostatnim czasie problemy odczuwali jednak także pasażerowie kolei dalekobieżnej. PKP Intercity uruchamiało autobusową komunikację zastępczą w zamian za niezrealizowane połączenia IC „Lubuszanin” i IC „Strzelecki”.
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum