Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Prezes KM z zarzutami o mobbing
Autor Wiadomość

Fankol Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Maj 2008

PostWysłany: 14-10-2009, 15:31   Prezes KM z zarzutami o mobbing Odpowiedz z cytatem

Wojna w Kolejach Mazowieckich
Prezes z zarzutami o mobbing

Była pracownica Kolei Mazowieckich oskarża nowego prezesa spółki o mobbing. Sprawa trafiła do prokuratury. Prezes odpiera zarzuty i podkreśla, że oskarżająca sama oskarżona jest o psychiczne znęcanie się nad współpracownikami.
Aneta Pudgajna kilka tygodni temu odeszła z Kolei Mazowieckich. Jak twierdzi, była mobbingowana przez prezesa spółki, który zmuszał ją do pisania donosów na kolegów.

- Powiedział mi, że jeśli opiszę całą sytuację w spółce, i złożę donos na jedną z osób, w domyśle na panią Nowakowską, to wówczas wrócimy do rozmowy o moim ewentualnym zatrudnieniu w Kolejach Mazowieckich - wyjaśnia Pudgajna.

Szantaż psychiczny

Donata Nowakowska jest byłą rzeczniczką spółki. To właśnie na nią pracownica miała pisać donosy. Nowakowska czuła się szantażowana.

- W związku z nagminnym stosowaniem różnych form mobbingu, w tym między innymi szantażu psychicznego, stosowanych nie tylko wobec mnie, ale także innych pracowników, zgłosiłam do prokuratury, zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Jakuba Majewskiego, prezesa spółki - pisze w mailu wysłanym do "Miejskiego reportera".

Sam prezes o całej sprawie nic nie wie. - Od kogoś słyszałem, że coś takiego miało miejsce. Nie widziałem tego na oczy - twierdzi prezes Majewski. Jednocześnie stanowczo zaprzecza jakoby miał stosować mobbing w stosunku do pracowników. Fotel prezesa Kolei Mazowieckich objął pod koniec czerwca tego roku.

Sprawa trafi do sądu

Donata Nowakowska nie chciała występować przed kamerą. Reprezentujący ją adwokat zapowiada jednak, że nie da za wygraną. - Przygotowywane jest już powództwo stosowania mobbingu, skierujemy je do sądu pracy - mówi Ireneusz Wilk.

Tymczasem o podobnych problemach w firmie mówi coraz więcej osób. - Wykonywałam swoje obowiązki dobrze, sumiennie, jak było trzeba, zostawałam po godzinach. Mimo to zostałam zwolniona - relacjonuje jedna z byłych pracownic.

Atak za wprowadzanie zmian

Przedstawiciele spółki nie mają natomiast wątpliwości, że pracownicy chcą się zemścić za to, że nowy prezes wprowadza zmiany. Takiego zdania jest m.in. Iwona Musiał, nowy rzecznik Kolei Mazowieckich. Jest przekonana, że pracownicy od lat pracujący w spółce za bardzo przyzwyczajeni są to starych zasad. Co więcej, Donata Nowakowska, która oskarża prezesa o mobbing, sama też jest o to podejrzewana.

- W wypowiedzeniu jest wiele zarzutów. Między innymi o nieumiejętne kierowanie zespołem, działanie na szkodę spółki i mobbing pracowników. Dziwię się, że ta pani występuje z takimi zarzutami - odpowiada na zarzuty Musiał.

To nie jedyny konflikt w spółce. Nieoficjalnie mówi się o sporze dotyczącym przyszłości firmy. Pewne jest jednak tylko, że przewodniczący rady nadzorczej KM Waldemar Kuliński do tej pory nie podpisał projektu zmian przygotowanego przez Majewskiego. Przez to m.in. wciąż nie powstało Centrum Zarządzania Kryzysowego.

źródło: TVN Warszawa
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Torreador Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Wrz 2008
Skąd: Pomorze

PostWysłany: 14-10-2009, 21:16    Odpowiedz z cytatem

Nawet nie doczytałem do końca tego artykułu po zobaczeniu fotografi i nazwiska Nowakowskiej. To cwaniara rodem z PKP S.A.. Jeśli jest takim fachowcem za jakiego uważa się to niech zamilknie i zmieni pracę. Jak można wierzyć takiej kobiecie, która przez ostatnie 5 lat kłamała będąc tubą propagandową zarządu KM z takimi chochsztaplerami jak Kuciński i Sekita. Było dobrze kiedy była w układzie z betonem KM i otrzymywała kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie. Czerwone korytko kiedyś musiało się skończyć. Czy nowy prezes nie ma prawa do dobrania sobie bardziej zaufanego najbliższego otoczenia. Czy mozna wierzyć tej pani. Czy napewno nie "wykręci mu jakiegoś numeru".
Ps.
1. Jestem za rotacją przy korycie. Świnie co pewien czas trzeba odpędzić od koryta aby nie zdechły z przeżarcia.
2. Nie ma ludzi nie zastąpionych.

W następnej kolejności prezes KM powinien zrobić porządek w Kadrach (nieoficjalna nazwa - Biuro Polityczne).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 15-10-2009, 13:15    Odpowiedz z cytatem

Torreador, całkowicie się z Tobą zgadzam!
Prezes Majewski jest bardzo niewygodny dla starego układu - betonu rodem z PKP. I tyle.

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 15-10-2009, 13:43    Odpowiedz z cytatem

Wojna w Kolejach Mazowieckich? Czyli wreszcie ktoś zaczął kruszyć postpekapowski beton w KM.

Trzymam kciuki za Majewskiego, choć myślę, że beton go utrąci. W spółkach takich jak KM i PR nie ma miejsca dla reformatorów zagrażającym starym pekapistowskim (mafijnym) układom.

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl