Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 75, 76, 77  Następny
Prezentacja sytuacji w PKP Cargo
Autor Wiadomość

fury Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 26 Mar 2007

PostWysłany: 22-09-2008, 08:11    Odpowiedz z cytatem

Strategia i to jeszcze tajna?

- Najzwyczajniejszy program naprawczy potrzebny każdej spółce PKP, bo celem dotychczasowych zarządów było wyłącznie przetrwanie do następnych wyborów parlamentarnych. Nikt na prawdę o przyszłości nie myślał. Postawiony cel: wejście na giełdę, inaczej mówiąc osiągnięcie jak najwyższej ceny przez dotychczasowego właściciela wszystko określa. Żaden zarząd nic nie zrobi, dopóki nie przekona do swej idei (misji) większości pracowników. Nie ma w tej prezentacji żadnych tajnych danych. Wszystkie one są dostępne w raportach rocznych. Po prostu zostały ze sobą zestawione w wykresy i diagramy. Katastroficzne prognozy są przesadzone, ale ma to swój cel - przekonują. Bo przekonać ludzi do zwolnienia 10 - 20 tys. pracowników, czyli 22 - 44% (tak twierdzi ekspert Furgalski) jest raczej zadaniem niemożliwym do wykonania. Przekonać trzeba też opozycję parlamentarną, żeby mordy nie darła w obronie zwalnianych, wykorzystując to tylko dla własnych celów politycznych.

Zatem, nie tajna prezentacja, lecz zwykły zabieg socjotechniczny. A ileż radości będzie miało te 60%, które dostąpi zaszczytu pozostania w giełdowej spółce?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

HWNS Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Maj 2008

PostWysłany: 22-09-2008, 08:33    Odpowiedz z cytatem

Nie mam złudzeń, że jeśli dojdzie do zwolnień większej grupy, to kryteria selekcji nie będą merytoryczne, lecz polityczne. Zostaną związkowcy i cwaniaczki z układami. Zatem nie poprawi się znacząco ani struktura wieku czy wykształcenia, bo te grupy akurat nie grzeszą wykształceniem, a wiekiem zbliżają się do przeciętnej w Politbiurze KC KPZR z czasów Breżniewa!!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gacek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Kwi 2007

PostWysłany: 22-09-2008, 16:53    Odpowiedz z cytatem

HWNS napisał/a:
Nie mam złudzeń, że jeśli dojdzie do zwolnień większej grupy, to kryteria selekcji nie będą merytoryczne, lecz polityczne. Zostaną związkowcy i cwaniaczki z układami. Zatem nie poprawi się znacząco ani struktura wieku czy wykształcenia, bo te grupy akurat nie grzeszą wykształceniem, a wiekiem zbliżają się do przeciętnej w Politbiurze KC KPZR z czasów Breżniewa!!!!!


Nie mam złudzeń, że za ujawnienie prezentacji powinno parę osób z ZZMK wylecieć z art 52 KP. Cały czas nie uzyskuję odpowiedzi na pytanie jak można tak sobie ukręcić bicz na własny kark.... zresztą dzięki administarcji tego szacownego forum

[ Dodano: 22-09-2008, 17:56 ]
fury napisał/a:
Strategia i to jeszcze tajna?

Nie ma w tej prezentacji żadnych tajnych danych.


Są. Wyrokujesz, że nie ma na podstawie jakiej dziedziny wiedzy, którą posiadłeś? Prawa, ekonomii czy dziennikarstwa?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 22-09-2008, 17:00    Odpowiedz z cytatem

Gacek, przestań histeryzować i tragizować. No gorzej niż baba! Jak długo jeszcze będziesz przeżywać fakt publikacji tej prezentacji na naszym forum? Może sam się zwolnij z PKP Cargo zamiast wysyłać na bezrobocie innych to wtedy twój "problem" zniknie.

Jestem pewna, że w centrali PKP Cargo jest kilku sprzedawczyków wśród tzw. betonu, którzy grają na dwa fronty i za odpowiednią gratyfikację potajemnie wynoszą do konkurencji to i owo. Ta prezentacja dla prywatnych firm z branży to na pewno żadna nowość!

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Gacek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Kwi 2007

PostWysłany: 22-09-2008, 17:41    Odpowiedz z cytatem

Droga Noemo,

Wy mówicie- nic sie nie stało- ja mówię: stało się. Będę przeżywać dopóty , dopóki winni nie zostaną ukarani. Jeżeli chcieliście rozwalić beton- to może Wam sie uda- przynajmniej ZZMK, gorzej, że przy okazji macie szansę podtopić spółkę, której jak mniemam, i ja , i Wy dobrze życzycie.
Nie zamierzam się zwalniać z PKP CARGO- poczekam aż to zrobi moje szefostwo ;-) - jestem przywiązany do firmy, ale nie jestem przykuty do stołka- takie jest moje podejście.
O moim "problemach" wolę nie rozmawiać z osobami niekompetentnymi (za jaką uznaję np. Ciebie)
Wynoszenie informacji dla konkurencji podlega karze:
Art. 296. § 1. Kto, będąc obowiązany na podstawie przepisu ustawy, decyzji właściwego organu lub umowy do zajmowania się sprawami majątkowymi lub działalnością gospodarczą osoby fizycznej, prawnej albo jednostki organizacyjnej nie mającej osobowości prawnej, przez nadużycie udzielonych mu uprawnień lub niedopełnienie ciążącego na nim obowiązku, wyrządza jej znaczną szkodę majątkową,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Generalnie bawię sie z Wami coraz lepiej- najpierw admin tytułuje watek "tajna" a administracja konspiracyjnym szeptem twierdzi, ze oto ujawniliśmy- dopiero się będzie działo 8-O a teraz, kiedy atmosfera wokół sprawy staje sie gęsta twierdzicie że nic się nie stało. Hehe.

Pragnę jeszcze odnieść sie do wypowiedzi Noemy:
"Jestem pewna, że w centrali PKP Cargo jest kilku sprzedawczyków"

Jeśli jesteś pewna to należy zawiadomić o tym prokuraturę. Jeśli wiesz o popełnionym przestępstwie a go nie wnosisz również możesz spodziewać się odpowiedzialności karnej.

Nie ma sensu cytować wypowiedzi w całości, a szczególnie gdy jest to post poprzedzający, dlatego zmoderowałem post w tym zakresie @zyrafa


Ostatnio zmieniony przez Gacek dnia 22-09-2008, 17:53, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 22-09-2008, 17:46    Odpowiedz z cytatem

Gacek, zastanawiam się o co ci tak tak naprawdę chodzi i dochodzę do wniosku, że coś z tobą jest nie tak, bo pieprzysz głupoty.

PS. Na forum jest wątek o forumowych trollach - polecam wszystkim:
http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=5295

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

fury Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 26 Mar 2007

PostWysłany: 22-09-2008, 17:52    Odpowiedz z cytatem

Gacek informuje o swoim świetnym samopoczuciu:
Cytat:
Generalnie bawię sie z Wami coraz lepiej
O to właśnie chodzi... A ten paragraf to komu chciałbyś zastosować? Zawiadomienie do prokuratury już złożyłeś, czy czekasz aż to Balczun zrobi?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Gacek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Kwi 2007

PostWysłany: 22-09-2008, 17:55    Odpowiedz z cytatem

Ralny napisał/a:
Gacek, zastanawiam się o co ci tak tak naprawdę chodzi i dochodzę do wniosku, że coś z tobą jest nie tak, bo pieprzysz głupoty.


Ojej widzę, ze tam, gdzie kończą sie argumenty tam zaczynają się wycieczki osobiste. A wyżej Was ceniłem...

[ Dodano: 22-09-2008, 18:59 ]
do Fury'ego

Komu paragraf? temu, kto powiadomił Was- a powiadomił nie mając ku temu upoważnienia.

Ja tam nic nie będę składał- wiem tylko że zainteresowani wiedzą o sprawie a ja jestem prosty niezwiązkowy i bezpartyjny "kulejorz" (używane zamiennie na infokolej z betonem)

zmoderowano @ zyrafa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

ortoro Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 13 Gru 2007

PostWysłany: 22-09-2008, 18:00    Odpowiedz z cytatem

Nie jestem ekspertem, ale znam dobrze rachunkowość, przynajmniej na tyle, żeby nazywać niektóre posty dyletanckimi. Wiązanie straty z inwestycjami i pisanie że jest to przez inwestycje wzbudza we mnie niestety śmiech. Przy czym dyskusja tu dotyczy nie samego pkp cargo, a tego czy tą prezentację można tu zamieszczać czy nie i jakież to straszne rzeczy z niej się dowiadujemy, a czego nie dowiemy się z rocznego sprawozdania czy zwykłego f01. Najciekawsze są związki przyczynowo-skutkowe pomiędzy prezentacją a wynikającymi z niej wg Was wnioskami (np. przerosty w administracji - jest to raczej wniosek wynikający z ogólnego stereotypu o spółkach skarbu państwa, niż z treści prezentacji, gdzie o strukturze zatrudnienia nie ma właściwie nic).

Jak rozumiem prezentacja jest "tajna" tylko z nazwy, administracji forum zależy na dyskusji, stąd tajność jest po to żeby wzbudzić większe zainteresowanie na forum, natomiast skoro ona jest tu zamieszczana, to jest już publiczna / jawna.

// Zmoderowano ~Noema
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 22-09-2008, 18:16    Odpowiedz z cytatem

Dłużej tolerować tego nie będę. Podziwiam adminów, że to tolerują i nie reagują, ale ja tak wyrozumiała nie jestem. Osoby zbanowane niech ochłoną z emocji, wtedy cofnę ostrzeżenia. Chyba, że wcześniej zrobi to admin. Ostrzegam przed ponowną rejestracją pod nowym nickiem - wtedy zbanuję IP.

Wszystkim radzę powstrzymać się od epitetów kierowanych pod adresem redakcji forum i wysuwania niedorzecznych insynuacji!

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

fury Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 26 Mar 2007

PostWysłany: 22-09-2008, 19:24    Odpowiedz z cytatem

Czytając te prawnicze wypowiedzi odnoszę wrażenie, że jedynym powodem włączenia się ich autorów do dyskusji było udowodnienie administracji forum naruszenie prawa. Zatem przyłączę się do was - macie rację, prezentacja przedstawia najskrytsze tajemnice Cargo i chociażby z tego tylko powodu zasługuje na publikację. Straszycie odpowiedzialnością karną ale w żaden sposób nie potraficie udowodnić naruszenia prawa. Zaczęliście od informacji niejawnych a teraz piszecie o prawach autorskich. Życzę powodzenia w dalszych poszukiwaniach. Internet na wszystkie pytania wam odpowie.

Dla mnie ta prezentacja świadczy o poziomie zarządu a wasze uwagi utwierdzają mnie w przekonaniu, że zarząd wstydzi się kompromitacji. Zapewne to opracowanie jest powieleniem koncepcji zarządzania firmą, jaką Balczun przedstawił radzie nadzorczej podczas konkursu na stanowisko prezesa zarządu. Fachowcy z konkurencji zrywają boki ze śmiechu. Pewni są swojej przyszłości.

Ps.
Balczun powinien tę prezentację uzupełnić przypisami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

HWNS Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Maj 2008

PostWysłany: 22-09-2008, 19:39    Odpowiedz z cytatem

Ta dyskusja o ujawnieniu tajności staje się żenujaco śmieszna. To oczywiste, że te dane nie przedstawiają żadnej wartości, która działałaby na szkodę spółki Cargo. A że wywołały szok, to dobrze, niezależnie czy sprawca przecieku miał dobre czy złe intencje. Natomiast faktem jest, że sprzedawczyki z centrali i nie tylko sprzedają konkurencji wrażliwe dane. Ot, takie choć by drobiazgi, jak wysokości upustów z umów handlowych ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Modliszka Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 15 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 22-09-2008, 20:09    Odpowiedz z cytatem

W historii tego forum chyba jeszcze żaden temat nie wzbudzał takich emocji i kontrowersji. Absurdem są insynuacje pod adresem administracji, że (z tego co zapamiętałam przed interwencją Noemy):
- dali się zmanipulować bliżej nieokreślonej osobie (osobom),
- sprzedali się prywaciarzom - konkurencji PKP Cargo,
- ujawnili najbardziej skrywane tajemnice handlowe PKP Cargo,
- przywłaszczyli sobie prawa autorskie lub te prawa złamali,
- zarabiają na tej prezentacji i czerpią korzyści finansowe z cudzych praw autorskich, bo na forum są banery reklamowe (nawiasem mówiąc wszystkie wpływy z reklam idą na utrzymanie forum: serwera i domeny, więc nikt z tego forum nie czerpie żadnych korzyści finansowych).
Większego steku bzdur już dawno nie czytałam!
Ponadto paru pajacy nieustannie sypie jakimiś paragrafami, próbując chyba zastraszyć tych, którzy zastraszyć się nie dadzą. Nie tacy na tym forum wygrażali się sądami.
Konkurencja PKP Cargo te dane na pewno już od dawna zna, więc tu chodzi o coś innego. Oto niewygodna prawda wyszła na jaw na forum publicznym i może ją poznać cała załoga spółki i nie tylko. Komuś to bardzo jest nie na rękę!

_________________
Bądź szczery, a wyzwą cię od chamów i prostaków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sielawa Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Sty 2008

PostWysłany: 23-09-2008, 12:19    Odpowiedz z cytatem

Miałem się nie odzywać ale mimo to dwa słowa...
Nie mam zamiaru udowadniać ze w tej prezentacji są tajne dane dlatego że nie będę dawać nikomu broni do ręki - ci którzy ich nie widzą wcale ich zobaczyć nie muszą a ci którzy są bardziej obeznani w czytaniu takich dokumentów, już dowiedzieli się tego co chcieli.

twierdzenie Modliszki "Konkurencja PKP Cargo te dane na pewno już od dawna zna, więc tu chodzi o coś innego. " jest dla mnie, prosze wybaczyć, śmieszne...
Jeśli wiesz Modliszko, że konkurencja ma te dane to pojawia się kwestia skąd je ma i kto je wynosi z Cargo... ewidentnie sprawa dla prokuratora ale nie po to żeby straszyć kogoś na tym forum tylko dlatego, że ktoś działa na szkodę spółki i ją zwyczajnie okrada, a przez to okrada pracowników - bo przecież takie informacje przekładaja się potem na ich pensje...
Jeśli zas to jest jedynie Twoje przypuszczenie - takie rozgrzeszanie się z działania na szkodę spółki niczego nie da...

Zastanawia mnie w tym momencie inny aspekt - czy nie uważacie, że mimo wszystko daliście się wrobić, chcąc pokazać ludziom zamierzenia zarządu przysłużyliście się interesom okreslonej grupy interesów?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

fisch Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 16 Mar 2008

PostWysłany: 23-09-2008, 12:43    Odpowiedz z cytatem

sielawa napisał/a:
Miałem się nie odzywać ale mimo to dwa słowa...
Nie mam zamiaru udowadniać ze w tej prezentacji są tajne dane dlatego że nie będę dawać nikomu broni do ręki - ci którzy ich nie widzą wcale ich zobaczyć nie muszą a ci którzy są bardziej obeznani w czytaniu takich dokumentów, już dowiedzieli się tego co chcieli.

Zastanawia mnie w tym momencie inny aspekt - czy nie uważacie, że mimo wszystko daliście się wrobić, chcąc pokazać ludziom zamierzenia zarządu przysłużyliście się interesom okreslonej grupy interesów?


Zgadzam się z powyźszym w 100%. W czystość intencji uwierzę wtedy, gdy ujrzą światło dzienne podobne opracowania konkurujacych z PKP CARGO S.A. spółek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 77 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 75, 76, 77  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl