Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Jak najtaniej do Rzymu z biletem FIP
Autor Wiadomość

piotrek_89 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Mar 2009

PostWysłany: 10-04-2009, 22:02   Jak najtaniej do Rzymu z biletem FIP Odpowiedz z cytatem

Zgodnie z tematem chciałbym zapytać o najtańsze połaczenie (ewntualnie jedno z tańszych) na trasie Warszawa - Rzym. Wiem o najszybszym połaczeniu przez Wiedeń ale z tego co się zdążyłem zorientować byłoby to najdroższe połaczenie ze wzgledu na dopłaty do EC/ICE itp. Poza tym ktos gdzieś kiedyś napisał że na Austrie nie przysługują darmowe bilety FIP jedynie 50% zniżki. Jak to jest naprawde?? Ktoś już może jechał pociągiem do Rzymu?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Naczelnik Płeć:Mężczyzna
Administrator


Dołączył: 10 Lis 2005
Skąd: Polska

PostWysłany: 10-04-2009, 22:05    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Poza tym ktos gdzieś kiedyś napisał że na Austrie nie przysługują darmowe bilety FIP jedynie 50% zniżki.

Dotyczy tylko członków rodzin. Pracownicy mają darmowy bilet na Austrię, rodzina może jechać z 50% zniżką na "kartę zniżek FIP".

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 10-04-2009, 22:33    Odpowiedz z cytatem

piotrek_89, jeśli jesteś pracownikiem to trasa nie ma znaczenia. Jeśli rodziną, to biletu na Austrię nie dostaniesz, masz tylko zniżkę na kartę FIP.
Zajrzyj tutaj to jest temat o tym, jak najtaniej dostać się do Włoch.
W dziale Dopłaty do biletów tutaj link dowiesz się jakie są dopłaty i do jakich pociągów.
Jak masz wątpliwości, korzystaj z rozkładów danych krajów. Literka R w kwadracie oznacza zwykle obowiązek rezerwacji, albo korzystaj z rozkładu niemieckiego link
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

piotrek_89 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Mar 2009

PostWysłany: 11-04-2009, 22:08    Odpowiedz z cytatem

Wygląda na to że zdublowałem temat. W takim razie przepraszam. Przeszukując bardziej dokładnie forum natknąłem się na jeszcze jedno info w sprawie FIP na Włochy, a mianowicie chodzi o wycofanie sie Itali z członkowstwa FIP. Czy ktos może rozwiać moje wątpliwości i napisać coś więcej?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 11-04-2009, 22:42    Odpowiedz z cytatem

Koleje włoskie FS wciąż są w zrzeszeniu FIP i wydają bilety dla pracownika, jego rodziny i dla emerytów.
http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=1550
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

piotrek_89 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Mar 2009

PostWysłany: 18-04-2009, 15:13    Odpowiedz z cytatem

Wczytując się w posty na forum i przeglądając rozkład jazdy sensownym połączeniem wydaje się być mimo wszytsko połączenie przez Austrie (przynajmniej czasowo). I to nasuwa mi się kolejne pytanie co do połączenie Monachium - Insbruck - Roma. Gdzieś wyczytałem że na ten krótki odcinek przez austrie nie trzeba żadnego biletu. Wystarczy tylko FIP na Niemcy i Włochy jak to jest w praktyce?? Nie ma z tym żadnych problemów? Czy może zdarzają się konduktorzy, którzy żądają jakiś dopłat, kar??

Dopiszę jeszcze że interesuje mnie przejazd do Rzymu całą rodziną (brak darmowych biletów dla rodziny pracownika)

Z góry dziękuje za wszelkie wskazówki

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jt Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Maj 2008

PostWysłany: 11-05-2009, 23:36    Odpowiedz z cytatem

We wrześniu podróżowałem tą trasą nocnym CNL z Monachium do Rzymu. Do granicy z włochami jechał konduktor niemiecki. Nie sprawdził nawet rezerwacji za 3 Euro, tylko bilety. Jednej osobie z nas przysługiwała tylko zniżka 50 % na Austrię, ale konduktor nic nie wypisywał. Z kolei po stronie włoskiej konieczne okazało się legitymowanie rezerwacją, jeśli nie chcieliśmy wylądować na korytarzu. Na powrocie konduktor wypisał bilet ze zniżką 50% na Austrię.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl